Отговори
# 90
  • Мнения: 2 282
Привет! Хубав ден!
Само на мен ли серията се стори скучна и слаба. Май наистина е по-добре да гледаме К. като боксьор, отколкото като кифладжия. Laughing Поне ще има емоции.
Всички ми се загубиха в тая серия. Бледо присъствие, като че ли вече има някаква умора сред актьорите. Чакайте бе, хора! Още не сме преполовили сериала.
Ето затова искам да се следва Богат, беден.
Да няма глупости.
Няма да се реваншират и с гореща сцена в следващия епизод. За момента отношенията между З. и К. са твърде неопределени за самите тях. Във фазата на силното харесване и привличане. В Анталия
ще имат възможност да се спасят от досадното бройкане на уличката, да са близо един до друг, да се опознаят и ще се върнат влюбени. Дано това катализира  процесите във филма, роди екстремни ситуации,  провокира някои герои. Стига тъпчем на едно място.

Последна редакция: чт, 19 яну 2012, 12:03 от dafne_1

# 91
  • Мнения: 2 282


http://www.gecce.com/yazi/simay-mi-zeynep-mi-182781.html

От сутринта ще обсъждат в пресата кой е прав- Зейнеп или Симай! newsm78
И така влияят върху развитието на сценария явно!

Какво има да се питат. Зейнеп още нищо не е направила.
Виж, да се питат каква е разликата между простотиите на Бану към Джемре, Симай към Зейнеп и Хандан към Симай, е по-резонно.

Последна редакция: чт, 19 яну 2012, 12:06 от dafne_1

# 92
  • Мнения: 2 282
Не ми е ясно, защо толкова акцентират върху чувствата на Дж към К. И нито за момент не се усеща, че няма никаква  надежда за нея. Дори и без Зейнеп. Ей, така обича си го.
Всичко  в сферата на мечтите. Нещо ще се роди от тая дълбока любов, но не знам в каква посока.

# 93
  • Мнения: 2 282
http://www.youtube.com/watch?v=n24WzP2dTHw&feature=related

Хайде, поздрав с клипчето на Лора. Може пък К. да се отпусне в Анталия. Някой скъпарски хотел, Бану може да е направила резервация само за една стая  и да станат нещата. Laughing

# 94
  • Мнения: 1 012
Снощи не можах да изгледам епизода.  Отивам да наваксвам

# 95
  • Мнения: 186
Здравейте, момичета !
Снощната серия май беше наистина скучна, макар отново да си я гледах с кеф.
Хареса ми как Джемре отряза Гюней. Писах вече за нея, как добре изглеждаше, колко положително се развива образа й ! В този филм много неща ми харесват. Например отношенията между Гюлтен и Джемре, това наистина са чудесни отношения между майка и дъщеря.
Има доверие и откритост между тях, въпреки премълчаванията и дребни лъжи, но те са майка и дъщеря ! Харесва ми приятелството между Али и Кузей и Джемре като приятел на Кузей също.
Хора, на които винаги , във всичко може да разчита, които го подкрепят , без значение прав ли е или не е. Просто защото са приятели. И много хубаво е, че Кузей, след всичко, което е преживял,  не е сам. Харесват ми отношенията между Зейнеп и баща й. Как му споделя, не прикрива нищо.
А и той откровено говори с нея. Всичко това прави сериала интересен и стойностен, без да има такова значение кога точно ще има по-гореща сцена.
Нямам търпение за превода. Искам да разбера какво си говореха Али и Кузей.
Хубав ден на всички !  Hug

# 96
  • Мнения: 186
И понеже по-горе писах за истинското приятелство, пускам едно любимо стихотворение на Валери Петров ...

Песен за приятелството

Казва се приятел пръв,
Но защо е той такъв?
Затова че пръв полита
в огъня да те спaси, пръв,
и без да се запита
прав ли си или не си.
Пръв за теб леда пролазва,
пръв за теб пролива кръв
ето – затова се казва,
че приятелят е пръв!

Дано до края на сериала, със сигурност ще е така, Али и Кузей останат същите добри приятели, а Джемре....., еееех, иска ми се повече от приятелство между нея и Кузей.  Praynig
Дано само тя не е в ролята на жертвата, за която любимият й Кузей да разбере колко много го е обичала, нещо, което са знаели всички...


# 97
  • Мнения: 2 282
И в Анталия може да има нещо подобно, но няма да е същото. Laughing

http://www.youtube.com/watch?v=pnaSEZFPq0w

# 98
  • Мнения: 186
Дафне, мила, така с повечко килограми не го възприемам Къванч по начина, както сега в ролята на Кузей. Много повече ми харесва сега.  Hug

# 99
  • Мнения: 2 282
За Дж ще ми стане много жал, като разбере за Зейнеп и Кузей!  Ще бъде смазана.

# 100
  • Мнения: 417
Привет,момичета HugСнощи нета ме изостави,но като гледам не съм изпуснала кой знае какво Rolling Eyes

# 101
  • София
  • Мнения: 55
 Hug Здравейте момичета!
Вчера видях в сайта на преведените серии, че епизод 19 е преведен на 98 % и много се зарадвах, че днес мога да го гледам, но сега като го отворих видях, че пише, че няма субтитри...   newsm78 newsm78 newsm78 Някой може ли да ми обясни на какво се дължи промяната...Предварително благодаря.  bouquet
Нямах възможност да гледам онлайн сериала, но от коментарите ви разбрах, че не съм загубила нищо интересно...Понеже нищо не разбирам от турския, предпочитам да гледам с превод, за което отново благодаря за безкористната помощ на всички, които превеждат, слагат субтитрите и качват сериала в различните сайтове...   bouquet  bouquet  bouquet

# 102
  • Мнения: 17
       Момичета, според мене и Джемре, и Зейнеп си го обичат тайно, а защо не - и терариума /имам предвид Симай/. Разбира се, любовта и на трите е различна. Явно сценаристките вече зациклиха и ще търсят решения съобразно зрителската нагласа. Тук вече не става въпрос кой кого харесва визуално, но трябва да гледаме логиката на развитие на образите.
       Кузей е потиснал чувствата си към Джемре, откакто разбра, че е любима на брат му и я възприема като близък приятел. От време навреме я гледа с други очи, но бързо му минава. Джемре осъзна какво е загубила,  затова все по-често си спомня тяхната целувка и любовта и е чиста.
       Със Симай допусна грешка, но пое своята част от отговорността и то в доста голяма степен, колкото и да му е неприятно, удържа на думата си и това му прави чест, колкото и да болка да му създава. Неморалното в тази връзка е лъжата на Симай. Тя не намери достойнство у себе си да се оттегли, след като вече получи своето. Напротив, прави всичко възможно да поддържа агонията на този формален брак, който тя така настоятелно искаше. Опитва се да го съблазнява, но...уви онова, което би могло да ги свърже, вече го няма. Симай все още смята, че от физическата им близост /под един покрив/ може и да се породи нещо като любов у Кузей. Нейната любов /ако може да се нарече любов/ е чисто егоистична вече, дори бих казала, използваческа.
       Зейнеп нахлу случайно в живота му и поиска всичко за себе си - и Кузей, и любовта му, и миналото му, без да го пита, иска всичко да знае. Нейната стана малко като в народната мъдрост "Аз те любя, ти не знаеш!" Когато я видя за пръв път, на Кузей му се прииска наистина да изживее нещо чисто, истинско и му мина мисълта, че можеше да се случи това със Зейнеп, но тъгата му беше много голяма от неудачите, които го сполетяха една през друга. Той носеше голям товар от неразрешими проблеми и не посмя да открие чувствата си, което е и нормално - като видиш човек за пръв път, макар и да прехвръкне искрата, не можеш да му кажеш, че го обичаш. Впоследствие тя започна да страда, че той е живял и преди да я срещне едва ли не. Разкри си чувствата донякъде, защото и той и даде повод. Но обстоятелствата и наложиха отново да ги потисне.
         Сега всички потискат чувствата си от благоприличие и чувство за отговорност. И ще чакаме решението на сценаристките. Посоките, които ще предадат на образите са различни - зависи от зрителската нагласа. Но "евалла" им казвам - така лесно се прави филм . Дано само да не продължат да го разсапунисват, за да не ни изгубят като аудитория /то едва ли има значение в случая/.
          Нищо не пречи накрая да има и изненадващ обрат - на което много залагам, иначе няма как да се поддържа интереса.
          Хубав и усмихнат ден! Не се връзвайте от моите размисли на глас, ако съм засегнала нечии интереси, моля!
         
       

# 103
  • Мнения: 3 371
Добър ден !  Hug И аз снощи изпуснах епизода , а от коментарите ви разбирам , че не съм изпуснала нещо съществено ! В смисъл , че не се е случило нищо драматично ! Peace
Мога ли да помоля някоя добра душа да пусне линк , ако я име вече качена някъде серията ! Praynig

# 104

Общи условия

Активация на акаунт