През АВГУСТ радостта ще е голяма, защото бебче расте в коремчето на мама

  • 26 877
  • 738
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 370
Здравейте и от мен  Hug
Не съм писала последните дни, но явно започнах да се изморявам на работа и вечер започвам да ви чета и заспивам пред компютъра и цяла вечер спя, а не както в началото когато се будих постоянно.
Във вторник бях на преглед и дадох кръв за ПКК и БХС. Разултатите ще разбера на 31ви когато отново съм на преглед. Стискайте ми палци Simple Smile
Иначе бебето расте, една седмица напред е според размери Simple Smile
Вече все по-малко ми се гади и май вече се оформя коремче. Има дрехи, които не мога да закопчея, а     
ако се опитам да си глътна корема не се получава Wink Все още никой не ме е заподозрял, но явно скоро ще си проличи  Heart Eyes

Относно утрогестана - до миналата седмица го слагах 2x2, а тази 1x2 и от следващата го спирам, дуфастона - и следващата 2x1, после една 1x1 и също край. Това разбира се по схема от док.
Аз ще се следя в Щерев, защото там забременях и не ми се сменя доки, която знае всичките ми проблеми...

Piaff,  Hug   Hug   Hug

# 61
  • Мнения: 82
TrAlAlaa - най-добре да изчакаш лекар да разчете изследванията ти, но това може да те поуспокои до утре:

Неутрофилите се борят с бактериалните инфекции. Те най-често заемат 55%-70% от общия брой на белите кръвни клетки. Ако имаш много нисък брой (състояние, наричано още неутропения), си изложен на по-голям риск от бактериални инфекции.

# 62
  • София
  • Мнения: 307
А той за тези, които не знаят се прави в рамките на 24 часа след ехографския преглед, защото освен кръвната проба се взимат параметри като ширина на нухалната гънка и т.н. както и показател възраст.

ето малко инфо по-въпроса http://lmpbg.org/new/home/index_new.htm

даммм, който не чете до края, сори, сега виждам че вече има допълнително инфо в постовете на момичетата

# 63
  • Мнения: 0
Аз да споделя за Утрогестана:
На 02.01 по спешност си направих преглед в Шейново, получих някакво кафеникаво течение.
Изписаха ми Утрогестан 3x1, а от доста време си бях записала час за 06.01 при лекаря, при който възнамерявам да ходя. Той ми промени схемата на 2x2 и ми каза да ги пия така до следващия преглед, който е на 03.02.
Малко се притеснявам от това, което прочетох тук, но знам, че лекарят ми е много добър и мисля да му се доверя. wflag

За раждането...ами не знам...надявам се да е по естествен път.
Имам приятелка, която роди миналата година. До последно искаше да ражда нормално, но в един момент реши, че има огромна вероятност лекарите да повредят бебето при изваждането и каза НЕ..секцио..
А беше твардо против!!!

# 64
  • Мнения: 133
Здравейте и от мен Simple Smile
Благодаря за топлото посрещане  Hug Много е уютно в темичката и ми се иска и за напред да е така:)
Аз днес отидох уж за 30 минути до лабораторията да видя колегите ми и откарах 5 часа, но не на сладки раздумки, а в работа  Crazy Май следващото ми посещение няма да е скоро.
На мен ми се налага да излизам в болнични (не по медицински причини, а заради среда, неподходяща за бременни) и ми е малко притеснено какво ще се случи с майчинството ми. Някой може ли да ми каже, ако излезна в болничен от февруари, двете години назад от февруари ли са, или от юли (45 дни преди термин)? Ще съм много благодарна, ако ми разясните ситуацията  Hug
Блонди, относно смяната на доктора, аз лично бих го попитала дали има възможност да ходя в държавната болница и ако видя за едно-две посещения, че отношението му се променя и не ме обгрижва достатъчно, ще търся алтернативи Simple Smile Дано все пак се окаже от съвестните и да не ти се налага! Благодарности за новата темичка   bouquet
Цитат
Червената Соня, кога започват да работят тези монтгомърови жлези?
Монтгомъриевите жлези се появяват с растежа на гърдите и представляват малки пъпчици по и около ареолата. Може да са незабележими при някои жени, и много изразени при други. При бременност стават по-видими. (http://en.wikipedia.org/wiki/File:Closeup_of_female_breast.jpg). След раждането на бебчето жлезите, освен омазняваща функция, започват да отделят и мирис, сходен на този на околоплодните води. Затова бебоците обичат мириса на мама  Heart Eyes

pufita, дала си един много добър старт на детенцето ти и първата година е разумна възраст за отбиване. Блонди ти е дала чудесен линк, където можеш да прочетеш всякакви трикове за отбиване на деца в различна възраст. Ти сама си забелязала, че кърмата ти е намаляла и  с напредване на бременността ще продължава да намалява и (е възможно) да промени вкуса си. Казваш, че в момента се "гоните" с дъщеря ти, което ме навежда на мисълта, че проблем от нейна страна няма да има Simple Smile Като цяло се препоръчва плавното отбиване, не само заради избягване стреса при детето, но и за по-лесно адаптиране на тялото на майката и риска от запушвания. Ти сама си се досетила да започнеш да дохранваш с АМ. Можеш постепенно да замениш изцяло за едно хранене кърмата с АМ. Следи гърдите си в продължение на няколко дни и ако няма напрежение може да преминеш към замяна на следващото хранене. Ако усетиш, че гърдите ти се препълват, усещаш бучици, тогава е добре да изцедиш съвсем леко, колкото да омекне гърдата (без да изцеждаш до край). В рамките на няколко дни напрягането на гърдите ще отмине, т.к. организмът ти ще се настрои, че няма да прави мляко за това хранене Wink Тогава пак можеш да преминеш към замяна на следващото хранене Simple Smile

bg_trinity препоръчвам ти този блог за близнаци http://atwins.wordpress.com/ Simple Smile

И на всички, които все пак ме изтърпяха и стигнаха до края на километричния ми пост обещавам следващия път да съм по-кратка  Hug

# 65
  • София
  • Мнения: 307
Някой може ли да ми каже, ако излезна в болничен от февруари, двете години назад от февруари ли са, или от юли (45 дни преди термин)? Ще съм много благодарна, ако ми разясните ситуацията  Hug
[

45 дни преди термин, знам го защото в КиК има калкулатор за майчинството и си правих изчисления и периода беше до 45ия ден преди раждането

# 66
  • Мнения: 133
elvirka и аз го видях този калкулатор, но вече няколко приятелки ми казват, че трябва да е от датата на болничен и не знам на кого да вярвам. Иска ми се да е термин, че иначе отивам в майчинството със сина ми, а там е ясна каква е ситуацията ...

# 67
  • София
  • Мнения: 4 493

Искам да попитам къде си правите ФМ и БХС за София, че аз доста отдавна бях бременна и такива неща нямаше. За това какво се прави се ориентирах, но къде ми остава тъмна Индия.


Аз конкретно съм се насочила към д-р Д. Марков за ФМ и БХС на 14 етаж на Майчин дом.
Между другото утре ще ходя на БХС

# 68
  • Мнения: 334
Шехи, едно е да се предозираш с витамини, а съвсем друго е да се "презастраховаш" с хормони, аз лично не бих го направила. Да изливаш върху детето си женски хормони без нужда не ми се струва разумно решение.

Аз имам доказан прогестеронов дефицит и една химическа бременност преди тази - в случай като моя "презастраховането" е напълно основателно, защото на практика аз "изливам върху моето дете женските хормони" отвън, а твоето тяло ги произвежда в същите количества естествено Laughing. Използва се стандартно в медицинската практика до 12 г.с. като средство за избягване на спонтанен аборт поради прогестеронов дефицит - така че да не говорим наизуст, ако искаш? Много обичам като се изказва някой компетентно, без изобщо да е наясно за какво става дума ooooh! Почетете малко, поинформирайте се, винаги помага Peace



Нямам намерение да се карам с теб. Знам за какво се приема прогестерон Laughing Ти сама каза, че че ще си го слагаш, независимо от преценката на лекаря.  Това си е твоя работа. Peace Но и да съветваш другите да не следват съветите на лекарите, смятам че не е редно. То и затова вече лекарите при всяко възражение ни парират с фразата" Това в БГ мама ли го прочете"?  Joy

# 69
  • Мнения: 844
Здравейте, честита ни нова тема!
Аз също съм на Утрогестан 3х2 . ПОмня ,че при предната бременност го пих до 16г.с.и го спрях постепенно.
Блонди , аз също бих потърсила начин да се пренасоча пак към прегледите в болницата и ако се промени отношението на док , да го сменя. Много неприятна ситуация...а аз си мислех ,че само тук са такива докторите  Simple Smile

# 70
  • Мнения: 0
Червената Соня
Според мен е от 45-я ден преди термина.
За по-сигурно сметни си в калкулатора http://www.kik-info.com/calculators/maichinstvo.php
по 2 начина:
1) напиши си брутната заплата и не отбелязвай брой дни в квадратчетата за болнични, а вида го остави както си е
2)напиши си брутната заплата и отбележи в квадратчетата за болнични броя работни дни от всеки един месец, в който ти се налага да си в болничен преди термина, а вида-90%-бременност и раждане
(всъщност за вида е по-добре да се консултираш с лекарят, които ще издава болничният)
В двата варианта не би трябвало да ти даде някаква огромна разлика в сумата, която ще получаваш всеки месец.  Rolling Eyes  А за времето, в което ще бъдеш в отпуск по майчинство (след раждането)...100% ще е 2 години от датата на раждане
 Simple Smile

# 71
  • Мнения: 81
Хей, момичета, така ви се радвам като надникна всеки път тук и видя с каква скорост изписвате страничките Simple Smile Аз обаче определено не мога да смогна на това темпо, но все пак ще се разписвам от време на време...
Аз и сина ми изкарахме ужасния вирус тези дни. Беше просто кошмарно за мен, 24 часа с температура, която поддържах по 3-4 часа, свалях за по 10-20 мин и пак я вдигах. Слава Богу, не се качи над 38.6./чувала съм че над 39 е опасна/. Аз бях доста уплашена за бебо,  но и джи-пито и АГ ме убеждаваха, че нищо лошо няма да се случи. Дано е така Praynig Отделно и ужасна кашлица ме мъчеше, от напъване ме стягаше корема....абе неприятна работа. Добре че малкия беше 2 дни преди мен започнал, че в най-тежките си периоди не се застъпихме, иначе незнам как щях да се грижа за него. .... Ох, и накрая, явно от температурата като ме избиха едни херпеси ooooh!

За БХС и ФМ - мен ме вика доктора другата седмица, когато ще съм 12с5д.  Смятам в крайна сметка да направя и двете, въпреки че за БХС много се колебаех.
За раждането - първият път родих нормално и сега ако всичко е наред пак така ще раждам. Само ще сменя болницата най-вероятно, защото съм възмутена от условия и отношение като цяло, но още не съм решила къде точно ще е този път.
За количките - още не съм ги гледала, но с удоволствие ще си купя нова. Старата и без това се беше разкърцала накрая Wink.
Много се радвам, че в редиците ни има консултант по кърменето. Аз първия път не успях да се справя с тази задача и сега ще имам въпроси, но още не мога да превключа на тази вълна. Занапред обаче, ще се възползвам със сигурност  bouquet

# 72
  • Варна
  • Мнения: 172
Привет и от мен  Simple Smile

Най-накрая след няколко дневно четене (след работа) успях да ви изчета  Crazy. Видях че сте засегнали много теми, които вълнуват и мен, и бих желала да споделя и моето мнение.

Не мисля, че темите като колички и раждане са много далечни и не би трябвало да им обръщаме внимание. На мен лично предния път ми беше много трудно да открия моята количка. Доста дълго мислене падна, но в края на краищата намерих каквото искам. За раждането, независимодали се избира от самата бременна или от лекаря, винаги има страхове. Лично аз смятам, че би трябвало да се пробваме да ги  преодолеем, защото така ще се чувстваме по-добре във важния момент. А това не се се случва за кратко време  Wink.

Когато си търсех количка предния път, се водех от следните неща:
1. лека
2. евтина
3. комбинирана
4. удобна за бебето - закътана, пълно легнало положение, да не му  стане малка бързо
5. В първите месеци бебето да е обърнато към мен, а след това по посока на движението
6.Въртящи се колела
7. голям багажник

Количката, която ме спечели, е Cangoroo Dayana - http://www.slunce-bg.com/product/340/-cangaroo-dayana.html . Ползвах я 3 години и нещо и навъртях доста километри по варненските разбити улици.
Сега е прибрана в мазата и чака отново да бъде използвана, живот и здраве.

За раждането - привърженик съм на естественото раждане. Не одобрявам избора на секцио по желание на бременната. Ако е препоръчано от лекар и наистина има медицински основания за това, става. Все пак е важно майката и бебето да са живи и здрави. Аз родих вагинално - нарочно не казвам естествено, защото от българските болници съм останала с впечатлението, че се практикува точно такова. Важно е удобството на лекаря, а не това на родилката. Има далеч по удобни пози за раждане от легналата, но това вече е тема на друг разговор. Но все пак си мисля, че ако в България се практикува естественото раждане, нямаше да има толкова застъпнички на секциото.
Една много добра лекарка ми сподели, че когато е раждала е преминала през няколко фази: Съжалила е, че е иска дете; намразила е мъжа си, че й е причинил това; накрая й се е искало да умре, но щом е видяла бебчето си, е била готова да го повтори отново и отново. Аз лично минах през всичките фази  Simple Smile. Няма такова щастие да се гледате с бебчето си от съвсем малко разстояние  Heart Eyes Heart Eyes . Този пък, ако всичко е наред, ще мина пак по същия път. Малко болка не е болка за умиране, а и се забравя след дългоочаквания поглед.  Може би е добре да спомена, че имам много нисък праг на поносимост на болка. Зъболекарят ми, когато ме види, винаги приготвя упойка, за да може да работи спокойно  Laughing.Възстанових се много бързо. Станах още същия ден и обслужвах останалите майки в стаята, които бяха родили секцио. Единственото неприятно нещо беше епизотомията, но се преживява.

Стискайте ми палци, че утре ще ходя да си взема резултатите от БХС. Дано да са добри  Praynig.

Имам още какво да споделя с вас, момичета, но изписах прекалено много, така че ще го оставя за друг път.

Лека нощ на всички сови   bouquet

# 73
  • Мнения: 12
Добро утро,дами ! Нощес едвам съм спала,болки в гърлото -=пълен кошмар.Ходих при личната и ми откри гнойна ангина  и ми изписа ТАНТУМ ВЕРДЕ ФОРТЕ Спрей. Много лошо с тази гнойна ангина,каза ако нямам напредък до утре -да си купя Оспамокс 1000 Sad Което хич не ми харесва .Ще видим какво ще излезе .Дано се пооправя с Тантум Верде-то . Стискайте ми палци.  Praynig
Между другото ,толкова много и бързо пишете ,че несмогвам да изчета всичко написано Sad .Незнам кога ще наваксам.

# 74
  • Враца
  • Мнения: 800
Добро утро на всички Simple Smile
Дано не е късно, но да се включа и аз със съвет към Блонди . Питай го от какво зависи каква ще е цената на всеки преглед. Това мисля, че е най-дипломатичния начин да се плъзнеш по този тънък лед. Хем ще го накараш да се замисли колко ти е вземал, хем ще го накараш да ти обясни, хем няма да го обидиш и да си навлечеш промяна в отношението.  Wink И след това в зависимост от отговора ще прецениш дали да се възползваш от услугите му или не. Успех  Hug . Ще чакаме да пишеш какво е станало и в крайна сметка как си постъпила Simple Smile Peace

Общи условия

Активация на акаунт