Отговори
# 45
  • Мнения: 26
Здравейте отново!
Форестче ,Браво за изпита!  smile3525
Епона ,честито ви зъбче и честито забелване!Ако има само зачервяване-не се притеснявай-до ден-два сигурно ще отшуми.Ние не забелваме,но позволих на педиатъра да види какво е положението и като дръпна се оказа,че беб е почти готов,но и ние имахме за 2-3 дни червени петънца...
Стелт ,твоя младеж много бързо се ориентира какво да прави с храната,браво!Аз отпреди да родя бях решила да захранвам по този начин,но бързо-бързо се отказах,като видях с какво настървение младежа се опитва да си навре целите парчета в устата...Уплаших се,признавам си
Кратунка,Кратунка ...не разбрах с какво се е разводнила темата и за какво да пишем,за да я направим по-интересна,че да се върнат "старите птици",но ще се "стегнем" и ще измислим нещо дружно...

# 46
  • Мнения: 6
ейййй Бочинка Hug скоро си мислих за теб, отдавна не съм те виждала на балкона Rolling Eyes драсни 2 реда как сте с Ицето  Heart Eyes

# 47
  • Варна
  • Мнения: 4
Хе хе, тук съм Simple Smile За малко влезнах, че то все време няма...Добре сме, Ици расте (както всички сладури). Не съм ви чела, надявам се че всички сте добре, попрегледах последните странички, гледам че повечето мъници вече папкат и човешка храна Simple Smile Ние също се захранваме от близо месец, вече сме стабилни в сядането и така...обичайните неща. Darato Hug Целувки на малката... Ще ви държа под око  Peace

# 48
  • Варна
  • Мнения: 379
Епона,
и аз смятам да наблегна на домашните пюрета, защото има продукти от градината на майка ми, от готовите смятам да вземам за разнообраие, заради продукти, с които не разполагам. А иначе не мисля да правя дози, по-големи от колкото за един път. Знам , че някои правят повече и замразяват или стерилизират. Но аз знам , че храната е добре да се консумира, докато е прясно приготвена дори за възрасти хора, какво остава за бебета. Така, че ще хамалогствам като за начало, а после по някое време ще минем на кухня, вероятно след 10-11 месец. Стига бебето да няма напротив моите планове, че има такива с претенции. Мисля също и да предлагам от време на време и по мое осмотрение на беба сама да тества разни храни. Между другото , когато захранвах каката беше модерно, т.н педагогическо захранване, сега май е на заден план. Ееех, о времна о нарви, напълно разбирам хората, които предпочитат да се придържат към изпитаното. То не бяха теории за глутена, против глутена, до 6 м, след 6 месеца.

Последна редакция: чт, 19 яну 2012, 23:29 от Saly

# 49
  • Мнения: 150
Чак сега ми остана време да седна и да драсна два реда...
Вярно майчинството размътва ума и разума! Първо аз скандал не видях, но явно различното мнение се приема враждебно и се приравнява на скандал! Второ, забелязвате ли колко малко хора от "старите" птици пишат, да ви идва на ум защо? Темата се е разводнила тотално, някои хора се изживяват като Светая Светих... друг се чувстват длъжни да им "адвокатстват"... хич не се получава приятно място за "споделяне", по скоро идеално за "пригласяне".
Всеки си гледа детето както намери за добре, в крайна сметка докато това не пречи на моето дете аз нямам проблем!
Малко се стегнете, че някои много са си повярвали!


А да ви идва на ум, защо когато някой попита как са например, "старите" птици не могат да драснат два реда? А когато може да се напада, отрича и обижда се включват?  Като не му харесва на някой тук и няма какво интересно да сподели,  просто  да не пише и това е! Нищо лично, просто много тъпа ситуация! Надявам се да е сложена точката! Peace

# 50
  • Мнения: 277
Седя, чета и се дивя Shocked, абе момичета вие чувство за хумор нямате ли Whistling, що така докачливо приемате изказванията ми. То не смешно ми незнам  Mr. Green
Лично за себе си отдавна съм решила, че нямам време да съм активна в такива пространства( преживях доста тежки здравословни и лични   моменти около и след раждането на детето ),  имам други доста сериозни приоритети в момента, ама не виждам нищо лошо да драсна по нещо от верме на време, пък било то и различно от това което вие си споделяте всеки ден. Нямам време да ви чета всеки ден, та и да пита някой за мене  просто не мога да отговаря щото не ми почва деня с БГ мама вече.  Twisted Evil

Кви бяха тия драми, направо не е истина, какви интерпретации се спретнаха.  #Crazy За какъв нарушен добър тон иде реч,какви точки  newsm78 аз явно съм най- затъпяла от майчинството  hahaha пък не съм и от сектата (ШЕГА)

Обещавам най-тържествено, че другия път като вляза ще разкажа какво папка, как ака,колко зъби има, пишлето наред ли е,  ходи ли, не ходи ли,колко и как спинка,  говори ли, абе как се развива малкият човек, че иначе не ми се мисли ooooh! (ТОВА Е  ПАК ШЕГА) и друго няма ида си помисля да пиша, че иначе пак ще съм порицана от редовните писатели в темата  Hug

Лека и спокойна нощ и хубаво и усмиханто утро, и не си хабете повече ценото време да коментирате, таки ва Стари екземпляри, дето ви нарушават микро климата   bouquet Hug

и да няма обидени и сърдити  Heart Eyes не си заслужава сладурки

П.С. Цвети сега видях, че твоя Дани-сладурани е роден на 19.06, няма да ти е лесно еййййй, дете с характер, непредвидимо, упорито и експресивно, от опит знам  и аз съм родена тогава  hahaha



# 51
  • Мнения: 30
Ехее...аз си викам а дано да съм в първа страница... Rolling Eyes вие сте стигнали чак до четвърта!!! Simple Smile))
Напоследък съм без компютър, но сега ви изчетох  всички!!! Честито на новоозъбилите се!!! Simple Smile
Стелт, браво, захранили сте се! Ние сме си още на кърма. На 28.01 смятам да захранвам и аз по този начин, дано да се получи, ако не може на домашни пюрета ще мина, ама и аз няма да се давам лесно. Mr. Green Благодаря за видеото, което сподели, май ти си единствената. Ще се радвам и други мами да споделят храненето на мъниците си.
Днес се сетих, че имам една много хубава книга на Доротея Пантелеева - "Пълноценно двигателно развитие на бебето" . Това е ръководство с практически указания. Много искам да ви я споделя, но не знам как да го направя. Дали страница по страница да снимам или да направя клипче?!?!

Приятна вечер, моята принцеска ме вика, отивам да изпълнявам желанията и!!!  Rolling Eyes Rolling Eyes

# 52
  • София
  • Мнения: 515
Чак сега ми остана време да седна и да драсна два реда...
Вярно майчинството размътва ума и разума! Първо аз скандал не видях, но явно различното мнение се приема враждебно и се приравнява на скандал! Второ, забелязвате ли колко малко хора от "старите" птици пишат, да ви идва на ум защо? Темата се е разводнила тотално, някои хора се изживяват като Светая Светих... друг се чувстват длъжни да им "адвокатстват"... хич не се получава приятно място за "споделяне", по скоро идеално за "пригласяне".
Всеки си гледа детето както намери за добре, в крайна сметка докато това не пречи на моето дете аз нямам проблем!
Малко се стегнете, че някои много са си повярвали!

newsm10 добро утро,хайде по кафенеце

# 53
  • Мнения: 4
Добро утро! 4-ри страници -знаете ли колко време ги четох  Blush
минавам само да ви поздравя и тръгвам  по задачки
 кога и къде се замисля срещата?

# 54
  • Варна/Сливен
  • Мнения: 26
Чак сега ми остана време да седна и да драсна два реда...
Вярно майчинството размътва ума и разума! Първо аз скандал не видях, но явно различното мнение се приема враждебно и се приравнява на скандал! Второ, забелязвате ли колко малко хора от "старите" птици пишат, да ви идва на ум защо? Темата се е разводнила тотално, някои хора се изживяват като Светая Светих... друг се чувстват длъжни да им "адвокатстват"... хич не се получава приятно място за "споделяне", по скоро идеално за "пригласяне".
Всеки си гледа детето както намери за добре, в крайна сметка докато това не пречи на моето дете аз нямам проблем!
Малко се стегнете, че някои много са си повярвали!

  202uu
Наталче мерси за кафето мила   love001
Добро Утро мацки   bouquet
Момичета само 2 думи ще кажа и дано пак няма обидени и сърдити  лично аз за себе си не пиша първо защото нямам време т.е не мога да си организирам времето така че да ми остане време за БГ мама,а когато ми остане такова и вляза да чета ми то всеки 2-ри пост  е кой колко ял кой колко с... и това ли са единствените теми които могат да се обсъждат а всички се имаме за интелегентни жени както каза една моя много лична приятелка вчера то верно"Житието определя битието" ама това ми идва малко в повече. Все да се пише и говори за едно и също и без това в монотония ни живот на мен ми втръсна да говоря дали е ял 100 гр. или 180 на вас не ви ли???   
Да сега някой ще  "каже" амо това е форум за майчинството и децата  ама майченството поне според мен не е само това (ял ли е не е ли или колко) от време на време може и нещо друго да се напише ей така на за разнообразие например ако някой е гледал някой хубав филм на скоро или ако му е останало време да прочете някоя интересна книга  може да сподели.
 Peace Peace
Хубав и слънчев ден изпълнен с много усмивки и положителни емоций ви желая  Hug

# 55
  • Мнения: 3 794
Jen, точно ти определи темата като невесела и неразтоварваща. Явно си останала с впечатление, че тук пишем вечно свободни майки, които освен за пюрета, бебешко ако, зъби и подобни скучни теми, нямат какво друго да споделят. Разбирам, че като майка за втори път тези теми вече са ти скучни, но не е нужно да се изказваш иронично. Темата е за бебета все пак, макар че във всеки пост всяка от нас споделя и нещо странично. Аз не виждам голяма разлика от отчетната ни като бременни и сега, само дето бебчетата вече са родени и е нормално да се обсъждат въпроси, свързани с тяхното развитие, а не само мерки и теглилки. Ако и това ти се вижда скучно може да обсъдим политиката, световната криза или защо руската космическа сонда "Фобос-Грунт" падна в Тихия океан  newsm78 Така де, да бъда забавна и аз  Laughing
Споделяй си на воля, но да влезеш само, за да ни кажеш какво се е случило с мозъците ни през майчинстовото или как приятелката ти ни мисли за сектантки е обидно.

Съжалявам, че имаш здравословни тревоги и се надявам скоро да преминат.


Semruna, за филми има цял подфорум, за обществено значими теми се пише в Клюкатрника, за семейни взаимоотношения също има подфорум. Поправете ме, ако бъркам, но тук не е ли подфорума за Бебета  newsm78 И пак казвам, че освен за кой колко ял и колко спал си коментираме и лични теми, свързани с нашето ежедневие, което обаче явно не задоволява интереса на всички.

# 56
  • Мнения: 277
Форест скъпа това което прочетох от предната тема около 20 страници бяха само кой колко спал, папкал, акъл и т.н., а това че сте свободни майки дето нямат кво да правят, къде го прочете  newsm78 Извинявай, но отглеждането на дете може да бъде споделено ипо друг начин. Например какви игри играете, какви броилки знаете, какви песни пеете, как си представяте развитието  за в бъдеще и какво имате като разбирания за възпитание и отглеждане.  Това, че съм майка за втори път ми дава малко повече знания, но повярвай ми всяко дете е различно и аз също се уча с това бебешоче на много неща, но живата ми не се изчерпва с ккаво ще яде, колко ще яде и кога ще яде. И понеже имма и друго дете, работя и УЧА (не такива сложни неща като вас Mr. Green) , ежедневието ми е изпъстрено с много тематики и проблемантики и най-нормлано е да споделиш за тях на едно място, а не да ходиш по всички подфоруми и там да пише за всяко нещо по отделно.

Няма да влизам в полемики, защото просто не ми се ще да продължавам да дъвча, явно прага на задовлителност при всички е различен и потребностите също. За сведение, може да надникнеш в някои други отчетни теми в пдфорума за БЕБЕТА и дано разбереш какво имаме предвид.

 Ти може и да не виждаш разлика, ама повярвай ми аз рядко влизам и разликата е осезаееема, а това че се оптиваш да се правиш на забавна и остроумна е похвално  smile3501 , ама да ти кажа нещо не ти се получава  Mr. Green,

И това, че БГ мама е като секта, мила моя е стара история от преди много години( може би от когато пиша в БГ мама 2004-2005), не изречена от моя позната, а от самите форумки и те сами се шегуват със себе си. Да се обидиш от нещо такова, означава Ниска самооценка и проблем със собствения ти АЗ.

Последна редакция: пт, 20 яну 2012, 10:14 от jen

# 57
  • Мнения: X
Привет момичета   bouquet
Влизам да споделя за срещата:
В The Mall, среща на Аптеката (както винаги) на 29/01/12, 13 ч
Ако има някакви промени, ще пиша.

Хубав ден желая и малко по ведро  Peace

# 58
  • Мнения: 3 794
Jen, всички разбрахме, че ти си хумориста в нашата тема. Очаквах с нетърпение личното ти определение за мен  Peace Щом има неща, които те интересуват, а очевидно ние не сме обсъдили - кое те спира да дадеш тон? Когато някой го интересува нещо - пита и който има желание или опит споделя какво знае. Явно от нас се очаква да отгатнем личните интереси на непишещите, за да ги заинтригуваме...Как точно ще те обогати информацията, че знам 30 детски песнички и разказвам приказки на Габи, докато я храня ? Не си питала - не съм ти казала  Peace

Относно ученето - уча, това което ми е интересно и е свързано с работата ми. Няма нужда от сарказъм или хурмотр, както го наричаш. За мен е трудно наприер, това което Сунчето учи  Peace

Благодаря ти за персонално отделеното време  Peace

# 59
  • Мнения: 172
АЗ съм от скучните участнички дето предпочитат да четат кое бебе как се развива, захранва и какви умения има, какви полезни уреди ползват мамите и т.н. Нали затова е отчетна тема, а не да спорим кое е първото - яйцето или кокошката.
Ще се върна като приключат тези спорове и излияния кой какво на кого искал да каже, явно някои хора като няма с кой да се карат вкъщи си влизат по форумите и почват да пишат ли пишат разни иронично-закачливи постинги.

Довиждане засега.

Общи условия

Активация на акаунт