Статистика възраст

  • 8 391
  • 109
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 44
На 30год. направихме първото инвитро- успешно.В момента съм на 35 и съм в стимулация,надявам се пак да е успешно PraynigС тубарен фактор съм.

# 61
  • София, Бургас
  • Мнения: 1 727
В клиника по стерилитет отидох преди една година..открихме тубарен фактор и лоша морфология..забременях след второ комбинирано инвитро/ИКСИ..при първия опит бях на дълъг протокол и извадихме само 4Я/само 2 се оплодиха/, при втория бях на къс протокол и имах 6Я и всички се оплодиха..за протокола в момента съм на 26..

# 62
  • в сърцето на моето Слънце
  • Мнения: 708
На 31 съм в момента. Бременна от първо ин витро. Преди това имам няколко неуспешни инсеминации. Когато бях на 29 имам една бременност по естествен път, завършила със спонтанен аборт в 18 г.с. След случката всичко се обърка и стигнахме до клиника по стерилитет.

# 63
  • София
  • Мнения: 1 079
На 37 г,мъж ми на 35.След установен тубарен ф-р и лоша морфология започнахме с АРТ процедурите.Първо ИКСИ-аборт 4 г.с. Генетични и имунологични-тромбофилия и АНА .Втори опит ИКСИ-аборт 4 г.с. Изследване за кариотип-делеции на У-хромозома.Вече сме с тежък мъжки и тежък женски ф-р.На скоро сдобила се с хидросалпингс и полип,които скоро ще отстраним и на пролет,живи и здрави трети опит.Няма отказване...........

# 64
  • София
  • Мнения: 6 232
Чудех се дали да се мушна в 36-38 или да си отида в 38-40  Thinking ,ама,както и да го погледна,времето си отлетя  Sad В Щерев отидохме,като бях на 34. От тогава-4 неуспешни инсета и 6 ин-витро/само първото беше комбинирано ин-витро с ИКСИ/-с две биохимични и един мисед от ин-витро на ЕЦ. Реагирам повече от добре на стимулация-с ниски дози-150 гонал-по 20-22 яйцеклетки. Водим се с неизяснен стерилитет,със съмнения за мъжки фактор,въпреки отличните бройки,преживяемост и подвижност.

# 65
  • Мнения: 183
За първи път отидох в клиника по стерилитет на 30 год.На 31 год. ми беше 1 опит и така последваха още няколко все неуспешни.На 34 год. забременях за първи път от 4 ти опит ,но последва мисед,6 месеца по-късно последва 5 ти опит - бременност,завършила отново с мисед.На 35год. направих още един опит-неуспешен и сега вече съм на 36 год.След няколко месеца ми предстои опит,който се надявам да е успешен,защото ми е последен.Решила съм да спра до тук.
Успех на всички борещи се момичета!

# 66
  • Мнения: 165
 Tired За първи път посетих клиника за стерилитет като бях на 24г. , мислехме ,че всичко е ок и зачакахме щъркела. на 26г. дойде дългоочаквания час в к-ка Малинов ,установен Тубарен фактор ,премахнати тръби , 27 год. първи опит Инвитро/Икси - 12Я -върнати два на 2ден успешен до 6-7 г.с , Замразен трансфер на 3 добри ембриона - Отрицателен ; последва : Хистероскопия , 7 биопсии .
2-ри стимулиран опит - 27Я със супер ниски дози , 15 оплодени , 2върнати на 5ден и 6 замразени. Засега слава бога всичко е наред   Praynig Praynig Praynig Praynig дано на 28г. да стана мама  Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig

Последна редакция: пн, 30 яну 2012, 16:35 от kremche83

# 67
  • София
  • Мнения: 16 691
kremche_83 какво се установи след биопсиите и хистероскопията? Защо са правени 7 броя? Лека и успешна бременност!!!  bouquet

# 68
  • София
  • Мнения: 2 367
Започнах с 2 инсеминации когато бях на 27 години.
Последваха 4 стимулирани опита ИКСИ, като от втория имах биохимична бременност, а замразените ембриони от същия опит не преживяха размразяването. Последния успешен опит направих на 30 години, родих няколко дни след като навърших 31

# 69
  • Мнения: 165
На хистероскопията не излезе нищо ,всичко беше ок  и затова направихме биопсия ,  първата беше много лоша мисля ,че някакви имплатационни показатели бяха много ниски ( не съм сигурна точно).

Последна редакция: пн, 30 яну 2012, 16:32 от kremche83

# 70
  • Русе
  • Мнения: 571
В момента съм на 33год. Бременна след първи опит икси. Започнахме борбата преди една година -на 32, една неуспешна инсеминация. С мъжки фактор сме.

# 71
  • Мнения: 71
Здравейте и от мен!Аз съм почти на 30г,но до месец май има още малко време.За първи път посетих клиника по стерилитет когато бях на 24г(след два спонтанни аборта в 6-7г.с.).Направиха ми изследвания:генетични;имунологични;хормонални и спермограма,всичко беше ок.След това извънматочна бременност-резултата беше дясна тръба отстранена,лява тръба разширена,удебелена и срастнала за тазовата стена.През 2009г направихме първото ин витро-успешно.Та така на 29г.станах майка.

# 72
  • София
  • Мнения: 10 704
Аз гласувах въпреки че нямам АРТ-размина ми се-просто забременях спонтанно преди планираната цветна снимка и процедурите след нея. Проблемите:
1.Повтарящи се аборти
2. Хашимото с 1 бр възел
3.Неусвояване на фолиева киселина
4.Лека мутация в протромбиновия ген 4G/5G
5. Проблеми с плацентата
6. Кръвно
7. частичен септум в матката
/последните 3 се установиха по време на бременността и раждане/
8. Имунологичен проблем-НК и Б клетки.
9.Тератозооспермия-въпреки това именно с тази диагноза забременях спонтанно.

оппа имах и фал с ФСХ...

Решението за бебе беше от 2008г, тогава бях на 32-33г, родих на 35,почти  36.

Последна редакция: вт, 31 яну 2012, 17:58 от magnet_for_happiness

# 73
  • София
  • Мнения: 16 691
magnet радвам се, че чудото ти се е случило и ти пожелавам пак да ти се случи!!  bouquet

# 74
  • София
  • Мнения: 10 704
magnet радвам се, че чудото ти се е случило и ти пожелавам пак да ти се случи!!  bouquet
Благодаря!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт