има ли болни деца от грип?

  • 97 284
  • 928
  •   1
Отговори
# 60
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 356
Гледам, че при всички започва с висока температура. Обаче Констанца от 2-3 дена е със задна хрема и кашля. Снощи беше като парцал, темп. няма. Днес пак - още е по пижама и завита, а казва, че откъм хрема е по-добре (аз не мога да преценя, защото и до вчера си беше само задна хрема, не да се стича). Емма от снощи точи сополи, иначе е ок. И сега съм в голяма чуденка - грип ли е, що ли е. Какво да ги правя в понеделник...... Сега събирам смелост да излезна в този студ до аптеката за Умкалор

# 61
  • София
  • Мнения: 9 879
Гита Ог, грип без температура по мое мнение не може да мине, знам ли!
Моето детенце се чувства ужасно, тресе я, под 38 не пада, освен като я накарам да легне с ръце назад изпънати или по главичката. А сутринта даже си поигра...направо ми е мъка да я гледам. А като знам, че и каката следва...

# 62
  • Русе/София
  • Мнения: 1 826
Значи да очаквам скоро време да обявят грипна епидемия в Сф.

# 63
  • Мнения: 309
Значи да очаквам скоро време да обявят грипна епидемия в Сф.
май така казаха и по Тв.

# 64
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 356
Гита Ог, грип без температура по мое мнение не може да мине, знам ли!
...........

Чуденката отпадна - Констанца вдигна 38о  Sad[/b]

# 65
  • София
  • Мнения: 9 879
Неприятно, Гита ог, много неприятно!
Да попитам- колко време след първото ви дете и второто се разболя? Колкото и да звучи грубо ми се иска каката по-бързо да прихваща Confused.
Всяка година съм на ръба при боледуването от грип да им дам антибиотик. Молила съм се на лекарите, но не са позволявали. Ей сега някой да ми каже, че с АБ ще им спестя гадните усещания на децата, ей сега съм го дала.
Що се отнася до противовирусните- уж по тв тръбят, че трябва веднага да се приемат, но никога лекар не ми е изписвал за децата досега. Вчера питах и личния, и една частна педиатърка, при която ходим при нужда. и двамата казаха НЕ. Защо- не попитах?

# 66
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 356
Констанца някъде от сряда се заоплаква от хремата, Емма вчера ги проточи. Но е различно при двете - Констанца със задна хрема, Емма ги точи до устата  Crazy                     

# 67
  • София
  • Мнения: 1 504
Валенце, както писах при нас много бързо се развиха нещата...каката петък след Дг, каза, че й е студено и определено не беше на кеф...сутринта вече беше с Т, а малкия в събота на обяд повърна и следобяда  беше вече с Т, аз в неделя....Чак такова бързо заразяване не сме имали ....обикновено малкия е от 3 до 5 дни след нея....но сега направо скорострелно...Все пак си мисля, че циркулират различни вируси...не може да се слага под общ знаменател просто "грип"...
Щеше да ми е интересно защо не изписват противовирусните...и ние се мъчихме 4 дни с традиционите лекарства, ама тц...не се подобрявахме...та и суметролим давах...и пак нищо....Не съм фен на АБ, но бях готова да го дам...но така и не ми го изписа...айде да видим още 1 ден как ще е и така докато не почнах аз тамифлуто...и просто си го изпросих...и за децата...Явно все пак се има нещо на ум...но то,  която и листовка да прочетеш за лекарствата, все страшни неща пишат...та едва ли е точно това....

# 68
  • София
  • Мнения: 10 858
На моите деца педиатърката винаги изписва нещо противовирусно.
Когато е грип (миналата година, при свинския) изписа Изопринозин за голямата и Инфлуцид за малката. Иначе, при всеки вирус давам сама на глава Инфлуцид. Смятам, че доста помага, превантивно дори. Особено когато го започнем веднага, при започването на болестта.

Инфлуцида е по-лек, хомеопатичен е. Инзопринозина е по така ... тежката артилерия.
Грип хил (също хомеопатичен) много помага специално при грип.
В ускорена схема, хомеопат ни го е изписвал.

# 69
  • София
  • Мнения: 9 879
инфлуцид и на нас ни изписаха, него не го броя , честно казано. Имах предвид Тамифлу, че не изписват. Но сега попрочетох за него...абе не знам.

# 70
  • София
  • Мнения: 1 504
Мдаа и аз четох за тамифлуто, ама не видях нищо по страшно от реакциите  дадени при суметролим..което дори не е АБ, а химиотерапевтик...нито пък от реакциите, дадени при ваксините...

# 71
  • София
  • Мнения: 9 879
Не знам, еми, четох, че даже руски учени са изследвали, че Тамифлу за деца е опасно. А и като и двамата лекари, на които се доверявам, ми забраниха...не давам и това е.

# 72
  • София
  • Мнения: 1 504
Ееее много ясно разбира се.....няма спор за такива лекарства...Аз дадох и съм доволна...то и пирамидона  Laughing го отричат, както и бисептола- суметролим  Wink /а едно време само с това са ни лекували/ ... А колко хапчета от ония зелените съм изпила...аналгин хинин май се казваха ...а пък за тях какво ли не изписаха...Важното е да боледуват малко и по-леко, ако може...
Нямаше никаква странична реакция по време на приема, освен толкова дългоочакваното подобрение и сваляне на Т, както и спокойно спане на всичките....без кошмари, болки в стомаха и всички изписани странични реакции....Минало заминало, кой знае още с колко химия ще ги тъпчем...

# 73
  • София
  • Мнения: 9 879
Моят опит с грипа в годините показва, че няма отърване, има ли в класа/групата на детето болни деца. Всяка година. Децата ми боледуват рядко, още по рядко пият АБ, обаче грипа го карат всяка година без изключение. Малката е на 7г, пила е АБ веднъж на тригодишна възраст, ама грип не пропуска никога, никога.
Еми,мен не ме притеснява, че са химия, та нима сиропите за температура не са. Притеснява ме факта, че лекарите не го препоръчват. А те надали го правят заради това, че има химии. Всъщност ако знаех точно защото не го препоръчват щеше да ми е по-добре. ама като съм се ошашкала и забравих да попитам доктора.

Последна редакция: сб, 28 яну 2012, 18:31 от Валенцето

# 74
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 766
Така синковеца е с 38,5 чудно просто. Той и ние ще го изкараме, ама бебето какво ще го правим направо не знам  Cry

Общи условия

Активация на акаунт