Статистика възраст

  • 8 397
  • 109
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 309
Здравейте и от мен.Скоро ще навърша 31 години,а започнах да ходя по клиники от 25 годишна.От тогава до сега имам направени 5 ИКСИ-та,за съжаление неуспешни.Само на 3-я опит имах бременност,която завърши много бързо с биохимична.Сега ще се подготвям за следващ опит.дано тази година  донесе късмет на мен и на всички останали Praynig

# 76
  • Мнения: 28
Разбира се,  че годинките  имат значение.Но както знаете и 60 годишни раждат и забременяват успешно .Не губете кураж вярата е най важна

# 77
  • Мнения: 39 571
Габи, моля те, не сипвай така сол.
И осиновяването е вариант, но тук говорим за деца със собствените ни гени.

# 78
  • София
  • Мнения: 1 423
Ей,ама нямаше някой да не се изкаже по темата компетентно. Няма нужда от ирония, че и 60-годишните забременяват. Тя е една за България и не сме я забременили ние, за да ни се подмята постоянно.

# 79
  • София
  • Мнения: 37
Здравейте и от мен!
На 28 години първа процедура ин витро, успешна. Извадиха ми 12 яйцеклетки, от тях 9 читави ембиона, три ми върнаха, шест замразихме. Родих на 29 г.-едно детенце. Проблемът е хидросалпингс, отстранен с лапароскопия три МЦ преди процедурата.
Стискам палци и желая искрено успех на всички!

# 80
  • Мнения: 6 730
На 38 съм вече. Септември миналата година първи опит- неуспешен, върнати 3 ембриона на 2-ри ден, двата разделени на 4, единия на 2. Декември- лапароскопия- отстранени множество сраствания и разширена дясна тръба. Сега започвам втори опит. Този път ако трябва ще се сбием, но не искам трансфер на втори ден. Ако не успеем пак, ще направим и трети опит, но вече в друга клиника и в друга държава. Ако пак не стане- спирам.

# 81
  • София
  • Мнения: 16 691
слънце, права си да се биеш, какви са тези трансфери на 2-ри ден и то като чета масово във тази клиника....нещо ми намирисва тази работа newsm78 Май пак има комерсиални интереси #2gunfire #2gunfire #2gunfire

# 82
  • Мнения: 6 730
Не знам какви са интересите (не смея да мисля, че има комерсиални цели), ама не съвпадат с моите и този път смятам да си държа на моето. Знам, че има успели с трансфер на втори ден, но за мен това е  чиста случайност. Може и да греша.

# 83
  • Русе
  • Мнения: 571
Защо се учудвате за трансфер на 2ри ден? Ембриолога и доктора си знаят нещата. Няма по  - добра среда, от матката на мама. Аз също съм с трансфер на 2ри ден, върнаха ми 4 ембриона, 3 разделени на 4 и 1 разделен на 2. Вярвайте на докторите и успех.

# 84
  • Мнения: 613
Защо се учудвате за трансфер на 2ри ден? Ембриолога и доктора си знаят нещата. Няма по  - добра среда, от матката на мама. Аз също съм с трансфер на 2ри ден, върнаха ми 4 ембриона, 3 разделени на 4 и 1 разделен на 2. Вярвайте на докторите и успех.

Подкрепям те напълно,и моите 8 ИКСИта всичките са били с ранен трансфер-на 3ти ден.Между другото май нещо бъркате с цифрата 2,не вярвам някой лекар да направи днес пункция,а утре да върне ембрионите,на тях все пак им трябва повече време за да се види как се делят.
Имам 3 бременности от 8те ИКСИта,като съм започнала с опитите от 27г. имам 1дете,което родих на 36г.
По моя,а и много други примери излиза,че шансовете за забременяване и успешно раждане нарастват правапропорционално съобразно годините и АРТ опитите.Не става въпрос за тези жени,при които нещата се случват от 1вия,2рия път,защото и те не са малко.
Според мен фактора възраст е от по-голямо значение при опитите за спонтанно забременяване.При АРТ опитите обаче най-важния фактор е опита,подхода,познаването на пациентката/здравната история/ и прилагането на всичко необходимо за конкретните пациенти при конкретния опит.Лекарите са вече доста напреднали в областта и почти всяка жена има шансове да забременее чрез АРТ стига да е попаднала на точното място!

# 85
  • Мнения: 6 730
Денят на пункцията е 0 ден, следва първи, после идва втори. Май не ги бъркаме  Peace
 
Оспамихме темата вече Whistling

# 86
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 784
Бях на 32 когато правих ин витро,успешен първи опит  Peace

# 87
  • сред маслини и портокалов цвят
  • Мнения: 1 270
На 34г. започнах с АРТ. Имам 6 инсеминации и 5 опита ИКСИ. Забременях на 37г. от ИКСИ(трансфер на 2-ри ден).
На 40г. забременях естествено.
Проблемите-доста-Хашимото, ИЯР, имунологични проблеми, тромбофилия.

# 88
  • Мнения: 515
Защо се учудвате за трансфер на 2ри ден? Няма по  - добра среда, от матката на мама.
Тц...за втори ден,бих казала,че няма по-добро място от фалопиевите тръби на мама,ама никой не връща ембрионите там. Simple Smile "Матката е възможно най-неблагоприятната за имплантиране среда"-цитирам доки.

П.П.Оспамихме темата,спирам #Puppy dog

# 89
  • Русе
  • Мнения: 571
Защо се учудвате за трансфер на 2ри ден? Няма по  - добра среда, от матката на мама.
Тц...за втори ден,бих казала,че няма по-добро място от фалопиевите тръби на мама,ама никой не връща ембрионите там. Simple Smile "Матката е възможно най-неблагоприятната за имплантиране среда"-цитирам доки.

П.П.Оспамихме темата,спирам #Puppy dog
Ами тогава да се отглеждат в инкубатори, а не да се правят трансфери.  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт