ОБЗОР 2013

  • 81 522
  • 551
  •   1
Отговори
# 495
  • Мнения: 6 367
Малвинка, мисля че този адрес ще ти е от полза. Там почивах през август 2011.Хотелът е супер, особено за компании, защото можете да си приготвяте при желание храната. Намира се на гърба на хотел Лука Хелиос и е на две минути от централния плаж и на две минути от парка на Обзор. Домакините са супер любезни. Много е чисто и приятно. В съседство има малки ресторантчета за храна на супер цени. Само имай предвид, че хотелчето от години се ползва предимно от чехи и поляци и почти няма свободни места. Затова питай още от сега. Contact

For reservations or additional information, please contact Dimka and Mihail.
 
Dom Barbov
 Chernomorska 39, Obzor, Bulgaria
 Cell: ++359 878245930
 Home: ++ 359 556 32810

# 496
  • София
  • Мнения: 595
Ако последното мнение касае хотелската част към заведение "Барба", смятам че там е много шумно. Иначе е близо до плажа, да, но заради кръчмата там е един непрестанен човекопоток, с чакащи за освобождаване на маса-цените са прилични, има обедно меню и съотв. напливът е целодневен и много голям.
Аристократ не знам къде е, не съм срешала отзиви за него, не съм го виждала на място.
За Дуков-виждала съм го само отвън: на хубаво място (близо до плажа) и точно до парка. И въпреки, че е на улица с много заведения, закусвални и шандове за палачинки/катми, бургери и дюнери, а също и до лунапарка, не е прекалено шумно. Мои познати бяха там миналото лято и бяха много доволни.
За Каза Мартинез мога да дам лично мнение-доволна съм, писала съм подробности в темиата и през 2011 и през 2012, тази година мислим да потретим. Да се има предвид обаче, че е само за спане-в него няма заведение за хранене, както напр. в Дуков-там си има ресторант и включена закуска в цената за нощувка. Каза Мартинез е точно до Лука Хелиос Бей, буквално на пясъка.

# 497
  • Мнения: 41
fatalina , desitka*, благодаря   smile3525

# 498
  • Мнения: 242
Миналата година бяхме за пръв път в Обзор и тази колкото и да ми се иска да направим разнообразие (и все още търся подходящи места), просто не намирам по-добро място. Ние (семейство с две малки деца) нямаме възможност да ходим по големите и по-известни хотели и обикновено търсим малки семейни хотелчета. Миналата година като за първи път и нищо незнаещи за Обзор, почивахме в едно малко, току що построено семейно хотелче близо до центъра. Честно казано не беше кой-знае какво, защото си мисля, че за тези пари щяхме да си намерим друго по-добро място. Затова и не го споменавам (то дори име си нямаше все още).

Подробности за ресторанти не мога да давам, защото и по ресторанти не сядаме много-много.
Но най-силно ме впечатли плажа. Дълъг, много дълъг, с широка плажна ивица. Колкото и много хора да има никога не е претъпкано и ми харесва точно това-че не сме "хавлия до хавлия" (да не кажа друго Laughing) с останали плажуващи. Водата е чиста, пясъка хубав, не много фин, но пък чист. Който иска мога да покажа няколко снимки конкретно на водата и плажа.
С две думи-хареса ни в Обзор. Навалицата е голяма (бяхме там в началото на август 2012) и има много чужденци, но винаги можеш да намериш спокойно местенце където да се разхождаш. Единствения минус (лично за мен) е, че Обзор не е достатъчно близо до други курорти и не можеш да си направиш разнообразие. Но сравнявайки цени, плаж, вода и  обстановка с други места където сме почивали или просто съм чела коментари... Обзор печели... поне засега Simple Smile

П.П. Единствената ми мъка беше, че в Обзор забавленията за децата са много и отвсякъде, а ние нямахме възможност за забавления, защото трябваше да се ограничаваме силно в бюджета. Намирахме начини да държим децата по-далеч, но си ни беше кофти, че не можем да ги зарадваме Sad Затова сега ако успеем да намерим евтино място за нощуване, ще компенсираме със забавления за децата... надявам се...

# 499
  • Мнения: 41
Момичета, разглеждах със стрийт вю-то и видях една къща или хотелче не знам, не можах да видя никаква табела какво е, изглежда като къща за гости или семейно хотелче. Намира се точно между хотел Дуков и къща Марти. Моля, ако някой е по-запознат с Обзор и знае коя е къщата, да пише!

# 500
  • Мнения: 41
Май само аз си пиша напоследък в тази тема, но все пак ще питам, пък дано има кой да отговори Simple Smile. Препоръчайте ми, моля добри местенца за хапване в Обзор! Четох добри отзиви за кухнята на заведението в хотел Бисер и на ресторанта към хотел Дуков. Ако някой знае още добри местенца, моля да сподели. Благодаря!

# 501
  • София
  • Мнения: 595
Май само аз си пиша напоследък в тази тема, но все пак ще питам, пък дано има кой да отговори Simple Smile. Препоръчайте ми, моля добри местенца за хапване в Обзор! Четох добри отзиви за кухнята на заведението в хотел Бисер и на ресторанта към хотел Дуков. Ако някой знае още добри местенца, моля да сподели. Благодаря!

Върни се малко назад в темата-мин.лято доста от нас писахме след почивките си за места за хапване (на стр.20 съм писала за няколко заеденя). Аз лично от Бисер съм най-недоволна, а също и заведението срещу "Воденицата"-"Панорама". За мен на 1-во място (особено от гл. точка на обслужване) е "Воденицата"; в "Таня" и в пицарията в центъра, на площада (до Бедрок), също ми харесва.

Ние и тази година няма да пропуснем Обзор и Каза Мартинез. За първи път обаче ще почиваме там в последните дни на август. Предните 2 години ходихме в началото. Някой може ли да сподели за времето и водата в края на август?

Последна редакция: нд, 09 юни 2013, 09:11 от desitka*

# 502
  • Мнения: 213
Здравейте, записвам се да следя темата.  Живот и здраве на 27.06. заминаваме за Обзор, резервирахме в  "Клиф" - да благодаря и тук на *2К*, която много ми помогна с отзиви и снимки за хотела.
Ми, пожелавам хубаво време и приятна почивка на всички!

# 503
  • На погрешната планета
  • Мнения: 2 762
Любимото ми място за хапване в Обзор е "Ореха". Намира се точно до светофара, при зеленчуковото пазарче. Обикновено само там вечеряме.

# 504
  • Мнения: 51
Момичета, пиша ви за миналата седмица в Сол Луна. Като цяло съм много доволна и отново бих отишла там с удоволствие, стига да попадна на някоя добра оферта.
Какво ми хареса:
+ На първо място разкошната гледка от стаята фронтално море и близостта на хотела до плажа.
+ Просторната стая, беше идеална за семейство с две малки деца, чакаше ни и кошарка за бебето.
+ Чистотата навсякъде в хотела - постоянно всичко навсякъде се чисти - стаи, общи части, ресторант, плаж.
+ Отзивчивия персонал - моите адмирации за всички служители, всеки си вършеше съвестно работата.
+ Хубавата храна - разнообразна, вкусна, хотелът беше пълен, но нямаше опашки за храна и изнервени хора, човек можеше спокойно да вземе, каквото му хареса и дори да свършеше, веднага се изнасяше още.
Какво не ми хареса:
- Хотелът беше пълен 98% с чужденци, тийнейджърите бяха доста шумни вечер и през нощта поради факта, че няма къде да отидат, се събираха да купонясват в стаите.
- Паркингът на хотела е много малък, знаехме, че е платен и бяхме подготвени, но не бяхме подготвени, че няма да има свободни места и съответно се наложи да паркираме почти в гората, където беше кално, с камъни и т.н. и определено не приличаше на зона за паркиране, да не говорим на "паркинг". След няколко дни обаче се оказа, че навсякъде около хотела се води "район на хотела" и всеки паркирал в района трябва да плати 10 лв на ден. Доста дълго "дискутирахме" проблема и накрая не платихме, но останахме с много неприятно впечатление от случката.
- Всички чадъри до 9 сутринта вече бяха заети, не знам какво ще се случва в силния сезон...
- Има Интернет само на Лоби бара, в стаята е толкова слаб, че и пощата не можех да си проверя.
- Няма какво да се прави и къде да се отиде вечер, общо взето трябва да си или на разходка по плажната ивица, или в лоби бара, или в стаята - имаше само 2 бг канала и то с лошо качество. В самия Обзор има само един малък парк за разходка, нищо друго.
– Точно до хотела има нещо като рекичка или поточе, което се влива в морето, искрено се надявам да няма отпадни води в него и в сезона да няма комари.
- Също трябва да допълня, че пътят от Несебър до Обзор е половинчасов планински преход с много завои и семействата с деца, трябва да го имат предвид.

# 505
  • Мнения: 49
pavleta_kolova
много точно казано  Peace, това и мен ме накара да не повторя там тази година.
Много съм учудена и възмутена от печалбарството за паркинга  #2gunfire, хем в гората , хем и да им плащаш.
И много ми е мъчно, че почти навсякъде големите хотели нас българите ни третират като някои мизерници, все едно не сме си платили една торба пари за престоя  #Cussing out И ме отказва все повече да почивам  тук.

# 506
  • велико търново
  • Мнения: 588
Момичета гледахте ли репортаж за Обзор тази седмица по телевизията ?Не съм сигурна обаче по бтв или по нова телевизия беше в 19.00ч. вечерните им новини.Не можах много да хвана почти на края беше даваха плажа и някакви проверяващи .
Смятам да почивам пак там и тази година и ще ми е полезна всякаква информация. Simple Smile

# 507
  • Русе
  • Мнения: 5 356
Аз не съм гледала въпросния репортаж, но в началото на май бях в Обзор - та главната улица, която води до плажа на практика я няма, разкопана за преасфалтиране. Същото е положението с страничните на нея улици в участъка от площада до стълбите за плажа. Разкопана е улицата, която отива към х-л Лука Хелиос бийч. Дали са успели да ги завършат вече не съм наясно, но определено е много работа.

# 508
  • велико търново
  • Мнения: 588
Devil Rose  благодаря за инфото.
Снощи по тв7 даваха репортаж от Сл.  Бряг и накрая казаха за Обзор ,че плажа е без кошчета и в момента се заравнява и почиства ,и др. от концесионерите и са им предписали ,че не са готови в срок.

# 509
  • Berlin
  • Мнения: 11 338
Нашите родители бяха в Мирамар преди 2 седмици, в началото на юни. Останали са много доволни, особено от храната. Crazy Само 1 ден ги е валяло и после е било добре времето, дори за ходили на плаж.

Общи условия

Активация на акаунт