2880лв накуп за майки-студентки-7

  • 72 344
  • 758
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 675
...ИЛИ до навършване на 6мес. на детето, ИЛИ до навършване на 6мес. от както майката е станало студентка!

Ей туй пък последното като че ли за сефте го срещам като поредното безумно тълкуване на закона  Shocked

“правото на получаване на еднократната помощ по ал.2 възниква от датата на раждане на детето и/или от датата на записване в редовна форма на обучение на лицето по чл.8В, ал.1 и 4 от ЗСПД”. Т.е. правото възниква или от момента на раждане на детето или от момента на записване на майката в редовна форма на обучение. - из ТР на ВАС.

# 76
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 202
Добре,това е ясно.Но да кажем,че детето се ражда,аз съм студентка редовно обучение отдавна и все още съм.До кога имам право да подам документи-до 6 месеца на детето или до 1год.?Точно това ме озадачава в цитата.Ясно е,че помощта е предоставена за отглеждане на детето до неговата 1-ва година,но това е описанието какво представлява помощта(12х240=2880лв.),а не ориентир до кога да се подават документите.
Права ли съм?  newsm78

# 77
  • Мнения: 1 675
Добре,това е ясно.Но да кажем,че детето се ражда,аз съм студентка редовно обучение отдавна и все още съм.До кога имам право да подам документи-до 6 месеца на детето или до 1год.?Точно това ме озадачава в цитата.Ясно е,че помощта е предоставена за отглеждане на детето до неговата 1-ва година,но това е описанието какво представлява помощта(12х240=2880лв.),а не ориентир до кога да се подават документите.
Права ли съм?  newsm78

В цитирания случай - до навършване на 6мес на детето, защото другият посочен период- 6мес.от записване на майката като студентка в предполагания случай е изтекъл по-рано!  Peace

# 78
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 587
Значи не пречи да се запишеш да учиш, когато бебето ти е на няколко месеца и да си получиш парите.

# 79
  • Мнения: 61
Ако родиш два пъти през обучението си, два пъти ще получиш  помощта! Не се изплаща само веднъж! Аз съм от майките, които два пъти ми е била изплатена! Мисля, че имаше още майчета така...Успех на всички

# 80
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 202
Добре,това е ясно.Но да кажем,че детето се ражда,аз съм студентка редовно обучение отдавна и все още съм.До кога имам право да подам документи-до 6 месеца на детето или до 1год.?Точно това ме озадачава в цитата.Ясно е,че помощта е предоставена за отглеждане на детето до неговата 1-ва година,но това е описанието какво представлява помощта(12х240=2880лв.),а не ориентир до кога да се подават документите.
Права ли съм?  newsm78

В цитирания случай - до навършване на 6мес на детето, защото другият посочен период- 6мес.от записване на майката като студентка в предполагания случай е изтекъл по-рано!  Peace
Значи майките,подали след 6-тия месец нямат право на нея.Тук многократно се оплакват момичета,на които им е била отказана и продължава да се спори,че имали право,защото детето нямало година.Не знам къде е истината,та за това питам.Сега ми е ясно. Peace
Благодаря.  bouquet

# 81
  • Мнения: 201
Аз имам едно питане - извинявам се предварително, ако сте го обсъдили вече - при раждане на близнаци тази еднократна помощ от 2880лв. в единичен размер ли е, или си майката получава за всяко от бебетата по 2880лв?  newsm78
 Embarassed Още един път се извинявам, ако въпросът е коментиран...

# 82
  • Мнения: 147
Беше коментиран,даже в началото на тази тема,може би и последната страница на последната тема.Ако искаш ги погледни за по-подробна информация,но като цяло се получава 1 помощ,независимо от броя на децата,въпреки че в закона е записано малко двусмислено и ако се запънеш можеш да си потърсиш по съдебен път правата...

# 83
  • Мнения: 201
Беше коментиран,даже в началото на тази тема,може би и последната страница на последната тема.Ако искаш ги погледни за по-подробна информация,но като цяло се получава 1 помощ,независимо от броя на децата,въпреки че в закона е записано малко двусмислено и ако се запънеш можеш да си потърсиш по съдебен път правата...

  bouquet Благодаря, ще погледна и ще се поинтересувам!

# 84
  • Хасково
  • Мнения: 27
Аз имам един въпрос, който и в учебен отдел на факултета, където уча не ми отговарят. Аз съм 4ти курс термина ми е април, ако си взема всички изпити февруари се водя семестриално завършила и има вероятност да не взема помощта, така ли? Аз си оставих един изпит, а държавния ще го взема догодина.

# 85
  • Мнения: 354
mima_rk кога ти е редовната дата на държавния?

# 86
  • Мнения: 1 092
mima_rk аз също съм 4 курс и съм си взела всички изпити, но имам преддипломна практика и за това се водя редовен студент. Питах във факултетната канцелария и ми казаха, че ще ми издадат уверение когато ми е необходимо (март) Така, че зависи от университет, специалност и т.н - има си специфични неща   

# 87
  • Хасково
  • Мнения: 27
дата за държавния изпит не са обявили все още, но съдейки по миналата година ще в началото на юни. Лошото е че когато питах в учебен отдел на университета дали ще ми издадат уверение за редовна студентка нищо конкретно не ми казаха, отговора беше- " гледайте да си вземете изпитите". Термина ми е края на април около 28, това означава че преддипломната ми практика ще е свършила, практичния ми изпит е април края.


Последна редакция: пн, 30 яну 2012, 18:14 от mima_rk

# 88
  • Мнения: 354
ако държавния ти е юни би трябвало да нямаш никакъв проблем да вземеш парите

# 89
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 202
ако държавния ти е юни би трябвало да нямаш никакъв проблем да вземеш парите
Подкрепям. Peace
При мен беше така и нямах никакви проблеми.

Общи условия

Активация на акаунт