Отговори
# 60
  • Варна/Сливен
  • Мнения: 26
Semruna, за филми има цял подфорум, за обществено значими теми се пише в Клюкатрника, за семейни взаимоотношения също има подфорум. Поправете ме, ако бъркам, но тук не е ли подфорума за Бебета  newsm78 И пак казвам, че освен за кой колко ял и колко спал си коментираме и лични теми, свързани с нашето ежедневие, което обаче явно не задоволява интереса на всички.
Верно има ли????  Shocked е как не съм знаела брехххх  newsm78 да му се не види.Еми от сега нататък там ще съм добре че ми каза ей така на щях да си умра невежа без да знам.
Интелигентна жена си личи си сонди едно друго разбрахме че си много в час с това какво става из света и сега те интересува само твоето мъниче колко папка по колко и кога  bowuu
Съжелявам че така грубо наруших бебешкия ритъм на темата  Twisted Evil
Та да съм в час с темата:
Сега ставам за да направя на детето си пюре от БИО продукти днес смятам да изяде 160 гр. зеленчуково пюре и да въведа броколи.След това ще се отчета дали е ял ,колко и как е приел броколито, дали е избутал нещо с език и какво количество.Ааа и щях да забравя сутрента като се събуди каза гу после га и се усмихна  Heart Eyes
 supermama  Peace
Така добре ли е?Вписвам ли се вече в темата??

# 61
  • Мнения: 277
Предполагам, че мене се има впредвид, че нямма с кой да се карам вкъщи, ми повярвай те ми имами то много  и то не само вкъщи, щото не си стоя само там Mr. Green, а и не СЕ карам с никой, изразих си мнението, както и вие си изразявате вашето. И не виждам причина да спра да го правя, даже да си призная ме амбицирахте излишно и  сега щете нещете ще ме четете и ще ви СПАМЯ темата hahaha

# 62
  • Мнения: 26
Добро утро!
Наталче,мерси за кафенцето!
Джен ,искрено ти се възхищавам как успешно се справяш с толкова дини под една мишница!Де да можех и аз така!И като каза"как си представяте развитието за в бъдеще..."Ами как да си го представям-мързелива майка и хиперенергично дете... Но него си го представям много борбен и упорит,поне засега така изглежда...
MiMet0p , аз клипче нямам,но съм качила няколко снимки във ФБ
Днес ми е ден за Голямо чистене,че ни нападна страшен мъхъл в северните стаи! Sick

# 63
  • Мнения: 386
Добро утро!
От Наталчето кафето, от мен закуската (щото умиирам от глад)


Никак не ми се иска тази тема да продължава  Cry  Аз наистина харесвам тази темичка и това,което споделяме тук,според мен е това,което ни вълнува.Еми и в бременната темичка се обсъждаха неща от сорта на кой колко е подпухнал, кой колко се поти и кой колко храна е изял днес.По едно време се заговори за това кой какво е купил на бебето и докато се усети човек - взехме,че родихме.

Искам само да кажа на Кратунка да не се вживява като адвокат-говорител на "старите птици".Ако ти не влизаш тук поради споменатите от теб причини, другите могат да си имат свои си - различни от твоите.Като не ти харесват темите тук - никой не ти е опрял нож в гърлото и не те е заставил да пишеш или четеш.Иначе - да, специално заради теб всички вкупом ще се "стегнем",за да ти направим темата приятна за споделяне.Някак си не ми се струва нормално да се дават определения за хората по начин,по който ти го правиш!

Jen   Hug  хехехехе ще се черпим взаимно,значи! От сега го играе тарикат,ама да видим.Може ли,ако се закучи положението да се допитвам до теб  Mr. Green Беше гласен малкия за кротко,мирно и спокойно раче, ама на!  Mr. Green Ти вече в БГ ли си си? Ако спретнем една среща ще дойдеш ли?
До колкото си спомням, ти наистина спря да пишеш, заради здравословни проблеми.Още ли си зле?  Sad
И още нещо - до колкото пак си спомня, ( поправи ме, ако бъркам) точно ти спазваше 90 дневната диета ( при все,че кърмиш) Има ли ефект?

Много благодаря на Фейтчето и Стелт,че ми обясниха за Овеса.Добре,че споделих, че още щях да си мисля,че му давам глутен( истински).Като разгледах асортимента на пазара,обаче установих,че той така или иначе трябва да яде първо овес,за да може после да мине на пълнозърнестите каши с повече глутен  Hug

Семруна аман от заядлици! Чакам с нетърпение отчета ти,ако може в word документ, под формата на добре разграфена таблица,че да не изпускат важните неща!

Отивам да си търся рецепта за лимонов сладкиш.Ако някой има изпитана такава - нека сподели  Heart Eyes


Внимание, докато пишехте, в темата бяха публикувани 6 нови отговора.  ooooh! Whistling Mr. Green

# 64
  • Мнения: 90
Здравейте,минавам да се отчета след консултацията днес-пораснали сме с 700гр,/8300/и 69 см.казахами да почна с месните пюрета и жълтъка,та от понеделник ги почвам.Вие с кое месо започнахте първо ,та се чудядали заешко или пилешко да е първото,лек ден от мен,че малката госпожица си иска вниманието.

# 65
  • Мнения: 3 794
Цвети, аз правя лимонов сладкиш с шоколадов ганаш. Ще потърся в нета рецептата, понеже я бях гледла на Бон Апети (ама това по БТВ, пък после махнаха сайта). Ако не я намеря ще ти я напиша, понеже я имам принтирана  Peace

Скрит текст:
Рецепта за Лимонов кекс със зехтин

Необходими продукти:
5 яйца
1ч.ч. брашно
3/4ч.ч. зехтин
3/4ч.ч. захар
1/2ч.л. сол
кората от 1 лимон
сокът от 1 лимон
пудра захар за поръсване
стафиди за декорация

За шоколадовия ганаш:
200гр шоколад
100мл течна сметана

1. Белтъците на яйцата се отделят, поръсват се със солта и се разбиват. малко преди да станат на сняг, се сипва половината захар и разбиването продължава, докато стегнат.
2. Отделно с миксер се разбиват жълтъците, като в тях постепенно се изсипва останалата захар. Когато се получи пухкав крем, бавно се налива зехтинът, а разбиването продължава
3. Щом кремът поеме добре, в него се налива лимоновият сок и продължава да се разбива. получената смес постепенно се добавя към разбитите белтъци, като се бърка с шпатула
4.Брашното се пресява, смесва се с настърганата лимонова кора и с бъркане се прибавя към останалите продукти
5. Форма с диаметър 24см и с отлепящо се дъно се покрива с хартия за печене, която се намазнява със зехтин. Вътре се излива получената смес и се поръсва с 2ч.л. захар
6. Кексът се поставя в предварително загрята на 150-160 градуса фурна и се пече около 40-45мин. След това се изважда и се оставя да се охлади.
7. Течната сметана се налива в малка тенджера, загрява се и щом кипне, в нея се начупва шоколадът. След като шоколадът се разтопи, ганашът се сваля от котлона.
8. При сервиране всяко парче кекс се полива с топлия ганаш, поръсва се с пудра захар и се украсява със стафиди

  chef

Последна редакция: пт, 20 яну 2012, 10:49 от forest_veil

# 66
  • Мнения: 277
Цвети благодаря, че попита, в БГ съм си от септември, все пак баткото е 2-ри клас и трябва да се учи детето  Mr. Green

Стига срещата да е във време в което не съм на курсове, фитнес, работа и други ортанизации с удоволствие бих дошла  Heart Eyes

Направих я 90 дневната, сега я правя втори път,ефекта е поразителен за здравето и фигурата ми, кърмата си ми е все толкова много, нямаме проблеми с кърменето. Свалих първия път 12 кг и 3 размера дрехи ( ама аз бях Мечка стръвница). Сега ходя и на фитнес 5 дена в седмицата, защто здравето ми налага и я правя пак, мисля до лятото да съм си момичешките кг, за сега съм доволна.

Изчезвам мацки, тия дни много писах  ooooh! Laughing

Само за протокола дребното ми Мишле, вече е 8600 71 см, лази и седи като струна изпънта, меко казано е хиперактивно дете, маа то с такава майка и батко какво е да е детето  Mr. Green

За храната няма да пиша  Mr. Green, само ще кажа, че се кърмим  все още другота са подробности разни, яде домашно приготвени пюрета, каши никакви не ще да вкуси, плодове предимно пресни, глутен съм въвела, ми май това е  Grinning Не спи през деня повече от 2 пъти по 30 мин, нощно време се буди на всеки 30 мин в най-лошите дни и на всеки 2 часа в най-добрите, цици не спасяват винаги положението.

Дано сега да съм актуална и аз с темата  Heart Eyes

# 67
  • Мнения: 21
Запис и от мен   bouquet, сега ще се върна да попрочета и да наваксам  Embarassed

# 68
  • Мнения: 540
Хайде да се включа и аз  с възможността да ме упрекнета че не пиша често ,а се изказвам.И да разясня,без да съм АДВОКАТ на стари птици и т.н определения.Защо не пишат много хора от отчетните теми,защо не пишат момичетата от Варна,ами защото ощр преди да родим ни писна да четем дневници на битието на тоя и оня къде ходил какво правил детето му колко спало,яло и пр.По 100 пъти се писаха едни и същи неща за млека ,дрехи,прахове ,памперси............и всички си мислихме че като родим ще се променят нещата и ще се споделят по интересни неща от битовизмите ,е да ама не едни и същи хора си пишат едни и същи неща,които никого вече не вълнуват и интересуват.Вярно че темата е за децата,ама ако отворите някой от темите на юнките ще видите че хората са на съвсем друго ниво комуникация.И айде да спрете да се обиждате и да се цупите че идва някак си в повече.,кой на кого какъв бил,че кога пишел........За съжаление много от хората които бих искала да чета не са тук  и не искат да бъдат.Като се чете такава тема целта е да се научи нещо ново и да се споделя опит.И това че всеки последните 2 дни изказва мнение,което не ви харесва си е ваш проблем,И точно защото в отчетната не исках ме да се карахме никой не правече коментар за тези неща и те си оттекоха и си останаха така нетърпими и нечетливи.Може да не ви е приятно да го чуете,но си е самата истина и не само моята,а на доста хора.Да не говорим че хора дето не бяха гледали още деца изказваха мнения и спореха  как аджеба се случват нещата ,че и раждането ,че и кърменето и да не продължавам нататък.Айде приятен Ви ден на всички!

# 69
  • Мнения: 386
Добре,де,ние ( тези,които още пишем) си харесваме темата.Аз и преди я харесвах.
Какво стана,не успях да разбера.До онзи ден всичко беше мирно и тихо.Сега не се търпи.Спрете се,хора!
Защо тези,които не са се включвали отдавна сега се включват и започват да обиждат темата и хората тук?

# 70
  • Мнения: 26
аз мисля като ми се пооправи нета да видя за какво толкова пишат Юнки-те

# 71
  • Мнения: 3 794
kaloqnis2007, би ли ни казала точно какво те впечатли в темата  на Юнките, за да го обсъдим и ние. Аз им хвърлях по един поглед, но след като оплюха една майка, която се беше върнала на работа, а бащата гледаше детето, някак не ми се прииска и при нас да е така.

Сега пак надникнах - ами в последните страници се говори за ваксини, пюрета, как се обличат децата на разходка, кой къде ходил на гости, кой къде ще ходи, АД, дневен режим на децата и т.н. Отворих прозиволни страници  Peace

След като на някой нещо му е интересно, защо просто не повдигне темата, а се включва, за да ни каже колко сме затъпели, изостанали и скучни.

А според мен майките с 2 деца и особено сега като прочетох, че Jen ходи и на работа, май нямат излишно време да четата за пюрета и т.н. - просто на тях това им е познато и не ги виня. Да не си измисляме несъществуващи причини.

# 72
  • Мнения: 540
Ми защото я окупирахте и .Естествено че ще си я харесвате,щото вие си я пишете както си знаете и както си искате.Беше мирно и тихо защото нас ни няма и един като изказа мнение различно от вашето  и скочихте всички.Сега стана ли ясно защо.Никой не ви обижда,ама истината не се харесва,а тя е такава.Ние искаме да пишем и да четем,ама не и еднообразни и еднакви постове,повтарящи се ежедневно.Това е!

# 73
  • Мнения: 32
Е, спор няма, раздвижи се темата Joy. Сменихме тематиката поне Laughing. Нека омекотим тона, момичета и както казах да сме толерантни към различията си, все пак това ни е най- интересното.
 Аз съм за среща, така че казвайте. мен студа не ми пречи, но предполагам не искате навън?
Цвети, като пишем рядко нямаме право на мнение ли, не разбрах?
Калоянис , вижда ми се пресилено, че темата са я окупирали, но честно казано рядко пиша и чета напоследък, та не мога да те оспоря.
За пюрета и тн. нормално да се говори, не виждам какво пречи да се пишат и други работи. След като сме седнали да си говорим, не разбирам защо трябва да бъдем препращани към други теми. На кой каквото не му харесва чете през редовете, аз лично така правя Blush.

# 74
  • Мнения: 386
Калоянис никой не е длъжен да търпи обиди!!!
 Julsko bebe това пък от къде го измисли? От сума ти страници казвам,че не е честно да се включват само за да обиждат и да дават определения,които могат да бъдат обидни!!!

Защо така се преиначават думите ми?

Общи условия

Активация на акаунт