Кандидатстване в НУКК 2012 г.

  • 33 746
  • 295
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 232
Сегашното " след" е било " преди".
Преди 2 години , след една подобна кампания , няколко човека опитаха да променят нещата. Нещата за децата "след" техните , поне за тях да има някаква справедливост. Е, след няколко месечно ходене по мъките не се случи нищо. И приказката за кучетата и кервана продължава...
 Най-хубавото е ,че и животът на децата неприети в НУКК продължава , и то чудесно  Peace.
Англичаните имат една поговорка: "Рим не е построен за един ден."  Промените стават бавно и, за съжаление, не винаги за тези, които ги заслужават, предизвикват или работят да ги осъществят.  Кампанията на хората от преди няколко години не е напразна, защото е пример и като такъв може да бъде последван.  Ако има нарушения, те са в ущърб на обществото и на общественото мнение за тази институция.  Самият факт, че кампанията на тези хора е обществено известна е много важен.  В това училище учат деца, чиито родители имат положение в медиите, имат може би и контакти в съдебната система.  Ако НУКК не се промени, ако приемът не стане прозрачен, еднозначен и честен, добрите хора ще престанат да пращат умните си деца в това училище да служат като параван на други деца.  Като би трябвало да има много умни деца сред децата на известните, публични личности, надявам се.  Защото, иначе, когато кажат къде учат техните деца, няма да ги уважават или да им се възхищават за способностите на децата им.  Реформа на приема е в интерес на НУКК, не само в интерес на децата.  Има много въпроси, като кой изготвя задачите, къде се съхраняват, как се оповестяват, как се проверяват работите и т.н.  Има ли обществен контрол и достъп.  Ако ние с вас участваме в състезание, но правилата не са ясни, кой побеждава и на какво основание?

# 256
  • Мнения: 4
Но подготвянето за изпита си заслужва.

# 257
  • Мнения: 13
Аз не разбирам на какво точно се ядосвате! Всяка година дебатите са едни и същи и всяка година има доволни и недоволни, но правилата не се променят. Факт е, че има едни 10-15%, които влизат по-специален начин, но тях винаги ги е имало и ще ги има. За останалите места обаче се изисква според мен много, много сериозна и целенасочена подготовка и не става въпрос за ходене за определено време при определен учител, което неминуемо е плюс, а за постоянна работа с детето, като поведение, настройка, концентрация, възприятие. Те са в строга зависимост от темперамента на детето. И ако на едни деца логическите задачи са интересни, моториката може да го отегчава. Това, че децата не са приети не ги прави по-лоши или по-глупави, но съгласете се, подбор трябва да има след като има такова търсене. А ако някой може да даде съвършената формула за този подбор - да я сподели. Но само да се нападаме и критикуваме не върви. Така че да не се изживяваме като най-ощетените, защото рефлектира и върху децата. Това наше поведение определя бъдещото тяхно.

# 258
  • Мнения: 349
AnitaD, и аз смятам, че няма за какво да се ядосваме!  Grinning
Даже мисля, че е обратното-извадихме късмет! Мисля, че процентът е много по-висок от 10-15. И честно казано не ми се ще моето дете да расте сред такива деца, на безскрупулни родители. Защото знаете старата поговорка за крушата и крушката. Мисля си, че ще е наистина "нездравословна" тази среда.
Не го казвам, защото не сме приети, а защото наистина го мисля!
Съгласна съм, че подготовката си струваше! Децата тепърва ще развиват своя потенциал!

Съгласна съм, че и някои промени ще бъдат от полза за НУКК, но откровено Ви казвам, че не вярвам, че ще се случат. Според мен напротив, нещата все по-на зле ще отиват!
Ще Ви разкажа нещо, което може би знаете, но може би не. Преди много години, когато е създадено това у-ще в него не се е влизало с изпит, а екип оттам е обикалял детските градини и са търсели умни и надарени деца. Зная го от моята свекърва, която по онова време е работела в детска градина. Тя казваше, че са идвали при тях, разговаряли са с децата и т.н. и са подбирали онези деца, които според тях са заслужавали, без оглед на положението на семействата им.
Е, сами преценете колко много са се променили нещата, как се е "размила" идеята и как вече всичко се свежда до материалното!
Наистина ли искате това за децата си?

# 259
  • Мнения: 232
Аз не разбирам на какво точно се ядосвате! Всяка година дебатите са едни и същи и всяка година има доволни и недоволни, но правилата не се променят. Факт е, че има едни 10-15%, които влизат по-специален начин, но тях винаги ги е имало и ще ги има. За останалите места обаче се изисква според мен много, много сериозна и целенасочена подготовка и не става въпрос за ходене за определено време при определен учител, което неминуемо е плюс, а за постоянна работа с детето, като поведение, настройка, концентрация, възприятие. Те са в строга зависимост от темперамента на детето. И ако на едни деца логическите задачи са интересни, моториката може да го отегчава. Това, че децата не са приети не ги прави по-лоши или по-глупави, но съгласете се, подбор трябва да има след като има такова търсене. А ако някой може да даде съвършената формула за този подбор - да я сподели. Но само да се нападаме и критикуваме не върви. Така че да не се изживяваме като най-ощетените, защото рефлектира и върху децата. Това наше поведение определя бъдещото тяхно.
Вие сте напълно прав/ права.
Това изказване е, също така, най-добрата реклама на целенасочена и дългосрочна подготовка, съобразена с темперамента на детето, която никой работещ родител не може да даде на детето си, освен ако не го запише отрано, около 2рия му рожден ден, на уроци при правилния учител.  Simple Smile  Имате талант в маркетинга.  Аз мисля, че е хубаво хората да споделят и за разлика от предишни форуми, не видях обиди.  Е много качихме рейтинга на bg-mamma, аз ги оставям малко, че забогатяха, пак Simple Smile

# 260
  • Мнения: 13
dianichka 1, Вашето мнение и житейска позиция, както и на няколкото момичета, които пишем от самото начало наистина споделям. Сигурна съм, че децата ни ще намерят истинската си реализация, защото от семейството тръгва всичко.

# 261
  • Мнения: 349
dianichka 1, Вашето мнение и житейска позиция, както и на няколкото момичета, които пишем от самото начало наистина споделям. Сигурна съм, че децата ни ще намерят истинската си реализация, защото от семейството тръгва всичко.

Благодаря за хубавите думи! Успех на детенцето и цялото Ви семейство!

# 262
  • Мнения: 482
За съжаление го има този процент (колко е точно - нямам представа). Но и той не е патент на училището, има го и по много друг места.

На мен неприятно впечатление ми направи, това което са ви казали децата (и то се повтори няколко пъти), а именно че са имали въпроси и не им е било обърнато внимание. И ако новорегистрираните никове имат наистина благородни идеи и борбата не им се сведе само до "плюене по форуми" и желание за касиране на сегашният изпит (преди 2 години борбата е точно в тази насока) аз съм за някаква форма на контрол - било граждански, било чрез скрити камери. И тази кампания да се направи ПРЕДИ следващият изпит - този изпит, както се казва - вече е свирен.

Успех на децата - те първа ги чакат изпити и то доста по-сериозни! Важно е че са се изправили пред летвата - подготвили са се, отишли са и са показали добри резултати! Успеха на един изпит зависи и от късмет, от кондицията в момента и от настроението ако щете. Летвата е високо, никой не е твърдял че ще е лесно.

# 263
  • Мнения: 349


Успех на децата - те първа ги чакат изпити и то доста по-сериозни! Важно е че са се изправили пред летвата - подготвили са се, отишли са и са показали добри резултати! Успеха на един изпит зависи и от късмет, от кондицията в момента и от настроението ако щете. Летвата е високо, никой не е твърдял че ще е лесно.

 newsm10

# 264
  • Мнения: 1
Аз не разбирам на какво точно се ядосвате! Всяка година дебатите са едни и същи и всяка година има доволни и недоволни, но правилата не се променят. Факт е, че има едни 10-15%, които влизат  начин, но тях винаги ги е имало и ще ги има. За останалите места обаче се изисква според мен много, много сериозна и целенасочена подготовка и не става въпрос за ходене за определено време при определен учител, което неминуемо е плюс, а за постоянна работа с детето, като поведение, настройка, концентрация, възприятие. Те са в строга зависимост от темперамента на детето. И ако на едни деца логическите задачи са интересни, моториката може да го отегчава. Това, че децата не са приети не ги прави по-лоши или по-глупави, но съгласете се, подбор трябва да има след като има такова търсене. А ако някой може да даде съвършената формула за този подбор - да я сподели. Но само да се нападаме и критикуваме не върви. Така че да не се изживяваме като най-ощетените, защото рефлектира и върху децата. Това наше поведение определя бъдещото тяхно.

Здравейте, включвам се в темата, след като я изчетох доста подробно.
И поздравявам всички дечица и техните семейства за положените усилия, независимо от крайният резултат  Simple Smile Ние с моето момченце тръгваме по този път сега - той е набор 2006 и ще се пробваме догодина - извинявам се, че съм толкова подробна, но трябва да се влея някак в дискусията.
Много се надявам AnitaD да е права - след всичко изчетено до тук, защото в противен случай, като че ли се обезкуражавам. Така или иначе почнахме постепенно подготовка, снабдила съм "Азбуката" от 2004 - надявам се, че не се различава значително от новото издание, но ако трябва ще се снабдим и с него.
Това, което искам да ви помоля всички мами, които явно вече сте врели и кипели в подготовката, е да ми препоръчате учител, с който може регулярно да стиковаме домашната подготовка или иначе казано от есента да започнем, не повече от 1 път седмично уроци с такъв прподавател.
Притесняваме ме, не толкова, че не мога аз да се справя с обясненито на задачите, а това, че когато има по-трудна задача моя юнак почва да мрънка и пуфти и бърза да я прескочи, а това при един учител няма как да се случи.

# 265
  • София
  • Мнения: 384
ЩЕ ПОНАПИША ТУК ТАМЕ, ВЕЧЕ ЧЕСТИТИХ НА НЯКОИ ХОРА ВЪВ ФЕЙСБУК, НО МЕ ИЗТРИХА ОТ СТЕНАТА, КОЕТО МАКСИМАЛНО МЕ ИСКЕФИ!!! По горе писах и пак ще го кажа, ИСТИНСКИ УСПЕЛИТЕ ДЕЦА СА ПЪРВИТЕ 78 ПОД ЧЕРТАТА, БРАВО НА ТЯХ, ТЕ СА УМНИТЕ!!!

Аз пак влизам от чисто любопитство да видя има някой който да се похвали с прием? До тук май - не newsm78
Дали ще има някой смелчага да качи списъците ? Миналата година бяха качени и това се прие за нормално.Тази година всичко е много тайнствено.
Просто ми е интересно. аз нали не съм много в час, от списъците на кандидатите само едно име ми направи впечатление.
А на всички кандидатствали , но не приети - не се ядосвайте . Сигурна съм че децата са ви умни.
Както казват старите- всяко зло за добро.

Успех на всички дечица !

# 266
  • Мнения: 4
Avy, хубаво е да се подготвяте, на децата им е много интересно. От опит Ви казвам, че азбукта на мисленето не е достатъчна, педагог трябва и то такъв, който е наясно със задачите и приема в НУКК. Не мога да Ви помогна с контакт, но подготовката наистина е изключително полезна за дацата,  целта да е приемане в НУКК, за да сте последователни и упорити. Желая Ви успех!!!

# 267
  • Мнения: 2
Здравейте мами на кандидат първолачета! Със закъснение се включвам и аз, защото нямах възможност по-рано, съжалявам, че никой не може да се похвали с прието дете.  Cry
Това ме кара да си мисля, че корупцията и измамите са в по-голям размер от предишни години. След като знам колко усилия, време, занимания хвърлихте с децата си, казвате, че виждате срещу Вас едни много умни деца - как така поне едно не приеха, много ми е странно... Имаше дете и с резултат 72%, как така не е прието??? Докато не сменят Ръководството, не се редактира основно Наредбата за прием, ще продължава все така и всяка следваща година ще приемат все повече " деца на наши хора". Аз предлагам в такъв случай да бъде обявено за частно училище за деца на "хайлайфа" и "елита" на България, защото и без това приемат само такива, отдавна изчезна първоначалния замисъл от Л. Живкова за развиване на уменията на деца с различни дарби...

# 268
  • София
  • Мнения: 333
Здравейте,

Ние сме набор 2009 и ходихме на пробен изпит за ДГ. Тъй като съм привърженичка на Монтесори метода и ходим в такава ДГ, не успяхме да се подготвим за изпита по книжките - този подход с четене и писане в черно-бяла тетрадка е много различен от свободния избор, предложен от Монтесори и щерката отказа да участва в моята "лудост".
Все още чакаме да видим как сме се представили кои са силните и слабите ни страни...

Попаднах на интересна статия за родителите, които искат "най-доброто" за децата си и смятам, че е много подходяща в тази тема, тъй като тук има множество амбициозни мами и татковци. За съжаление само на английски: http://mydigimag.rrd.com/article/The+Type-A+Parent+Trap/1035321/ … _member_112130177

# 269
  • Мнения: 2
Здравей Gaja, и мойто дете се яви на изпита за ДГ, просто исках да видя нивото на знания, които ще покаже, с нетърпение очаквам резултата, въпреки че впоследствие, като прочетох статии във форума и научих повече за условията на учебните занятия, таксите, средата в която влиза - от деца на "богаташчета" и "величия" , съм убедена, дори и да влезне, че няма да я запиша. В сегашната държавна ДГ имам впечатления, че много добре се занимават и учат децата и съм доволна, устройва ме и откъм раб. време, защото в 17,00 ч. няма как да си взимам детето, тъй като работя до това време, също и отпуската ми е 25 раб. дни в годината, а не повече от три календарни месеца, както почива тази ДГ. Не мога да ангажирам още някой, пенсионер, да се грижи за детето ми, пък и не мисля че е редно.
Желая Ви успех, аз доста се разочаровах след прочита на темите във форума на тема "НУКК". newsm78

Общи условия

Активация на акаунт