Зима съска като гъска, АВГУСТинчето от смях се пръска!

  • 36 710
  • 741
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 18
tolinka ,на малкия уж всички ваксини си вървят по график.Последната беше днес-на 1г6м

# 61
  • София
  • Мнения: 5 768
По мои спомени траханата е червена (част от родът ми е от Сливен),баба ми я правеше всяка година и по мои спомени червенееше,гледам,че купешката не е такава  Rolling Eyes.
В лекарският кабинет не реве,само ако трябва да и прегледат гърлото настава голям рев,но бързо се успокоява.
Гледам,че почва опити да прескача решетката,но още не може да вдигне кракът толкова на високо.Как махате пръчки,ние не искаме да ги режем наще,а не узпяваме да ги рзмърдаме да се махнат?
Забранила съм даването на шоколад,всички го знаят и до момента не съм засичала да пренебрегват забраната ми. Половинката яде ужасно много шоколад и той има забрана,и я спазва. За мой ужас имаше следобедна закуска филия шоколад в яслата,но видях със закъснение. До към 2 годинки ще ограничавам колкото мога,после сигурно няма да мога.
Благодаря отново на всички  Hug .

# 62
  • Мнения: 676
Да траханата е червена, прави се от чушки или поне тази, която се прави у нас е такава.

За лекарския кабинет не ми говорете. Софи е толкова до болка стресирана от лекари, че не можете да си представите за какви писъци и ревове става дума всеки път  Cry Не бих казала, че личната ни лекарка няма подход, дори напротив, много е мила и я закача, но само като влезем в кабинета тя започва да пищи. Според мен проблемът не е в белите престилки, защото сме били при лекари с много весели детски престилки и пак реве само при вида им. Също я е преглеждала неонатоложката със съвсем нормални дрехи без престилка и не мога да разбера по какво разбира Софи, но само като я докосне, без да й прави абсолютно нищо, започват писъците.  ooooh!

Вчера ходихме на профилактични изследвания. В момента, в който влязохме в кабинета да й вземат кръв, тя се разплака и то при положение, че в момента нямаше вътре никой и чакахме поне 10-тина мин. докато се появи някой да й вземе кръв.  Cry И аз не знам какво да правим, не искам така да се разстройва всеки път, то и аз се разстройвам и да не говорим, че забравям какво съм щяла да питам, нищо не чувам като ми говорят...

Но Софи си има съвсем основателна причина да плаче от лекари (преди да влезем в болницата с пневмонията не беше чак толкова драматично). Имах няколко месеца, в които дори на мен ми се ревеше като ги видех....

# 63
  • в рaя
  • Мнения: 233
Тупурче,а не става ли да и прави свекърва ти закуската на Мими и това да яде,като има толкова толкова голямо желание да храни внучката?Дай и няколко идеи и да и дава:)
Предпочитам аз да си я храня - знам колко е яла и няма да се налага да мъкнем столче за хранене и прочие. Още повече кухнята на свеки е чаааак зад нашата къща, абе обикаляш като замаян на вън. А пък да яде на стол обикновен ... там има едно гонене, все пак сме вечеряли при свеки като и Мими е била там и къде яде, къде обикаля... а аз съм против това, защото утре като ми откаже да яде в столчето ще бъде храна навсякъде. Но както казах те изпълняват, но мърморят. Винаги казвам - дайте и ябълка, портокалче, абе плод да е. Тя ми е още глупавичка и ако не вижда солети и т.н. просто не ги търси и с апетит си яде плодчето.
 mikimik как така шоколад в яслата??? УЖАС! А за кошарата - нашата трябваше да се разглоби, за да се измъкнат няколко пръчки.
При лекарката хленчи ако понечи да  я пипне, но и тя много я закача и е много мила.
Либи, при вас е някак нормално да е така изплашена. С времето и разказвай за чичо Доктор, който се грижи децата да са здрави и разни хубави неща за лекарите. Но просто има време докато почне да разбира какво и приказваш.

Аз се съблякох да се къпя, влязох в банята ииии няма вода! Ужас! Дано е нещо моментно, че утре съм на лекар и искам вода!
Та стиснете по едни палци утре, че малко ме е страх дали всичко е наред с бебо  Praynig

# 64
  • Мнения: 10
Стискаме палци и още как!Ами тупурче,ти си знаеш,мила.Идеи всякакви...
За лекарския кабинет-като я доближи лекарката плаче иначе при влизането не.Но пък то е и разбираемо де-събличам я,надвесва се над нея жена,която рядко вижда,преслушва я,боцка я ,гледа и понякога в гърлото.Как да я заобича толкова?!Не е прекалено драматично.Лекарката се старае да я предразположи,но пак се разплаква.
За кошарата-пръчки махна мъжа ми като разглоби решетката и така.При самото сглобяване видях,че те са си отделно и могат да се махнат.

# 65
  • Мнения: 776
  Нашите ваксини никога не сме ги отлагали и последната беше на 1.5г.
 Петър последния път се разплака още като взляозхме newsm78. И той е минал през доста лекари и даже ми беше чудно как не е налашен. Предполагам, че това е в следствие от прегледа при една доцентка, която го натисна доста сериозно, за да го прегледа.
  Шоколада ще го дам възможно най- късно. Решила съм докато мога да го отлагам, че зъбите трябва да са му максимално здрави.

# 66
  • София
  • Мнения: 63
Момичета аз никога не съм яла червена трахана-явно така я правят в Сливен. Предполагам, че слагате червен пипер и затова е червена. Ние не слагаме и не е червена, а изглежда като купешката.

# 67
  • Мнения: 1 243

shanika, намерихте ли дистанционното?

(за трахана чух от вас за първи път.. никога не съм яла, нито виждала такова нещо през живота си!)

# 68
  • Мнения: 4 202
И аз не съм виждала червена.


Момичета, някой има ли впечатления от детски кожен лекар?
На Калоян са му излезли нещо като лишеи по крачетата.

# 69
  • София
  • Мнения: 63
Ами още не сме намерили дистанционното, явно добре го е скрил Grinning
На моя син му излезе нещо като лишей на бузките и аз го свързвам със студа, та му го мажа с кремче и е по-добре.

# 70
  • Мнения: 397
Хриси пък не плаче от лекари.Дивее си пред кабинета и ако не и дам да се катери, тогава пищи.Вчера бяхме, че е настинала и се разпищя, сестрата и донесе една дървена кутийка с шарени кубчета вътре-направо заобича кабинета.Е, като и гледаше гърлото се поскара, защото и държах ръцете и челцето, но после и мина, докато не стана дума,че кубчетата ги оставяме при леля доктор.Общо взето, има ли интересни играчки-пък в кабинета има доста+картинки по стените и няма проблем.Разбира се, не е боледувала много-само настинки.

# 71
  • София
  • Мнения: 5 768
Малката има участък с лишей на едното краче и едната рачичка.Когато предишния път се случи,ни казаха атопичен дерматита.Сега се замислям,че при студено време се появи и преди Сега ще взимам отново олиото за вана на Мустела,че добре й действа,а само с крем не става.При къпане също се изсушава кожата.

# 72
  • Мнения: 397
http://www.youtube.com/watch?v=R_4OnqgVtCs
Това е новия хит при нас.

# 73
  • Мнения: 10
Най-много за атопичен дерматит съм доволна от Атодерм на Биодерма емолиентния крем в комбинация с измивен гел за атопична кожа.И на Савито и се появяват такива участъци и без подходящите препарати нама управия.Те "за щастие" са и доста скъпи,но това да ни е проблема....

# 74
  • Мнения: 676
Шаника, а какво слагате в тая трахана при вас?
Тук се слагат чушки, домати и не знам какво друго, смила се всичко и се прави нещо като тесто, после се разстила, оставя се да се суши и се натрошава или смила през машинка.

Общи условия

Активация на акаунт