Моля помогнете! Акне, белези, мазна кожа

  • 78 891
  • 165
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 0
Аз директно отговарям....Позлвала съм хума, всичките скъпи препарати (avene vichy и тн) резултат нула, че от Виши дори по-зле.... Хума- чудесна за стягане на кожата и нищо друго (при мен поне) В момента ползвам Нютроджина, това се оказа най-доброто за мен за момента... Далацина и Судоцрема за сега добре се отразяват... От биотрейд ми отговориха да си взема Пюр скин тоника мелабел крема и хидромаската и да почвам...ахах
Иначе сама стигнах до извода че по-малко е по-добре и когато има едно, две натурални неща  още по-добре. Мия си лицето освен с гел и с овесени ядки. Жестоко е! За всяка кожа е супер! Simple Smile Даже блог пост съм писала на тая тема!  Laughing Мен просто ме притесняват белезите и петната това е! Акнето горе долу е под контрол. За това и мисля да си взема сребърна вода и да я ползвам както @kate_rina_1 е казала, просто като дезифенктант! Simple Smile
Сега просто се чудя дали да си взема Акне БП5 за леко излющване на кожата или да пробвам Пюр скин тоника заедно с кремчето, но вмето хидромаск ще го заменя с Акне аут хидро крем тъй като четох че маската много запушвала порите! Ако някоя от вас дами си е правила подобна процедура споделете! Simple Smile Кажете кой продукт мислите че е по-добър вариант? Simple Smile Само да вметна Акне БП5 е бензилов пероксид мощен продукт срещу акне и е известен с това че излющва, но не знам дали ще успее да премахне петна от акне от години назад?

# 16
  • Мнения: 570
Понеже и аз съм с акне и петна, скоро отново ходих на дерматолог. Изписа ми зинерит сутрин и скинорен вечер. Купих и измиващ гел на Виши. Определено акнето се повлия. Излизаха ми дебели единични пъпки и комедони. Сега от около 2 месеца съм сравнително по-добре. Имам и доста пигментни петна, които не знам внушавам ли си, но ми се струва, че се разкъсват и намаляват  Peace

# 17
  • Мнения: 222
На мен акне БП5 ми помогна на петната по деколтето, които имах от пъпки. Премахна ги напълно. А наскоро бях на дерматолог и ми каза,че петната се махат за 3,4 месеца от самосебе си и наистина е така, но тъкмо се махнат едни и се повяват други...Но Акне БП5 страшно  ми изсушава кожата на лицето и не го използвам за него, единствено за деколтето...

# 18
  • Мнения: 0
Понеже и аз съм с акне и петна, скоро отново ходих на дерматолог. Изписа ми зинерит сутрин и скинорен вечер. Купих и измиващ гел на Виши. Определено акнето се повлия. Излизаха ми дебели единични пъпки и комедони. Сега от около 2 месеца съм сравнително по-добре. Имам и доста пигментни петна, които не знам внушавам ли си, но ми се струва, че се разкъсват и намаляват  Peace

Дам това е редовния номер или Далацин или Зинерит и скинорен! Преди години скинорена беше много на мода и помня всички бяхме луднали да си го купуваме.... Сега обаче видях че е бая пара...За жалост си мисля че това е временен вариант, но щом ти е помогнал супер!  Grinning

Иначе за Акне БП5 трябва да се ползва и много добре хидратиращ крем както и спф фактор, за да не изсуши прекалено кожата и да е предпази новата кожа от хиперпигментация. Simple Smile @Crystalls Супер е, че ти е помогнало за деколтето! Simple Smile И аз там мисля да се мазотя ахах Но при теб имаше ли излющване или просто ти се избели кожата? Аз търся ефекта на излющването. Мисля обаче че съм  се спряла точно на Акне Бп5, но ще го ползвам с млякото на бочко, кремчето със смрадлика, и крема със спф фактор, както и ще продължаввам да хидратирам с крема на Нютроджина и гроздовото масло... А за дезинфектант и като ежедневен тонер ще ползвам сребъра вода сутрин след като си измия лицето. Тези мисля да си купя продуктите и да почвам, докато все още слънцето не се е засилило! Simple Smile Ще пиша като почна да видим какво ще стане!  Laughing (всичко звучи много добре стискайте палци)  Crazy  Laughing

# 19
  • Мнения: 3 271
Стискам палци за всички!
Ах, защо не може да не се занимаваме с тези неща, а кожата да ни е страхотна, бяла и гладка като порцелан newsm78! Защо трябва толкова да се борим #2gunfire

# 20
  • Мнения: 222
Кожата ми се белеше и просто някакси се избели и петната се махнаха.

# 21
  • Мнения: 0
здравей  Vendella и аз имах подобен проблем  ходих на дерматолог изписа ми  маска за лице face pack 5 ili 6 lv ot aptekata . след първото измиване  кожата ми се избистри.а второто което ми е помогнало много е  фон дьо тен  Seventeen natural velvet номер 06 .той е с витамини A и E.откакто ползвам по специално фон дьо тена  ми излизат малки пъпчици почти само преди цикъл .мога да ти дам координати на дерматоложката  при която ходих.знам какво е гадно акне и те разбирам    Wink 

# 22
  • Мнения: 22
Здравейте и от мен, и аз като вас се боря с проблемната кожа, ползвала съм почти всичко.Та сега съм пред дилема дали да си направя натурален билков пилинг, нямал нищо общо с химичният бил напълно безвреден, само от билки....много ми го хвали козметичката при която ходя.Мен по принцип мн ме е страх от такива процедури, някой от вас правил ли си е такъв пилинг?Ето за това става на въпрос http://www.ladiespoint.net/deep_peeling.html.
 Споделете моля ако знаете нещо за този пилинг ще съм ви много благодарна Hug

# 23
  • Мнения: 4 593
аз правих нещо подобно на това което си дала като линк горният слой напълно падна, но белезите си останаха ooooh!

# 24
  • Мнения: 5 892
Порових се и открих, че съм си правила ДИАМАНТЕНО МИКРОДЕРМАБРАЗИО- има такава страница във фейсбук. Изчисти ми белезите.

# 25
  • Мнения: 4 593
и аз съм правила но само веднъж избистри ми тена  и дотолкова, колко пъти си правила?

# 26
  • Мнения: 616

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=632140.msg20971927#msg20971927 че не ми се пише за 100тен път  Laughing

Само да вметна Акне БП5 е бензилов пероксид мощен продукт срещу акне и е известен с това че излющва, но не знам дали ще успее да премахне петна от акне от години назад?

Бензол пероксида не излющва, когато се ползва правилно, това не е АХА или БХА! АКо се използва неправилно, един от страничните ефекти е лющене и раздразнена, червена, болезнена кожа, която просто е изгорена и затова се лющи. Пилинги се правят с продукти, при които процента на актвната съставка е регулиран, работят в дълбочина и стимулират регенерацията на кожата, а не просто я изгарят. Или казано накратко, изполазването на АКНЕ БП за премахване на петна е голяма простотия, нещо като да мяташ камъни за да убиеш муха на стената. За петната, докато все още имаш пъпки използвай гел алое и крем с фактор ежедневно, за да намалиш новообразуващите се. След като се оправи акнето може да направиш серия подходящи процедури - пилиниг, микродермабразио, лазер,ако не са минали сами дотогава.

# 27
  • Мнения: 5 892
и аз съм правила но само веднъж избистри ми тена  и дотолкова, колко пъти си правила?
Ами аз си направих 3 или 4 процедури. Не помня, беше 4г. Но имаше ефект. С тази машина и с диаментен прах( поне така ми обясни козметичката) изтъргват най-горния пласт на кожата. После чакаш малко и пак  те чистят(Май през седмица или 2 ги правехме)... Беше в началото на лятото и много трябваше да се пазя от слънце съответно, а не ми се чакаше цяло лято...Все се каня да отида пак ей така профилактично.

# 28
  • Мнения: 4 593
а аз когато правих много отдавна не бях запозната с микродермабразиото и тази която ми го прави изобщо не ми и спомена за крем с фактор, питах я - някаква специална грижа , отговор - не  , като капак прибавих и солариум  и резултата беше ''супер''

# 29
  • Мнения: 5 892
Мен ме мажеше със защитен крем и 24 часа никакъв грим, и колкото се можеше повече пазене от слънце. А в него период още не се бях запалила по тена...Помня, че го имаше само на 2 места в града(преди 4г) и случайно видях брошура, защото бях на фризьор. И викам чакай да пробвам... Със сигурност съм доволна и препоръчвам такава процедура на всички, останали им белези от акне( ефект има ако са петна, има ли "дупки" и разширени пори няма да помогне...)

Общи условия

Активация на акаунт