Хотел Блу Ориндж-сезон 2012г.!

  • 50 255
  • 737
  •   1
Отговори
# 675
  • София
  • Мнения: 1 626
Тази година просто по менюто и покривките на масата се досетих, че това са тематичните вечери, а и по дните на седмицата. Но миналата година едно момче от ресторанта ни посрещаше на входа и ни уведомяваше за събитието. Като на българската вечер ни посрещаха с питка със сол и мед.
Морската или рибната вечер, както ви харесва, е във вторник. А българската сега беше в петък, а миналата година в събота. И тогава, миналата година, за престой от неделя до неделя, българската вечер беше като последна вечер.

# 676
  • В.Търново
  • Мнения: 6 728
А когато е морска вечер всичко ли е морска храна или има например пържени картофки,нещо вегетарианско,освен салатите....,че така моя мъж гладен ще остане,той не яде абсолютно нищо рибно,морско,речно.... Rolling Eyes

# 677
  • Мнения: 22
По написаното по горе от завърналите се съдя,че няма големи промени,всичко изглежда същото,така,че съм спокойна и знам че няма да се разочаровам,Миналата година също имаше комари,но наистина с репелент нямаше проблем.Нямам вече търпение....къде е 10 юли............

# 678
  • София
  • Мнения: 1 626
А когато е морска вечер всичко ли е морска храна или има например пържени картофки,нещо вегетарианско,освен салатите....,че така моя мъж гладен ще остане,той не яде абсолютно нищо рибно,морско,речно.... Rolling Eyes

Пържените картофи са на всяко хранене. Има и задушени. Имаше и пилешко с някакъв сос, пак тип "манджа" за неядящите морски дарове. И моя мъж нищо не яде на тази вечер освен панирания хек.

# 679
  • Мнения: 49
Привет от Блу Ориндж! От вчера сме тук и ще споделя само първи впечатления ...
Хотелчето е много кипро и много спокойно, градината е чудна. Пристигнахме около 13.30 ч в хотела, стаите все още ни се почистваха, но до 14 ч вече бяхме настанени. Казаха ни, че гривните ще ни ги сложат след 14 ч и ако бяхме по нахални можеше да ползваме и обяда, който е до 14.30. Стаите не са нищо особено, никак не ми отговарят на 4 звезден, но това не е от особено значение, само го отбелязвам. Чаршафите и кърпите са многоооо захабени и миришат ужасно на белина. Из цялото ни блокче А се носи мн неприятна миризма на канализация... Интернет в нашата стая има  Peace
За храната и аз споделям, че е много бедна от към разнообразие, но пък е достатъчно да се нахраниш все с нещо, все пак вкъщи не си готвим по толкова яденета на един път, но има какво даа се желае и сравнено с Аркутино няма нищо общо.
Кафе има от автомати Нескафе, винаги когато е отворен ресторанта. Има и шфарц, който желае.
Правят и някакви коктейли с бг алкохол, но все още не съм ги опитвала.
Анимацията е наистина насочена основно към немските деца, въпреки, че засякох не повече от 4-5 семейства немски туристи,  говорят и на български все пак, но определено е малко грозно да слушаш само немски песни на детската дискотека.
Плажа е уникален, верно малко тясничък, но пък пясъка и водата го компенсират.
Това е в общи линии ... Искам да ви кажа, че всичко се преживява и си изкарваме чудно. Винаги ще има плюсове и минуси за дадени хотели, но мисля, че едва ли има такъв, който да е изцяло на 6.

# 680
  • Мнения: 0
Здравейте мили мами ... да ви споделя и моите наблюдения от хотела като завърнала се скоро оттам.
Като цяло е супер, семпло хотелче, храната е вкусна, както каза фейчеката - чаршафите наистина бяха доста захабени и миришеха, но това е бял кахър. Анимацията много куца, наистина е на много ниско ниво и то в детския клуб. Обръщат повече внимание на немските деца и се занимават главно с тях. Аниматорите са някакви нови, миналата година не бяха те или поне на клуба( не съм сигурна), и не съм доволна изобщо. Мислех да го запиша в книгата за гости, но аниматорите са назначени от немски туроператор така че  newsm78 newsm78

# 681
  • Мнения: 1 516
Върнахме се и ние от почивката Simple Smile
Като цяло изкарахме добре ... Моите впечатления са :

Мил персонал , но не и анимация ... Мисля, че са назначени от немската туроператорка фирма All Tours ,без да съм 100% сигурна ... В това , в което съм сигурна, обаче е ,че не се занимават с БГ децата . Не ,че не ги пускат в детската стая или на дискотеката , а просто не се занимават с тях ... Едната вечер имаше само 1 германче и 15 българчета на тази "дискотека" и цялата дискотека се проведе на немски език с немските песни . Върхът беше , сценката на басейна, на която присъствах : дойде аниматорката да събира деца за някакво забавление и заговори на едно от децата нещо на немски ... То я слуша, слуша и по едно време плахо й вика: "Ама аз не разбирам " , а тя " Аааа ти говориш български" Врътна се и си тръгна .  ooooh! Shocked Shocked . Останахме втрещени с мъжа ми и още едно БГ семейство ... Ние също бяхме в този блок А - потвърждавам за миризмите на канализация , които се носеха предимно следобед ... В стаите не миришеше тлкова, но там пък се носеше въпросната миризма на белина . Храната не е развалена ( то само това оставаше) , но е еднообразна , преработена и от възможно най-евтините продукти ... На по-бедна закуска, макар и в ресторанти без АИ честно казано не съм била ...5 дена ми омръзна да гледам макарони , спагети и полуфабрикати сутрин обед и вечер ... Плодовете нямаха никакво разнообразие - десертите бяха ужасно изкуствени . Просто ми писна от нишестяни кремчета и пасти с прахообразна сметана ... Сладолед има постоянно , няма да коментирам факта ,че фризерът се покрива с една кърпа на закуска и се ползва са помощна маса .... За уикенда пристигнаха доста туристги и тогава вече кухнята издъхна напълно ... Много често имаше празни тави и опашки пред блок масите ... Извинявайте ама не съм на стол, че да се редя за храна  #Crazy #Crazy ... Един единствен ден сервираха риба и тя изчезна със светкавична бързина... Имаше 1 тава скумрия на скара ... След нея не извадиха втора , а донесаха някаква пържена риба , която също изчезна за миг, след него се появи трети вид риба - някаква бяла - една чиния  Crazy и така опитите с рибата приключиха : на тяхмо място се появиха някакви ужасни полуфабрикати .... Който слезе на вечера след 19:30 разбра ,че е имало риба само по чиниите на хората и табелката на блок масата ... Басейнът не се подгрява , но не е и нужно - малък е и водата бързо става с приятна температура ... Плажът е много хубав, макар и тесен и с недостатъчно чадъри ... Дворът е красив и зелен , добре поддържан , инцидентно се включиха едни пръскачки и напълниха чиниите на хора с вода , но това не е било нарочно сигурна съм ... Нямат бар на плажа , както впрочем и тоалетна ... Децата пишкаха на дюните отзад ... Родители на подскоци се връщаха до хотела...

 Не мога да кажа ,че почивката ни е била зле или пък,че не сме си починали , че сме останали гладни или нещо подобно - не ... Просто сравнявам с други места , на които сме били и това определно е на последно място ... Няма да се върнем в хотела , това е сигурно ... В плажът обаче съм влюбена - него ще посетим 100% - платените чадъри са винаги свободни , така че определно ще се върнем да направим плаж там ....

# 682
  • Мнения: 0
За 2ра година ходя там, но наистина не бих препоръчала за семейство с деца. Не бих отишла пак, не и с децата ми.
Това е лично мое мнение, но все пак .....

# 683
  • Там, където ме обичат
  • Мнения: 3 676
"На по-бедна закуска, макар и в ресторанти без АИ честно казано не съм била ...5 дена ми омръзна да гледам макарони , спагети и полуфабрикати сутрин обед и вечер ... Плодовете нямаха никакво разнообразие - десертите бяха ужасно изкуствени . Просто ми писна от нишестяни кремчета и пасти с прахообразна сметана ... "
Radostche,  благодаря за дългия и изчерпателен пост.   bouquet
Спестих си разочарования и недоволство от другите членове на семейството.

# 684
  • ГАБРОВО
  • Мнения: 39
Направо не мога да повярвам, че няма скара!!! Просто не мога да си представя заведение за хранене което не предлага скара! Дори и най-простите квартални кръчми предлагат скара. Тук не става въпрос да има на всяко хранене някакви супер деликатеси приготвени на скара, но поне най-прости кебапчета, кюфтета, наденички, пържолки, а защо не и някоя рибка ПЕЧЕНИ. Все пак е лято и в жегата не можеш всеки ден на обяд и вечеря да ядеш само супи и готвено със сосове. Ох май голяма грешка направихме тази година с този хотел...

# 685
  • Пловдив
  • Мнения: 749
Radostche, защо да е бедна закуската? До колкото рабирам от другите имало яйца приготвени по няколко вида, и колбаси за приготвянето на сандвичи и наденички и макарони. Че какво друго повече да има на една закуска  newsm78
За сладоледа до колкото знам, навсякъде фризера е "затворен" сутрин.  Peace
За опашките пред блок масите - ми то във всеки хотел може да се случи, да не кажа, че се случва. Нали всеки минава и си взима.
За анимацията кофти наистина, но след като им плащат от немска фирма....... Confused
Ще съм ти благодарна ако споделиш други хотели на които сте били и поставяш пред Блу Ориндж, за да имам в предвид за другата година.  Hug

Последна редакция: вт, 26 юни 2012, 12:03 от ninand

# 686
  • Мнения: 52
ninand Здравей мога да ти споделя закуската в Албена в хотелите "Орхидея" и "Елица ",като те са 3 зведи.Пържени филийки,варени яйца,яйца на очи,палачинки,варени кренвирши ,наденички,кроасани с различен пълнеж,всички видове корфлейкс,кисело и прясно мляко,макарони,сирене ,кашкавал и салам по няколко вида,домати и краставици ,мед ,сладко,всички сезонни плодове ...... сигурно изпускам нещо ,но който е бил в Албена може да потвърди  Wink

Последна редакция: вт, 26 юни 2012, 12:13 от Jani79

# 687
  • Sofia
  • Мнения: 38
Ха, здравейте и от мен, върнала се преди ден:)) Ама вярно различни хора, различни идеали.....
И така най- напред, очарована съм от плажа- прекрасен за деца.....На второ място- страхотна храна!! Толкова вкусно готвеха, макар и преработено от обеда за вечерята, от закуската за обеда, ама мисля си, че това никой не го изненадва....Храната беше невероятно вкусна, винаги имаше пресни салати, а най- голямата радост за децата беше сладоледа на корем...ммм... винаги за обяд и вечеря имаше и супа, а и таратор, само плодовете бяха малко като избор, но пък динята беше толкова сладка....
 Малък басейн, малко шезлонги около него, сутрин ако не отидеш рано на плажа за шезлонги, гориш с първата линия....това не ми хареса
Стаите- прилични не са тесни, ние бяхме в двойна, видях и студиото- доста по-просторно е.
По никакъв начин китайския сешоар в стаята не наруши комфорта на ваканцията ми, вършеше си работата чудесно....
Интернета- слабичък
Стаята ни беше срещу басейна- чистеха го абсолютно всяка сутрин, шезлонгите- също.
Анимация- мнооого слаба работа- не разчитайте....
Много малко ми се видя комплексчето, ама като за 5 дена става, особено за малки деца, направо си го препоръчвам, весела ваканция на всички Simple Smile))

# 688
  • Мнения: 18 057
...... сигурно изпускам нещо ,но който е бил в Албена може да потвърди  Wink

О да, със сигурност   Mr. Green
Предпочитам 5 неща, но не с качеството на Албена, още по- малко това на Орхидея.

# 689
  • София
  • Мнения: 1 626
ninand Здравей мога да ти споделя закуската в Албена в хотелите "Орхидея" и "Елица ",като те са 3 зведи.Пържени филийки,варени яйца,яйца на очи,палачинки,варени кренвирши ,наденички,кроасани с различен пълнеж,всички видове корфлейкс,кисело и прясно мляко,макарони,сирене ,кашкавал и салам по няколко вида,домати и краставици ,мед ,сладко,всички сезонни плодове ...... сигурно изпускам нещо ,но който е бил в Албена може да потвърди  Wink

От всичко изброено, само пържени филийки няма и кроасаните са без нищо. Като тези от Лидл с масло, примерно. Но има различни видове конфитюр и течен шоколад и може да се правят различни комбинации.

Общи условия

Активация на акаунт