има ли болни деца от грип?

  • 97 355
  • 928
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 1 187
Мойте двамата ги нападна в четвъртък. Малката първия ден вдигна 40, после 39, вчера 38, днес пак 39 е Т. Нурофен и Панадол при над 38, 5 давам. Вчера ми се стори към подобрение, днес пак е отпаднала и спа много часове, необичайно за нея, очите и подпухнали, присвити и зверска хрема, почти никакъв апетит и една киселааа. Баткото сякаш по-леко го кара и поддържа само един два дни Т, но се оплакваше от силно главоболие. Педиатърката изписа Изопринозин и витамини засега. Но като гледам вече 3-ти ден и няма подобрение пир малката, напротив. Утре сигурно ще ходим на дежурен, ако 4-ти ден поддържа Т над 38.
Дано всички бързо оздравяват Praynig.

# 76
  • София
  • Мнения: 9 887
Ние изкарахме спокойна нощ, а се бях приготвила за температури високи. Цяла нощ нямаше, чак сега вдигна 37,5. Ден трети и е днес. Силно си надявам щом през цялата нощ не е вдигала да е поизпекла вече вируса.
аз се чувствам ужасяващо, всичко ме боли, гърлото направо ми дере.

# 77
  • Ку-куландия
  • Мнения: 794
Помагайте от 24 часа бебето (3 м) е с 38. Давам Беладона 9СН, 5 пъти по 5 гр, 2.5 мл панадол или нурофен само вечер по съвет на лекарката и кърмя начесто. Гледа я ушен - нос и уши чисти, гърло леко зачервено. Просто незнам какво да очаквам, ботковците почнаха да боледуват след година и половина навършени и то само с хреми, никога не са вдигали Т като бебета.

# 78
  • София
  • Мнения: 9 887
Ох, Преси, не знам какво да те посъветвам, нямаш особен избор с такова малко бебе за лекарствата. Слуша ли го доктор?

# 79
  • Мнения: 309
Ох, Преси, не знам какво да те посъветвам, нямаш особен избор с такова малко бебе за лекарствата. Слуша ли го доктор?
и при нас е така. Каката не е боледувала като бебе, исега с малкия бях съвсем неподготвена.
На 5 м., той беше в подобна ситуация, херп ангина, без Т, тогава докторката каза, че ако до дни не се подобри ще пие АБ. Така и стана.
Думите и бяха, че ако на каката може да се дават различни лекарства, например за гърло и прочие, при него е съвсем различно.
На 8м. пак имаше проблем с гърлото, тогава пръснах с тантум, дадох и тонзилотрен. И двете не са за деца под годинка. И наистина до дни се подобри.
Мъничко е човечето. Гледай да овладявате Т, а ако се влошава общото състояние-кашлици и прочие-само доктор може да каже.

# 80
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 358
И аз да оплача - Констанца вчера свали Т. и живна, обаче днес е с 38,6о, т.е. повече и от вчера, кашля зверски. Утре сме на лекар, обаче.......... Давам Умкалор, Вит.Ц, Рибено масло, правя чай от ленено семе с анасон. Дадох й Калпол 6+ за температурата, дано свали и не вдига повече......... поне докато идем на лекар. Само да не е някой бронхит или по-зле.[/b]

# 81
  • Мнения: 309
И аз да оплача - Констанца вчера свали Т. и живна, обаче днес е с 38,6о, т.е. повече и от вчера, кашля зверски. Утре сме на лекар, обаче.......... Давам Умкалор, Вит.Ц, Рибено масло, правя чай от ленено семе с анасон. Дадох й Калпол 6+ за температурата, дано свали и не вдига повече......... поне докато идем на лекар. Само да не е някой бронхит или по-зле.[/b]
казват, че изварен компрес може да се прави и при наличие на Т. Може да облекчи кашлицата.

# 82
  • софия
  • Мнения: 2 543
Има много болни в класа на дъщеря ми. Поне 5-6 от 19 деца.

# 83
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 358
И аз да оплача - Констанца вчера свали Т. и живна, обаче днес е с 38,6о, т.е. повече и от вчера, кашля зверски. Утре сме на лекар, обаче.......... Давам Умкалор, Вит.Ц, Рибено масло, правя чай от ленено семе с анасон. Дадох й Калпол 6+ за температурата, дано свали и не вдига повече......... поне докато идем на лекар. Само да не е някой бронхит или по-зле.[/b]
казват, че изварен компрес може да се прави и при наличие на Т. Може да облекчи кашлицата.

Този компрес съм го прилагала при подути сливици, ангина. Не знаех, че и при висока Т. върши работа.

# 84
  • Мнения: 309
И аз да оплача - Констанца вчера свали Т. и живна, обаче днес е с 38,6о, т.е. повече и от вчера, кашля зверски. Утре сме на лекар, обаче.......... Давам Умкалор, Вит.Ц, Рибено масло, правя чай от ленено семе с анасон. Дадох й Калпол 6+ за температурата, дано свали и не вдига повече......... поне докато идем на лекар. Само да не е някой бронхит или по-зле.[/b]
казват, че изварен компрес може да се прави и при наличие на Т. Може да облекчи кашлицата.

Този компрес съм го прилагала при подути сливици, ангина. Не знаех, че и при висока Т. върши работа.

не че сваля Т, д-р Михайлов е казвал, че ако има болезнено гърло, въпреки Т, може да се прави компрес.

# 85
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 358
И аз да оплача - Констанца вчера свали Т. и живна, обаче днес е с 38,6о, т.е. повече и от вчера, кашля зверски. Утре сме на лекар, обаче.......... Давам Умкалор, Вит.Ц, Рибено масло, правя чай от ленено семе с анасон. Дадох й Калпол 6+ за температурата, дано свали и не вдига повече......... поне докато идем на лекар. Само да не е някой бронхит или по-зле.[/b]
казват, че изварен компрес може да се прави и при наличие на Т. Може да облекчи кашлицата.

Този компрес съм го прилагала при подути сливици, ангина. Не знаех, че и при висока Т. върши работа.

не че сваля Т, д-р Михайлов е казвал, че ако има болезнено гърло, въпреки Т, може да се прави компрес.

Гърлото не я боли

# 86
  • София
  • Мнения: 9 887
Моето момиче днес не е вдигало температура, но предполагам че следобяд ще вдигне. Не вярвам да ни се размине така лесно само с два дни температура. Така съм се напатила с тия седемдневни грипове, че не може да ми се отпусне сърцето. Но предполагам, че щом вече не вдига постоянно върви към подобрение. Правим инхалации с физ разтвор и малко содичка и май май кашлицата е попреборихме, но не смея да се радвам отсега. Най-хубавото е, че от три часа е на крака и играе, даже иска да пише домашни. Simple Smile и хапва по малко.
Гита ог, защо не направиш инхалации за кашлицата, наистина помагат. ако нямаш инхалатор може и по неприятния начин- с тенджерката.

# 87
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 358
Инхалации точно не съм правила, но сварявам вода, капвам в нея масло от евкалипт и оставям да се изпарява в стаята.

# 88
  • Мнения: X
здравейте, надявам се, че разболелите се миналата седмица или началото на тази вече са добре и може би вече здравите дечица тръгват на градина. Да чукна на дърво ние вече сме добре. Но не минахме без антибиотик, заради болки в ушите. Хубава вечер желая и скорошно оздравяване на всичките.

# 89
  • София
  • Мнения: 470
здравейте, надявам се, че разболелите се миналата седмица или началото на тази вече са добре и може би вече здравите дечица тръгват на градина. Да чукна на дърво ние вече сме добре. Но не минахме без антибиотик, заради болки в ушите. Хубава вечер желая и скорошно оздравяване на всичките.

И моят син (4г.) има болки в едното уше от вчера,даже през ноща е потекло и малко кръв от него,но все още не сме на антибиотик! Нашия "грип" е много странен,почна миналата неделя,само кашлица суха ,с пристъпи и без хрема и температура.От сряда е на Синекод,кашлицата почти мина,но се появи хрема-гъста,температура не е имал и до сега,но от вчера има и пробема с ухото ,бяха страшни писъци и не можеше да си намери място! Ходихме на УНГ веднага,каза ,че е в началото и нямало нищо страшно,запушила се Евстахиевата тръба от хремата,изписа Виброцил гел и Отипакс капки.От вчера следобяд няма никакви болки в ухото,утре сме на контролен преглед,но се чудя да се притеснявам ли...  Rolling Eyes Някой друг има ли с такива симптоми ,без температура? Личната каза да го водим днес до ИСУЛ,но знам ,че там ще му изпишат антибиотик,а пък без температура... Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт