"Малък сечко навън вилнее, а сладкото ЮНЧЕ на топло се смее."

  • 25 685
  • 732
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 43
Китииии,нямаме годишнина Grinning Това му е подаръкът за 14ти февруари от мен ,че после няма как ,заради работата му!Ей,изтормози се психически с тази диета!
Къдрокоска ,ами аз дотук май всичко съм й давал без риба. newsm78
Иси,честити ви зъбки!  bouquet
Ирето,и аз като теб я оставям и сядам на компа ,но все пак самото ставане ме тормози !
Бг-татии,ти наистина ме обяви за терористка Grinning
Аз се бях притеснила,че Дара няма да ми яде домашните зеленчукови пюрета ,ама преди малко омете едно бурканче-картоф,морков ,лук ,червена пиперка печена ,малко АМ и масълце!
Заспа ,а аз вместо да спя багаж ще стегна !
Успях за час да я изкарам ,на нея й беше добре ,ама мен още повече ме заболя гърлото!

# 61
  • Мнения: 20

Батко му идва да ви пише....

 hahaha това беше много сладко!

Ох и аз нямах ПС вчера и съвсем издивях от скука. Подозирам, че някакъв вирус съм лепнала от едно смотано приложение във фейса. Ичка, вашето ПС как се държи?
Загубихме и много снимки на бебка  Cry и рецепти, които си бях събирала. В тази връзка Цветич, можеш ли отново да напишеш рецептата за ябълковия пай с бисквитите?

 Радвам ви се, че имате смелост да изкарвате бебоците. Аз не смея, че нали беше болна и още покашля малко. Може днес на балкона да поседим малко.

Ана2,
и парацетамола е противовъзпалително. На темата за парацетамола и ибупрофена  мога да пиша с дни. И доста проучвания сред лекарите сме правили. За съжаление не мога да ги официализирам, че могат да ме уволнят набързо. Тук има прекалено много агенти. (Чин  Hug  И мерси за куража за даването в ръчичка. Днес и аз се престраших да дам бисквитка в ръчичка.

Ичка, приятно изкарване!  Hug

И на мен ми хареса много идеята за фризьорският салон. Моника, мерси за инфото!

Хебърлея, и аз се разплаках на линка за таткото. Дори ме накара да се замисля малко.

Ичка, Шунка, Даги, вашите бебчовци какво ядат в към 15 часа? Питам по повод намаленият брой кърмения. И при нас е така вече предимно вечер и сутрин се кърмим. Към 15 също цоква малко, но колкото да не е без хич. През деня си търси твърда храна, а и е прекалено любопитна и не спира да се върти.

Честити зъбчета на Вих, Сиана, Катето и Жорко. Дано не пропускам някого.

За бърбореното...  Селин може да не пълзи , но не млъква  ooooh! От сутрин до вечер бърбори и вика. Понякога направо главата ми дрънчи.  #Crazy

# 62
  • Мнения: 43
Симпли,миии уж засега е добре! Уф навсякъде вируси -и грип и троянски коне ,аман вече Grinning
А аз днес й направих царевично нишесте с малко АМ и плодове пюре ,3 бурканчета и малко може би 5мин . повряха ,та нещо като млечните каши в бурканчета ,но нещо не са много сладки,съвсем малкоооо захар им сложих.
Иначе си хапва плодово пюре с бисквитки ,или само пюре ,тъй като кашата ни е кам 17ч. ,та различно ,гледам да разнообразявам .Мисля да взема и кус-кус скоро ,а се замислих и за домашна юфка ,така пасирана леко ,че Дара все се дави .

# 63
  • София
  • Мнения: 13 219
Ваче, а и другите, които се чудите за закуската - мисля, че щом сте въвели глутена, спокойно можете да давате и кус-кус или макарони със сиренце и масълце.  Wink Аз още не съм въвела закуска. Другия месец живот и здраве.  Peace

И аз се чудех за кус-кус. Купих един ситен, мисля, че е марокански. Може да й дам с него сиренце и масло. Освен всичко тя много харесва хляб в нещо. Ето сега яде супа надробена с хляб. Не е имала проблем.
Аз за бисквитите питах, не за да й давам а гризка, а принципно дали може да се дават заради това, което съдържат  Wink

Мейдънли, в попаратаняма нищо, с което да се задави, тя е кашеста.

Деска, филийки с кашкавалче запечени на скаричка за закуска... Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green (шегичка)

Не мога да пиша повече, ще чета довечера  Hug

# 64
  • Мнения: 11
Здравейте!
Ние сме и днеска вкъщи - то няма и къде с малки бебета освен на разходка (но нали беше цяла седмица болен още и не става), в моловете или в икеа. В моловете и икеа вече ми се отщява, защото хем ги знам наизуст , хем много пари летят излишни. Та остава - събота на дивана.
Simple Smile
Криси - на мен ми липсват бременните моменти и се надявам да се повторят...верно, беше ми много стресово и притеснено, все на тръни бях, но беше много хубаво.
Кити, разбирам те , че ти се струват малко кг. за това време като се целиш към повече, но обективно от страни ако мог ада дам мнение, на мен ми се виждат добре и даже от положителната страна ще ти кажа, че мисля, че щом са по-малко, т.е. не е съвсем рязко да свалиш за 3 месеца 15 кг., то е и по-вероятно да ги задържиш и по-малко стресово за организма ти. Естествено ти си знаеш най-добре, но според мен постижението е добро и трябва да ти е много хубава мотивация да продължаваш постепенно напред.
Симпли, и аз се замислям тези дни върху броя кърмения, особено както Ани2 спомена, че е хубаво до към 9тия месец да са поне 3 ако целта е задържане на кърменето и да ти кажа, аз съм го нагласила храненето засега така, че да имаме на денонощие поне 4 кърмения - едно рано сутрин, едно към 10, едно към 16 и едно последно преди лягане.

Къдрокоска, а нашата педи пък ми каза именно заради алергиите да давам само пуйка и заек и нищо друго. Леле, толкова са различни мненията , че вече започвам да се дразня на всички лекарски препоръки и ще си действам както си знам пък да видим дали няма да е по-щастлив и бебко...

# 65
  • Мнения: 4 420
Ваче, а за вечеря мешана скара и вместо бира може кърма  Laughing Hug

Ние направихме един тур с шейната (Иси  Hug и заради вас). Ама който няма вана, няма и столче, та се наложи с едно одеяло да укрепим положението. По-късно ще пусна снимка.

Кити, дай малко почивка на този организъм. От диета на диета съвсем ще го ошашкаш.

Ирето, и аз ги помня тез киселини. Марти за храна не съм го пращала (ей така не ми се дояде нещо посред нощите, че да го разходя), ама за талцид и газирана вода редовно тичаше  Mr. Green

Ваче, за бисквитите на Житен дар - ми четох четох и реших, че може. Тие Ети-та, Плазмони, Чичибебета и тем подобни са толкова сладки, че според мен и те си съдържат боклуци.

Криси, смело решение за породени деца. Аз в началото много исках, сега предпочитам да отложим малко, дано не се откажем с времето де.

Оф, стига съм писала, лягам да поспя.



# 66
  • Мнения: 7
Здравейте и от мен  Simple Smile

Чин,страхотна темичка отново   bouquet

Ичка,Къдрокоске,благодаря за кафенцето и закуските,от всичко си вземам,въпреки,че и аз имам доста килца за сваляне и все още не мога да се наканя да започна диета  Crazy ММ все ме бъзика,че  от два месеца,все казвам от понеделник започвам,а тоя понеделник все не идва  Laughing

Ичка,много приятно да си изкарате  Hug

Честито на всички озъбени бебоци  Heart Eyes ,Дани все още няма зъбки.Снощи два пъти се буди с истеричен рев и се опитва да си изяде юмручетата  Confused

Аз от месата съм давала само пилешко и пуешко,другата седмица,мисля да дам и телешко.За агнешкото само се чудя кога да дам Thinking въпреки,че в схемата ми са дадени пилешко,телешко,агнешко-в този ред. Rolling Eyes А пюре със заешко не мога да намеря.

Завиждам за снежеца и за разходките с шейните  Simple Smile Тук не вали сняг и не съм виджала истинска зима доста отдавна.

Отивам да храня зверчето.Приятен ден на всички  Hug

# 67
  • Мнения: 445
Къдрокоске, на мен педиатърката ми каза свинско след 1 годинка  Thinking - засега само заешко, пуешко и пилешко. Обърках се вече.....
Не знам откога са тези пъпчици, мисля, че не съм ги забелязала веднага.
Ирето, как се казва на Мустела кремчето, дето ви помогна?
Иси, при вас как разбра, че са от зъбки?

# 68
  • Мнения: 2 837
Здравейте! Да взема поне да се запиша в темата, а?
Чин, благодаря отново!
Не съм чела, ще се опитам да наваксам и да дописвам.
Ние с Румен изкарахме тежка нощ с надпревара кой кашля повече. Дано е бил пикът, днес кашлям по-малко от вчера. Добре, че Явор този път не се буди по-често от обикновено, че в петък сутринта се събуди в 4 от мойта кашлица и ни вдигна и двамата с баща му...
Нали Стефан си е тук днес, опитам се да понаваксам с домакинските задължения, че Явор си иска нонстоп внимание, а и с болен батко ми е трудно да смогна през седмицата.

# 69
  • Мнения: 378
Хелън, ето го крема. Иси, Пао и Красчето също казаха, че са доволни от него. Аз педи не я питах, но после и го показах и тя каза, че няма проблем да го мажа с него, когато поискам, в смисъл - козметика е, не е лекарство.

Цитат
от понеделник започвам,а тоя понеделник все не идва   Laughing
Joy Joy Joy А аз казах на мъжО от 1-ви, но не съм казала кой месец Twisted Evil Mr. Green

# 70
  • софия
  • Мнения: 1 305
Здравейте,
Четох четох да видим какво съм запомнила.
Чин Бюти мерси за предложената помощ, Hug щом са добре децата аз ще се оправя.
Анн2, дано спре кашлицата и на двама ви, ужасно е съчувствам ти Hug
Батковците и каките, Марки, Саша, Румен и таткото на Матейка да се оправят, всички болнички също, толкова са много че пропускам със сигурност някой.
Честити зъбчета на всички озъбили се Simple Smile
Маслинка добре дошла, радвам се че Мона вече не държи класацията за най тежко бебе тук Laughing, весело изкарване на сбирката.
Зверче весел купон довечера.
Ичка желая ти истинска почивка.
Кус куса на Плазмон най ситния е страхотен и се прави за 4  минути Peace
Фризьорския салон дето казва Мони е настина много готин за момичета има страхотни прически, Мона още е  плеши bowuu
Мона е добре Praynig, май са зъби много я мъчат търка носле милата гризе всичко.
Хубав Неделен следобед от мен Heart EyesОх май е Събота, извинете ама съм малко изтрещяла #Crazy

# 71
  • Мнения: 548
Аз взех да откачам сама вече 3ти ден,направооо... #CrazyНе съм си подала носа до асансьора дет се вика.
Ваче,болен е ,грипозен е мм.Аз го предупредих,че не минава лесно ,въпреки че вчера се похвали,че е живнал.Викам му да не се радва,че през ноща пак ще се влоши и ей го на.Ама аз не ,че съм лоша пророчица,ами се сещам за тебе как ту ти просветваше,ту потъваше.Успокоих го,че още ден и ще е пушка. Peace
Матея е много палава.Тези дни като,че ли още повече подивя.Всичко пипа,само в проходилката иска да движи.Не може спокойно да седне да си играе нещо бебешко.Тц... ooooh!
Зверче,честито на братчето и весел щур купон довечера. Sunglasses
Били,ох и вие на какво дередже сте. ooooh!
Цвети Hug
Хеленче,и нашата педиатърка е сходна по разбирания на вашата- забелязаля съм го вече.На каква възраст е?Нашата е на около 55.Харесва ми ,че не бърза с антибиотиците и е добра на слушалката и е отворена към хомеопатията. PeaceСпоред нея въвеждам сега заешко цял месец,после пуйка и после пилето.А най-вероятно ще са в комбинация винаги със зайче,защото мама ще донесе домашно и ще правя пюренца.

# 72
  • Мнения: 445
Силве, нашата педиатърка е по-млада, някъде около 45-50 години, може би  Thinking. Абсолютно точно си я описала  Laughing Обаче не разбрах - цял месец заешко ли ще даваш? Щото аз два пъти давах и после минах на пуешко - всичко от купени пюренца, че няма от къде домашни. И затова се чудя от тия 8% месо в тях дали може да се обрине... Обрива на шията е повечко грапав на пипане, много не се вижда.....
Ани2, стискам плаци да се оправите бързо  Praynig
Ирето, мерси за крема, ама пак сума ти пари  ooooh!. Ще видя дали до ден-два ще минат, ако не - ще го взема. Засега не въвеждам нищо ново, давам само кърма и тиква за изхождане. Замотах се нещо, но не знам от какво се появи тоя обрив.

Личи си, че майка ми е тука - 3-ти пост пиша  Blush

# 73
  • Мнения: 4 370
Ние се разходихме по платото с шейната. Но на мен бързо ми стана студено и не сме стояли повече от половин-един час.
А шейната наистина е много удобна. Имаме обикновена и разликата е се усеща. Дори се чудя защо е толкова евтина. И обикновената е 40лв. Може би защото е изработена от пластмаса, а другата е от дърво.

Симпли, ако искаш пиши за проучванията, на мен би ми било интересно.

Аз днес по примера на Ваче, топнах няколко хапчици хляб в боба и дадох на Ники. Хареса му. Зяпаше и за още.  Simple Smile

Пюретата на Гербер са с растително масло, а не с рапично.

От къде купувате продукти на Плазмон? Аз нищо не съм виждала!

# 74
  • Мнения: 378
Хелън, то щом не се вижда, нищо не е Hug, ти ако знаеш Иво какъв беше ooooh! А такива ситни си ги носи  от край време - скриват се, показват се... Ту се оплюмчил и излезнали, преди като повръщаще също излизаха. Крема за дупе ги оправя тях Peace Мисля че може и крем Здраве Peace

Общи условия

Активация на акаунт