В коремчетата вече забележими Юнски бебчета са се свили.

  • 26 203
  • 745
  •   1
Отговори
# 690
  • София, св. Троица
  • Мнения: 309
Здравейте дами,
Аз докато прочета всичко, искаше ми се да се включа по повече теми, но това би означавало да запълня с коментари всички страници до 50-та.

Kamellita, добре дошла и от мен. Пожелавам ти много положителни и приятни приятни мисли и юни или юли да се похвалиш със сладко бебенце. Тук има майки с опит и бъдещи такива и се надявам да ти е приятно с нас. А щом си от София, се готви за скорошна среща. Последните две(за мен) срещи бяха много приятни, злоупотребихме с много сладки неща и естествено не ни стигна времето да се наприказваме.


Изглежда тук сме се събрали доста колеги юристи...Беше ми много интересно и полезно да прочета коментарите ви.  HugПетя Б и Дидка – Питка, мисля, че имаше и още мами с опит в тази насока. Моята сила е в наказателното право и до известна степен търговската несъстоятелност.

Знам, че връщам темата малко назад, за което се извинявам, но много бих се радвала ако споделите мнение и по моя “казус”. И така в момента съм в отпуск за гледане на дете до 2г, който би трябвало да изтече (не помня точната дата) на 02.06.2012 г. когато Криси става на 2г. Термина ми е на 09.06.2012 г. а болничния за 45 дни преди раждането ще ми го дадат  на 25.04.20012 г. Според вас попадам ли в хипотезата на чл. 49, ал.2 от КСО ?
Цитат
При придобиване право на парично обезщетение при бременност и раждане през периода на изплащане на парично обезщетение за бременност и раждане или за отглеждане на дете обезщетението е в размера, определен по ал. 1 за предходното дете, ако това е по-благоприятно за лицето.
  bouquet

Sugar baby, много се радвам за теб. Ето че всичко се нарежда както трябва. Дано и Губзерка и Ютуруна се похвалят с добри новини

Знам че сега ще скочат всички отгоре ми, нооооооооо.....
Работила съм в сферата на соц.подпомагане, и съм изследвала в Европа как се определя размера на т.нар. детски и парите получавани за майчинство...........
Това е. Бях сурова, но ние българите си падаме мрънкала и вечно недоволни. И това ме изкарва извън контрол

Подкрепям всичко!!! Аз съм работила в системата на МВР и също мога да споделя подобно мнение, макар и в друга сфера на обществения живот. Peace

Момичета, с риск да ви подразня и аз като Петя, малко ми става криво, че някои от вас плюят държавата и я обвиняват, но живеете тук и бихте взели всичко, което тази държава ви дава. Вярвам, че ако човек не е доволен от някаква ситуация, трябва той да поеме инициативата да я промени. Дали това означава да промениш условията в държавата си, да смениш държавата или каквото и да е условие в живота си няма значение - за всеки е индивидуално..............
newsm10
На това мога да кажа само ето това: “Ако се родиш беден, това не е твоя грешка, но ако умреш беден това си е чисто твоя грешка” Бил Гейтс


Freed, не съм чела книгата, но на мен дори само заглавието ми звучи стряскащо. Представям си деца в казарма....Вярвам, че децата се учат най-добре когато следват примера на родителите си(добър или лош). За това според мен, първо ние родителите трябва да се променим(ако считаме, че има какво да променим) и после да се надяваме, че децата ще последват нашия пример. В тази връзка ще цитирам една незнайна майка от Бг- Мамма “Как ще научим децата да се държат добре, ако ние се държим зле с тях”. Когато Криси ме ядоса, това винаги ми изниква в главата и ми помага да се овладея и да действам по-спокойно. На срещата Усмихантото разказа една история с Мадлен Алгафари. Приложих я с Криси в4ера когато извади всички книги от секцията и ги нахвърля на земята. Ефекта е поразителен. Hug Peace


petq B циатат от Халил Джубран е страхотен. Имам го и често си го чета. Поздравявам те за това, че го споделяш. Hug smile3501

dania_09  newsm10

# 691
  • Мнения: 429
sylvyyy, сироп Проспан или Стодал. Първият е с извлек от бръшлян, а вторият е хомеопатичен. Иначе за нос Биопарокс,, също хомеопатичен продукт. За общо състояние инфлуцид, които са хомеопатични таблетки за смучене.

# 692
  • Мнения: 63
  sugar baby с тази рецепта майка ми се лекува, много е ефикасна. Бях я позабравила, благодаря че я сподели. Може спокойно sylvyyy да я пробваш, ако ти понася миризмата на лук.

За възпитанието си говорихме с Aidin на излизане от последната ни среща. Та пак ще цитирам моята любима сентенция:
"Преди да се омъжа имах шест теории за възпитанието на децата; сега имам шест деца и нито една теория" Джон Уилмот

Почти всеки ден, забелязвам нещо ново в поведението на дъщеря ми, което по някакъв начин ме държи в напрежение. Повечето пъти обсъждам тези въпроси със съпруга ми, с приятели или роднини. Някои четат книги за родителски грижи, посещават специализирани сбирки, а някои дори се консултират с психолог. Можете да прочетете мисълта на детето само, ако погледнете от неговата гледна точка. А това ще се случи само, когато го обичате. Любовта е огромна сила!. Това е моята гледна точка.

# 693
  • София
  • Мнения: 65
sugar baby, shanel1982 благодаря за съветите. Ще изчакам мъжа ми да свърши работа и ще го инсртуктирам какво да ми напазарува, а и да видим какво ще приеме, че с лекар трудно се спори на тема илачи.  Mr. Green
Иначе до момента само някакви 'бабини' рецепти ми прилга, като гъргара с вода с оцет и морска сол (аз не вярвах, но ми оправи гърлото за половин ден), солен разтвор за носа и много чай и фрешове от цитруси. Само един път ми позволиха парацетамол и то когато и главата ме болеше зверски. Аз и по принцип не обичам да пия лекарства за щяло и нещяло, но този вирус толкова упорит се оказа.  Sad

Aidin, определено попадаш в хипотезата на чл. 49, ал 2 КСО. За да получаваш обезщетение в размера за предходното дете е достатъчно 45 дневния болничен преди раждането на второто да е започнал дори и един ден преди да ти изтече срокът за отпуск за отглеждане на дете до 2 г.

# 694
  • Мнения: 429
Aidin, живот и здраве и аз ще бъда със заварено майчинство този път.
45 дена преди термин се подава декларация за промяна на обстоятелствата.

# 695
  • Мнения: 25
Здравейте мамчета и от мен,докато изчета 6 страници,които сте изписали то стана време за обяд Laughing!Ангелинчето е родена за поетеса,всичките заглавия са хубави,но най-много ми харесва Нека зима вън да вее ЮНСКО слънце в мама грее!  bouquet Simple SmileАз съм напълно съгласна с мнението на Даниа_09!Какви са наистина тези шишета,търсих вав Фейсбук,но не ги видях,моля ви кажете как и каде да ги видиме  Blush?

# 696
  • Мнения: 300
Бейби 2012 благодаря за телефона, обаче от сутринта звъня да си поръчам и никой не ми вдига. На пощата също нямам отговор Sad
http://www.facebook.com/photo.php?fbid=186457808128212&set=a … ype=1&theater

това е шишето на промоция със списание

Последна редакция: пт, 10 фев 2012, 13:06 от linko5

# 697
  • Мнения: 50
Здравейте, мами!
Нека зима вън да вее ЮНСКО слънце в мама грее!
Пантерка, аз започнах да пия магнерот 500 3*2 заради кистата, която имах и след операцията продължавам да пия, въпреки че не съм имала контракции. Като отида на ФМ ще питам дали не трябва да го намаля и да го спирам.
Хубав ден на всички!   bouquet

# 698
  • Мнения: 14
Момичета толкова много се забавлявах с моята буболечка  Laughing Днес по - яко риткаше и аз видях бабунки по корема си. Много ме радва това дете  Laughing

# 699
  • Мнения: 0
 newsm59Честит рожден ден на Плод4е!!!!Пожелавам ти една безпроблемна бременност,само положителни емоции и винаги да си оградена от хора,които те ценят и оби4ат!!!!Весел празник!!! newsm38

# 700
  • Мнения: 14
Плодче ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН   bouquet бъди много здрава и щастлива и едно малко слънчице да те зарадва юни  Hug

# 701
  • Мнения: 240

 В тази връзка ще цитирам една незнайна майка от Бг- Мамма “Как ще научим децата да се държат добре, ако ние се държим зле с тях”. Когато Криси ме ядоса, това винаги ми изниква в главата и ми помага да се овладея и да действам по-спокойно. На срещата Усмихантото разказа една история с Мадлен Алгафари. Приложих я с Криси в4ера когато извади всички книги от секцията и ги нахвърля на земята. Ефекта е поразителен. Hug Peace


Трябва да споделите и с останалите тази история, защото сега съм по цял ден с Алекс и направо пощурявам и започвам да се нервирам от най-малкото нещо. Знам, че детенцето ми не е виновно, но се чувствам изморена и лишена от социални контакти и се случва да избухна  Embarassed После естествено се чувствам ужасна майка....

# 702
  • Мнения: 165
Здравейте!

Айдин, видях че са ти отговорили. Но си попадаш точно в хипотезата на ал.2.

Вчера бях на гости (по работа Simple Smile ) на моята дружка, а тя е гл.юрисконсулт в НОИ и я разпитах по-подробно за последното изречение на ал.1 на чл.49 от КСО, тъй като rme каза че вземали само нетното тр.възнаграждение. Което не е съвсем така, де. Тъй като съм държавен служител и за мен няма особено значение нетното тр.възнаграждение, щото разликата ми е точно 10%. Та. Това се прилага когато има разлика м/у вече изчисленото дневно парично обезщетение и среднодневното нетно възнаграждение за периода. Сиреч, взема се по-ниската база. Е, това не е съвсем справедливо, но е законно. Също така се прилага при трудово възнаграждение, което е много над максималния осигурителен праг, т.е. ако получаваш 6000 лева, пък си осигурен на максималния осигурителен праг от 2000 лева.  
От толкова години работа съм разбрала, че пълно щастие няма. Дори в чужбина.
Далеч съм от мисълта, че щом една жена кърми детето си, то тя е селянка. Аз съм от село и не мисля че това е обидно. И едно е да си селянин, друго селяндур. Понякога произхода определя възпитанието, но е важно да си отворен към света и да имаш усет за себе си и да искаш да превъзпиташ себе си. Аз съм живият пример. Винаги съм била особено избухлива, но в последната ми работа, се научих да бъда психолог. Защото хората не идват при мен просто за консултация, понякога идват само да се оплачат от живота. Не мога да им помогна, но ги изслушвам.

 Да сменя темата, че след мнението ми се е разразила буря. На мен доктора 100 % потвърди, че трябва да родя с цезарово сечение и малко ме е страх. Протетох доста за него, но....
 

Последна редакция: пт, 10 фев 2012, 14:22 от Дидка-Питка

# 703
  • Мнения: 22
Плодче ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН  bouquet newsm59 да си жива и здрава и много много щастлива и юнииии месец един прекрасен бебок newsm32 smile3541 Момичета аз ли да се заемам с направата на новата темичка или друга мама  ще прави.

# 704
  • Мнения: 0
ако имаш време и желание-действай,без това страхотно се справяш!!!  superuu

Общи условия

Активация на акаунт