Отговори
# 30
  • Мнения: 329
Танче, супер си се справила както винаги   bouquet  bouquet  bouquet  Hug Hug Hug

Цвети, видях че на 1-ва страница си писала че ще даваш овесена каша заради глутена - да знаеш че в овеса няма глутен  Peace

Ние си идваме в понеделник, но да ви кажа честно не смея да идвам на срещичка, защото Соф хич не е климатизирана за тези Т в БГ  Sad , а и много ме е страх от вируси  Confused

Лека на всички, другата седмица ще се включа повече, че мама ще ми помага с бебка  Heart Eyes

# 31
  • Мнения: 386
Фейтче, има виж http://www.hipp.bg/?p=products&c=13&id=7 И на самата каша пише, че има.Пък и нали според количеството на глутен зърнените вървят овес,ръж,ечемик,пшеница  newsm78
Май в елдата няма глутен....  newsm78

# 32
  • Мнения: 206
Форестче, на нашата каша пише 200мл мляко с 5с.л каша, но аз правя наполовина, защото още не съм заместила хранене т.е правя по 100мл + 2-3 лъжички плодово пюре.
Браво за изпита  smile3501
Радвам ви се много, че излизате с мъжОВЕТЕ си, ние не сме излизали от юли месец  smile3506 Само ходим по гости от време на време с малчо, но най-късно до 19,30ч.

the Faith , сигурно си много щастлива, че си идвате  Grinning Приятно изкарване в милата родина и дано Софи понесе добре престоя  Praynig

Тъкмо тези дни си мислех, че детето вече е "свободно" от 9 до 17ч  hahaha т.е че аз съм свободна и майка, ако изяви желание може да го гледа, а аз да почина малко или посвърша това-онова newsm28

Сложила съм един спанак, морков и чушка на пара, да видим какво ще каже Алекс утре  Thinking

За червените зеленчуци
-защо трябва да се изчака? В пюрето, което яде 3 дни имаше домат...Еми аз гледам полека-лека да му дам от всички зеленчуци и следя за някаква реакция евентуално.
Чудя се дали мога да сложа вече малко масло в домашното пюре?

айде лека нощ, стига съм се включвала за днес  bowuu

# 33
  • Мнения: 1 176
Здравейте момичета Simple Smile Отдавна не съм се включвала, но ви чета почти всеки ден  Peace

 Ние се захранихме вече с каша, картоф, морков, тиква и тиквичка...не знам какъв да е следващият зеленчук, но след ваксината на 23 ще го мисля Simple Smile Само  моят калпазанин не харесва картофа, но гледам да го комбинирам с други зеленчуци, че да се хареса. Смятах след няколко седмици да започна с плодовите пюрета, но днес дадох калпазанчо на мама и тате и те решили и му дали пюре от моркови и ябълка  #Cussing out Яд ме е, че 1 час по-рано си говорихме за пюретата и им казах за моите намерения за плодовете, но те все едно напук ми направиха....както и да е. Явно по- рано от предвиденото ще започнем с плодовете.

Иначе аз след 6 дена  заминавам за Ирландия, а 11 дена след мен пристигат и моите момчета.Колко ще ми липсват  Cry Не ми се мисли и как ще се гледат сами... ooooh! А и все още се кърмим...абе луда работа... #Crazy Лошото е че няма да мога да се цедя около 10 часа...освен в самолета да пробвам, друг вариант не виждам.

Ние нямаме още зъбче  и не лазим. От около седмица-две се изправя в поза да лази и се опитва да се изтласка, но все още не може. Обаче много ни забавлява като започне да се лашка  Mr. Green
Вода- пием от самото начало Simple Smile Доста време не бях му давала и отскоро пак му давам и така

Ставам да обърна внимание на бебо и тате  Heart Eyes Спокойна вечер

# 34
  • Варна
  • Мнения: 379
Besyto,
аз съм се цедила в самолета (ако седиш до прозореца и имаш подходяща дреха може и никой да не забележи ) и по летищата могат да се намерят закътани места. Зависи каква помпа имаш и как се цедиш. Ако на ръка определено ще ти е трудно.

# 35
  • Мнения: 137

Днес сутринта бях на изпит по UML. Взех го с 5  smile3539 Не е зле като за сектантка от бг-мамма, която си е загубила здравия разум, покрай майчинството  Joy



 smile3501

# 36
  • Мнения: 32
Бесито, по летищата има стаи за бебета, там може да цедиш.

# 37
  • Мнения: 329
Цвети, така производителите се застраховат, тъй като е вероятно със същите машини правят и кашата от пшеница и е възможно при овеса да попаднат пшенични зърна и за да не стигне до алергии го пишат че съдържа.  Hug
Ади, да мноого се радвам че си идваме  Heart Eyes , нямам търпение  Grinning
Беси, тия дни си имислех за теб, че вече си в Ирландия и как си без бебчо  Confused

# 38
  • Мнения: 4 753
Елдата и ориза нямат глутен - те затова са първите каши на бебето... А за овеса и аз зная, че не съдържа, но при първото детенце яко ме нахокаха съфорумките, когато разбраха, че съм му давала вода от овесени ядки на 2-3 месечна възраст... В моя защита ще кажа, че ми беше препоръчано от педиатър...  Peace

И да ви покажа как хапваме тиква...  Whistling Laughing   Не се сдържах...  Blush

# 39
  • Мнения: 3 248

Привет!   bouquet

Леле-леле, какви драми! Нека запазим добрия тон и да избягваме генералните изказвания.
Нека новата ни темичка е изпълнена само с положителни настроения.

За протокола, ние също започнахме със захранване водено от бебето, но успехът беше съмнителен и реших, че на този етап не е за нас. Може би ще сме на нещо комбинирано. Ще си правя домашни пюрета и каши. В този ред на мисли:
Мами, които правите домашни пюрета, какви порции приготвяте, всеки ден ли, ако остане слагате ли в хладилник за следващ ден и т.н.?

Момичета, мерси за отговорите за забелването. То и аз поради противоречията по въпроса пипах само от време на време и само, докъдето може и ето, че изведнъж стана почти готово. Но си е червенко и започнахме мазанията. Дано да му мине, ако не май ще го водим на специалист за консултация.

Форест, браво!  smile3501

Ади, мерси!  Hug

В овеса има глутен-подобен протеин, който уж е по-щадящ от самия глутен, но не е като да е без хич. Глутен няма в ориза, царевицата и елдата.

Фейтче, а една квартална среща?  Peace

бесито, пробвай в самолета, ако не е много пълно може да помолиш някоя стюардеса да те настани самичка на редче, ако те притеснява. Успех!

Попара, няма да давам, мразя я и не виждам нещо ценно в нея. Има и други начини да се направи прехода с дъвченето и да се преглагат същите продукти. Мое си мнение.

Кашата, която съм замислила да пробвам, ще я правя 2 супени лъжички био-оризово брашно, 150 мл. вода и 1/2 банан. Ще видим колко ще изпапка...

Вода не съм давала от 2ри месец. Все още не съм започнала да предлагам отново. Може и да започна с чаша с накрайник, но докато се кърмим на поискване, няма да го мисля с течностите.

Стелт, браво, напредвате! А знаеш ли горе-долу реално колко поглъща като колчество?

Това е от мен засега!

Лека и спокойна нощ на всички!  Hug

# 40
  • Мнения: 6
Здравейте момичета   bouquet и аз съм от тези дето висят по балкона и не пишат, ама ви чета и гледам редовно  newsm50 та съм в течение на  feeding  smile3550   umnikuu  #Bad Talk и т.н. ...
та в тоя ред на мисли

http://www.youtube.com/watch?v=evuPWG1QCHM

ПОЗДРАВ ЗА ВСИЧКИ

Бъдете здрави и щастливи,обичайте се и се радвайте на това,което имате!
ааааайде  tiptoe

# 41
  • Мнения: 10



Лека и спокойна нощ на всички!!!!  bouquet
Стелт страхотен е !!!

# 42
  • Варна
  • Мнения: 379
E Stelt,
браво на момъка, добър напредък за един ден. Много е самостоятелен и деен, кандидатствам за зет. Мойта мома е много пък спокойна, така че ще се уавновесяват. Wink шегичка
но за себе си не съм решила, че точно така ще подходя.  Имам си аз една кака дето е много самостоятелна от съсвем малка и всичко иска сама да прави и по нейния начин - да си обува обувкие сама на обратно, да се къпе се в банята сама (сапунисва се под мишниците и главата си мие с шампоан), искаше и дупето сама да си бърше , добре че са и къси ръцете ooooh! И сама да яде с лъжица супа, и да си прави разни буламачи, като да сипе закуската в чашата с вода и т.н и тн. нищо че е захранена по традиционния начин. Още в първия ден на захранването много държеше да ми вземе лъжицата и сама да яде.  Но пък си има предимства ттая самостоятелност , оставям сега сама да се храни, за да нахраня аз бебето. Така, че ми стига да чистя и бърша след нея, и едно самостоятелно бебе ще ми дойде в повече.
А  за попарата, и аз с първото дете си мислех, какво толкова ценно, по-добре зърнени култури и каши, но понякога , като се наложи и попара ще даваш за разнообразие. Пък и в детската градина редовно им дават попара за закуска, така че е добре да се е научило детето, а да не гладува гладно. Освен това попарата има голямото предимство, че се прави много бързо. Между другото, и аз съм правила попара със сухари, но да ви кажа, че съм забелязала, че на мен след стомашно чревен вирус не ми понася нещо сухара. Това ме навежда на мисълта, че готовте сухари имат доста добавки. Може би е по-добре попарата да се прави със препечен хляб.
И накрая ще кажа всичко е много относитено, децата се променят ту харесват едно за ядене, ту друго. И независимо как са захранен стават хора. Между другото ако питаш свекър ми,  мъчим децата с буламачи, вместо да им даваме пържоли.  Wink http://www.facebook.com/photo.php?fbid=170555662955462&set=a … ype=3&theater ,- ето как на Ния и тръгна славата, че много мори пържолите, нищо че никой не забеляза , че само ги лиже. Така, че със захранването стига да не изпадаме в крайности като боб с наднички , да речем Wink всичко ще е наред.

Последна редакция: чт, 19 яну 2012, 22:01 от Saly

# 43
  • Мнения: 303
Чак сега ми остана време да седна и да драсна два реда...
Вярно майчинството размътва ума и разума! Първо аз скандал не видях, но явно различното мнение се приема враждебно и се приравнява на скандал! Второ, забелязвате ли колко малко хора от "старите" птици пишат, да ви идва на ум защо? Темата се е разводнила тотално, някои хора се изживяват като Светая Светих... друг се чувстват длъжни да им "адвокатстват"... хич не се получава приятно място за "споделяне", по скоро идеално за "пригласяне".
Всеки си гледа детето както намери за добре, в крайна сметка докато това не пречи на моето дете аз нямам проблем!
Малко се стегнете, че някои много са си повярвали!

Последна редакция: чт, 19 яну 2012, 22:09 от Кратунка

# 44
  • Варна
  • Мнения: 379
Краунка, аз все пак мисля , че хората тук спокойно споделят своите преживявания и възгледи, има такива захранили на 3-4 м и сега ще почват попара, а има и такива като мен , които още не са започнали. Повечет захранват по традициония начин,  други по някакви нови начини. И така е със всяко нещо. Интересно е да се чуят всякакви мнения, защото истината е винаги относителна и всеки сам си има своя истина, стига да се пази добрия тон .

Общи условия

Активация на акаунт