Новите ви книги - 10 тема

  • 57 284
  • 740
  •   1
Отговори
# 180
# 181
  • София
  • Мнения: 7 849
Меичка , добър избор Peace Направо ти завиждам за втората книга. Дощя ми се да я прочета пак Grinning


+1, постановката в Народния театър ми напомни за усещането след прочита на тази, толкова добра книга.

И един глас от мен за " Завръщане в Брайдсхед ", Ивлин Уо.

# 182
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
liebesbaer това втората книга от поредицата за семейство де Лус ли е?  Laughing

Аз прочетох биографията на Джон Бон Джови - безумно скучно е написана, но самият му живот е интересен, така че бих я препоръчала на феновете.

Сега чета новия роман на Анна Гавалда и честно казано не ми допада особено. Още съм към средата, но някак тежко ми върви четенето, а самият маниер на писане леко ме дразни (ту в първо, ту в трето лице за един и същи персонаж). При положение, че Гавалда ми е любимка, се надявам поне до края да си оправя вкуса от тази книга.

# 183
# 184
  • Мнения: 296
liebesbaer това втората книга от поредицата за семейство де Лус ли е?

Днес се сдобих с нея, да от поредицата за де Лус е Peace

# 185
  • Мнения: 0
Започнах "дебела" и хубава книга,  но ходих в детската  библиотека, неочаквано видях също хубави книги и ги взех:
     
Първата изоставих към средата - хубава, но ми беше тежка....

# 186
  • София
  • Мнения: 1 654
liebesbaer това втората книга от поредицата за семейство де Лус ли е?  Laughing
Да, втората, излезе на 20-ти февруари Grinning Дочитам Ана Каренина и я почвам, надявам се да е забавна като сладкото.

# 187
  • Мнения: 2 617
Иля, впечатления за книгата на Мишима?

# 188
  • София
  • Мнения: 7 849
Иля, впечатления за книгата на Мишима?

Тцугуми, дочитам си автобиографичната книга на Симон дьо Бовоар " Спомени на едно порядъчно момиче " и идва ред на Мишима, след това ще споделя.

А ти прочете ли Еко, отзиви ?

# 189
  • Мнения: 2 617
Иля, впечатления за книгата на Мишима?

Тцугуми, дочитам си автобиографичната книга на Симон дьо Бовоар " Спомени на едно порядъчно момиче " и идва ред на Мишима, след това ще споделя.

А ти прочете ли Еко, отзиви ?

Ох, тази книга на Бовоар съм я чела в началото на 90-те  Laughing Интересна е.
Еко го четох миналата година, когато излезе на италиански, въздържам се да го взема на български. Има промяна в последните му книги и бях подготвена: става не толкова все по-публицистичен, колкото напомня за себе си, като автор, докато преди водеше сюжетът, но това са само мои наблюдения. Беше бестселър и това, все пак, означава, че читателите го следят - отзивите бяха крайни в двете насоки...

# 190
  • София
  • Мнения: 7 849

Ох, тази книга на Бовоар съм я чела в началото на 90-те  Laughing Интересна е.
Еко го четох миналата година, когато излезе на италиански, въздържам се да го взема на български. Има промяна в последните му книги и бях подготвена: става не толкова все по-публицистичен, колкото напомня за себе си, като автор, докато преди водеше сюжетът, но това са само мои наблюдения. Беше бестселър и това, все пак, означава, че читателите го следят - отзивите бяха крайни в двете насоки...

Аз преди много години попаднах за първи път на Бовоар, но не успя да ме докосне и я забравих като автор. В библиотеката наскоро попаднах на нейният рафт и реших да и дам втори шанс. Но не мога да я сравня с Улф.  Heart Eyes

Аз заемам разочарована позиция  от 'новия' Еко.


Тцугуми, включвай се по- често, липсваш.

Последна редакция: сб, 03 мар 2012, 11:39 от Иля

# 191
  • Мнения: 2 617
Аз не съм почитател на Бовоар, но когато я чета, ме увлича.
Крайна е за моята "крайност"  Sunglasses но и времената й са били такива. "Спомени на едно порядъчно момиче" за мен са "историография" за Сартр и книгите, които тя е чела.

(Благодаря, но аз не съм липсвала толкова, колкото ти  Flutter)

# 192
  • Belgium
  • Мнения: 7 731


Книга на съфорумка и любимата серия за семейтво де Лус  Heart Eyes

# 193
  • Мнения: 3
gundie, ще чакам отзиви за "Елегантността на таралежа" от Мюриел Барбери, решила съм да си я купя...

# 194
  • Мнения: 4 070
gundie, ще чакам отзиви за "Елегантността на таралежа" от Мюриел Барбери, решила съм да си я купя...
Ох най- сетне да "преборя" Три чаши чай и тогава я почвам, че нещо от както съм бременна , а и сега покрай много празници много бавно ми върви четенето, а ми е интересно, ама все се разсейвам макар и малкото време като чета.

Общи условия

Активация на акаунт