През АВГУСТ радостта ще е голяма, защото бебче расте в коремчето на мама

  • 26 893
  • 738
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 484
Шех и rossy-pm, мерси за споделеното за утрогестана!  Hug
d05, оправяй се бързо, стискам палци!  Hug
Gloxi, запаметих си предложената от теб количка. Все се чудя обаче при този модел колички дали е удобно на детето, отпред винаги ми изглежда, че крачетата му висят...

# 76
  • Мнения: 12
bi_bi ,благодаря за подкрепата .
Каква количка си си запаметила,ще може ли да пратиш линк?
 Embarassed Нали не смогвам да изчета абсулютно всичко Sad

# 77
  • Мнения: X
Добро ден  Hug аз май взех да се радвам вече на това гадене - 1.5. по-малко  Laughing хич не ми се яде, по един път на ден най-много  Shocked ама утре отиваме за уикенда в едно родопско село, където казвам ви готвят най-вкусните неща, които съм яла някъде - пататници, клинове иии паниран боб, уникални неща ви казвам, та мисля там да ми дойде апетита  Laughing

# 78
  • София
  • Мнения: 484
d05, тази е от днес http://www.slunce-bg.com/product/340/-cangaroo-dayana.html
Аз от 2 дни взех да се ослушвам за колички, че преди това си мислех, че ще си ползваме нашата старата, но бях информирана, че е вече счупена. Даже в момента се ровя в старите теми, търся къде обсъждахме количките, защото там харесах едно предложение.
beauty_ , много апетитно описа всичко! fight

# 79
  • София
  • Мнения: 973
Ехо...спите ли, работите ли.......
Аз идвам от преглед. Запознах се с доктора, който смятам да ми следи бременността по ЗК. Изглежда много свестен. Видях си бебчето със "завидните" размери 18.3мм и  плоден сак36.3мм, но си отговаря на седмицата.   Heart Eyes
Уговорихме се за ЖК за средата на Февруари и вече съм по-спокойна. Против запек ми препоръча Фрутилак.
Друго не се сещам. Ще следя обсъжданите от вас теми и ще се включвам, ако мога да бъда полезна с нещо.
Хубав ден на всички.  Grinning

# 80
  • Мнения: 541
Здравейте  Hug
Най-после да се разпиша в тази тема.Последните дни ми е едно уморено, вяло  Tired  Снощи гледах една драма и накрая така ревнах, чак и Анито се разрева с мен  Crazy Моя мъж после ме спука от бъзик, предния път не бях чак толкова ревлива  Mr. Green

beauty_ весело изкарване! И на мен така ми се ходи някъде за 2-3 дена  Mr. Green
Червената Соня много се радвам, че си при нас  Hug

# 81
  • София
  • Мнения: 484
anita7, работим спейки...  Laughing
В момента обобщавам обсъжданите колички в предишната тема, направих си ги във файл, както и някоя друга ценна информация. Може да сложим нещо на първа стр. ако искате.  Simple Smile

# 82
  • Мнения: 1
Здравейте мамита!
Малко съм притеснена и искам да споделя нещо с вас. Излезнаха ми резултатите от микобиологията - има микроскопски данни за изразена бактериална вагиноза(наличие на Clue-Cells - Gardnerella spp. и други асоциирани анаеробни видове),единични левкоцити.-ей тва пише.
Обадих се на докторката и тя ми каза, че за сега нямам голям избор и да си слагам Флажил 6 дни вечер. Да де,  ама на листовката и навсякъде в нета пише,че е противопоказно и уврежда плода... и сега се чудя какво да правя Thinking

# 83
  • София - град
  • Мнения: 141
Здравейте мамита!
Малко съм притеснена и искам да споделя нещо с вас. Излезнаха ми резултатите от микобиологията - има микроскопски данни за изразена бактериална вагиноза(наличие на Clue-Cells - Gardnerella spp. и други асоциирани анаеробни видове),единични левкоцити.-ей тва пише.
Обадих се на докторката и тя ми каза, че за сега нямам голям избор и да си слагам Флажил 6 дни вечер. Да де,  ама на листовката и навсякъде в нета пише,че е противопоказно и уврежда плода... и сега се чудя какво да правя Thinking

Най-добре потърси мнението и на друг доктор. Щом не можеш да се довериш на твоя....

# 84
  • Мнения: 4 070
Здравеееееейтеееееее!
Блонди, абе аз да ти кажа бих го разкарала тоя лекар или бих говорила в прав текст с него. На мен като нещо ми е несправедливо ми трепери душичката, а и въпроса е принципен по скоро. И аз имах подобна ситуация с една лекарка за щастие тя започна да ме вика в държавна болница където прегледа е по- нисък двойно иначе нямаше да се видим повече. Но се бях срещала с нея веднъж и ми беше лесно да се разделя с нея, сега по стечение на обстоятелствата я избрах да ми следи бременността Wink
А не ви ли се струва, че тук пишем много по- малко жени от колкото има записани отпред в датите с термините?? На мен ми се чини, че там са адски много, а тук едва ли сме повече от 30-тина?? newsm78 др седмица съм на лекар и вече нямам търпение.

# 85
  • Мнения: 81
 Gloxi, нашата първа количка беше същата. Много съм доволна като цяло, единственото нещо, което ми беше много неудобно на мен е двойната дръжка. Сега ще търся с цяла дръжка задължително.
За естественото и вагинално раждане съм много  съгласна с теб. Много добре  си го казала, че нашите лекари гледат да им е удобно на тях, не на нас. Да не говорим за системите за предизвикване - и аз родих с такава и още на колко познати им сложиха, и то само за да родим в смяната на доктора, с който имаме уговорка, да не го викаме когато почива. Абе, луда работа .... сега ще си помисля дали да си правя уговорка с лекар точно поради тази причина. Ох, тази тема е толкова дълга...
d05, оправяй се бързо. И ако се  наложи АБ не се притеснявай, понякога е по-добрия вариянт, защото високата температура например е много, много по-опасна за бебето. Довери се на докторите и се оправяй бързо Hug
beauty_, приятна почивка на вас.  Много весело да си изкарате и да не те тормози толкова гаденето, та да може да си хапнеш от вкусните родопски специалитети  Simple Smile
anita7, супер за хубавите новини при теб  Hug

Хубав ден на всички!  bouquet

# 86
  • Мнения: 27 524
Здравейте, мили момичета,
от сутринта съм в движение и като се прибрах още с обувките се тропнах пред компа да ви видя как сте  Hug

Благодаря на всички за съветите, наистина най-дипломатично ще е както каза ferriy и после ще разкажа  Simple Smile

Бюти, приятно изкарване, супер е в Родопите и наистина имат страхотни неща, да хапнеш и за нас  Hug

Анита, браво за хубавите новини  Hug

Ани4ка, то аз си рева на драми и без да съм бременна, сядам с пактече кърпички задължително  hahaha

Би би, ще сложа каквото кажеш, само че трябва в нета да го качиш, да е с линк  Thinking

Ив4е Пиф4е, посъветвай се с още един доктор  Peace

Гунди, аз лесно ще го разкарам, ама каква ми е гаранцията, че ще попадна на по-добър  Crazy Ще видим.
По-малко момичета пишат да, сравнено със списъка, ама не всеки си пада по това  Simple Smile

# 87
  • Мнения: 393
Ивче Пифче, предлагам ти да ти вземат нов секрет и да го занесеш в друга лаборатория преди да взимаш каквито и да е лекарства.

# 88
  • Мнения: 1
Ивче Пифче, предлагам ти да ти вземат нов секрет и да го занесеш в друга лаборатория преди да взимаш каквито и да е лекарства.

Аз така и направих. В кабинета,в който ходя на ЖК си работят с някаква лаборатория, но докторката не беше доволна от резултата и ми взе втори секрет и аз си го занесох в Цибелаб и това е резултата.

Последна редакция: пт, 20 яну 2012, 14:51 от iv4e@pif4e

# 89
  • Обетованата земя
  • Мнения: 459
Ивче, и аз те съветвам като дбс, толкова грешки правят тия лаборатории  ooooh!
Блонди, дано се окаже разбран лекаря и ти обясни как стоят нещата и тарифите Wink
Еми-в, и на мен ми предизвикаха раждането със система, но защото 2 дни преносвах, а тоновете ми били ниски. И отгоре на това малкият се роди лилав, с два пъти увита пъпна връв около вратлето. Може и да са ми били ниски тоновете, защото по време на контракция по-принцип са по-ниски, но като не съм лекар и се доверявам изцяло, какво да правя. Иначе предизвиканото раждане с окситоцинови системи май повече боли, все пак си е изкуствена намеса... както и да е, пак на раждането се върнах  Blush (то малко като казармата при мъжете едно време-все ни е в устата,  въпреки че няма място за сравнение  Joy)
 Сега от любопитство си мерих кръвното и пулса, защото си водя дневник за бременността. И как се изненадах, че пулсът ми е 101 пъти в минута. Два пъти го мерих-толкова е. А в края на декември беше 74 пъти/мин. Не го усещам да е учестен, ама явно си е. Нали обяснението беше свързано нещо с кръвообръщението?
 Записала съм се и на ЖК следващата седмица и на ФМ и БХС. Малко съвпаднаха, ама така се случи. Нямам търпение за срещата с бебчо!  Heart Eyes
Редактирам се да питам нещо за ФБ-каква настройка да направя, че да спрат да ми пълнят пощата с известия от август 2012? Уж всичко съм демаркирала...

Последна редакция: пт, 20 яну 2012, 14:46 от didi24

Общи условия

Активация на акаунт