Високо-Мазнинна Ниско-Въглехидратна Диета - 5 част

  • 67 087
  • 291
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 18 679
Момичета, шапка й свалям на тая диетка.Аз не вярвах, честно, защото голямо плюскане пада/аз правих онзи вариант с точките, дето се ядат и палачинки, но по същността си е НВД/.Всеки ден си готварствах нещо от форума с рецепти на културистите - голяма забава GrinningНе стига, че няма глад, не стига, че няма вреда, ами е и бърза ShockedСлед празниците преливах отвсякъде, пазих диетата точно 7 дни, плюс 2 дни лунната - резултат - вчера се нацедих в късите си панталонки 26-ти номер FlutterДоволна съм много!И друг път, ако се наложи, ще я ползвам тази диетка.

# 76
  • Варна
  • Мнения: 618
Хайде момичета, какво става, никоя не споделя резултати. Тогава да кажа аз-от 9.01 до днес съм -4 килограма newsm44

# 77
  • Мнения: 533
Момичета, специални благодарности на всички, които дадоха инфо за този сайт spidersport.com    bouquet. Много ценна информация. Аз от 6 дни съм на такъв режим на хранене, успях дори да убедя и мъжа ми да се храним по този начин, мога да кажа, че съм -1,5кг., чувствам се много добре, не съм гладна и съм страшно амбицирана да продължа по този начин. newsm10

# 78
  • Мнения: 181
Аз пък да си кажа, че ме мързи да я започна пак  Sad, а наистина дава резултат. Трябва да преборя кило и полвина - две та мисля за начало да огранича вафличките и шоколада. Особено вечер след 18 ч.

Искам да споделя с вас нещо като въпрос дали някой има моя проблем. Работата ми е такава, че си ползвам главата по често отколкото ми се иска. Може да се приравни примерно на 2 часа усилено решаване на задачи по математика  Grinning. А мозъкът за да работи добре иска много енергия. Та затова често посягам към сладките, защото ефектът им се усеща буквално за минути. Ако спазвам диетата, енергията е достатъчна за добър мускулен тонус, но не и за добър мозъчен такъв. Поне при мен. Sad Чудя как да балансирам нещата. newsm78

# 79
  • Мнения: 533
Даниелка, ако имаш време да прочетеш информацията в сайта на Spidersport, сигурно е, че ще намериш отговор на този и още много други въпроси, които те вълнуват, освен това може да питаш (в техния форум) всичко, което те интересува (аз така направих), но все още не се чувствам достатъчно подготвена, за да давам компетентни съвети. Успех ти желая. Моята работа също е умствена и мога да кажа, че не се чувствам изцедена, както по време на други диети.

# 80
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Четвърти ден сериозно НВД практикувам, пия много вода, ходя на антицелулитен масаж, адски съм щастлив. Нова човечка съм!  Hug
Успеф и да се похвалвате с преборените кг.
Масажистката ме посъветва да не започвам спортна дейност, защото целулита ми е адски и навсякъде и сега по-лесно ще го мачкоти, отколкото ако започна да заяквам. Нещо такова ми обясни и ме преби, но първите 1-2-3 прозедури са болезнени, после ставало приятно. Мен ми е добре, специална благодарност на прекрасната ми "ромска" посестрима Star... Бай съм!  Heart Eyes

# 81
Къде ходиш на масаж? Виждам ,че си от Варна.

# 82
И аз се включвам към вас, вече 3-ти ден съм на ВМ-НВД, ходя на фитнес и правя упражнения у дома. Още няма ефект, но може би е рано да се каже Rolling Eyes Целта ми е да сваля 5-6кг. Успех на всички Grinning

# 83
  • Мнения: 430
Аз пък за две седмици свалих цели...... 1000 грама. Едно жалко кило!
Момичета, има ли нещо вярно в това, че по-бавно се свалят килограми, когато теглото е близко до/или в нормата?
И още нещо - откакто започнах диетата, посещавам едното място на два-три дни. За мен е крайно необичайно и хич не ми е конфортно. Имате ли подобен проблем?

# 84
  • Мнения: 206
Аз пък за две седмици свалих цели...... 1000 грама. Едно жалко кило!
Момичета, има ли нещо вярно в това, че по-бавно се свалят килограми, когато теглото е близко до/или в нормата?
И още нещо - откакто започнах диетата, посещавам едното място на два-три дни. За мен е крайно необичайно и хич не ми е конфортно. Имате ли подобен проблем?

Има не само нещо вярно, а МНОГО вярно в твърдението. Ако ти помага това потвърждение, разбира се... Hug
За проблема ти - опитай със смляно ленено семе сутрин. То не само, че е "отвратително" полезно и незаменимо, но и въздейства индиректно и за това....  bouquet

# 85
  • Мнения: 430
О, помага ми и още как! С нови сили продължавам да ръфам пържоли! Значи повредата не ев моя телевизор.
А относно лененото семе - притеснявам се да не свикне стомаха ми с тази "стимулация" и да се размързеливи.

# 86
  • Мнения: 206
Не, не, не, не... в никакъв случай не ти препоръчвам нещо вредно или тип препарат! От лененото семе няма да получиш подобни последици - просто в момента нямам време, за да ти изровя характеристиките му. То наистина е незаменимо, а слабителния ефект е странична негова характеристика. Опитай, може и да подейства - лично аз го слагам в киселото млекце сутрин, по две лъжички, смляно и съхранявано иначе в хладилник. Вярно, пия и кафе почти винаги, но и когато съм била само на чай, ефекта си го има..Flutter
За килограмите - въоръжи се с търпение. Системата действа. Дори и на мен, която не съм особено стриктна, и все пак!. А ти си на финалната права очевидно, следователно ще е най-тежко..  bouquet

# 87
  • Мнения: 430
dare, сигурно има предложения и рецепти из нета-а, но като признато гуру на НВД, моля дай идеи за сутрешна закуска. Хич ме няма по идеите - сварено яйци+сирене+чай/кисело, кисело мляко със зародиш и ..до там. Понякога прегрешавам с някоя бисквитка или парче кекс  Embarassed, ама много рядко.

# 88
  • Мнения: 206
dare, сигурно има предложения и рецепти из нета-а, но като признато гуру на НВД, моля дай идеи за сутрешна закуска. Хич ме няма по идеите - сварено яйци+сирене+чай/кисело, кисело мляко със зародиш и ..до там. Понякога прегрешавам с някоя бисквитка или парче кекс  Embarassed, ама много рядко.

На глас ме разсмя с това "гуру"... Heart Eyes... хахаа... Благодаря ти, но не се считам за капацитет. Просто много чета и се информирам, разбираш ли ме? Оттам и знанията. Самата система използвам от началото на Ноември, с отявлен и траен ефект както върху тялото ми, така и върху самочувствието ми и здравето ми, и съм много доволна.
Не съм маниак, и не мога да бъда. Опитът ми доказа - съвършено индивидуален, подчертавам (всеки организъм си е различен), че трябва нещо тотално да го отрежа,  защото без едно мога, с едно не мога. И аз имам прегрешения, особено що се отнася до някое и друго вечерно питие... Tired Но резултатите са се запазили, макар понякога да няма промяна надолу. Освен това си промених хранителната култура, макар че работя върху нея усилено последните години, както си калих и волята - например, колежката под носа ми хрупа хляб, руска салата и кренвирши, или бисквити, или... или... или...  ooooh!, а аз удържам фронта, или пък правя пица за сина ми и не я опитвам дори, представяш ли си?... Shocked Разбира се, и аз съм нормален човек, и имам своите изключения, но смятам схвана идеята ми. Освен това аз не бързам, убедих се и че така е по-добре. Хубавите неща стават бавно... Flutter
Хайде стига лирични отклонения и на въпроса ти... Hug
Специалистите казват - в закуската трябва да има задължително белтъчини - впрочем това е валидно за всяко ядене. Моята е следната: кисело мляко около 200 гр, на око, пълномаслено подчертавам, с две-три лъжички смляно ленено семе - последното има жестоки характеристики от здравословна гледна точка, и се радвам, че го открих. Това, обаче, не е достатъчна и правилна закуска. Понякога само това ям, но пак е нещо - N години не съм закусвала, но сега се чувствам чудесно с нея. В идеалния случай прибавям малко извара (много я почитам като храна), както и лъжичка сметана. Случвало се е вместо двата анекса да настържа едно варено яйце - пак е чудесна комбинация. Не обичам твърдите закуски - от сорта парче сирене или кашкавал, а и тях рядко ги използвам, а месо ми идва малко тежко и необичайно сутрин. А и не е евтино... Mr. Green
А, да - и една ампулка рибено масло.
Надявам се съм ти помогнала..  bouquet

# 89
  • Мнения: 430
Благодаря за бързия и изчерпателен отговор! Очевидно имам още доста да поработя върху волята и хранителната си култура. Ако не беше този форум, нямаше нито да обърна внимание на пълзящата нагоре стрелка на кантара, нито да предприема нещо толкова драстично. Досега не съм се ограничавала в нищо. Не съм имала и проблеми с теглото. Но сладкото никога не ми е било приоритет, пържено почти не хапвам и въобще, подсъзнателно съм се хранила що-годе разумно. След раждането обаче, предвид ЕГН-то, след двете години стоене вкъщи и ежедневно готвене, май изпускам нещата. Ако питаш мъж ми или пък майка ми, аз съм нещо средно между анорексичка и сомалийска девойка, но важното е как се чувствам в кожата си. Не ми се ще да е като винер-вурст. Не е необходимо да съм с 10 кила над нормата, за да се чувствам и изглеждам дебела.
Трудно ми е, изкушавам се ужасно (а мъж ми е такъв чревоугодник... само ми текат лигите около него) и си прегрешавам честичко - една бисквитка, половин пакет солети... Странното е, че не ми липсват такива любими неща като ориза и картофите. Имам обаче гадния навик да дъвча по нещо, през целия ден. Все съм гладна. (ама това май е по-скоро внушение).
Благодаря ти за вдъхновението и ценните съвети!!!   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт