На колко години мислите, че ще се пенсионирате?

  • 13 117
  • 206
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 510
никога, защото системата ще рухне
На рухналата трябва да има нова или поне временно осигуряване / прехвърляне на средства от други свери/. Не ми се иска да достигаме и до този период.

# 46
  • Мнения: 68
никога, защото системата ще рухне
На рухналата трябва да има нова или поне временно осигуряване / прехвърляне на средства от други свери/. Не ми се иска да достигаме и до този период.
От кои други сфери?  newsm78 Ясно ли ти е, че когато станем пенсионери, най-често срещаните имена ще са Асан, Мюмюн и Мемет  Whistling

# 47
  • Мнения: 836
"България е изправена пред социална бомба" - Това пише в една статия, която прочетох вчера, доста добре описваща ситуацията, впрочем. 

Ако доживея /в което се съмнявам/, виждам спасението единствено в малка спретната къщурка на село с две лехи отпред.
Все нещичко ще си произведе човек да не умре от глад, ще оцелее някак. Живот и здраве да е.

А, ето я и статията:
http://viewpoint.actualno.com/news_374748.html

# 48
  • Мнения: 24 467
Ако доживея /в което се съмнявам/, виждам спасението единствено в малка спретната къщурка на село с две лехи отпред.
Все нещичко ще си произведе човек да не умре от глад, ще оцелее някак. Живот и здраве да е.

Кое да доживееш?  Grinning

Две лехи не стигат. Нива си трябва. И кокошки. И крава. И коза. И овца. Не може да се доизносват старите чорапи и жилетки само, я! Кон или вол за орането, че сигурно ще ме хване ръцетреп, някой требе да оре, ако не мога да кОпам. Тез животни трябва да лапат. Ами ако живея 25 години още... след незнам вече кое...

# 49
  • София
  • Мнения: 1 262
Искрено се надявам въобще да доживея Rolling Eyes Но смятам да разчитам и на частен пенсионен фонд, че държавния надали ще ми осигури каквото и да било.

# 50
  • Варна
  • Мнения: 2 082
Изобщо не разчитам на българската социална система.

# 51
  • Мнения: 836
Ако доживея /в което се съмнявам/, виждам спасението единствено в малка спретната къщурка на село с две лехи отпред.
Все нещичко ще си произведе човек да не умре от глад, ще оцелее някак. Живот и здраве да е.

Кое да доживееш?  Grinning
...

Да доживея пенсионна възраст, не се прави.

Аз ям малко, ще ми стигнат 2 лехи. Обаче искам и внуци да мога да гледам, та ше се възползвам от твоя бизнес-план.  Laughing

# 52
  • Мнения: 4 916
Ако доживея /в което се съмнявам/, виждам спасението единствено в малка спретната къщурка на село с две лехи отпред.
Все нещичко ще си произведе човек да не умре от глад, ще оцелее някак. Живот и здраве да е.

Кое да доживееш?  Grinning

Две лехи не стигат. Нива си трябва. И кокошки. И крава. И коза. И овца. Не може да се доизносват старите чорапи и жилетки само, я! Кон или вол за орането, че сигурно ще ме хване ръцетреп, някой требе да оре, ако не мога да кОпам. Тез животни трябва да лапат. Ами ако живея 25 години още... след незнам вече кое...

И пари, за да си плащаш сметките за ток  Grinning И данъците, понеже социалната система може да е рухнала, но държавата ще продължава да си иска своето.

# 53
  • Мнения: 2 510
Най- големите диктатури са се раждали от недоимък.
Няма да можем всички да отидем в чужбина.
Няма и да излезе и закон за разстрел на пенсионерите, така, че поне ние ще я изкараме поне до пенсионната възраст / ако сме живи/.
Въпросът е докога ще стигаме все до социални и други бомби.

# 54
  • София
  • Мнения: 5 884
Проблемът не се изчерпва с факта, че работещите плащат пенсиите на пенсионерите, а се състои в това, че парите на сегашните пенсионери ги няма. Rolling Eyes
При индивидуални пенсионни партиди пък ще бъде възпрепятствано източването и безконтролният произвол. Едва ли ще дочакаме подобна реформа. Улица без изход.

# 55
  • Мнения: 2 154
При средната продължителност на живот в България -
сигурно няма да я дочакам.Може би ще дойде време, когато ПЕНСИОНЕР
ще звучи гордо и ще търсят из планините подобен "екземпляр" за директно
включване по някоя ефирна тв.

# 56
  • Мнения: 5 710
на 65 или 67

но предпочитам от 55 натам да спра да работя и да чакам пенсия по старост плс годините, които съм работила и това е. Ще се издържаме с пенсията на съпруга ми, просо не мога да си представя 67, звучи ми като присъда. А не съм изяла и едно кюфте, за да го заслужа!

# 57
  • Мнения: 2 401
Кога ще спра да работя? или Кога ще получа пенсия?
И на двата въпроса отговарям с никога.
А пенсионната система няма да рухне.

# 58
  • Мнения: 273
Не знам дали пенсионната система ще рухне,но пенсия няма да доживея. Simple Smile

# 59
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 969
Това не е само проблем в България. Навън съм и въпреки огромните данъци и пари, които плащам за пенсия, не е сигурно, че някога ще имам такава...... Sad

Общи условия

Активация на акаунт