CV-та пишем безкрай, все ще ни вземат, знай!-тема No 18

  • 50 035
  • 752
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 4 569
Цитат
ТЪРСИМ ХОРА ЗА РАБОТА В МАГАЗИНИ ЗА ПРОДАЖБА НА ЛАМИНИРАН ПАРКЕТ И АКСЕСОАРИ ОТ СЛЕДНИТЕ РАЙОНИ :КРАСНА ПОЛЯНА , НАДЕЖДА , ЛЮЛИН , СВЕТА ТРОИЦА , ОВЧА КУПЕЛ И БАНИШОРА . МОЛЯ КЪМ CV - ТАТА ДА ИМА АКТУАЛНА СНИМКА НА КАНДИДАТИТЕ И ДА ПИШАТ КЪДЕ ЖИВЕЯТ.
РАБОТНО ВРЕМЕ : ПОНЕДЕЛНИК - ПЕТЪК 10-19 , СЪБОТА 10-18 , НЕДЕЛЯ ПОЧИВЕН ДЕН .
http://www.jobs.bg/f1378684

Защо толкова държат на местоживеенето? Посочените райони не са много близко един до друг. От Надежда до Овча купел е два дена път с камили.

# 721
  • Мнения: 8 997
Някой спомена интериорен дизайн:
http://www.jobs.bg/f1378719

Аз съм кандидатсвала по подобна обява преди два месеца. Бях на интервю. Предлагат работа на 4 часов работен ден. Заплатата е ниска. Не се говореше за бонуси.

# 722
  • Под кленовите дървета
  • Мнения: 953
Цитат
ТЪРСИМ ХОРА ЗА РАБОТА В МАГАЗИНИ ЗА ПРОДАЖБА НА ЛАМИНИРАН ПАРКЕТ И АКСЕСОАРИ ОТ СЛЕДНИТЕ РАЙОНИ :КРАСНА ПОЛЯНА , НАДЕЖДА , ЛЮЛИН , СВЕТА ТРОИЦА , ОВЧА КУПЕЛ И БАНИШОРА . МОЛЯ КЪМ CV - ТАТА ДА ИМА АКТУАЛНА СНИМКА НА КАНДИДАТИТЕ И ДА ПИШАТ КЪДЕ ЖИВЕЯТ.
РАБОТНО ВРЕМЕ : ПОНЕДЕЛНИК - ПЕТЪК 10-19 , СЪБОТА 10-18 , НЕДЕЛЯ ПОЧИВЕН ДЕН .
http://www.jobs.bg/f1378684

Защо толкова държат на местоживеенето? Посочените райони не са много близко един до друг. От Надежда до Овча купел е два дена път с камили.

Предполагам са верига магазини, затова.

# 723
  • Sofia
  • Мнения: 4 101
Цитат
ТЪРСИМ ХОРА ЗА РАБОТА В МАГАЗИНИ ЗА ПРОДАЖБА НА ЛАМИНИРАН ПАРКЕТ И АКСЕСОАРИ ОТ СЛЕДНИТЕ РАЙОНИ :КРАСНА ПОЛЯНА , НАДЕЖДА , ЛЮЛИН , СВЕТА ТРОИЦА , ОВЧА КУПЕЛ И БАНИШОРА . МОЛЯ КЪМ CV - ТАТА ДА ИМА АКТУАЛНА СНИМКА НА КАНДИДАТИТЕ И ДА ПИШАТ КЪДЕ ЖИВЕЯТ.
РАБОТНО ВРЕМЕ : ПОНЕДЕЛНИК - ПЕТЪК 10-19 , СЪБОТА 10-18 , НЕДЕЛЯ ПОЧИВЕН ДЕН .
http://www.jobs.bg/f1378684

Защо толкова държат на местоживеенето? Посочените райони не са много близко един до друг. От Надежда до Овча купел е два дена път с камили.

Предполагам са верига магазини, затова.

да, може да предпочитат хора от същите квартали, за да не се налага работещите при тях да  да дават пари за транспорт.

# 724
  • Мнения: 8 997
На мен на няколко интервюта са ми казвали, че не съм удобен за тях кандидат, защото живея много далеч, от работното място, което предлагат.

# 725
  • Мнения: 287
Даниела, стискам ти палци!  Peace Сподели как мина интервюто.
Аз да попитам тези от вас, които са се явявали на събеседване с комисия - как минава? Един пита, а другите слушат, всеки пита или? Утре съм на такова събеседване, за първи път в живота ми е и много се чудя...
Ами става дума за компания, според интернет, с позиции на Българския пазар.
Две девойки, по - млади от мен, ми задаваха въпроси, от общ тип - защо решихте да кандидатствате, кое ви мотивира, какво очаквате като заплащане и т.н.
Интересно ми стана как проверяват нивото на английския - накараха ме само да прочета един текст, в който нямаше нищо сложно, впрочем.
До края на седмицата казаха, че ще се обадят.
Но тук има зла конкуренция, въпреки че имах точно определен час, пред мен и след мен имаше и други кандидати.

# 726
  • Мнения: 10 547
Ау, заплатата, заплата. Аз писах в една тема, че за по-малко от 1000 + лева не излизам от вкъщи. Мотивирах се и защо. И въпреки това само седмица по-късно кандидатствах за работа със заплата чисти 310 лв. И тук съм се мотивирала нееднократно защо исках да работя там.
Но да, заплата е водеща за мен и пропорционална на на работното време и интензитета на заетост.

# 727
  • Мнения: 1 754
Само ако знаеха,че за тази длъжност и без пари бих работила Mr. Green

а това не е добре да се чува Grinning

# 728
  • Мнения: 1 749
Не мога да си позволя да работя за 300 лв.
А за по-лежерна работа не ставам - от продължително бездействие почвам да горя бушони.

# 729
  • Мнения: 803
Хем Ви се работи заради работата, хем постоянно първо гледате заплатите....

Ред, а ти какво гледа първо, но искам откровен отговор  Stop  докато има пари ще е така! В никакъв случай няма да работя за слава! Даже и хипотетично компанията да е на баща ми /понеже няма как да стане вече това  Laughing / пак няма да работя без пари и се ядосвам защо се научиха всички, които пускат обяви да не слагат суми за възнаграждение. Е, ако има такива сигурно СВ-та ще са поне 50% по-малко и няма да се оплакват ЧР агентите, че са получили 1000 СВ-та и нямат време да ги четат. Но пусти мерак да се прецака наемния работник, да не би да му дадем малко повече и да се минем.... Heart Eyes...
Касита, моята миза е повече! Всеки си има цена и знам от мои приятелки ЧР, че не е добре да се подценяваме. Това означавало, че не сме сигурни в компетенциите си! Ха сега де.....!

# 730
  • На брега на реката
  • Мнения: 1 540
Относно заплатата, аз също съм била и от двете страни и ще ви споделя опит като работодател.

През 2006-та търсим  Управител в магазин за интериорен текстил. Идва една нахъсена дама на интервюто и още от вратата: "Имам богат опит като Управител в магазин за бяла и черна техника. Последната ми заплата беше 700лв, ако смятате да ми давате по-малко, да не си губим взаимно времето." Shocked

Тук някои  казаха, че работят като интериорни дизайнери и те веднага ще ме разберат. Предлагат се завеси, например. Цветоусещането, размерите, начина на изработка - очаква се клиента да е перфектно консултиран. Това са поне 6 месеца обучение, докато спокойно оставиш работника самостоятелно да работи и да си сигурен, че няма да освини нечий дом.

А това, че едва ли не се научава нов занаят, няма значение явно. Понякога опита в един магазин не е достатъчен за да си доказан професионалист в друг.

Може би трябва да се коментира някакво предоговаряне на заплатата на всеки 6 месеца, например. В много фирми съм чувала, че се практикува. Някои получават повишение, други чакат и се доказват още 6 месеца.

# 731
  • Мнения: 1 749
Това "Какво възнаграждение очаквате?" ми е "любимо. В смисъл, че ми се струва малко... вулгарно да изтърся някакво си там число...  Какво се прави, в случай, че работодателя попита на интервюто? Аз знам чудесни начини за измъкване, но...

# 732
  • Мнения: 0
Това "Какво възнаграждение очаквате?" ми е "любимо. В смисъл, че ми се струва малко... вулгарно да изтърся някакво си там число...  Какво се прави, в случай, че работодателя попита на интервюто? Аз знам чудесни начини за измъкване, но...

Не знам как е професионално да се отговори, но зависи за каква длъжност се кандидатства.. измъквала съм се от сорта, че зависи как е образувана самата заплата, дали има и процент или пък няма, че е много относително. НО зависи каква е длъжността!

# 733
  • В Балкана
  • Мнения: 672
Тръгнах да давам днес СВ-та, но събрах само визитни картички.  Laughing
Няколко агенции за подбор - да си пратя СВ на техен мейл.
Няколко фирми, от които се позаинтересувах, предлагаха само стажове. Попитах какви са - платени!

Това "Какво възнаграждение очаквате?" ми е "любимо...Аз знам чудесни начини за измъкване, но...
Сподели, ако не възразяваш!  Hug

Последна редакция: ср, 14 мар 2012, 21:39 от Rain*

# 734
  • Мнения: 2 401
Хем Ви се работи заради работата, хем постоянно първо гледате заплатите....

Ред, а ти какво гледа първо, но искам откровен отговор  Stop  докато има пари ще е така! В никакъв случай няма да работя за слава! Даже и хипотетично компанията да е на баща ми /понеже няма как да стане вече това  Laughing / пак няма да работя без пари и се ядосвам защо се научиха всички, които пускат обяви да не слагат суми за възнаграждение. Е, ако има такива сигурно СВ-та ще са поне 50% по-малко и няма да се оплакват ЧР агентите, че са получили 1000 СВ-та и нямат време да ги четат. Но пусти мерак да се прецака наемния работник, да не би да му дадем малко повече и да се минем.... Heart Eyes...
Касита, моята миза е повече! Всеки си има цена и знам от мои приятелки ЧР, че не е добре да се подценяваме. Това означавало, че не сме сигурни в компетенциите си! Ха сега де.....!

Малииии, варненка пък иска над хилядарка чисто, та да почне работа по време на криза. Много ми е  интересно какви са компетенциите ти.

Общи условия

Активация на акаунт