ЗОНАТА и ние - 7 Тема

  • 48 058
  • 734
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 493
Ох, аз влизам да ви се похваля каква съм овца  doh След дебата в миналата тема за мерителните чаши и за това каква точно трябва да бъде и колко да е разграфена аз обиколих сигурно 10-ина магазина, за да търся подходяща, но или ми бяха скъпи, или не ми харесваха как са разграфени и си купих кантарче и карам само с него. Тъй като днес ще имам гости и реших да направя пита реших да замеся тесто в машината за хляб(която не съм ползвала от 2-3 месеца), че ме боли ръката и какво да видя - мерителната чаша за машината има мерки в cup и oz (я сега някой да ми каже тази мярка каква е) и е доста добре разграфена.Та народа правилно е казал- като ти е малко в главата, да са ти здрави краката. Laughing

Аз засега се движа добре по състезателната писта, но за довечера имам съмнения, че ще имам по-дълъг престой в ъгъла да се срамувам Embarassed или пък да отида още отсега там newsm78.

kremi1975 , и аз не знам коя шунка каква е (то никъде и не пише), но аз смятам шунката, която е като салам или калъп(т.е. в нея има всичко друго, но не и месо) по 42 гр., а чистото пушено филе- пилешко или свинско по 28 гр.Не знам дали съм права, нека и другите се изкажат.

# 661
  • Мнения: 0
dani1712 Мерките са 1 OZ = 28гр = 30 мл = 1/8cup, а за шунката и аз като теб - по 42 гр от тази на Никас например и по 28 гр ако е пил филе

Последна редакция: сб, 10 мар 2012, 18:39 от ZoniRai

# 662
  • Chicago/Varna
  • Мнения: 115
Състезател №2- dani1712 се самокритикува, като нарече себе си овца, както и предвижда  печален край на зоновия ден, със стоене в ъгъла. Joy
Ох Дани,ще ме умориш от смях Laughing  За чашката-точно това е -"Cup" на чист американски си е точно нашите чаши от 250 ml.  Където ти е чертичката за 1 Cup, това е същата чертичка . и за 250 ml . Което ме подсеща- ако имаш овесени трици, можеш да ни кажеш колко грама са 1/3 от твоята мерителна чашка. Че аз нямам трици в къщи.

Последна редакция: сб, 10 мар 2012, 18:23 от Emigrantка

# 663
  • Мнения: 493
 Embarassed Embarassed Embarassed Ами, нали това е смисъла на състезанието, а не да лъжем другите и най-вече себе си. newsm43

Ох, ти сега с тези трици съвсем ме хвирли в тъча. По моята чашка и кантарче излиза че 1/3 cup = 45 гр трици. Ами сега, какво да правя? newsm78. Трябва да си преизчеслявам всички рецепти, че то почти навсякъде ги има. Аз в началото като смятах по етикета и извадя фибрите ми се получавах 22 гр за 1Б. След това нали решихме да ги смятаме като овесените ядки по 14 гр. А пък сега изведнъж 1Б = 45 гр. Shocked

# 664
  • Мнения: 5 405
Ааа, тия трици 45гр са много нещо  Naughty Grinning

# 665
  • Chicago/Varna
  • Мнения: 115
Dа бе, и на мен ми се струва много.  newsm78 . Аз викам да се водим по етикетите. Недей да сменяш и на преизчисляваш нищо. По добре да си караме по сегашния начин Hug Аз пак ще проверя с моята чашка, като си купя трици Hug. За сега ще караме така Simple Smile

# 666
  • Мнения: 5 405
Такаааааа.
Докато още нямаме точки, как започваме да вадим?  Joy
Копирам това, което шефката е измъдрила, и почвам да докладвам моя милост какви ги върши днес.

1.   Аз, MeRiTo`  - събота, 10 март, 1ви ден.  Заклевам се да кажа истината, цялата истина и само истината! (само днес!  Joy)

2.   Днессс имах цели 4 хранения, щото петото трябва да е след няколко часа, а аз не обичам да ям през нощите, даже и по това време ми е късно.. но както и да е. Мисля, че трябваше да бъда наказана с 3 точки?

3.   закуска - 2 блока в 11:30ч.,
предобедна закуска Grinning - 1 блок в 15ч.,
обяд - 3 блока в  17ч.,
вечеря - 2 блока в 21:00ч;
Последно не разбрах дали трябва да се казва какво сме яли?

4.   И четирите хранения са теглени с кантарче;

5.   Извършени грехове през целия ден: изядох една репичка по никое време, защото съквартирантката ми ме почерпи  Embarassed Наказана съм с 10 точки?   cry

6.   Тц, детето не заслужава бонус точки, яде цяло яйце все пак.  Sad  Joy

7.   Съдияяяяята, съдияяята, не подкупвам аз съдията!  Peace Grinning

8. За целия ден ми се полагаха ..... не знам с колко точки завършвам деня Grinning Мисля, че съм на минус  tooth

10. Всичко си признах! Hug

# 667
  • Мнения: 0
Ех, много сте сладки! Вие вечеряте, аз закусвам. Тъпча се с кис.мляко 2 блока, бадемите ги излапах. Да видим как ще завърша стартовия ден, че съм на работа от 2.
Лека вечер на всички. Много инат Ви пожелавам. Аз ще се отчитам може би утре.

# 668
  • София
  • Мнения: 783
MeRiTo, според мен не трябва да ти се отнемат 3 точки за 1 хранене по-малко, защото днес действа правилото на уикенда и можем да ядем с 1 хранене по-малко, ако сме поспаланки. И аз си поспах днес и не мисля да ям посред нощ Simple Smile

Хайде сега и аз да се отчета:
Ден 1 - Събота 10.03.
Закуска - 10ч - 2 блока
Обяд - 14ч - 3 блока
Следобедна закуска - 18ч - 1 блок
Вечеря - 22ч - 3 блока
Тотал блокове - 9 и всички те премерени с кантарче Simple Smile
Прегрешения - никакви!
Имах само 1 червен въглехидратен блок, но въпреки това не заслужавам бонус 7 точки  Embarassed

По мои сметки си заслужих 20 точки и някое друго грамче минус  Grinning

BTW Вече 2 седмици стоя плътно в Зоната и тази сутрин кантара показа доста приятни резултати, но не мисля да ги споделям сега, защото ще се възползвам от петата поправка за отложения старт на състезанието   Laughing

# 669
  • Мнения: 0
 ::,друшки цял ден и цяла вечер, никой освен MeRiTo не се престрашава да докладва.                                                                                                                                                             1. Аз,roksi12-събота ,10 03 1ви ден.Заклевам се да кажа истината,цалата истина  и винаги само истината ,и никога да не лъжа .                                                                                                                                                                    2.хранения за деня -5 /абсолютно стриктно/                                                                                                                                                               3.закуска 2бл.-8.30ч.,обяд-  2бл. -12.30ч,сл. зак. -бл.1 -16.30ч,вечеря-2бл.-19ч,късна закуска 22.30ч общо за деня 8 бл.                                                                                                                                                                           4. всички храни   са претеглени с кантарче ,съобразно правилата на шеффа.                                                                                                                                                                    5.извършени грехове до този момент с отвръщаваща храна нямам                                                                                                                                                                       6.целия ден премина успешно само наблагоприятни въглехидрати                                                                                                                                                                                                                                                                                                                               7.опит за подкупване на съдията -не  ,  но е още  рано ,има време                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                           8.целия    ден ми се полагат мисля   . .................. 20т.  -колко съм   доб`ра  10  .заклевам се,че всичко е истина.   мисля  ,че трябваше и цялотоо ме ню  ,много дълго стана ,но ще пиша-8.30-зак.-2бл 84гр. пуешко филеV  ,1 портокал,6 бадема,12.30-об-2бл84гр. риба,1бл. лук задушен ,1бл домат,2бл зехтин ,16.30-1бл.кисело мляко ,3 бадема,19 ч.веч.-2бл.84гр.риба,1/2бл тиквички,1/2бл. аспержи,1бл тиква -печена,6 маслини   22.30 късна з -42гр шунка,3 маслини ,1/2ябълка?                                                                                                                                               мисля ,че храната за днес беше от бл .въгл.     ститга за днес ,утре още.                                                                                                                 

# 670
  • София
  • Мнения: 783
::,друшки цял ден и цяла вечер, никой освен MeRiTo не се престрашава да докладва.                     

Еее не така, аз вече си казах Simple Smile

roksi12 май ти се полагат още 7 точки, зареди благоприятния въглехидрат Simple Smile

# 671
  • Мнения: 0
 bowuu
И аз да се отчета Grinning
Ден първи-10.03-събота
Закуска-8.30-2 блока
Обяд-12.30-2 блока
сл.закуска16.45-1блок
вечеря-20.30-3 блока
късна зак.след малко(към 23.50)-1 блок
Общо 9блока.
Всичко е мерено с кантар,но яйцарта ги ям цели,че станаха много скъпи Laughing
това е от мен,а сега шефа да каже! Laughing
Успех момичета!  bouquet

# 672
  • Мнения: 37
Хайде ЦОП и ние тука с моя мил съпруг на общо семейно тегло 186 кг.  Rolling Eyes .Както бях прочела нейде из форумите: "моят мъж напълня много през бременността ми"Simple Smile)) та и ние така заедно (нали сме семейство Simple Smile) ) понапълняхме през бременността ми. От една седмица сме в Зоната, но на мен, като пряка отговорничка за храненето в семейството, ми бръмва главата от изчисления (и електронна везна купих за целта) и много ме блазни методът " на око" или " на ръчичка", но не мога да установя окончателно колко блока протеини имам на ръчичката си newsm78. Някъде четох, че били 3, някъде пък че били 4-ри. Ами примерно  моята шунка за закуска е 40 грама, което според етикета, а и според таблицата, е 1 блок , а тя ми заема цялата длан (три кръгчета) и ме обърква тотално smile3511
Искам само да Ви споделя, че Зоната беше препоръчана на съпруга ми от лекар  newsm09 по повод медицински преглед, което много ме нави и мотивира да я приложа за цялото семейство (без децата:) )
Още не мога да се престраша да си сготвя манджите, защото се чудя как ще ги изчисля, но може би както прочетох по напред трябва да премеря всичко преди да го сготвя, като продукти, и после само да пресметна цялата колко блока е и 100 грама колко блока са и вече да сипвам количеството според блоковете за него и за мен. Пожелайте ми успех, записвам се тук и за да се надъхвам допълнително:)))
Успех на всички newsm10

# 673
  • Chicago/Varna
  • Мнения: 115
 #Crazy #Crazy #Crazy Направо ми стана лошо  #Crazy кви проверки ме чакат,кво чудо  Laughing Само ако може да помоля, състезателките да докладват по ред на номерата, демек-точка 1ва еди кво си, точка 2ра еди кво си и т.н, че ми е по лесно. Че като се издокладвате на куп в края на деня и като видя всички постове и изглеждам така:  #Crazy   newsm09
Merito, перфектно докладване newsm10. Наказана си с 3 точки не защото не ти е стигнал деня за да си изядеш блоковете, а защото не искаш да ядеш преди да си легнеш  smile3512. Можеше да хапнеш половин чашка кисело мляко или да си го направиш на айрян, и ако си лягаш към 11 да го глътнеш в бързината. Ако си си легнала в 9, наказанието ще се махне, имаш право на обжалване! А заради едно яйце, сега се прости с бонус от 7 точки. И ако нямаше никакви грехове,щеше да имаш + 20 точки отгоре. За репичката- съдията прецени, че няма да ти се отнемат 10 точки, тъй като репичките са 4 чаши за един блок, и са изключително благоприятни. Освен ако не е било цяла ряпа,и да я наричаш галено на репичка:) !. Приключваш деня с минус 3 точки. bowuu

Moharet Заради червения ти въглехидратен блок НЕ заслужаваш 7 точки бонус, smile3555 което е прегрешение, което те лишава от +20 бонус за целия ден. Лекичко си увеличила интервала на следобедната на закуска, но ще си затворя очите  Thinking Няма да ти се отнемат 3 точки за пропуснато хранене, тъй като си вечеряла в 10ч. 3 блока, и ще имаш запаси докато организма ти "пости" докато спиш, Приключваш деня с 0 точки. Пак си с една крачка пред мерито Laughing Съдията отсъди, че са ти грешни сметките за заслужени 20 точки Laughing и начина на докладване не е много по вкуса на строгия съдия-т.е съдията предпочита да се докладва по ред на номерата! Както и не се знае, дали състезателката се е заклела в истината и само истината преди да започне да докладва Но понеже е  първи ден, и ще го сметна за  смекчаващо вината обстоятелство bowuu

roksi12 Peace Получаваш бонус от 7 точки за благоприятни блокове + 20 точки бонус за преминал ден без прегрешения. Завършваш деня с 27 точки.  newsm44

piqnata vishna подобна история като на мерито. Яйцето ти изяде бонусите. + съдията моли да се докладва по ред на точките. Точка 1ва-еди кво си , точка 2ра- еди кво си и така...Цената на яйцата не влиза в договора на състезателите Crazy Иначе всичко друго перфектно. Завършваш деня с 0 точки.   Rolling Eyes

Съдията чака другите състезатели. Не забравяйте ,че който изкара 5 поредни дни без никакви съгрешения,ще получи бонус от 20 точки. Така че не е късно за изостаналите на си наваксват точките. От първия ден грехове, но искрено оценявам честността ви, което много много ме радва  Hug За сега roksi12 е голяма заплаха   box Съдията моли да се вземете в ръце. Само да напомня, за тези които нямат време да си пишат менютата, да знаят, че хляба е много червен въглехидрат!!!

До тук добре ли  се справя изпушилия съдия  #ShockedLaughing



Последна редакция: нд, 11 мар 2012, 01:42 от Emigrantка

# 674
  • София
  • Мнения: 783
Emigrantka, за мое голямо съжаление вече имам някои претенции към оценяването:
1во - по-напред в темата беше казано, че приемането на червен въглехидрат няма да се счита за прегрешение, просто няма да ми даде заветните 7 точки. Ако един червен въглехидрат означава -27 точки,  то тогава се обезсмисля моето участие в състезанието, защото моя червен въглехидрат е една чаена лъжичка мед сутрин, който го приемам по здравословни причини и нямам намерение да спра да го правя, защото имунната ми система е по-важна от 27 точки! А и още нещо - по тази логика, ако един човек е преминал пълен зонов ден със зелени въглехидрати и му се полагат 27 точки, то няма смисъл да има бонус 20 точки, защото,  ако е преминал пълен зонов ден с 1 въглехидрат, то това ще е прегрешение и няма да получи никакви точки. Това, на практика обезсмисля наличието на 20 точки в състезанието, защото никой никога няма да ги получи!
2ро - съвсем коректно съм си описала всичко и отказвам да правя copy-> paste на някакъв текст.
3то - що за глупост е това да се заклевам?
4то - (това не е възражение, по-скоро въпрос) Защо да съм увеличила интервала на следобедната закуска?

Общи условия

Активация на акаунт