Какво ни трябва за изписването на бебето и за вкъщи?

  • 20 052
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 751
Този списък  е доста изчерпателен според мен  Peace
https://spreadsheets.google.com/pub?key=pJa5j7N0rdo2BPOM6qN14cw

Това наистина е хубав и подробен списък. Но ако все пак нещо липсва винаги някой близък може да го донесе в болницата.

# 16
  • Мнения: 779
Зависи от раждането. На мен вода не ми позволиха да пия през първите няколко часа.  А шоколада за какво е? Той никога не е необходим, не само след раждането, но и изобщо.  Sunglasses

Не ми обясниха, но предполагам заради ниското кръвно, все пак се губи кръв при раждането. Първите часове след раждането на мен ми се виеше свят и предполагам не само на мен, защото една жена беше припаднала в банята в съседната стая. А пък трябваше да ставам от леглото доста често, защото като изпиеш към 3 литра вода отделителната система си казва думата Wink При всички положения сестрите много настояваха да го изям, даже идваха да проверяват докъде съм стигнала Wink
Конкретно за храната може би има значение дали си раждала секцио или нормално, с упойка или не. Предполагам при секцио не се позовлява храна заради операцията.
За водата също явно има някаква закономерност, защото една позната раждала в друга болница и там също не и позволили да пие вода, а на мен ми се скараха че първите 2 часа съм изпила твърде малко. Затова и написах къде съм раждала.

# 17
  • Мнения: 92
Ами аз доколкото разбрах не ми даваха да пия вода докато се наместят червата за да не се получи преплитане, веднъж пуснеш ли газове след операцията значи всичко се е наместило правилно и можеш да почнеш да се храниш и пиеш.На мен това с водата ми се видя много садистично. Три дни нито една акушерка не намери време да ме раздвижи и кажете ми как се пускат газове без да се вдигаш от леглото.... а три дни без вода ..... за мен 30 минути са много  Laughing

# 18
  • Мнения: 534
Списъци много - ще се ориентираш какво ти трябва. даже има и цяла такава тема. Единственото където никъде не срещнах е, че след раждането ти трябват веднага към2-3 литра вода и 1 шоколад. Това е което трябва да се изяде/изпие първите няколко часа сле доперацията, а аз нямах (раждала съм в Тина Киркова).
на мен ми донесоха шоколад и като видяха лекарите...добре ми се накараха,никакво сладно не ми дадоха,само вода.

# 19
  • Мнения: 45
Ами аз доколкото разбрах не ми даваха да пия вода докато се наместят червата за да не се получи преплитане, веднъж пуснеш ли газове след операцията значи всичко се е наместило правилно и можеш да почнеш да се храниш и пиеш.На мен това с водата ми се видя много садистично. Три дни нито една акушерка не намери време да ме раздвижи и кажете ми как се пускат газове без да се вдигаш от леглото.... а три дни без вода ..... за мен 30 минути са много  Laughing
как се пускат газове???  newsm78 съжалявам за въпроса,но не бях чувала... Peace

# 20
  • София
  • Мнения: 44 120
за вкъщи може би тези теми ще са ти полезни донякъде http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=560096.0
аз лично държах и бих държала и пак всичко да е подготвено, изобщо последното, което искам след раждането е да хукна да търся легла, дрехи и т.н.

# 21
  • Мнения: 1 262
За изписването, както са писали и другите - зависи от болницата и от обичаите в семейството. А за дома моят съвет е да имаш всичко, което е необходимо за новородено бебе. Аз си мислех, че съм купила всичко и в последния момент се оказа, че имам нужда от още много неща - беше такова търчане, добре че свекърите бяха под ръка.  ooooh! Ако бях оставила всичко за последния момент, не ми се мисли какво щеше да е.  ooooh!

# 22
  • Мнения: 4 615
Аз пък съжалявам, че всичко си купих предварително.
А защо ви е трудно да обикаляте с новородено?

# 23
  • София
  • Мнения: 44 120
ми защото например моето си го прибрах с колики, ревящо, почти не спящо, кърмехме се на поискване, което беше често и продължително, нагласяхме се един към друг, чувствах се доста уморена, стрсирана до някъде от всичко ново около мен и т.н. последното, което исках е да нарамя бебето и да хукна по магазини.
Да не говорим, че не намирам добра идея, новородено да се води по магазини, особенно в зимният период, да вземе заради 2 парцала някой грип да лепне.

А ти защо съжаляваш, че си купила всичко? не беше направила добри избори ли?

# 24
  • Мнения: 534
ми защото например моето си го прибрах с колики, ревящо, почти не спящо, кърмехме се на поискване, което беше често и продължително, нагласяхме се един към друг, чувствах се доста уморена, стрсирана до някъде от всичко ново около мен и т.н. последното, което исках е да нарамя бебето и да хукна по магазини.
Да не говорим, че не намирам добра идея, новородено да се води по магазини, особенно в зимният период, да вземе заради 2 парцала някой грип да лепне.

А ти защо съжаляваш, че си купила всичко? не беше направила добри избори ли?



Все едно аз съм го писала.Аз също ,мисля като теб.Ако си суеверна чак толкова или има друга причина поради ,която не искаш да пазаруваш преди това.Обиколи и си харесай нещата и докато си в болницата мъжа ти или бабите да пазаруват.Ще ти трябва корито,кърпа,козметика,малко дрешки,шишенце,залъгалка(евентуално),стерилизатор,аз ползвах лъжичка за да му дам вода ,за да изплакне устата от кърмата,помпа(тя ще ти е нужна още в болницата).Креватче разбира се с бельо,столче.Аз малко по-късно купих количката (около 2 седмици след раждането).За друго в момента не се сещам,но като разгледаш и другите теми ще се ориентираш.Дори да ти потрябва нещо в последния момент не е толкова страшно ,сега магазини бол,пращаш мъжо Mr. Green

# 25
  • Мнения: 506
За кърмата - пий много течности, на мен ми бяха казали да си взема една биричка и да пийвам по малко (за да тръгне по-бързо кърмата). Ние първите 24часа бяхме разделени и след това ми дадоха бебо, веднага го сложих да суче, на другия ден вечерта гърдите ми бяха препълнени Simple Smile Един съвет - вземи си крем за зърна и ги мажи. Иначе и аз имах коластра от 5-я месец.
Колкото до нещата за вкъщи - дрехи повече бодита (не вземай най-малкия размер), за завиване едно дебело одеяло (олекотената завивка е по-твърда и не го обвива добре), термометър за водата не сме вземали, ножичка за нокти трябва, за памперсите също са ти казали - вземи малък пакет. Първия месец таткото обикаля и пазарува каквото още потрябва. Леко раждане ти желая Simple Smile

# 26
  • Мнения: 92
Ами аз доколкото разбрах не ми даваха да пия вода докато се наместят червата за да не се получи преплитане, веднъж пуснеш ли газове след операцията значи всичко се е наместило правилно и можеш да почнеш да се храниш и пиеш.На мен това с водата ми се видя много садистично. Три дни нито една акушерка не намери време да ме раздвижи и кажете ми как се пускат газове без да се вдигаш от леглото.... а три дни без вода ..... за мен 30 минути са много  Laughing
как се пускат газове???  newsm78 съжалявам за въпроса,но не бях чувала... Peace

И на мен не ми стана много ясно  Rolling Eyes Във всеки случай на третия ден като видях, че няма да ме вдигнат от леглото заради скапаните газове просто излъгах акушерката , че съм ги пуснала. Едва когато почнах да се разхождам и да хапвам по малко наистина дойдоха тези дълго чакани газове.Според мен това си е някаква политика на болниците и навсякъде е различно. Виждам че много мами споделят, че тях са ги карали да пият много вода.Явно има някакъв риск да се преплетат червата и така нашите доктори се застраховат.Само така си го обяснявам, иначе ми прилича на изтезание....

# 27
  • Мнения: 147
За мен наистина е логично да си хапнеш шоколад и да пиеш много вода,предвид умората(говоря за нормално раждане,при секцио нещата са по протокол както при операция),а и такива като мен с ниско кръвно само едно дехидратиране им трябва и ще трябва да ме свестяват и системи с водни разтвори на глюкоза да ми слагат...
За покупките-във всички списъци се намират основните неща.Аз мога да добавя и то не като нещо задължително,просто нещо което нямам вкъщи и ще ми е необходимо-термометър за стайна температура,ако може и влага да мери;отделни малки кърпи за дупенцето,като го мия през деня с тях да го забърсвам,кош за пране за бебешките дрехи(и кофа става),канче или някакъв съд за поливане при къпане(май и пластмасова чашка става),това са нещата,които не срещам често по списъците,а вкъщи липсват:)

# 28
  • Мнения: 4 615
ми защото например моето си го прибрах с колики, ревящо, почти не спящо, кърмехме се на ...

Ейнджи, сития на гладния не вярва. Simple Smile Не мислех, че детето може да има колики, да реве.
Ремонта у дома приключи 4 дни преди датата за раждане. Купихме всичко набързо. Искаше ми се да се насладя на момента, да разгледам всичко спокойно. След раждането обикалях само да гледам.

# 29
  • София
  • Мнения: 44 120
е може би това, набързо купуване.... аз си купувах всичко постепенно през 9 месец, преди това обикалях и зяпах чат-пат,  така че...спокойно се насладих на пазаруването, пък като се роди детето...винаги има какво и да се докупува, пък и  по-натам все нови и нови неща.... поне в този момент като се прибрахме, от тази гледна точка ми беше спокойно на душата.... ако нещо изникнеше пращах мъжът ми до кварталното магазинче да вземе каквото там има, без претенции и толкова.

Общи условия

Активация на акаунт