На колко години мислите, че ще се пенсионирате?

  • 13 147
  • 206
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 24 467
Ако доживея /в което се съмнявам/, виждам спасението единствено в малка спретната къщурка на село с две лехи отпред.
Все нещичко ще си произведе човек да не умре от глад, ще оцелее някак. Живот и здраве да е.

Кое да доживееш?  Grinning
...

Да доживея пенсионна възраст, не се прави.

Аз ям малко, ще ми стигнат 2 лехи. Обаче искам и внуци да мога да гледам, та ше се възползвам от твоя бизнес-план.  Laughing

Не се правя аз... А!  Laughing Няма пенсии- няма пенсионна възраст. Татко едно време сутрин ни викаше да си говорим затова, което няма да стане. Връщате ме в детските ми спомени...Ще има изморена вече възраст.
Значи почвай да гледаш малки животинки от сега, да си правиш подбор генетичен, стопанство, че като му дойде времето с ръцетрепа, да има на какво да разчиташ. Мъже големи храня, да могат да теглят каквото е нужно.
Аз, засега, инвестирах в рибки, понеже имам още едно 25-30 г. пред мен до този момент. Дотогава- язовирче.  И местенце имаме, косим го. От малкото се почва, далече се стига.
Я по- бодро гледайте!
Работата ще ви поддържа тонуса доживот.

Последна редакция: чт, 19 яну 2012, 09:24 от Judy

# 61
  • Мнения: 5 710
хо-хо, 2 лехи:-) Един брокол расте 4 месеца поне. Карфиолът повече и я станат, я не.
Ако искаш да изкараш нещо от земята те чака здрав труд и 2 лехи няма да стигнат иска се поне 1/2 декар. Здраво копаене поне 2 пъти годишно, разсади, садене, плевене, окопаване, поливане, торене, покриване, откриване... 2-3 часа дневно гимнастика в студ и пек. На 65 години предпочитам да имам пари за супермаркета, а не да разчитам на мотиката.

# 62
  • Мнения: 24 467
Баба туй нещо, с кОпането и т.н. градински изпълнения, я закрепи докъм 90 г. Е, не бяха две лехи, разбира се, от глад и обездвижване щеше да си иде по- рано тъй. Я, ако беше се проснала пред едно ТВ след 55 годишна възраст и движението й бе до единия магазин, дали щеше да ги стигне я? По- бодро, по- бодро! Инвестирайте!

# 63
  • Мнения: 728
Вие се майтапите, но според мен точно кризата ще върне хората по селата. Ако си здрав човек без никакъв доход, селото при всички случаи е по-добрата алтернатива от града.

# 64
  • Колибите
  • Мнения: 357
Посочих "повече от 70".
Първо, сега ме очаква моето детенце Hug, и ще съм мама, а второ, ми какво ще правя по цял ден без работа?

# 65
  • София
  • Мнения: 23 126
Вие се майтапите, но според мен точно кризата ще върне хората по селата. Ако си здрав човек без никакъв доход, селото при всички случаи е по-добрата алтернатива от града.
Никакъв проблем. На мъжът ми и без това гласят да му подарят една къща на село, която е близо до голям град. Детето като завърши висше в чужбина и остане някъде по света, ние ще дадем под наем апартамента в София и ще щракам с пръсти по къра.  Mr. Green

# 66
  • Мнения: X
Вие се майтапите, но според мен точно кризата ще върне хората по селата. Ако си здрав човек без никакъв доход, селото при всички случаи е по-добрата алтернатива от града.
Това си го мислехме и преди 20 г., по време на тогавашната криза. Но не се случи, дори съвсем се заряза селското стопанство. Няма друга държава в Европа с толкова пустеещи земи. И аз мисля, че ще се променят един ден нещата. Вероятно, когато наистина погладуваме.

# 67
  • Мнения: 11 747
Никога няма да се пенсионирам - скоро ще навърша 35г, а осигурителен стаж имам едва около 3 години.

# 68
  • София
  • Мнения: 38 918
Много ми е интересно, ние - 70тите набори как ще си върнем и докажем 10 години стаж през 90те и началото на 10те , когато масово бачкахме без договори?
Аз се осигурявам от 2004, така че плюс още 37 години прави 2041, когато ще съм на 67. И то ако бачкам непрекъснато.

Последна редакция: чт, 19 яну 2012, 10:54 от L'Agent

# 69
  • София
  • Мнения: 23 126
Как да си изчисля евентуално на колко години ще се пенсионирам?
Аз съм на 35 год. и съм с 11 год. трудов стаж. Има ли надежда за мен да изляза в пенсия на крехката възраст до 65 г.?  Crazy

# 70
  • Мнения: 2 510
Как да си изчисля евентуално на колко години ще се пенсионирам?
Аз съм на 35 год. и съм с 11 год. трудов стаж. Има ли надежда за мен да изляза в пенсия на крехката възраст до 65 г.?  Crazy
Има на 67 / ако тази възраст не я увеличат/ и за над 37 / или други години/ ще ти се увеличи със засега 8 лв. пенсията. Разбира се при условие, че има кой да я изкара.
Доволна ли си?

# 71
  • София
  • Мнения: 23 126
Ще съм доволна, когато видя и размера на пенсията.  Wink Че ако ми дадат 200 лв. ко ши прая?  Rolling Eyes

# 72
  • София
  • Мнения: 5 884
Как да си изчисля евентуално на колко години ще се пенсионирам?
Аз съм на 35 год. и съм с 11 год. трудов стаж. Има ли надежда за мен да изляза в пенсия на крехката възраст до 65 г.?  Crazy
Добре си, добре.
Не зная какво направиха, последно си спомням 63 години за жените и 37 трудов стаж, ама сигурно и нови изненади готвят...

# 73
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
............ама сигурно и нови изненади готвят...

Хората се мъчат да направят живота ни интересен, да не мислите, че е лесно?!

# 74
  • София
  • Мнения: 3 817
на 65 или 67

но предпочитам от 55 натам да спра да работя и да чакам пенсия по старост плс годините, които съм работила и това е. Ще се издържаме с пенсията на съпруга ми, просо не мога да си представя 67, звучи ми като присъда. А не съм изяла и едно кюфте, за да го заслужа!

Според разпоредбите на чл. 89 КСО право на социална пенсия за старост възниква за лицата, навършили 70-годишна възраст, когато годишният доход на член от семейството към датата на навършване на възрастта е по-малък от сбора на гарантирания минимален доход, установен за страната през последните 12 месеца.

 Необходими документи:

- заявление за отпускане на социална пенсия за старост по образец, утвърден от НОИ;
- декларация по образец за семейно и имотно състояние;
- декларация за годишния доход на членовете на семейството за 12 месеца преди искането за пенсия.


Това са условията сега, след години не се знае какви ще са... Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт