има ли болни деца от грип?

  • 97 260
  • 928
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 10 665
И моят зайко днес е по-добре, през ноща имаше 38, не стигна 39. Ходихме на лекар, чисто дишане, сега излязоха и кръвните изследвания и доколкото мога да преценя са добри.
Явно първите 2-3 дни са най-тежки.

# 16
  • Мнения: X
само да Ви попитам, тези които вече са по-добре и са свалили температурата, кашляте ли още? суха кашлица ли е? Какъв сироп пиете? Ние сме на д-р тайс. лека вечер

# 17
  • Мнения: 10 665
Кашля малко и според мен от сополите. Не пие никакъв сироп, защото при него сиропът втечнява не само секрет от бронхите, а и от лигавицата на носа. Рукват едни сополи и накрая се оказва с отит.
Лекарката ни предупреди, че този грип води до гнойни отити.

# 18
  • Тук и сега
  • Мнения: 325
Ние вкъщи също всички още влачим този грип. Само че при нас беше верижна рекция. Каката след като се тръшна в сряда, в петък вече беше кукуряк, а ние с мъжа ми от петък и днес все още вдигаме температура. Симптомите са както и вие ги описвате. Най-гадна от всичко е кашлицата, която явно е от сополите, но чак се давим от нея. Хремата също е доста силна. Като съм права, сополите текат като река навън, а като легна се стичат назад към гърлото. На каката започнах да давам капките на Улевинов и вече хремата и почти изчезна и не кашля. Също и давам и сиропа на д-р Тайс, повлиява се най-добре от него.

# 19
  • Мнения: 309
Ние вкъщи също всички още влачим този грип. Само че при нас беше верижна рекция. Каката след като се тръшна в сряда, в петък вече беше кукуряк, а ние с мъжа ми от петък и днес все още вдигаме температура. Симптомите са както и вие ги описвате. Най-гадна от всичко е кашлицата, която явно е от сополите, но чак се давим от нея. Хремата също е доста силна. Като съм права, сополите текат като река навън, а като легна се стичат назад към гърлото. На каката започнах да давам капките на Улевинов и вече хремата и почти изчезна и не кашля. Също и давам и сиропа на д-р Тайс, повлиява се най-добре от него.

би ли уточнила за капките, по рецепта ли са?
и кой сироп та на Тайс визираш? Те не са ли различни!

# 20
  • Мнения: 1 251
Ние го изкарахме края на декември, първо малкия, после и аз. При него беше както при вашите деца, с температура, кашлица, нямаше сваляне. Накрая с хрипове започна да пие антибиотик. Аз без температура, също с хрипове изпих и аз един.
Дано не повтаря, че .....  Tired

# 21
  • Тук и сега
  • Мнения: 325
Калинчи, капките за нос са по рецепта на д-р Улевинов от ВМА. Аз си ги взимам от една аптека в Надежда. Те са най-вече при задни сополи. От тази вечер мисля да си ги капя и аз. На нея ги капах вчера три пъти и днес два пъти до момента и няма почти никаква хрема вече. С нея изчезна и кашлицата.  Но на дъщеря ми всеки път задните сополи се повлияват само от тези капки. Ако искаш мога да ти напиша рецептата на лични. Иначе сиропът е на д-р Тайс - Мукоплант /червеният/.

# 22
  • София
  • Мнения: 3 042
Калинчи, капките за нос са по рецепта на д-р Улевинов от ВМА. Аз си ги взимам от една аптека в Надежда. Те са най-вече при задни сополи. От тази вечер мисля да си ги капя и аз. На нея ги капах вчера три пъти и днес два пъти до момента и няма почти никаква хрема вече. С нея изчезна и кашлицата.  Но на дъщеря ми всеки път задните сополи се повлияват само от тези капки. Ако искаш мога да ти напиша рецептата на лични. Иначе сиропът е на д-р Тайс - Мукоплант /червеният/.

Здравейте!
Може ли и аз да помоля за тези капки за нос? Синът ми често боледува от задна хрема и много трудно се оправя. А има ли трайно подобрение от тези капки или след 1 седмица пак започва?
Благодаря!

# 23
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 555
ние почти го минахме -сега борим усложнението..... 4 дни с постоянна Т, като ниската беше 38...... Повръщаше първият ден и още вечерта се започна зверска кашлица .....за три дни направи страхотен бронхит и минахме на Клацид ,който явно е правилният АБ при него в случая  ...давам му и мед с джинджифил за кашлицата и за ви кажа детето спи ....не кашля...тази комбинация е вълшебна.....
Иначе 4 дни не хапна нищо само на сокове беше ....отпаднал ...абе болно дете .....
Внимавайте ,защото и ние смятахме ,че е от сополи кашлицата ама....не би .....На 4-тия ден поддържаше 37.5 и се потеше и след прегледа дори не направихме снимка, защото беше ясно, че е за АБ.

# 24
  • Мнения: 309
Калинчи, капките за нос са по рецепта на д-р Улевинов от ВМА. Аз си ги взимам от една аптека в Надежда. Те са най-вече при задни сополи. От тази вечер мисля да си ги капя и аз. На нея ги капах вчера три пъти и днес два пъти до момента и няма почти никаква хрема вече. С нея изчезна и кашлицата.  Но на дъщеря ми всеки път задните сополи се повлияват само от тези капки. Ако искаш мога да ти напиша рецептата на лични. Иначе сиропът е на д-р Тайс - Мукоплант /червеният/.

Здравейте!
Може ли и аз да помоля за тези капки за нос? Синът ми често боледува от задна хрема и много трудно се оправя. А има ли трайно подобрение от тези капки или след 1 седмица пак започва?
Благодаря!

ДА,бих помолила за рецепта на лични!
 Praynig

# 25
  • Мнения: X
добро утро, надявам се вече сте по-добре. Аз направо не знам и съм притеснена - вчера нямаше температура, само сополи и суха кашлица. цяла нощ сме спали. сега има сутринта 37,1 , кашлицата малко намаля и почна да отхрачва, и сополките намаляха. Апетит има. Според вас дали е нормално, вследствие на грипа все още тази ниска температура , или да почваме антибиотик. Аз като бях болна от грип миналата година, няколко дена поддържах всеоще темп. ниска и после премина. хубав ден!

# 26
  • София
  • Мнения: 283
От неделя и нас с таткото ни тръшна...Мислех, че ще ни подмине, ама не би. Все съм боледувала, ама такова нещо никога не съм имала. 3-4 часа имах такава зверска треска, мислех, че ще умра. Болки в ставите, мускулите, гърдите, Т и повръщане....е това се казва комбинация. И ние сме на антибиотик. Много сме отпаднали, имам чувството, че няма да оживея. И това за нас възрастните, а малките човечета какво им е....направо незнам.....
Иначе при малкия има някакво минимално подобрение, Т от 40 слезе на 38..... Въпреки, че е на Клацид от неделя, доста упорит ще се окаже този грип. Има хрема и ту мокра, ту суха кашлица. Нищо не е ял вече три дни. А и това повръщане прави нещата тотално гадни.
tusana, не е лошо да заведеш детето на лекар. Защото точно тази Т 37,1-37,3 е най-опасна, понякога крие недоизлекувани неща, които могат да доведат до усложнения.

# 27
  • Мнения: 487
tusana, според мен най-добре да следиш температурата и ако продължава да вдига, макар и ниска, да го заведеш на лекар.
Големият ми син не е вдигал температура вече втори ден. Иначе хремата и лека кашлица продължават.
Малкият от вчера е на Клацид, но засега продължава да вдига висока температура. Дано да подейства скоро.
Приятен ден!

# 28
  • Мнения: X
Благодаря момичета! вече говорих  с докторката и се разбрахме след обед да заведа малката на преглед. Иначе нещо отпаднала днес, не е като вчера, когато нямаше нищо. Стискайте палци и ще ви пиша после, какво каза и препоръча докторката. Лек ден

# 29
  • Мнения: 309
Леле, Миа, това е апокалиптично, което описваш!
Дано съвсем бързо да сте добре!

Общи условия

Активация на акаунт