Паническо разтройство - част 8

  • 66 381
  • 736
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 0
Ne ispanka e. Da i az go znam tova za terapiqta, no... 6te vidim. Az kato 4e mnogo ne vqrvam ve4e v terapii, vsi4ki go karat po u4ebnik, puk nie tolkova sme pro4eli, 4e edva li ima ve4e ne6to za PR deto da ne go znaem, no nali znaete ei tozi pusti 4ip v glavata deto ne se promenq :cry:Puk i ideqta s AD nikak ne mi dopada, no 6te se jertvam. Za osigurovkite, da imam, no imax pravo na tri konsultacii s psixo i sled tretata, tq kaza 4e nqmam nikvi problemi i blokaji i sum mn. dobre i me otsviri. Mejdu drugoto kato 4e li sprqx da si merq kruvnoto, no tova 4e kato izlqza na ulicata mi e vse zamaqno me poburkva.Of edin simptom kato preodoleem idva drug, krai nqma Sad

# 16
  • София
  • Мнения: 8 131
Винаги така се случва със симптомите. Аз сега пак съм се притеснила, защото при изследване на хормони ми откриха висок тестостерон. Док каза, че не е болка за умиране, но аз пак съм си наумила някакви неща...

# 17
  • Мнения: 1 131
Momi4eta toku 6to si zapisax 4as za psixoterapevt  za dr. sedmica,
българка ли е? Казват, че терапията трябва да се провежда на майчиния език. Сподели после. Нямаш ли здравна застраховка?Би трябвало да ти поеме нещо.

Харем, как си? Надничаш ли при нас от време на време   Hug

Бони,надничам,надничам аз ...  Joy,ама по-редичко,че иначе влизам във филми,което пък е нормално за ПР...да си приписваме диагнози.В общи линии съм добре.Спрях АД от известно време,ксанакс само при нужда,ПА си ги получавам не често,но да кажем редовно.Научих се да живея с ПР,изградих живота си около него,тоест съобразявам се с него и да ви кажа вече почти не ми пречи-примирих се така да се каже.Стигнах до извода,че ПР ме направи по-добър човек,и без него нямаше да съм това което съм.Някои ще кажат,че това не е правилно,но за мен това е спасението-да вярвам,че ПР ми е приятел...и аз наистина го вярвам.Да-зависима съм от хората около мен,винаги някой трябва да ме придружава навсякъде,но на този етап(хаха вече 14 години) това е положението и може би така ще бъде.От време на време си получавам факсове и си поставям диагнози,но пък и с това вече свикнах.Мога да се похваля,че по лекари не ходя за всеки симптом,който усетя.Посещавам само гинеколог за годишна цитонамзка и микробиология.Изследвания спрях да правя през месец,не издържах финансово да спонсорирам лабораториите  Mr. GreenХодя на работа-естествено-водят ме-прибират ме LaughingАбе направо идилийка ви казвам Joy
Та така е при мен,приятелки Mr. GreenЯжте,пийте(аз не пия Mr. Green),пушете(това ми е любимото),обичайте се,правете секс(и това е сред фаворитите ми Joy),радвайте се на това което имате и най-важното-дарявайте хората около себе си с любезност и усмивка-действа като ксанакс,да не кажа по-добре  Hug

Гуш на всички  Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug

П.П:

Да се разпиша първа. Не че е похвално де. За съжаление съм си тук, макар и по-рядко. Днес пуснах полови хормони, чакам резултати. joan_25, понеже прочетох, че високият пролактин свидетелства и за аденом на хипофизата, ти изследвала ли си го?

Веси,аз съм с аденом на хипофизата от 7 години.Ако пролактина ти е висок това не значи,че имаш пролактином(аденом на хипофизата).Това се установява само и единствено с  ЯМР.Аденомът не е болка за умиране-никой не е умрял от него,нито пък от ПР.Ако имаш въпроси относно това- питай Peace
И да не забравя,когато отидеш да си изследваш пролактина,ЗАДЪЛЖИТЕЛНО трябва в лабораторията да ти осигурят място за 30-минутна почивка преди да ти вземат кръв и чак тогава да те "източат".Изследването на пролактина е много специфично и ако преди това е нямало покой на тялото и ума поне 30 минути може стойностите да са фалшиво завишени PeaceПри мен след почивка при нормални референтни стойности до 530,изследването отчете 13 000  Shocked Shocked Shocked но и това не ми попречи да продължавам да се усмихвам.Ако случайно пролактина ти е висок,в никакъв случай не приемай парлодел или бромокриптин-ще се чувстваш като пребито куче от тях.Достинекс е най-доброто лечение за висок пролактин и аденом на хипофизата.И пак повтарям,тази диагноза не е болка за умиране-лечение има Peace

# 18
  • София
  • Мнения: 8 131
Страхотно позитивен пост. Искрено благодаря, имах нужда да го прочета. Пролактинът, макар и забързана и изнервена като ми го мериха (не знаех, какви са условията, а и никой не ми каза) при горна граница 480, моят е 460. Така, че за това не се тревожа поне засега. Сега ме притеснил тестостеронът. Уж говорих с познат гинеколог. При моя съм чак на 6-ти. Малко ме поуспокои честно казано, но да видим. Каза, че нивата на ФСХ и ЛХ са добри, съотношението също. Каза ми също, че в неговата практика, а тя е дълга, е срещал жени, които наследяват от бащата висок тестостерон, без да имат проблеми от това. Каза, че не мога да си вадя прибързани изводи при положение, че досега не съм пробвала да забременявам. Дано е прав...

# 19
  • Мнения: 0
Momi4eta pri PR xormonite poludqvat, taka mi kaza lekarkata kogato mi izlqzoxa rezultatite. Kaza 4e nqma smisul ot pove4e izledvaniq, samo 6te se 6a6kam pove4e.Adrenalina ni pokusva nas. Ne6tata sa navurzani. I az mislq, 4e kogato sviknem, 4e taka 6te sme si i sprem da se protivim na simptomite i da im se qdosvame i te 6te otminat. Az re6ix da spra da bqgam ot tqx. Bqgam li 6te me gonqt :?Mnogo e trudno....

# 20
  • Мнения: 1 131
Забравих да спомена,че антидепресантите в някои случаи повишават пролактина  Peace

# 21
  • София
  • Мнения: 8 131
Аз не пия АД, само ходя на психолог. Ами и пролактинът ми е в норма де.

# 22
  • Мнения: 5 832
Мале, мале ,откога не съм ви навестявала, станаха май 2 месеца Embarassed Признавам си, че е нарочно, понеже ми вкарвате много филми. При мен нещо се случва пак и ми омръзна много сериозно вече. ПА нямам често, може би по веднъж- дваж в месеца, но доста солидни. Обаче все нещо не ми е добре, все съм отпаднала и замаяна, вечно сънена и така. Започнах да спортувам, отразява ми се прекрасно на тонуса, имам енергия да обърна света и настроение имам. Но един ден да пропусна фитнеса и не ми е както трябва. Все още не работя, нямам кураж да се ангажирам , а след 2 дни да избягам от работното място, много ще ме е срам. Отделно нашите ме изнервят супер много с вечното питане аз няма ли да почна работа. Изнервят ме, понеже знаят много добре защо не работя и пак ми пилят нервите. А и не ме издържат те. Те си мислели, че ми било " минало ", щото нищо не съм казвала. Ами мога ли при всяко гадно усещане да звъня и да рева? А и това да не е настинка, че да мине така. Следващата гениална мисъл беше да се прибера да ме водили по лекари Shocked На какъв например? Някой да ми бае ли? С една дума много ме изнервиха. Дано при вас нещата да са по-спокойни Hug

# 23
  • Мнения: 3
Много се радвам, когато прочета такива постове. Знам тогава, че и аз мога да се справя. tanch, при мен също е така с баща ми. Или е прекалено загрижен, или не се интересува, когато имам нужда от него. Изкарах два дни без никакъв пристъп на паника и съм адски горда. Всякакви пробождания вляво, в корема, в главата просто пропускам. Днес малкият ми син дойде да се гушне при мен в леглото и открих, че от страшно много време насам съм била ангажирана прекалено много със себе си и много малко с него. Просто бях забравила от колко време не съм го прегръщала и си казах, че животът е чудо. Може пък да има причина, друга причина точно аз или ние да имаме ПР. Може пък това да е начин да станеш по-сетивен и да забелязваш неща, които другите просто няма как да видят. А това също е дар. Хубав уикенд на всички!

# 24
  • Мнения: 20
Официално ни обявявам за най-големите филмари в целия форум!  Mr. Green За да направим темата по-положителна, искате ли всеки като пише тук, накрая на поста да казва едно нещо, което го е накарало да се усмихне днес, пък може и повече, така ще ни усмихне и нас  Sunglasses

Аз ще започна:

Сутринта пих кафе.  Simple Smile
Ще видя 6 годишната ми братовчедка, която обожавам  Simple Smile

# 25
  • Мнения: 20
Добре, де няма да се усмихваме  Mr. Green
Желая ви една прекрасна седмица, без ПА. Чувствайте се добре, радвайте се на живота, защото ни е само един. Тези от Вас, които имат деца, радвайте се и на тях, не спирайте да се грижите и да им обръщате внимание. Аз знам, аз вярвам, че ще се справим! Обичайте, бъдете обичани и щастливи! Знам колко е гадно, не знам още колко гадно ще бъде, но пък днес съм страхотен оптимист! Прегръщам Ви!

# 26
  • Мнения: 9
Аз да продължа започнатата инициатива от joan_25 Simple Smile :
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=AijNpeMj4L0#!

# 27
  • Мнения: 20
http://www.youtube.com/watch?v=HvYQjvMT1aQ&feature=related тогава и от мен една "рецепта" за щастие.. Simple Smile

# 28
# 29
  • Мнения: 52
момичета ето ме и мен бременна съм и дали от бушуващи хормони дали от това че си седя в къщи но изпадам в састояния с които немога да се справя Напоследък само ми ъе реве от най малкото плюс това всяко нещо ме притеснява най вече за бебето започнах да си меря кръвно всеки час никога не съм имала а сега колкото повече го меря то се вдига а пулсът толкова силен и учестен че няма накъде Някои да е минал през това ??????????????

Общи условия

Активация на акаунт