Колко продължава брака/връзката ви?

  • 11 454
  • 117
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 46 545
Живеем заедно то 15 г.
Първите 4 г. на семейни начала и след тях още 11 г. в брак.
Преди това - няма, заживяхме заедно от деня, в който се запознахме,

Самите годишнини празнуваме вкъщи, двамата/вече тримата. След това може да се съберем с приятели, но на датата точно обичаме да сме сами, без друг около нас.

Магия не мисля, че има, всичко е въпрос на обстоятелства.

# 31
  • Русе/София
  • Мнения: 1 826
Личи си при мен от лентичката,като добавя и 3 месеца преди това.
Годишнини не празнуваме.

# 32
  • Мнения: 354
Тази година ще станат 10г от както сме заедно и 3г от както сключихме брак.

# 33
  • Мнения: 230
Достатъчно време,за да сме си още много интересни Whistling Whistling Whistling

# 34
  • Мнения: 4 916
Много продължава.
Като се сетя колко малка съм била тогава, чак ме хваща съмнението.
Живеем заедно повече от 10+ годиини. Доста бракове са продължили по-малко години.

# 35
  • Мнения: 481
9 години сем женени вече.
За 10 годишнината от сватбата искам да направя нещо по халките ни ( гравура или камъче ще добавя)

# 36
  • Мнения: 1 127
12 г. брак, преди това по-малко от година съжителство, а познанството фигурира от по-рано. Wink 

# 37
  • София
  • Мнения: 291
4 години преди брака и 11 години след брака.

# 38
  • Мнения: 135
22 г....  ooooh!... гледам се и не мога да повярвам на себе сиMr. Green
Ако преди 20 години, някой ми беше казал че ще живея толкоз години с една жена.. сигурно щях да му се изсмея в лицето.. каква я мислех.. пък каква взе че стана тя!!!!  Rolling Eyes
Баси дъртаняните си станаааме.  Joy
Добре че има още храна за животни кат мен.. сигурно там се крие тайната!!!!   Joy

# 39
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Скролнах по темата да прочета постовете след мене  Hug
и през цялото време си представях това   Flutter " Ншето дръвче е на 6 , нашето на 12 а пък нашето на 20 и ......"  Hug  




През годините минаваме многократно и през сезоните  Wink

# 40
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Колко време продължава брака/връзката ви?

скоро 17г. в брак/ 20г. и 1м. връзка Simple Smile

Празнуваме си ги, според момента.
Обичам да празнувам и с нашите тяхната сватба... Скоро честват 42г. в брак.

# 41
  • София
  • Мнения: 16 203
Аз имам един брак от 1988 до 2000 г (офиц. развод 2001 г), послед една 5 год връзка без брак, и след това се влюбихме със съпруга ми, имаме 4 години живот заедно преди брака и сега сме вече 2 г. женени. Преди да се влюбим (по-точно казано, преди аз да прогледна) бяхме 2 г. приятели.

Понеже знам как се разваля връзка/семейство, да си кажа рецептите, пък вие ако искате ми ги приемайте  ...Една връзка/брак се разваля, когато няма комуникация. Един брак може да се разпадне на 2, 3, 7, или 12-та година, обаче разпадът си личи още на 2та година ...когато няма взаимна чуваемост, когато единия взима решения без да ги обсъжда с другия, когато единия си позволява да наранява достойнството на другия -  тогава няма комуникация. И от двете си прекратени връзки (първия брак и връзката след това) аз съм била тази, която е излезнала от връзката.

От 6 г. не е имало и един ден, в който мъжът ми да ме е накарал да се чувствам нещастна. Служебно ми се случва да понасям страхотни удари (буквално предателства), но мъжът ми намира начин да ме разбие лошото настроение и да ме направи щастлива.

Та тайните са:
  • общувайте;
  • разказвайте си всичко; обсъждайте всичко, нека той/тя бъде най-добрия ви приятел;
  • галете се и се гушкайте (физическият контакт, дори и без да правите много често секс) е много важен, не се срамувайте от чувствата си;
  • не избухвайте лесно (оставете проблема да преспи, понякога и броене не само до 10, но и до 100 не помага), защото хората когато са афектирани говорят и правят неща, които не мислят;
  • живейте самостоятелно/отделно, дори и това да ви създава финансови проблеми; по-добре финансови, отколкото да позволите роднина да ви увреди отношенията;


и имайте предвид, че какво ще стане с вас зависи само от вас двамата;

[/list]

# 42
  • Мнения: 371
Sharky*   bouquet

Aз бих добавила и компромиси, че са нужни и от двете страни естествено Hug

# 43
  • на правилното място, в точното време
  • Мнения: 2 731
Преди 8 дни направихме 21 години. Преди това още 2 и половина с частично съжителство. За годишнината поръчах торта със снимка от сватбата ни.
Sharky*   bouquet  Това е в основата! Има подробности, но те са индивидуални и всеки трябва да ги открие за собствената си връзка.

Desss , благодаря!  bouquet  Замисли ме за сезоните, през които сме минавали и кои са преобладаващите.

# 44
  • София
  • Мнения: 16 203
Aз бих добавила и компромиси, че са нужни и от двете страни естествено Hug

То всъщност зависи какво точно разбираме под "компромис". Аз в неуспешните си връзки отчитам като негатив прекаления компромис от моя страна - губила съм себе си, дори уважението към себе си ...много е вероятно да разбираме различни неща като компромиси...има и нещо друго, аз съм вече на много години, и от натрупания опит (поне аз така си го обяснявам) има неща, дето директно си ги пускам покрай ушите да не ме товарят, после ако ме питат за ситуацията, дори няма да си спомня, че е имало такава...не искам да кажа, че моето поведение е правилното, имало случаи да ми се обидят - външни хора - че не помня подробности ...

Общи условия

Активация на акаунт