Грипна епидемия и детски градини

  • 8 886
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 12 554
Момичета, интересува ме, какво се случва по Вашите детски градини и ясли, когато има грипна епидемия. Затваря ли се детското заведение, за колко време?
Какво правите през това време с децата си, отпуск ли си взимате?
Благодаря Ви предварително за отговорите!

Синът ми е в трета група и досега не е имало случай да затворят групата или градината заради грип. Всяка зима преценявам според ситуацията и ако наистина е крайно наложително - синът ми остава вкъщи.
Мъжът ми работи на смени, а аз имам възможност да работя и от вкъщи, когато е крайно наложително. Така че се оправяме, макар и с доста усилия и нерви.
Родителите ми работят, така че на тях мога да разчитам само при крайни ситуации и то ако могат да си вземат един ден отпуска.

# 16
  • Някъде в облаците
  • Мнения: 431
Все още няма обявена грипна епидемия в София.

Ето: Обявена е грипна епидемия и в Софийска област

Грипът обсажда София.

Моето мнение е, че се насажда масова психоза. Грип има и винаги е имало.


 PeaceПодкрепям. И според мен в София най-късно се обявява поради факта, че много хора се самолекуват. А най-бързо се разпространява. Дори и да не ходи на ДГ, може да го лепне отвсякъде.  Миналата зима и двамата със съпруга ми го изкарахме много тежко. Аз отидох на лекар заради бронхит - бях на ръба на пневмония. Тя го изкара като тридневен вирус. В ДГ на дъщеря ми намаляха децата, но си работеше ДГ.  Peace Дори когато в училищата обявиха грипната ваканция.

# 17
  • Мнения: 338
Моето мнение е, че се насажда масова психоза. Грип има и винаги е имало.[/b]
Peace напълно съм съгласна!

# 18
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Има си точни критерии кога си обявява грипна (или каквато и да било) епидемия. И те са в цифри. Когато регистрираната заболеваемост стигне определена цифра се обявява епидемия. И това не се прави за да се насажда психоза или за нечие удоволствие. Прави се, за да се спре плановия прием в болниците, да се разпуснат учениците и ред други административни и противоепидемични мерки. Всичко това се прави, за да се ограничи разпространението на инфекцията и има своя смисъл, не е просто така приказки по новините. Грип може да си има винаги, но има голямо значение дали са болни 100 човека или 100 хиляди.

# 19
  • Мнения: 15 379
Савина, безкрайно ми е ясно кога, как и защо се обявява грипна епидемия.
Имах предвид, че сайтове и новинарски тв-емисии и вестници насаждат невероятна психотичност и параноя в обикновения човек. Грип е имало винаги. Ще има и тази година.
Но медиите търсят сензации ако щеш и представят обстановката като че да сме пред апокалипсис.
Това имах предвид.

За варицелата в ДГ - същото. Тази вечер по новините на Нова, както и в отделни инфосайтове и вестници.

# 20
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Да, за медиите съм съгласна. Търсят новини, като няма си създават.  Mr. Green
За варицелата е много глупаво да вдигат шум. Тя е съвсем различно нещо от грипа. Колкото повече варицела в градините, толкова по-добре. Да я изкарат в детска възраст колкото може повече деца. Не като мъжът ми, който щеше да пукне миналата година от варицела.

# 21
  • София
  • Мнения: 3 291
Варицелата я зачекнаха, защото обмислят да въведат ваксина за нея и трябва да ни агитират.

Аз не мога да преценя дойде ли грипът, децата в градините сега карат вирус, изразен с кашляне, но го изкарват леко, повечето дори не вдигат температура и си ходят на градина.

# 22
  • Мнения: 15 379
Варицелата я зачекнаха, защото обмислят да въведат ваксина за нея и трябва да ни агитират.

Това сигурно ли е?

# 23
  • Мнения: 1 050
Относно варицелата искам да ви питам как разбирате, че в градината има епидемия? В нашата градина изобщо не знам какво се случва, има ли варицела, няма ли, има ли много болни. Няма кой да ни каже, а и не върви да питам постоянно госпожите. Те по принцип все си траят и трябва думите с ченгел да им вадиш.

# 24
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Когато има болен от варицела на вратата на групата се поставя бележка за карантина, на която пише кой е болен и от кога. Епидемия за варицела не се обявява.

# 25
  • Мнения: 15 379
Смайл, медицинската сестра на яслата/градината е абсолютно задължена да постави карантинна бланка на достъпно за родителите място. На тази бланка пише името на детето, групата и диагнозата - варицела, скарлатина.

# 26
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Да, но само на вратата на групата, не на градината. Ако болното дете е в друга група на практика няма как да разбереш, освен по клюкарска линия. Да не говорим, че в нашата градина родителите от 2 група нагоре нямат достъп до групите. Оставят си децата на входа и от входа си ги вземат. А карантините се слагат горе по групите.  ooooh! А и много деца от една група имат братчета и сестричета в друга група и контактът си върви.

# 27
  • Мнения: 15 379
Савина, нашата ДГ е малка, т.е. 4 групи само.
Ако има карантина, карантинната бланка се залепва от сестрата на входната врата. На бланката пише име на детето, групата и диагнозата.
Контактните деца по домашна линия, а не по градинска не зная с какъв статут са.
Би ли обяснила, моля те.

# 28
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Е, това е по-разумно - на врата на градината да се слага.
Домашно контактните принципно мед. сестра на градината е длъжна да ги знае, да ги издирва и да ги връща докато мине карантината. Но това важи само за братчетата и сестричетата на болните. А братята и сестрите на здравите деца от карантинна група, които не са болни, но могат да са преносители, няма как да ги върне.

# 29
  • Мнения: 15 379
Домашно контактните принципно мед. сестра на градината е длъжна да ги знае, да ги издирва и да ги връща докато мине карантината. Но това важи само за братчетата и сестричетата на болните.

Не знаех, че е така. Благодаря!

Общи условия

Активация на акаунт