има ли болни деца от грип?

  • 97 404
  • 928
  •   1
Отговори
# 870
  • София
  • Мнения: 9 898
 ами мен не толкова ниската ме притеснява, колкото това, че през деня я върти все около 36,7-36,9. А сутрин е много ниска. Вечер пък си ляга с 36,6. Обаче като видя 36,9 ме втриса.
Попитай за инхалациите.

# 871
  • Варна
  • Мнения: 1 134
......
Ако някой се е сблъсквал с такъв проблем, нека се включи да даде предложение! Praynig
Защо толкова много лекарства? За алергия мислили ли сте?
Дъщеря ми почти всяка година по това време има подобни проблеми. Кашляла е по два - три месеца...Без Т, гърди и гърлен секрет чисти. Миналата година даже АБ пи, кашлицата и секретите не се повлияха.

# 872
  • у дома
  • Мнения: 967
Да се запиша и аз в тази годишната тема  Tired
Върнахме се от почивка, на следващия ден и аз и малкият ми син, сме с разстройство, той е с Т и повръщане и сме силно отпаднали. Има ли изкарали този вирус, колко време продължава туй нещо?  ooooh! За пръв път откак се е родил малкия ми лежи с часове  Sad

# 873
  • Мнения: 117
......
Ако някой се е сблъсквал с такъв проблем, нека се включи да даде предложение! Praynig
Защо толкова много лекарства? За алергия мислили ли сте?
Дъщеря ми почти всяка година по това време има подобни проблеми. Кашляла е по два - три месеца...Без Т, гърди и гърлен секрет чисти. Миналата година даже АБ пи, кашлицата и секретите не се повлияха.

Рет Ами и аз не знам защо толкова много. Досега няма някаква алергия открита. Но като беше по-малка се случваше често да има задни секрети, но такова нещо като сега да продължи толкова дълго не е било. Няма спане, няма нищо и детето се мъчи затова съм съгласна да пие антибиотик. Ако и от него не се повлияе, явно ще се търси някаква алергия. ooooh!
Тя малката изкара един вирус, който я удари с отит и сега като стигнахме до УНГ, тя каза, че тъпанчетата са потъмнели и че най-вероятно не е доизлекувана инфекцията. Оттам се започна ходенето по мъките. Дано се повлияе от този антибиотик и другите неща, че направо ще се побъркам. Tired

Валенце спри да мериш температурата на детето, напълно нормално е да варира в различните часове от деня. То ако започнеш и твоята да си мериш, ще е същото. Щом детето е жизнено, нищо му няма! Peace

Проста Мария мойта щерка изкара такъв вирус точно на Коледа. Беше отвратително, детето три дни не стана от леглото. Направо се бях стресирала - беше ужасно, но успях да я вдигна на крака. Давай прахчетата Хидратин Алфа, за да възстановиш електролитния баланс в организма на детето, само водата не е достатъчна. По лъжичка през определено време. И прахчета и пробиотик, за да се възстанови стомаха. Хип имат сокчета специално разработени за такива ситуации - ОРС нещо беше с моркови и ориз, много помагат.  Ако направиш това, всичко ще се оправи, но трябва време. Просто гледай да не се обезводни, за да не лежите по болници излишно! Peace

# 874
  • Мнения: 15 379
...щом детето е жизнено, нищо му няма! Peace

Това е заблуда, в която доскоро и аз вярвах.
Имал ли температура - значи има нещо. Лекар преценява какво.

# 875
  • Мнения: 117
...щом детето е жизнено, нищо му няма! Peace

Това е заблуда, в която доскоро и аз вярвах.
Имал ли температура - значи има нещо. Лекар преценява какво.


36,9 не смятам че е ненормална температура. Напълно нормална е за мен. Аз като държах 3 седмици субфебрилна температура и ми нямаше нищо друго. Направих какви ли не други изследвания и всичко беше ок. Накрая спрях да я меря и всичко приключи! Peace

# 876
  • София
  • Мнения: 9 898
Уф, не мога да спра да я меря. Утре сутринта правим едни кръвни изследвания и това е.
Sourcherry, педиатърката казва, че е нормално, защото детето всъщност има все около 36,7-36,9. Сутрин, както писах , е много ниска, понякога под 36. Интересното е, че като излезем навън и се приберем и веднага я премеря, буквално свалям якето и я меря, Blush, винаги е на горна граница, даже и 37,1 . И след 5 мин вече е 36,8 примерно. Педиатърката ми обяснява, че това било някаква терморегулация ли или нещо подобно, но на мен ми е крайно притеснено. Кашлицата я сведохме до мининум иначе, сополите също. Би трябвало едно ПКК да покаже, ако има проблем. Нали някакъв протеин се изследваше, за да се види дали е бактериална или вирусна инфекция?

# 877
  • Мнения: 15 379
36.9 е напълно в границите. Поне моят опит обаче сочи, че ако измеря 36.9, то това 99% означава покачване в рамките на час-два.
Друго имах предвид - жизнеността във никакъв случай не означава, че нещо не се случва. Последното боледуване на синът ми го доказа - жизнен, енергичен, хранеше се, но имаше бактериално наслагване от вирус, което плъпна към дробовете мълниеносно. А детето си беше в перфектна форма.
За това е нужно наблюдение. Всяка майка си познава детето най-добре и щом следи температурата, значи има причина да го прави.

# 878
  • Мнения: 15 379
Вале, терморегулира се детето - нормално. Особено ако е запотено под якето е нормално да покачи телесната температура.
Изобщо не пречи да следиш детето, превенцията е най-доброто се уверих.
И изобщо не се залъгвай, че само здравото дете е активно и с тонус. Оказа се, че не е така.

# 879
  • Мнения: 18 051
Вали....нищо няма да излезе, ще видиш, но щом си решила- пусни ПКК.

Малката щерка 20 дни изкара с темп. 37,1, психясах като теб само да меря, лекарката ми забрани да меря поне седмица. Спрях. Когато мина седмицата вече нищо нямаше.

Голямата при едно боледуване така поддържаше ниска, около 36 градуса, пак изчетох всичко- нормално било. Наистина след няколко дни и тя се нормализира.

И нашата лична казва, че тонусът е един от най- важните показатели, представяш ли си ако всички мерим като теб колко от нас биха били извън нормата  Laughing

Sourcherry, какво се оказа при вас, въпреки добрия тонус?

# 880
  • София
  • Мнения: 9 898
Аз винаги след вирус следя температурата поне още две седмици. И всеки път изпадам в такива състояния.
При нас 36,9 досега не е значело, че ще се вдигне, напротив. Ето преди малко се прибрахме, половин час някъде бяхме навън да вземем сестра и от училище, студено, ръцете и станаха ледени. Прибираме се, меря на секундата- 37,1. След 5 минути -36,9, а след още 5-36,7.
Не знам, просто утре ще пуснем изследвания и това е.
raja_nikol, надявам се и вярвам, че си права. Лекарката смята, че една температура 37,1 би била проблем, ако се поддържа часове наред поне, а не вдигната за няколко минути след прибиране от студеното време навън и почти веднага нормализирала се.

# 881
  • София
  • Мнения: 9 898
И да ви попитам- изследването само на този С-реактивен протеин достатъчно ли е или трябва пълна кръвна картина да пусна? Ще питам и лекарката , естественно.

# 882
  • Мнения: 15 379
Рая Никол, оказа се бактериално наслагване след вирус, което изиска лечение със Зинат.
Детето беше в перфектно състояние, но с ужасяваща дълбока кашлица, гноен секрет в носа, температура.
Иначе не спираше нито за миг, като бесен тичаше, караше колело. Не вдигаше повече от 37.1-37.2.

# 883
  • Мнения: 18 051
Рая Никол, оказа се бактериално наслагване след вирус, което изиска лечение със Зинат.
Детето беше в перфектно състояние, но с ужасяваща дълбока кашлица, гноен секрет в носа, температура.
Иначе не спираше нито за миг, като бесен тичаше, караше колело. Не вдигаше повече от 37.1-37.2.


Но е имало достатъчно други симптоми, аз останах с впечатление, че нищо е нямало видимо, затова се притесних....как да разберем,че има нещо. Така съм съгласна  Peace

# 884
  • Мнения: 15 379
Няма да се притесняваш, следиш си детето и така.
Идеята ми беше, че жизненото дете не е със сигурност здраво такова.
Не при всяко боледуване са като парцали.

Общи условия

Активация на акаунт