За бившите

  • 10 882
  • 136
  •   1
Отговори
# 30
  • Пловдив
  • Мнения: 5 042
Не може да се ограничава така свободата на някого.
Това си е неговото минало, това са си неговите приятели/ки.
Като не й харесват - да не излиза да се вижда с тях  Mr. Green, никой не я кара, но да прави драми от това...хммм..просто ми  е непонятно това... Thinking
На основата на недоверие и ревност не се гради дълга връзка...

Снежа
, абсолютно.  Peace
Само това може да се постигне, нищо повече... Simple Smile

# 31
  • Мнения: 1 294
И според мен сестра ти е ненужно ревнива и се вживява твърде много според това как е описана ситуацията. Не бива само пиенето на кафе с 2 приятелки, 2-3 пъти годишно да подкопава доверието в човека, чак до такава степен, че тя да се чувства несигурна и да мисли за ултиматуми. Ако е така, може би трябва да се вгледа в себе си. А ако и идва от вътре това поведение, направо му съчувствам на човека.

# 32
  • Мнения: 2 161
Сега февруари щели да се обадят и той щял да изясни нещата и да им каже да не му звънят повече.


Е, как пък точно и двете през февруари ще се обадят?

# 33
  • Бургас
  • Мнения: 381
аз не бих си зарязала приятелите и познатите, за да угодя на някой.
детинско и егоистично е да се иска такова нещо. познават се от скоро..ами да му гласува доверие и да си прецени с времето дали е оправдано. ако прецени, че не е - да го разкарва докато е време, ако прецени, че наистина отношенията са само приятелски, то какво я бърка?
и с този ултиматум не виждам какво би постигнала. ако човекът иска да си кръшка, ще го прави, независимо дали е с бивши или не.

# 34
  • София
  • Мнения: 17 414
Сега февруари щели да се обадят и той щял да изясни нещата и да им каже да не му звънят повече.


Е, как пък точно и двете през февруари ще се обадят?

Ами явно всеки месец на определена дата звънкат да го проверят как е  Laughing Бивша номер едно на 5-то, а бивша номер две - на 10то число, примерно.

# 35
  • София
  • Мнения: 23 138
А този неотказващият не може ли да заведе приятелката си на срещите с бившите си? Да се запознаят, да си поприказват... Може пък след подобна среща бившите мацки да се откажат да търсят компанията на мъжа, при положение, че той не е сам.

Значи сестричето трябва да приеме срещите на гаджето си с бившите му, а той, когато вижда, че й е неприятно, не може да им каже "Мацки с вас бях дотук, имам по-важна жена в живота си".
Каси, няма как да не се съглася с написаното от теб.  Peace
Аз просто предложих друг вариант.

Да се надяваме, че бившите скоро ще си намерят нови половинки и ще престанат да тормозят горкото "момче" (всъщност не разбрах мацките дали са сингъл в момента, но все тая).

# 36
  • Мнения: 289
Мисля, мисля..и не мога да намеря такива познати от миналото ми /двама мъже/, с които непременно да се виждаме всеки месец на кафе, и които винаги и за всичко да могат да ме потърсят  Laughing
Няма и мъж/мъже, които аз да се чувствам свободна да потърся във всеки един момент, за каквато и да било помощ, и с които редовно да се виждам на кафе..
Опитвам се винаги да се поставя в ситуацията на някого, преди да го обсъждам..ми..нещо съм задръстена явно, ама..такива отношения не ми изглеждат съвсем чисто приятелски, честно..
А не е да нямам приятели - има такива, които са ми ценни, бих седнала на кафе с тях, ако се срещнем случайно, и се уговорим. Но да поддържаме регулярни срещи  newsm78
/от мъжа ми очаквам същото  Joy

# 37
  • Пловдив
  • Мнения: 5 042
Срещите, според авторката, са не веднъж месечно...хихихих
А два пъти годишно.  Wink

# 38
  • Мнения: 10 547
Преди да се омъжа имах прилично дълга връзка, която приключи с много мир. Виждахме се от време на време, чувахме се по телефона, но когато ми обясни като на човек, че тогавашната му приятелка, днес вече съпруга, изпитва доста противоречиви чувства към нашите контакти, го разбрах без излишни драми.
В крайна сметка сме се разделили, това че Х на брой месеци/години сме имали чувства един към друг, правили сме секс и пр., не означава, че цял живот трябва да си хортуваме по телефоните и да пием кафе.

В крайна сметка, ако вашият партньор сподели, че не му е приятно да се срещате дори и два пъти годишно с Пешо-бившия, вие как ще постъпите?

# 39
  • Варна
  • Мнения: 1 744
Цитат
В крайна сметка, ако вашият партньор сподели, че не му е приятно да се срещате дори и два пъти годишно с Пешо-бившия, вие как ще постъпите?
Ако много държа на Пешо-бившия, а не желая да разстройвам съпруга си, ще се срещам с Пешо тайно.
Само че никой не печели от това. Тъпо е да се криеш, когато няма за какво.

# 40
  • Мнения: 10 547
И какъв е изводът- за да няма драми, не се връщай да лижеш там, където вече си плюл.

# 41
  • Пловдив
  • Мнения: 2 499
Щом от сега се дразни и го изживява, с времето ще я дразни още повече. не знам как да го кажа по-меко, но това, което я тормози и я кара да страда сега, ще я тормози още повече, когато отмине началната еуфория, която е нормална за всяка една връзка.

Да, така е.
А щом и той не иска контакт с тях и ако наистина не смее да каже "не", по-притеснително е това му неумение, защото ще му пречи и за други неща в живота.
Той да си прецени кое е по-важно, дали да допусне гаджето му да се дразни, или да поддържа връзки, които не желае.

# 42
  • Бургас
  • Мнения: 381
Цитат
В крайна сметка, ако вашият партньор сподели, че не му е приятно да се срещате дори и два пъти годишно с Пешо-бившия, вие как ще постъпите?
Ако много държа на Пешо-бившия, а не желая да разстройвам съпруга си, ще се срещам с Пешо тайно.
Само че никой не печели от това. Тъпо е да се криеш, когато няма за какво.
същото. да не говорим, че подобно отношение е обидно и така и така, ако се виждам тайно и лъжа...следваща крачка ми се вижда много по-възможна, отколкото при едни открити взаимоотношения.

# 43
  • Варна
  • Мнения: 1 744
И какъв е изводът- за да няма драми, не се връщай да лижеш там, където вече си плюл.
Не те разбрах.

# 44
  • София
  • Мнения: 23 138
Аз го разбрах така: не ходи да дириш баба си там, където вече си й теглил майната.  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт