Отговори
# 690
  • София
  • Мнения: 36 145
Благодаря Денис, дано е нещо инцедентно...

Пиши ми какво е казал лекаря и как е минал прегледа /предполагам, че поне ще те види на УЗ/

# 691
  • Мнения: 82
Здравейте момичета, може ли да коментирате и моите резултати? Правени са на 2-ри ден от цикъла, а аз съм на 35 г. Благодаря Ви предварително!
LH 1.19 U/l  (2.40-12.60) Фолик.фаза
FSH 2.94 U/l (3.5-12.5) Фолик.фаза
Естрадиол 15,97 pg/ml (12.5-166) Фолик.фаза

Стойностите са ниски - показват, че функцията на яйчниците е спряна.
На каква терапия си?
Лекаря ще прецени дали реагираш добре.

Добре е, че са пуснати на 2 ден от МЦ
Тези хормони се пускат на 2 или 3 ден от МЦ.

Успех - дано има достатъчно фоликули с хубави яйцеклетки Simple Smile

благодаря ти денис

# 692
  • Другата България
  • Мнения: 37 758
Един въпрос към Денис-задължително ли е да не си пил кафе и кола преди изследване, по-специално за TSH? И какво би могло да промени ако си пил?

# 693
  • София
  • Мнения: 36 145
Един въпрос към Денис-задължително ли е да не си пил кафе и кола преди изследване, по-специално за TSH? И какво би могло да промени ако си пил?

Да, задължително е, особено когато се цели зачеване
Кофеина стимулира симпатиковия дял на ВНС /вегетативна нервна с-ма/ - от там се повишава функцията на ЩЖ - увеличава се синтеза за хормоните на ЩЖ, а ТСХ /респ./ се понижава.
Приетия кофеин преди теста - ще компрометира изследването, все пак Кофеина е стимулант.

# 694
  • Мнения: 1 846
Един въпрос към Денис-задължително ли е да не си пил кафе и кола преди изследване, по-специално за TSH? И какво би могло да промени ако си пил?

Да, задължително е, особено когато се цели зачеване
Кофеина стимулира симпатиковия дял на ВНС /вегетативна нервна с-ма/ - от там се повишава функцията на ЩЖ - увеличава се синтеза за хормоните на ЩЖ, а ТСХ /респ./ се понижава.
Приетия кофеин преди теста - ще компрометира изследването, все пак Кофеина е стимулант.

Това, означава ли че трябва напълно да откажа кофеина? Peace

# 695
  • София
  • Мнения: 36 145
Един въпрос към Денис-задължително ли е да не си пил кафе и кола преди изследване, по-специално за TSH? И какво би могло да промени ако си пил?

Да, задължително е, особено когато се цели зачеване
Кофеина стимулира симпатиковия дял на ВНС /вегетативна нервна с-ма/ - от там се повишава функцията на ЩЖ - увеличава се синтеза за хормоните на ЩЖ, а ТСХ /респ./ се понижава.
Приетия кофеин преди теста - ще компрометира изследването, все пак Кофеина е стимулант.

Това, означава ли че трябва напълно да откажа кофеина? Peace


Не! Simple Smile

Не трябва да пиеш кафе само преди изследването -  след като ти вземат кръв си пиеш кафето.

# 696
  • Мнения: 1 846
Един въпрос към Денис-задължително ли е да не си пил кафе и кола преди изследване, по-специално за TSH? И какво би могло да промени ако си пил?

Да, задължително е, особено когато се цели зачеване
Кофеина стимулира симпатиковия дял на ВНС /вегетативна нервна с-ма/ - от там се повишава функцията на ЩЖ - увеличава се синтеза за хормоните на ЩЖ, а ТСХ /респ./ се понижава.
Приетия кофеин преди теста - ще компрометира изследването, все пак Кофеина е стимулант.

Това, означава ли че трябва напълно да откажа кофеина? Peace


Не! Simple Smile

Не трябва да пиеш кафе само преди изследването -  след като ти вземат кръв си пиеш кафето.


Благодаря. Peace
Последният път щях да припадна, защото правих всичко на гладно и чаках много... Sad

# 697
  • Другата България
  • Мнения: 37 758
Един въпрос към Денис-задължително ли е да не си пил кафе и кола преди изследване, по-специално за TSH? И какво би могло да промени ако си пил?

Да, задължително е, особено когато се цели зачеване
Кофеина стимулира симпатиковия дял на ВНС /вегетативна нервна с-ма/ - от там се повишава функцията на ЩЖ - увеличава се синтеза за хормоните на ЩЖ, а ТСХ /респ./ се понижава.
Приетия кофеин преди теста - ще компрометира изследването, все пак Кофеина е стимулант.

  bouquet

# 698
  • Мнения: 670
Ходих аз пак да си изследвам ТСХ . По време на процедурата ми преди месец беше много ниско.
Сега - в норма, но пък ми откриха възли в щитовидната жлеза  Cry
Оказа се че това че хормоните са в норма не е гаранция ...
Все още съм в етап да преосмисля какво ми се случва - препоръчаха ми операция за премахването им и после докатато се регулират хормоните  ooooh! казаха ми да спра с опитите поне 6 месеца  ooooh! ooooh! ooooh!

# 699
  • София
  • Мнения: 36 145
Ходих аз пак да си изследвам ТСХ . По време на процедурата ми преди месец беше много ниско.
Сега - в норма, но пък ми откриха възли в щитовидната жлеза  Cry
Оказа се че това че хормоните са в норма не е гаранция ...
Все още съм в етап да преосмисля какво ми се случва - препоръчаха ми операция за премахването им и после докатато се регулират хормоните  ooooh! казаха ми да спра с опитите поне 6 месеца  ooooh! ooooh! ooooh!
Консултирай се с друг Ендокринолог.

# 700
  • Мнения: 670
denis_d  имам консултация при Катя Тодорова и след това при Начев.
И двамата са на еднакво мнение. По принцип ми казаха че ако няма да ми предстои бременност и ако няма да правя инжитро - може само да ме наблюдават. Но в моя случай трябва операция  Cry
според теб има ли смисъл да търся трето мнение? То в крайн асметка все ще намеря някой дето да ми каже че не съм за операция

# 701
  • София
  • Мнения: 8 131
Добре де, аз да попитам, когато хормоните са в норма, по какъв начин точно тези възли пречат на забременяването? Какво причиняват те след като не разбъркват хормоните?

# 702
  • София
  • Мнения: 36 145
denis_d  имам консултация при Катя Тодорова и след това при Начев.
И двамата са на еднакво мнение. По принцип ми казаха че ако няма да ми предстои бременност и ако няма да правя инжитро - може само да ме наблюдават. Но в моя случай трябва операция  Cry
според теб има ли смисъл да търся трето мнение? То в крайн асметка все ще намеря някой дето да ми каже че не съм за операция


И двамата лекари са много добри - след като са единодушни, че трябва операция - трябва да я направиш
От възел до възел има голяма разлика и ние няма как да преценим, а и не е редно да изказваме мнение

# 703
  • Мнения: 670
ами казаха ми че при стимулация и/или забременяване хормонит есе разбъркват и тогава могат да нараснат до размер до който операцията е задължителна. И ми казаха че ако избера да не се оперирам, може да се наложи операция по време на бременност  ooooh!
и двамата доктора ми казаха едно и също - длъжни са да ми предложат операция.....
да Денис права си. И затова реших да не се колебая - въпреки че значи лекарства до живот

# 704
  • Мнения: 39 631
Ивче, двама от най добрите ендокринолози са на едвакво мнение, защо тогава не им се довериш.
Аз ако съм и това ми обрече опита няма да си го простя. Лягам, реже се и заминава.
Възстановяването след такава операция е леко.

Общи условия

Активация на акаунт