Графа " Похвали" в ученическите бележници

  • 2 475
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 861
...Но ако Драганка си научи формулите за съкратено умножение и започне да решава задачи сама, мислиш ли, че г-жата няма да я похвали?    
Не знам, мисля само, че би било добре! Виж, за толумбички не бих се сетила! Липсва ми чак такова остроумие. Wink

# 16
  • София
  • Мнения: 62 595
Сега се сетих, че синът ми в начална степен имаше забележка-похвала от учителката по ДБТ, че бил ушил някакви бодове най-старателно и най-красиво от всички деца в класа (вкл. по-добре от момичетата). Беше му писала шестица, но и беше решила за редно да го похвали изрично.

# 17
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Похвалата може да е "украса" към оценката, да поощрява творческия подход към някое задание. Едно е механично да струпаш салам и кашкавал на филията, друго е да го украсиш като човече, нали? И в единия, и в другия случай резултатът е сандвич, т.е. шестицата по ДБТ е сигурна.

# 18
  • Germany
  • Мнения: 7 947

Ех, Саморая, като те чета из темите наистина често се питам дали пък наистина нямаш проблем със схващането  Wink

Има, има и аз съм го забелязала Simple Smile

По темата - сладоледаджийница ми допада Wink

# 19
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 323
Не бе, Соморая, не си схванала. Не сладкарница, сладоледаджийница съм имала предвид. Дракончето може правилно да си го разбрала и да е имало предвид пък то сладкарница  Mr. Green

Ех, Саморая, като те чета из темите наистина често се питам дали пък наистина нямаш проблем със схващането  Wink

Не знам, мисля само, че би било добре! Виж, за толумбички не бих се сетила! Липсва ми чак такова остроумие. Wink


Ех, Саморая, като те чета из темите наистина често се питам дали пък наистина нямаш проблем със схващането  Wink

Има, има и аз съм го забелязала Simple Smile

По темата - сладоледаджийница ми допада Wink

Ок, ок, както кажете  Laughing



Похвалата може да е "украса" към оценката, да поощрява творческия подход към някое задание.
 Peace

Последна редакция: ср, 01 фев 2012, 15:43 от Саморая

# 20
  • Мнения: 8 567
Боже, какъв спор! ooooh!

И какъв е проблемът, ако има и писмени похвали, че аз пък това не мога да схвана?
Доказано е, че поощренията са вредни за учениците ли?

# 21
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 323
Боже, какъв спор! ooooh!
И какъв е проблемът, ако има и писмени похвали, че аз пък това не мога да схвана?
Доказано е, че поощренията са вредни за учениците ли?

Не бе, нова.
Да ти кажа пресен случай от снощи. Наслушахме се на среднощна серенада в чест на комшийката - горда майка на студент, и сина й, който си взел и тоз семестър без проблем зачотите. Обикновено под прозореца идват да му пеят празнични дитирамби самите професори, ама тази година посочили пред майка му благовидния предлог, че температурите са много ниски и няма да издържат на студа, та жената бе викнала ромски оркестър  Laughing Направо не мога да си обясня как сърце им е дало да откажат на жената.

Последна редакция: ср, 01 фев 2012, 16:58 от Саморая

# 22
  • Мнения: 8 567
Боже, какъв спор! ooooh!
И какъв е проблемът, ако има и писмени похвали, че аз пък това не мога да схвана?
Доказано е, че поощренията са вредни за учениците ли?

Не бе, нова.
Да ти кажа пресен случай от снощи. Наслушахме се на среднощна серенада в чест на комшийката - горда майка на студент, и сина й, който си взел и тоз семестър без проблем зачотите. Обикновено под прозореца идват да му пеят празнични дитирамби самите професори, ама тази година посочили пред майка му благовидния предлог, че температурите са много ниски и няма да издържат на студа, та жената бе викнала ромски оркестър  Laughing Направо не мога да си обясня как сърце им е дало да откажат на жената.

Ъъъъ...схванах...май. newsm78
От първи клас децата се подготвят за среща с мастити професори, та да свикват от малки.
Нищо, че едните са на 7 или 10, пък другите на 20 и. Подходът трябва да е еднакъв за всичко живо, що ходи изправено и на два крака по земята.
Разбрах, че училище, в което децата се поощряват с похвали е "сладкарница".
А кое олицетворава твоят модел училище? Пандиз?

# 23
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 323
Ъъъъ...схванах...май. newsm78
От първи клас децата се подготвят за среща с мастити професори, та да свикват от малки.
Нищо, че едните са на 7 или 10, пък другите на 20 и. Подходът трябва да е еднакъв за всичко живо, що ходи изправено и на два крака по земята.
Разбрах, че училище, в което децата се поощряват с похвали е "сладкарница".
А кое олицетворава твоят модел училище? Пандиз?

Е, сега пък ти "пандиз". Такова беше в темата за лавките  Laughing


Мнението си за моя модел училище казах още на първа страница.
За малките е важно да бъде забелязвано и оценявано всяко тяхно постижение, всеки напредък. В нова среда са и очакванията към тях са големи.

Последна редакция: ср, 01 фев 2012, 17:35 от Саморая

# 24
  • Мнения: 85
Да се запиша и аз.
Смятам,че е добре графата "забележки" да се ползва и за похвали. И двете ми деца не се амбицират от неуспехи и грешки, а напротив - това ги демотивира и отказва да се борят. Не казвам, че е добре, но за съжаление върху тази черта от характера не успях да повлияя на баткото, а натам вървим и с бъдещата първокласничка. Та в тази връзка да отбележа, че винаги когато кажа добра дума за нещо, което са свършили добре / без значение дали им е задължение или не / лицата им светват и с повече желание се захващат за следващото. Виждам и обратната реакция - когато имат някакъв пропуск при изпълнението и от отсреща получат само мърморене и натякване на грешките /без да се отбележи и поощри опита им да се справят с даден ангажимент / решават, че не могат да се справят, не ги бива за нищо и т.н.  От наблюденията си върху хората и децата от обкръжението ми съм стигнала до извода, че добрата дума върши много повече работа.

# 25
  • Мнения: 8
  bouquet
Да се запиша и аз.
Смятам,че е добре графата "забележки" да се ползва и за похвали. И двете ми деца не се амбицират от неуспехи и грешки, а напротив - това ги демотивира и отказва да се борят. Не казвам, че е добре, но за съжаление върху тази черта от характера не успях да повлияя на баткото, а натам вървим и с бъдещата първокласничка. Та в тази връзка да отбележа, че винаги когато кажа добра дума за нещо, което са свършили добре / без значение дали им е задължение или не / лицата им светват и с повече желание се захващат за следващото. Виждам и обратната реакция - когато имат някакъв пропуск при изпълнението и от отсреща получат само мърморене и натякване на грешките /без да се отбележи и поощри опита им да се справят с даден ангажимент / решават, че не могат да се справят, не ги бива за нищо и т.н.  От наблюденията си върху хората и децата от обкръжението ми съм стигнала до извода, че добрата дума върши много повече работа.
Абсолютно съм съгласна с теб! Благодаря за градивния отговор.
 Simple Smile

# 26
  • под Витоша
  • Мнения: 185
Нашето училище си има електронен дневник и децата електронни бележници. Всеки ден има информация за закъснели, без домашно, кой е пречил в часа и т.н. , но задължително се упоменават децата, които са се представили най-добре и които са се изявили по даден предмет!
По този начин те виждат, че усилията им са възнаградени с похвала и се стремят да не попадат в "черния" списък.

Общи условия

Активация на акаунт