Възможна ли е скарлатина без температура?

  • 21 039
  • 57
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 883
  Причинителят на скарлатината е един бактерий наречен бета-хемолитичен стрептокок от група А. Този бактерий има 55 серотипа (разновидности),от които значение имат 5-6.
Сигурна си чела ,но тук пише че може да има скарлатина и без обрив, но без температура май няма.
http://www.pramed.com/scarlatina.htm
позачетох малко от статията и се сещам, че сина кара скарлатина ,когато беше на 4 през пролетта.А Есента на същата година му открихме и синузит. В статията пише че това е едното от усложненинята.
Ужас!
Пожелавам ви бързо оздравяване. Hug Дано няма последици.

# 16
  • Мнения: 801
Било е то, ама едно време. Няма обриви, няма температури, няма карантини. Аз три пъти я карах през последните години, просто като обикновена ангина. Баткото два пъти. Винаги, задължително на червено гърло ни правят теста, става за 5 минути.
Ако е положителен, антибиотик и след 24 часа от приема му сме отново пратени на детска градина и на работа.

# 17
  • Мнения: 8 952
rila1, а от къде си сигурна, че е било скарлатина?  newsm78

# 18
  • Мнения: 1 883
rila11  какъв е този тест за 5 мин? newsm78

# 19
  • Мнения: 24
Ако сте я карали, моля пишете ми колко време бяхте под карантина. Приятелчето ни, с което детето ми си игра в събота, във вторник се разболя от скарлатина. Чета, че инкубационния период е между 1 и 12 дни, и че болният остава източник на заразата поне седмица.
Планирахме обща почивка в началото на март, но май ще ни се размине.

rila11 - изглежда ми странно човек да тръгне на работа още на другия ден. Лекарите не налагат ли вече "официално" карантина?

# 20
  • София
  • Мнения: 2 245
Въпреки че не е писано в темата от много време, пиша, за да помогна на някой като мен.
В неделя синът ми на 3 г. и 5 месеца направи ситен обрив по коремчето и гърба. Нищо дпуго! Без Т, без възпалено гърло, без хрема или кашлица. Заведох го в понеделник при ЛЛ и тя му пусна гърлен сектет, за всеки случай. Дтес взехме резултатите и се оказа, че има скарлатина. Следобяд ще ходим пак до лекарката, за да му изпише нещо, но се притеснявам да не сме закъснели. Някой чувал ли е за толкова нетипично протичаща скарлатина??

# 21
  • София
  • Мнения: 10 858
Вероятно е възможно, дори не е чак толкова рядко срещано.
Ако погледнеш назад, бях писала, че и при дъщеря ми протече нетипично преди известно време, само с много възпалено гърло и нищо друго. Така че не е изключено.
Но не се безпокой, АБ ще помогне, няма как без него.

# 22
  • София
  • Мнения: 2 245
Вивиан, благодаря ти!   bouquet
Изчетох цялата тема. Той освен обрив, друго не е имал. Това продължи от неделя до понеделник вечерта.  Притеснявам се, че от обрива са минали вече 6 дни, които са най-острите, ако има симптоми. Дали няма да е късно за АБ. В самото изследване пише, че има малко бактерии и е направена антибиограма.

# 23
  • София
  • Мнения: 10 858
Това вече мисля трябва лекаря да прецени, дали трябва да пие детето АБ или не. Но при нас АБ почнахме доста късно, защото трябваше да изчакаме резултатите от гърления секрет, така че мисля, че е по-добре късно, отколкото никога, в този случай.
Все пак скарлатината не е безобидно заболяване, макар и нетипично и леко протичаща   bouquet

# 24
  • София
  • Мнения: 2 245
  О, ще пие АБ, точно при скарлатина не бих го оставила без. Не съм привърженик, това ще му е третия прием, но сега няма мърдане. Аз по-скоро се претеснявам, че сме закъснели...
Благодаря ти отново!   Hug

# 25
  • Мнения: 15 379
Някой чувал ли е за толкова нетипично протичаща скарлатина??

Аз.
При наличие на стрептокок, изолиран при гърлен смив (гърлен секрет) е задължително да се пие 10 пълни дни АБ по антибиограма и 5 дни след това да се повтори пробата за гърлен секрет.

# 26
  • София
  • Мнения: 2 245
Изписа му Суммамед за 3 дни и каза, че това покрива за 7 дневен прием В понеделник ще пуснемнжв гърлен секрет, за да се види какво е положението.

# 27
  • Мнения: 15 379
Изолиран стептокок се изтребва за 10 дни пълен прием на АБ, а не със Сумамед за 3 дни депо.
Най-често се случва така, че детето трябва да пие нов АБ за 10 дни.
Освен това Сумамед не е най-подходящото средство за избиване на упорит стрептокок.

# 28
  • София
  • Мнения: 2 245
Имаме направена антибиограма и стрептококите са дадени като добре влияещи се от Сумамед.

# 29
  • софия
  • Мнения: 2 543
Изолиран стептокок се изтребва за 10 дни пълен прием на АБ, а не със Сумамед за 3 дни депо.
Най-често се случва така, че детето трябва да пие нов АБ за 10 дни.
Освен това Сумамед не е най-подходящото средство за избиване на упорит стрептокок.

Абсолютно подкрепям.

Общи условия

Активация на акаунт