За питането "Колко пари изкарвате"

  • 20 434
  • 229
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 3 066
Не си ли чувала, че мъжът трябва да познава жена си само от кръста надолу, т.е. джобовете й да си останат загадка за него?
Само жена, печелеща достатъчно може да си позволи да скрие доходите от съпруга си.
Това от прабаба ми съм го чувала,но не го споделям .
ЗА другото пак не мога да се съглася ,но ще ми остане чуденка.
Тези дни само се чудя тук,време ми е да спра.

# 196
  • тук-там
  • Мнения: 4 274
Само жена, печелеща достатъчно може да си позволи да скрие доходите от съпруга си.

Или такава, чиито доходи са просто "зрънце" в общия бюджет! Laughing

# 197
  • Мнения: 3 066
Само жена, печелеща достатъчно може да си позволи да скрие доходите от съпруга си.

Или такава, чиито доходи са просто "зрънце" в общия бюджет! Laughing

Ей това по ми импонира  Peace

# 198
  • тук-там
  • Мнения: 4 274
Само жена, печелеща достатъчно може да си позволи да скрие доходите от съпруга си.
Или такава, чиито доходи са просто "зрънце" в общия бюджет! Laughing
Ей това по ми импонира  Peace

В какъв точно смисъл... newsm78
Моите доходи специално просто се губят на фона на неговите! И два пъти по толкова да взимам ще е все тая - от тях не зависи "благополучието" на семейството ни. Не крия дохода си, но и той изобщо не е тема за "разпределяне", както и на интерес от страна на мъжа ми! Все му е тая колко взимам, стига да съм "хепи" със ситуацията! Peace

# 199
  • Мнения: 3 066
Само жена, печелеща достатъчно може да си позволи да скрие доходите от съпруга си.
Или такава, чиито доходи са просто "зрънце" в общия бюджет! Laughing
Ей това по ми импонира  Peace

В какъв точно смисъл... newsm78
Моите доходи специално просто се губят на фона на неговите! И два пъти по толкова да взимам ще е все тая - от тях не зависи "благополучието" на семейството ни. Не крия дохода си, но и той изобщо не е тема за "разпределяне", както и на интерес от страна на мъжа ми! Все му е тая колко взимам, стига да съм "хепи" със ситуацията! Peace
Импонира ми на усещането, че колкото по малко пари има един човек ,толкова по се мъчи да го прикрие. Както и обратното с много богатия такъв.
А за нашите доходи тук не говоря вече ...

# 200
  • тук-там
  • Мнения: 4 274
Импонира ми на усещането, че колкото по малко пари има един човек ,толкова по се мъчи да го прикрие. Както и обратното с много богатия такъв.
А за нашите доходи тук не говоря вече ...

Мии newsm78 щом казваш... Все пак говорим за семейство! Чак пък да ме е срам от дохода ми! Joy
Надявам се, че все пак използваш "импонирам" правилно. Peace

# 201
  • Мнения: 10 547
Само жена, печелеща достатъчно може да си позволи да скрие доходите от съпруга си.

Или такава, чиито доходи са просто "зрънце" в общия бюджет! Laughing


Да, много си права. Всъщност парите се оказват тема на разговор или, когато са твърде много, или когато са твърде нищожна част от общия бюджет.

# 202
  • Мнения: 3 066
Само жена, печелеща достатъчно може да си позволи да скрие доходите от съпруга си.

Или такава, чиито доходи са просто "зрънце" в общия бюджет! Laughing


Да, много си права. Всъщност парите се оказват тема на разговор или, когато са твърде много, или когато са твърде нищожна част от общия бюджет.
 bouquet
 
Импонира ми на усещането, че колкото по малко пари има един човек ,толкова по се мъчи да го прикрие. Както и обратното с много богатия такъв.
А за нашите доходи тук не говоря вече ...

Мии newsm78 щом казваш... Все пак говорим за семейство! Чак пък да ме е срам от дохода ми! Joy
Надявам се, че все пак използваш "импонирам" правилно. Peace
Импонира ми, но не се асоциира с мен!
Мен не ме е срам от дохода ми, и двамата си знаем дохода,имаме общи  карти  на личните ни сметки и една спестовна ,та това имах предвид.
Когато си бяхме само гаджета всеки си имаше само отделна сметка и плащаше половината си подобаващо. Peace

# 203
  • Пловдив
  • Мнения: 2 495

От друга страна след доста време прекарано тук наблюдавам как не един или двама демонстрират дадени финансови възможности. В началото ми беше странно, чудно, сега просто не ми прави впечатление. ) Може би начин да ги забележат останалите.


Добре де, ама защо мислиш, че го правят демонстративно ? Ти си чела техни постове в темите за професия, работа, забавления, почивки, дом и семейство - съответно си съставяш мнение за финансовото им състояние, но това не значи, че се опитват да го наврат в очите на другите.

# 204
  • Мнения: 7 947
Трябва да си доста глуповат - за да не различиш кога е просто споменаване, кога - пъчене.

# 205
  • Пловдив
  • Мнения: 2 495
Трябва да си доста глуповат - за да не различиш кога е просто споменаване, кога - пъчене.

По този повод се сещам за смехотворните теми и постове на потребителката Mulholland, ако не съм сбъркала точното изписване.

# 206
  • София
  • Мнения: 1 010
 Laughing Обикновено не вярвам, че ще повярват (непознати) и затова отговарям уклончиво: "Живея си много добре", а на близки директно казвам - не ме интересува дали ще завиждат или не - имам чадър срещу завист.

Тоест, самата аз съм отворена да отговоря на този въпрос. НО си позволявам да го задавам твърде рядко и то не от любопитство, а за да помогна, ако е желана помощта ми.

Има двоен стандарт: богатите никой не смее да ги пита.

# 207
  • Мнения: 653
НО си позволявам да го задавам твърде рядко и то не от любопитство, а за да помогна, ако е желана помощта ми.
Е, това ли е начинът да помогнеш? Да попиташ някой колко изкарва? Извинявам се!
Къде останаха добрите стари "Имате ли нужда от нещо?", "Бих ли могла да ви бъда полезна?", "Бих ли могла да направя нещо за вас?"...

# 208
  • София
  • Мнения: 1 010
Благодаря за критиката! Никога не е излишно да ти налеят малко морал  Laughing

Добрите стари фрази вършат работа, особено когато не държиш да ти стоварят истински проблема си.
Пример: приятел мърмори нонстоп колко го товарят в работата, колко е кадърен и всичката работа им върши, пък те му дават мизерни пари, как е подценен, как не може да издържа повече... Попитах го дали си харесва работата. Да, харесвал я бил, но с тази заплата направо я бил намразил... Сърбеше го да каже колко точно го подценяват, но не беше убеден, че е приемливо. След като го улесних в изплюването на камъчето и му олекна мъничко, седнахме и измислихме нова паралелна дейност, с която само за 1 месец той започна да си докарва още 50% от заплатата, с кеф и без особени усилия Simple Smile

Предпочитам реалните действия и говоренето по същество, пред "добрите стари" фрази, Visible  Grinning

# 209
  • Мнения: 653
И ако не беше казал точно колко изкарва нямаше да се сетиш да му предложиш алтернатива? Моля ти се!
Реалните действия и говоренето по същество нямат нищо общо с "Извинявай, колко каза са ти приходите?".
Не на мене тия.

Общи условия

Активация на акаунт