Как се справяте с боледуванията в яслата/градината? - 2

  • 51 530
  • 817
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 172
Най- добре е да попиташ педиатъра по телефона. Аз от саностора мин зима не видях ефект и си мисля че по добре е вит С, но може при нас да не е подействал. Нас се опита май да ни тръшне някакъв вирус, но така и не разбрах дали е вирус. Дреб имаше нещо като раазстройство ден и половина, но сега е пушка...дано да е било нещо друго, че чувам за някакъв такъв вирус из варната. Да се чуди човек как е оцелял в тези студове  newsm78

# 16
  • Мнения: 472
Да споделя опита си от предните дни,че се видях в чудо.Някакъв зверски вирус барна дребното (1г.3м. не ходи на ясла,а голяма си беше вкъщи не е била на ДГ).Зверски афти в устата ,ужасно географски език с комбинация на избиващи с кръв кътници и прочие (може и някаква инфекция да е станала,трябваше да ходим за пълна кръвна картина,но ... )Не яде,не спи,не пие нищо,само реве...е вярвайте сили не ми останаха и нерви.Както и да е почнахме с хомеопатия ...нъцки...накрая ест. дактарин + дентокинд и дормикинд ,а забравих да спомена и бонуса от преливащи бистри сополи,които допълнително утежняваха положението.

Ваня според мен почивка не е нужна,но незнам със сигурност,аз в момента давам Мултивитамол на Д-р Тайс 2ч.л. сутрин + пробиотик Ентеропсан основен за деца  2 пъти дневно 5 дни и съм много доволна .Отделно разходки и хубава храна.

# 17
  • Мнения: 15 379
Саностол се дава 20 дни и се прави почивка от поне 20 дни.
Синтетичните витамини не спасяват от вируси обаче.

# 18
  • Някъде в облаците
  • Мнения: 431
Саностол се дава 20 дни и се прави почивка от поне 20 дни.
Синтетичните витамини не спасяват от вируси обаче.


 Peace Подкрепям. Мултисаностол съм давала единствено и само при антибиотично лечение и то от третия/четвъртия ден. Дотогава - само АБ. За имуностимуланти - предпочитам естествени съставки - Биозин, самбукус, ехинацея, Есберитокс, Септилин и други. Хомеопатични никога не съм пробвала. Давала съм коластра и зелени водорасли на Аквасорс - мисля, че нямаха никакъв ефект.
В зимата на честото боледуване обаче установих, че не всеки препарат действа добре на дъщеря ми. Тези, които изброих - действат. Просто наблюдавайте детето.

Не я държах в къщи в студа - вируса при подобни температури - изчезват  Stop Както и при температура над 38.5 - към 39 - също измират гадовете.  Mr. Green Затова донякъде е хубаво, когато се вдигне висока температура при вирусна инфекция. До 38.5 не давам температуропонижаващо. После обаче - имам си пакет за смъкване на висока температура - и доста тренинг - за жалост.  #Cussing out

# 19
  • Мнения: 21 275
Ние имаме едни животинки на Аквасорс,но за коластрата ми казаха,че е малка,иначе мислех да й ги взема

# 20
  • вече Пловдив
  • Мнения: 1 976
Саностол се дава 20 дни и се прави почивка от поне 20 дни.
Синтетичните витамини не спасяват от вируси обаче.


 Peace Подкрепям. Мултисаностол съм давала единствено и само при антибиотично лечение и то от третия/четвъртия ден. Дотогава - само АБ. За имуностимуланти - предпочитам естествени съставки - Биозин, самбукус, ехинацея, Есберитокс, Септилин и други. Хомеопатични никога не съм пробвала. Давала съм коластра и зелени водорасли на Аквасорс - мисля, че нямаха никакъв ефект.
В зимата на честото боледуване обаче установих, че не всеки препарат действа добре на дъщеря ми. Тези, които изброих - действат. Просто наблюдавайте детето.

Не я държах в къщи в студа - вируса при подобни температури - изчезват  Stop Както и при температура над 38.5 - към 39 - също измират гадовете.  Mr. Green Затова донякъде е хубаво, когато се вдигне висока температура при вирусна инфекция. До 38.5 не давам температуропонижаващо. После обаче - имам си пакет за смъкване на висока температура - и доста тренинг - за жалост.  #Cussing out

Благодаря за мненията.
Саностола го давам след прекарана варицела и остър бронхит с АБ и защото на детето рязко му падна имунитетът. Засега съм доволна, още повече, че й се подобри апетитът (яденето ни е доста трудна мисия). Днес й дадох последната лъжичка и мисля да не давам никакви подобни сиропи. При нужда ще давам пак витамин С  Rolling Eyes, дано само не се налага.
Иначе дъщеря ми яде много плодове и пресни сокове, не виждам какво още мога да дам, за да й повиша имунитета. Есберитокс, ехинацея,имунокинд съм давала, но не видях полза от тях.

# 21
  • София
  • Мнения: 721
Март ни предстои ясла и тръпна при мисълта,че само за някакво постоянно разболяване чувам....
Как пък една майка не каза,че детето и не отсъства   newsm78 Аз за себе си едно време помня, че никога не отсъствах от детска градина (ако се поразболеех все се случавше петък,събота,неделя и в понеделник бях пак на линия;) Но сега май е едно повсеместно разболяване...Да видим как ще е моето момче Shocked
Ще следя темата- и ще черпя идеи и съвети  bowuu
 

# 22
  • София
  • Мнения: 7 673
Момичета,
В предишната тема писахте как правите промивки с физиологичен разтвор и спринцовки, но не мога да го намеря
Може ли някой да ми припомни, моля   bouquet

# 23
  • Мнения: 7 111
Ирина, указанието на педиатърът на дребната е да се вземе една пет-кубикова спринцовка, да се изтегли от бутилката физ. разтвор и да се впръска това съдържание то равно в двете ноздри като първо ляга та едната страна и се пръска в горната, а после се завърта и процедурата се повтаря с другата ноздра. При нас обаче, за да сложа физ. разтвор, мадмоазелата се изправя пред мен и накланя леко главата назад. По правилния начин не ще.
То в студа вирусите позамръзват, но пък винаги точно в студения период се появяват гриповете.
Профилактиката в момента е Самбукол (който много подло изчезна с оправданието, че е заради късия срок на годност, но според мен е заради 2  1/2 по-ниската му цена), заменен със Самбусус. Гарнирам го с коластра, но от тази на АВО. Иначе хойкането в студа върши много полезна работа. Даже преди студовете от миналата седмица каките в яслата ги извеждаха децата всеки ден, за да играят със снега и беше много добре всякак - вкл. и като поносимост към институцията.  Wink

# 24
  • София
  • Мнения: 7 673
рони,   Благодаря! bouquet

# 25
  • София
  • Мнения: 3 826
Уф, аз пак се включвам в темата, защото моите и двамата отново са болни Sad. Дани от ДГ донесе вирус и четвъртък и петък беше с много висока Т, кашлица и хрема. Сега вече е по - добре, остана кашлицата, но и тя ще мине. Ани пък в неделя през нощта вдигна за първи път от както е родена много висока Т - 39, 3 и вчера се оказа, че има пак гнойна ангина ooooh!. Покрай тях и аз се разболях, но за щастие не чак толкова много. Въобще тази година болестите така ни подхванаха, че вече съвсем съм се отчаяла, кога най - сетне ще свършат Tired.

Саностола го давам 2 седмици, след това давам 2 седмици Ехинацея и след това пак ги завъртам. Ефект, обаче не виждам нито от едното нито от другото. Мисля до края на месеца да им ги давам и после да спирам, пък каквото ще да става.

# 26
  • Мнения: 172
http://big.bg/modules/news02/article.php?storyid=29765
Ако ще е полезно за някого да прочете за ползите от рибеното масло.

# 27
  • Мнения: 15 379
Рибено масло давам задължително.

# 28
  • Мнения: 309
а дали се появи в аптекита Ескимо кидс рибено масло или да взимам това на АВО фарма!?

# 29
  • Мнения: 15 379
Калинчи, вземай Рибчо на Або фарма. По-изгодно идва, а ефект има определено върху имунитета.

Общи условия

Активация на акаунт