На колко години мислите, че ще се пенсионирате?

  • 13 118
  • 206
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 2 483
Надявам се дотогава да има човешка реформа и да мога да се пенсионирам по-рано при определени условия. Зависи от това как ще работя през активните си години и какво ще успея да заделя за неактивните. Трябва и да съм здрава.

# 31
  • Мнения: 46 558
Баща ми казва - Пенсиониран лъв няма  Laughing
Не ме притеснява пенсионирането, предпочитам да си работя нещо до края... пред очите ми хора, които са били супер жизнени, грохнаха след като спряха да работят. Така че гледайте на реформата от добрата й страна - ще сме по-жизнени и енергични  Mr. Green само да сме живи и здрави.

# 32
  • София
  • Мнения: 23 107
Човече, каква работа до 100 години искаш?! Кога ще гледаш внуци?  Wink
Аз чакам пенсионирането си, за да го ударя на живот - почивки, екскурзии до екзотични дестинации, яхти, круизи, коктейли, вятър в косите, млади 50-годишни гаджета...  Те такива нормални неща! Mr. Green

# 33
  • Мнения: 46 558
Аз се плаша от пътувания, страх ме е, всеки път се кръстя по 10 пъти, нищо че не съм много вярваща, та круизите не ми се виждат много привлекателни  Embarassed а и от работа до работа има огромна разлика, работа без конкретно работно време, и без да съм вързана в офис, като хоби, ме устройва чудесно  Laughing внуците - който има деца, да си ги гледа  Mr. Green ще ги гледам, къде ще ида де не ги, само да сме живи и здрави, ще се нареди всичко  Simple Smile

# 34
  • Мнения: 2 510
Хубаво е да е оптимист човек.
Пенсионирането към коя категория възприятия спада?
Аз на тези години въобще не си мислех за пенсия, а сега и да си мисля - все едно.
Пък ако доживея - не дай Боже!
Разумно е човек да има нещо натрупано за пенсия, но как?
Е, няма. Така, че и тъй и тъй ще бъде до живот.

# 35
  • Мнения: 4 916
 Grinning Избягвам да мисля по този въпрос, понеже обикновено стигам до мисълта, че единственият възможен отговор е "никога".

# 36
  • Мнения: 9 865
Никога.

# 37
  • Мнения: 186
Отговорих с друго.надявам се дотогава да съм още в системата на МВР и да се пенсионирам рано. Ама какво ще стане,утре не зная,какво остава за след 17год.

# 38
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Баща ми казва - Пенсиониран лъв няма  Laughing
А, точно Mr. Green
Няма да се пенсионирам, ако се наложи, ще си защитавам работното място и с пушка (и преди ми се е налагало).

# 39
  • Мнения: 69
ПОТРЕСЕНА СЪМ!

Как е възможно и то при такава средна продължителност на живот в България от 72г. ????????

Нека направя една приблизителна сметка:
При 40 годишен осигурителен стаж (от 24 до 64 годишна възраст примерно)
x
140лв. месечно - толкова са внасяните 20% за човек осигуряващ се на средната за страната заплата от 700лв.
=
приблизително 65000лв. общо, за тези 40 години
Ако ги разделим на 250лв. месечна пенсия, колкото е средната за страната, те спокойно стигат за над 20 години, т.е. до 85 годишна възраст. Колко от хората ще ги доживеят, за да си върнат това, което са внесли? То със събраните осигуровки на двамата съпрузи и апартамент може да се купи и да му се взема наем, вместо кирливите пенсии.
Не съм включила инфлацията в сметките, но за това пък съм закръгляла на по малкото число.

Целия този пенсионен модел е сбъркан - работоспособните да издържат пенсионерите, при положение, че винаги ще има демографски ръстове и спадове. Щеше да е успешен, ако раждаемостта и емиграцията бяха постоянни величини.
Нещо друго трябва да се измисли.
Гласувах за "никога, защото пенсионната система ще рухне"

# 40
  • Мнения: 68
Никога. Защо няма опция да избера да не ми удържат осигуровки за пенсия и да ми дават тези парички кеш на момента?

# 41
  • по света
  • Мнения: 1 587
Никога.

# 42
  • Мнения: X
Въобще не ме интересува. Да доживея до 70 ще ми е достатъчна награда.

# 43
  • Мнения: 2 510
Никога. Защо няма опция да избера да не ми удържат осигуровки за пенсия и да ми дават тези парички кеш на момента?
Не могат защото с тях плащаш пенсиите на сегашните пенсионери. Твоите кои ще плаща обаче не е ясно. Същност не е ясно, а само вероятно да се пенсионираш.
Все пак аз мисля, че трябва да има и някакъв % натрупване, както и за здравните осигуровки, защото при сегашните условия условията за пенсия са доста трудни.

# 44
  • Мнения: 361
никога, защото системата ще рухне

Общи условия

Активация на акаунт