Трупат се преспи и облаци сиви, силно ни ритат МАЙчета игриви!

  • 28 162
  • 738
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 160
Здравейте и от мен! Сега се връщам от преглед - всичко е наред, бебо си шава, добре се чувства. АГ каза, че може да си спра магнезия. А вместо Валерианахил, да пия Мента, глог, валериана(билкови хапчета). Но на тях пише, че не трябва да се употребяват при бременност и кърмене, и сега се чудя....Чакам Жани да се произнесе Simple Smile
А иначе сега моят принц е с моя нос....много съм щастлива! Simple Smile newsm44

Последна редакция: пт, 27 яну 2012, 20:20 от Артемида

# 91
  • Мнения: 1
Лелеее, колко съм разсеяна...написах си постчето преди 2 часа и съм забравила да го публикувам...как е възможно да съм такава шматка!!!  Joy
Артемида, много се радвам за вас!!! И стига си се притеснявала на кой ще прилича бебчо! Ще вземе най-хубавото и от двама ви и ще бъде прекрасно малко същество!!!  Hug
Дрина, много неприятно...дано детенце бързо се оправи и най-важното да успееш да овладееш положението при теб и да не те тръшне.  Стискам палци да се похвалите с добри новини.  Peace
Гери, успех на прегледа.  Party
Верчето, много лошо това с киселините. Дано си открише твоя лек и да не се мъчиш така...А знаеш ли от какво ти се получават?
Алекс, лек път и приятно изкарване. Почини си добре и се наслади на тишината и красотата там.
Арлина, ние успяхме да видим само залата за естествено раждане. Беше много мъничка. Чудех се предродилната зала дали също е така малка и дали те държат на легло там...  А за стаите разбрах, че ако искаш може да си си сама в стая, нищо че са с по две легла. Стига да няма прекалено много родилки.
Милене, сладкша изглежда направооо мммм. Ако става лесно бързо споделяй рецептата.
Лилавка, успех с изпитите! Сигурна съм, че бебчето ти носи късмет и спокойствие
З. Иванова, дано детенцето ти я изкара леко тази шарка. Стискам палци да няма последствия нито за него нито за теб.
Karli74 ти къде ходи на фм? А резултатите от БХС добри ли са ти? Може да потърсиш и друго мнение или вече си взела решение за амнио?
Аселина, много се  радвам за хубавите новини!  Hug Най-важното е, че си вече спокойна.  А колкото до контракциите...ми то незнам дали остана някоя от нас, която да не пие магнезии.

На  лекар на ходих, но  днес съм доста по-добре, но все още не съм оздравяла. Поне не ми тежи толкова главата и не ми тече постоянно нослето. Гърлото се е пооправило, но още си кашлям. Но съм тръгнала към възстановяне и съм доволна.  Peace

Утре да си изкарате много хубаво на срещата и да разказвате после и снимки да правите...аз ще пропусна тоз ипът, но следващия съм на линия живот и здраве!   bouquet

Последна редакция: пт, 27 яну 2012, 21:38 от Беки_Б

# 92
  • Sofia
  • Мнения: 3 485
Артемида, на много продукти, включително и такива,които се дават при бременност, пише ,че са противопоказани..почти всички глобули, капки за нос, билкови продукти, даже и папаверин ( което вливат във всяка болница Wink). При всички случаи е по-добре без нищо, затова всякакви хапчета се дават  в краен случай и от лекар. Не би трябвало да има проблем за бебето от тази комбинация, но моя съвет е да не бързаш да заместиш едното с другото. Най-малкото като родиш, със сигурност ще трябва да спреш всякакви такива седативи, а тогава няма да ти е по-малко тежко и напрегнато... Peace

# 93
  • Мнения: 7
благодаря на тези,които бръмчат по центъра и знаят за почистването,че аз от вторник съм си вкъщи и не си подавам носа навън
А сега да се похваля....купихме си количкааа http://www.kiddicare.com/webapp/wcs/stores/servlet/productdispla … _-1__79522_10001_ ,ето тази е има кош за новородено,който е червен,летен кош,който е двулицев-светлосив и тъмносив,кошница за кола,тази от снимката-същата е...и даже има и чанта,който била термо отвътре,има си и дъждобран,абе въобще шестица от тотото на доста прилична цена  smile3508

# 94
  • Мнения: 5
Drina, страхотн тема -  точно толкова снежна колкото е и навън Simple Smile
Надявам се Пешко да се подобрява и да не те зарази и теб.....четох преди време за кашлица че много помагало черна ряпа издълбаваш дипка в нея и слагаш мед, след няколко часа медът става на сиропче,много сладичко и си пийваш по лъжичка н а2-3 часа.

Petq, аз как се оправих от запечения корем - в чаша горещ чай подсладен с медец си накисваш 5-6 сушени сини сливи всяка вечер и сутрин си ги хапваш като компот на закуска и нямаш никакви грижи повече Simple Smile

# 95
  • Мнения: 1
Ей, Мишока, честита придобивка!  Hug Сигурно е много вълнуващо? От къде си я купихте?

Като заговорихме за колички, на мен все ми изниква чуденка къде държите тези неща в апаратмента?

# 96
  • София
  • Мнения: 6
Ох да споделя аз още един проблем мой. Дъщеря ми понякога като се удари по-силно и се захласва и в повечето случаи започва да си гълта езика. Това й се е случвало вече 5-6 пъти. Даже единия път беше при майка ми, тя не успяла да реагира та добре, че имало един мъж в градинката и й помогнал да й извадят езика, но много се беше ошашкала, то няма и как да е друго. Аз иначе уж съм подготвена и винаги успявам да реагирам ма си е стресиращо. Та си мислех, че го е израстнала този проблем, защото на няколко пъти много силно се удари, но не се захласна обаче се оказа, че не е и последното й захласване беше когато вече бях  бременна. Доста се изплаших, защото се притесних и за бебето абе луда работа. Та тази вечер така се трясна в масата, че пак ми изкара акъла. Дано да не се случва много често, че този стрес със сигурност не ми е необходим сега Simple Smile

# 97
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
Благодаря ви момичета за пожеланията и че ни мислите.   bouquet Пепи за сега е по-добре, ноооо аз не бързам да се радвам. Обикновено през нощта се скапват съвсем нещата.

Йовка, ако не беше в предучилищна щях да го спра. Но сега учат букви, цифри, пишат, смятат... не искам да пропуска. Той и без това до тази година ходеше на два месеца, за по една седмица. Сега се закрепи и се изненадвам колко време вече ходи. Почнаха да го включват в разни тържества, да му дават роля... преди все седеше на пейката и само гледаше. Просто не се задържаше достатъчно, за да научи стихчетата и да репетира с децата. На есен ще е ученик и сега е важно да ходи.

mi6oka2, да ти кажа това, че имаме среща не значи, че ще се разболееш. Това, че си стоиш вкъщи също не означава, че ще се опазиш. За хляб да отидеш до магазина и да кихне някой наоколо и си готова. Да не говорим, че мъжете ни са по цял ден сред хора и също могат да ни донесат вирус. Ето на... у нас го донесе малкия.
Иначе централните улиците сутринта бяха почистени – поне от нас до Токуда и обратно. Тука в квартала е ад и сигурно чак на пролет ще се стопят ледовете.
И ЧЕСТИТО за количката! Със здраве да си я ползвате!!!

karli74, аз пък съм обратното. БХС-то ми даде съвсем добър резултат за годините ми, но аз много се притеснявам от риска. Аз съм на 35. Исках да правя амниоцентеза, но се оказа че тя е задължителна за след 35 години – тоест при навършени 36. При мен нямало нужда да се прави. Заради престоя в болницата се разубедих, но едно притеснение лееекинко ми остана. На ФМ (аз ходих на две даже) специално обърнах внимание и казаха, че всичко е наред... ама само майчиното сърце знае. Така треперех за Пепи до края – да го видя, че всичко му е наред. Моля се и вярвам, че ще си имаме прекрасни здрави дечица.

Аз за Токуда бях писала и преди. Не искам да навивам някого или да пораждам спорове – то си е моето мнение и опит... пък и всеки си преценява за себе си. Страхотна база, но не съм доволна от лекарите при които ходих – 2 на брой. Виж в педиатрията е съвсем различно. Там паметник ще им направя. Но от АГ аз лично не съм доволна. Още нещо – за мен най-добрите лекари и най-добрите неонатолози са в Майчин дом. Според мен е важен лекаря и екипа. Имаш ли доверие на лекарите – няма значение къде ще раждаш. А условията... те са за 4-5 дни. Вече дори не си спомням стаята в болницата. Аз имах най-доброто желание да родя в Токуда, но уви лекарите там не ми вдъхнаха достатъчно доверие – претупваха ме, прехвърляха ме, не искаха да ме запишат на ЖК... и ме отказаха.

Asselina, наистина новинте са чудесни... не съм и очаквала друго!  Hug

Артемида, ще си имаш един хубавец.... да го пазиш от нашата мома, че каквато е бойна от сега...  Heart Eyes

Беки, нашата количка си я държахме вкъщи. Нищо че сме на 60 квадрата. Имаше си местенце.
Иначе когато се е случвало да няма асансьор съм я оставяла в едно помещение долу на първия етаж. Съседката си я държи на пред вратата, като я покрива с дъждобрана, за да не се праши.

maya_nb, Пепи се захласваше. Знам много е драматично и неприятно. Племенницата ми и тя беше така. Вадили сме езици, изкарвали сме я на балкона на снега, поливане с вода... абе всичките мурафети. Не се притеснявай – израства се. Обаче някъде след 3-тата, че дори към 4-тата годинка. Зависи от детето. Разреждат се случаите на захласване и постепенно изчезват.

Чаках аз, чаках рецептата от Милене...  Crossing Arms ама като не я прати и направих един прост кекс. Да се подмажа малко на мъжете за утрешната ми липса  Blush

# 98
  • Мнения: 2
maya_nb ако много те притеснява малката ти принцеса мога да ти дам координатите на една лекарка която с голяма вероятност ще ви помогне да се спревите с този проблем.Пиши на лични ако искаш.

# 99
  • София
  • Мнения: 133
Беки_Б, на ФМ ходих при д-р Марков. За второ мнение незнам при кого да отида, защото за всички добри специалисти се чака много.  А иначе резултатите от БХС са ми много добри, с оглед преклонната ми възраст. Просто искам да направя още едно измерване на въпросната гънка и някой да ми обясни как р-р от 1мм нараства за един месец до 7.4мм? Амниоцентеза не обмислям на този етап- прекалено рискова е. Аз съм вече в 23гс, с отрицателен резус фактор и предна плацента.  Предвиждам да се срещна и с проф. Кременски за консултанция.
Drina, съгласна съм че е препоръчително да се направи амниоцентеза и затова се бях подготвила физически и психически. След като излязоха резултатите от БХС и ФМ, лекарят ми каза че резултатите са повече от добри и бебо се развива перфектно- с близо две седмици напред.  Наистина трябва силно да вярваме, че май месец ще си имаме здрави и пухкави бебчета.
mi6oka2, честита придобивка, много е хубава и със здраве да си я ползвате. Още една мама си е купила такава, но не помня коя.
Лека вечер момичета.

# 100
  • Мнения: 160
Drina, аз скоро правих от този : http://www.mama-gotvi.org/recepta.aspx?ime=%D0%9A%D0%B0%D0%BA%D0 … D0%B5%D0%BA%D1%81
Досега не съм правила кекс с прясно мляко, но реших да опитам. Супер стана! Ако решите да пробвате, рецептата е изпитана  newsm10
janin4eto_87, благодаря ти! Сменям Валерианахил, защото вече ги няма. Нямало внос ми казаха.
mi6oka2, честита Ви количка! Сигурно много й се радваш сега! Hug

# 101
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
Drina, аз скоро правих от този : http://www.mama-gotvi.org/recepta.aspx?ime=%D0%9A%D0%B0%D0%BA%D0 … D0%B5%D0%BA%D1%81
Досега не съм правила кекс с прясно мляко, но реших да опитам. Супер стана! Ако решите да пробвате, рецептата е изпитана  newsm10

Eee вече го направих с кисело мляко, но следващия ще е този.
Аз правих преди време един маслен и хич не беше лош. Само дето моите мъже викат -ми кекс бе маме... какво му е различното...  Joy

# 102
  • Мнения: 410
Здравейте!
Аз за сега оставам на домашно лечение заради грипната обстановка.  Надявам се бързо да се оправя Simple Smile .Днес се заредих с много положителна енергия - бях на ЖК и бебето си е доста добре  newsm44 Разбрах и пола и усмивката не слиза от лицето ми   Grinning- ще си имаме момиченце newsm68 Моля за stork-girl термин 27.05.   bouquet

# 103
  • Мнения: 461
Добро утро, сладурани! Simple Smile

Макар че е събота аз отново съм рано, рано на линия! Simple Smile

Ми6ока, честита Ви придобивка! Simple Smile Много да я ползвате, да возите бебето и само хубави неща! Simple Smile

maya_nb , това със захласването и гълтането на езика на дъщеричката ти е ужасно! Знам как се чувстваш всеки път когато се случи! Майка ми има този проблем и от време на време при силно притеснение си гълта езика. В такъв момент е много важна мобилизацията и бързата намеса, за да не се задуши, но ти най-добре знаеш! Дано като порастне или в пубертета нещата да се променят и да отшуми, а за сега в твойто положение наистина са ти излишни тези емоции! Стискам палци всичко да се нареди по вода! Simple Smile  Hug

verano , честита девойка! Май ще има да връзваш много панделки, шнолки, ленти и тоалети да сменяте!  Crazy  Laughing

Артемида, ама и ти си опасна значи!  hahaha Много ме забавляваш с притесненията си на кого ще прилича детето! Дори и да е на мъжа ти все пак ти си избрала този мъж, което означава че го харесваш и обичаш..., какво толкова като си имаш едно умалено негово копие, даже още по-добре! Simple Smile

Беки, хайде дано днес вече да си се оправила напълно! Simple Smile Бързо, бързо оздравяване и никакво разболяване повече не ти позволявам! Naughty Simple Smile

Хайде сега ви оставям! Пожелавам ви весела съботна среща! За съжаление няма да успея да дойда, но затова пък вие ще ни пуснете някоя и друга снимчица да ви се порадваме! Simple Smile   bouquet

# 104
  • Мнения: 11
Drina, надявам се опасенията за през нощта да са били напразни= Praynig Стискам палци поне ти да не се заразиш или да го изкараш мооооого леко. 
А аз точо заради ехокардиографията се чудя. Предния път отидох при доц. Томова именно защото била много добра в ехото на сърчицето. И тя каза, чемоето момченце  имало някаква хиперфункция на лявата камера, но било често срещано и минавало след раждането и да не се притесняваме. Нямало нужда да ходим пак. И сега – хем гледам да не го мисля – все пак тя е лекарят и няма интерес да ми говори врели-некипели (а и мъжа ми само вика – тя нали каза, че всичко е наред - не се шашкай), хем ме гризе отвъртре... Чудя се дали да не отида след раждането, защото тя нали каза, че минавало сле това? И изобщо пак ли при нея да ходя или да търся второ мнение... Такива едни въпроси ме тресат.  А ти къде ходиш на ехокардиография, ако не е тайна?
Верчетоооо, моите киселини не са зверски, но знаеш ли какво ми помага – чаша хладко до топло прясно мляко без нищо в него. Може да пробваш, поне няма да ти навреди. Wink 
З. Иванова, искрено се надявам да си я прекарала. Аз карах варицела преди няколко години и е доста гадно, а при бременни – няма да коментирам. Не съм специалист, но мисля, че имаше някакви кръвни изследвания, които показват дали си прекарал рубеола. Защо не провериш – може да има и за варицела. Говори ли с лекаря си – той какво казва? Пожелавам ти да имаш имунитет, а детето да се оправя бързо!!!!
Karli74, съжалявам, че е трябвало да преживееш това. Радвам се, че всичко с бебче е наред. Поздрави и на двама ви! Hug
На болните мами и дечица – леко боледуване и бързо възстановявавне. На всички пожелавам приятен и усмихнат уикенд.

Общи условия

Активация на акаунт