Великобритания - тема 40 Зимно-Пролетна

  • 52 232
  • 737
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 645
Ето ме пак, ние точно се върнахме от рд.  Има наистина много различни  рождени дни. И на мен торбичките ми се сториха странни, но днес видях колко са полезни, след като дребната се разстрои че толкова много подаръци а нито един не е за нея Mr. Green И аз ги харесвам. Колко от рано, зависи от мястото. В лейжър центъра е много рано, поне месец по-рано, а ние ще го правим на Яна в голям софт плей и беше около 2 седмици по-рано. Тортата не знам защо се яде така, но само днес си я ядохме на място, досега все си я носим. Дали ще си оставиш детето е по-твоя преценка. Аз оставям Боян, та даже и не го и водя, а други родители го взимат ( всъщност това беше когато бях без кола). Има различни варианти на РД и на басейн сме били и на боулинг, в софтплей и във ферма, та даже и в увеселителен парк.

ЦветаК на мен защо не ми отговаряш Crossing Arms  bouquet

Толумбе ти нали знаеш че тези работи с мислене не стават.   smile3534 newsm51

Благодаря ви момичета за милите думи и подкрепата!

Я да попитам нещо. Нали се оперираме с Яна, та аз си пиша и в тези теми, за да помогна на мамите с малко инфо и тн. Днес обаче ме попитаха, дали може да се запишат при познати в Лондон, на техния адрес, да се запишат при Джи Пи и от там в болницата. Аз знам че трябва да са тук поне година, не знам обаче дали се гледа дали плащат данъци и тн. Хич не ми харесва такова шмекеруване, а и се съмнявам че е възможно, но хората се опитват да намерят най добрия вариант за детето си, но за съжаление дори и прегледите са доста солени. Всъщност според мен не може да стане, а и е опасно, но не мога да го обясня защо, малко ми е информацията newsm78 Може ли някой да ми каже как да обясня защо не може,или пък може Rolling Eyes

# 31
  • Лондон
  • Мнения: 449
Шу, защото остарявам, ето затова Embarassed Благодаря ти много, сигурна съм, че сте ни мислели на куп на всичко, което ви минава през главата Hug

За рождените дни и оставянето аз винаги питам когато потвърждавам, че ще ходим... в 99% засега родителите стоим настрана и бъбрим...

За нашите тестове забравих да кажа, че имаше доста родители, които бяха наемали частни учители да подготвят децата им, и не бяха 1 и 2 Shocked  все пак говорим за 3 и нещо годишни деца...

Шу, това с адреса е много сериозно, знаеш, че тук адресът е вид идентификация, не вярвам някой да се съгласи на подобно нещо... и не от нежелание да помогне... Ако искаш ми пиши да обсъдим Simple Smile

# 32
  • Манчестър
  • Мнения: 2 487
Много хубава тема   bouquet
Честито на eva_82 наистина си получила един страхотен коледен подарък.
Котка и Калинка изпратила съм 6 колетчета през Роял мейл от ноември месец до сега до София, със всевъзмовни неща (от дрехи и обувки до разни там принадлежности за риболов, като малки пластмасови рибки не знам как се казват). Всичко пристига до 1 седмица, даже последния път го изпратих в петък и беше в София във вторник. Пакетите не са отваряни, дори не са пристигали намачкани, доволна съм.
Мен сега ме интересува друго, превоз от България до Манчестър. Предната седмица получих колет изпратен през Спиди Б-я, нямам грам оплаквания, само цената 53лв. за 5 килограма, което ми се вижда малко скъпо. Някой беше споменал (съжалявам, че не се сещам точно кой), че е доволен от фирмата Булекс, можете ли да дадете повече отзиви за нея, ако сте я използвали. Благодаря предварително.

Лека и успешна седмица.

Аз съм я ползвала.Много съм доволна, момчето се казва Янчо.
www.bulex.co.uk

Там трябва да има датите на превозите, доставя на адрес  и взема от адрес.

# 33
  • Мнения: 674
Ave мерси за супер бързия отговор, както обикновено   bouquet
Аз вече говорих с момчето, със следващия курс ще си чакам пратката  Simple Smile

# 34
  • Лондон/Пловдив
  • Мнения: 856
Шу хм да предположим ,че си направят адресна регистрация и се запишат при ДЖ ПИ и започнат прегледите ,а родителите не плащат осигуровки или данъци newsm78 . Идея си нямам ама не ми се струва много законно . И в този ред да ви кажа моя мъж какво ми изтърси защо не сме взимали детски надбавки от БГ Shocked обяснявах обяснявах ма той -"ами другите що взимат и от двете места , накрая се ядосах и му казах почакай някоя друга година и ще разбереш като ги накарат да върнат взетото . Та и моя съквартирант на тарикат се пише жена му и детето в БГ живеят сега щял да пуска за детски тук и ме питаше дали имал право . Естествено не съм запозната ,но по пътя на логиката щом детето  живее в БГ си мисля ,че няма . Напоследък само с такива работи ме занимават дето аз нищо не разбирам само разсъждавам докъдето ми стигат гънките  Mr. Green
Да ви питам може ли да ми изнамерите как се пише сиви за работа някакъв образец ,ще съм много благодарна .  bouquet
Майките с по 3 дечица как се оправяте аз с едно имам нужда от почива направо не ви завиждам ,ама пък винаги ви е весело ,пълна къща с усмивки.
И мойто дете скоро има рожден ден другият месец ,но най вероятно и тази година ще сме си във вкъщи си мисля . Не знам къде мога да го направя в Кройдън ,като се замисля той си има много добри приятелчета от училище 3 момченца все с тях играе трябва да ги поканим , и българчета 5-6 имаме . Единствено в Макдоналд сме ходили на рожден ден от както сме тук .

# 35
# 36
  • Мнения: 115
Здравейте. Знае ли някой с кои авиокомпании децата могат да летят без придружител? Това лято няма да мога да придружа синовете ми до България  (7г и 9г) . Току що установих,че wizzair не приемат деца под 14г без придружител.

future 74 , моля те изтрий си няколко от личните съобщения,защото кутията ти е пълна и не мога да ти изпратя отговор.

# 37
  • UK
  • Мнения: 1 334
Преди време и аз се интересувах и мисля, че Бритиш и България Еър предлагат този вариант.
Не съм го пробвала засега обаче.

# 38
  • На село (близо до Лондон)
  • Мнения: 1 402
Cherry Mam, права си детски се взимат в държавата където прибивава детето. Амам от тарикати   Rolling Eyes. Оправяме се с трите деца, по-трудно е, но пак е относително. С едно дете трябва само да го занимаваш, докато ако са повече си играят. За рождени дни на малки деца, по-добре в къщи да се правят...

tzvetak за тестовете това си е стандартно че си подготвят децата дори и на 3-4 години, но доколко това помага незнам

eva_82 стискам палци за скана  bouquet

# 39
  • Лондон
  • Мнения: 449
GI, то за подготвянето ясно, и ние я подготвяхме още от лятото, но чак пък частни учители не сме наемали... Мисля си, ако се почне от сега с това, и детето не се справя без тях занапред, може би пък това училище не е за него, знам ли...

За пътуването на деца аз не съм чула, че може без придружител... Бритиш със сигурност предлагат техен придружител срещу заплащане, някой, който ги качва на самолета и друг ги посреща от другата страна...може би и България еър имат тази услуга

# 40
  • Мнения: 153
tzvetak може ли да споделиш как точно я подготвяхте? За частните учители нямам против на каквато и да е възраст, въпроса е да има пари. Винаги би било полезно на детето.

За партитата, и аз съм на такава вълна. Лео става на 4 год. този месец. По негово желание ще има парти в soft play. Аз не ги харесвам особено, но зима е няма много избор, а къщата ни е малка. Съобразих се с желанието на детето:) А иначе съм повече за домашни партита, ако има пространство в къщата естествено. Аз прецених, че на тази възраст (4 годишни) няма да мога да ги занимавам активно на тясно пространство. За тортата се престраших и направих една пробно, стана много сполучлива,а Лео беше очаровам от вида и. И аз да питам, мое ли е решението дали тортата да се яде на място или да я прибера в party bags? Специално моя Лео, понеже не яде нищо от това което предлагат по партитата обикновено и чака само тортата, и ако не я сервират е разочарован:)

Към майките на 3-4 годишните деца. Кой език  предпочитат да говорят децата? Кой е по напреднал според вас? И съответно не е без значение по колко часа ходят на градина и слушат (говорят) английски. Ако има желаещи да споделят. Без спорове кое е правилно или не, просто искам да си сверя часовника. 

# 41
  • Мнения: 1 673
Троллипен, аз почвам да си мисля, че даването на торта за в къщо зависи от колко време е останало до края на партито - ако всички върви по часовника, ядеш на място, ако закъснявате много с програмата, сандвичите и т.н. - тортата в торбата за в къщо. Ама не знам, де.

За езика - моето дете предпочита английски. И миналата година, когато беше на годинките, за които питаш ти, хем беше в Испания и хем испански, хем български, хем английски в еднакви дози и пак предпочиташе първо английски. Полагам големи усилия и специално настоявам постоянно за българския, иначе няма да ни се получи.

Следите ли какъв ужас се случва в България - горките хора от тези малки селца! Днес цял ден си мисля, че няма нищо по-важно от това всички да сме здрави, да се пазим и да си помагаме.

# 42
  • Мнения: 0
Запис в новата тема,от 2 дена не съм ви чела много сте писали  Simple Smile

# 43
  • Bristol
  • Мнения: 9 370
golden, навсякъде се иска придружител за деца под 12 години май беше възрастта. Но Бритиш и България еър предлагат услугата придружител срещу заплащане, докато Уиз, Изи джет и други подобни нямат тази услуга.
За РД, освен софт плей при нас има и на други места, ледена пързалка, зоопарк, спортен център (там избора е голям от скутери, ролери, надуваеми замъци, басейн, футбол...), ферма (както е споменала Шу), рейсинг трак, лейзър куест, гонят се с едни лазерни пушки, диско, наемат зала и детски дисководещ, не само музика пуска, но организира и игри, боулинг и какво ли още не Crazy Въпросът опира до това какво харесва детето и колко е голямо. За най-малките софт плей май е най-разпространено и подходящо. Тортата в повечето случаи при нас я слагат в пликчетата, тъй като за хапване предлагат други сладости, аз винаги съм я слагала в парти бага.
tzvetak, има родители, които нямат време, нито пък им се занимава да подготвят децата си, затова наемат учители и с нарастване на годините става още по разпространена практика. Някой преди спореше с мен, че в Англия нямало такава практика с частни уроци. Зависи от средата и родителите, но определено не е толкова масово, както в Родината ни.
 trollipen, моята на тази възраст ползваше основно български език, ходеше на при-скул от 9ам до 3 пм 4 дни в седмицата. Сега обаче ситуацията е съвсем различна  Confused

# 44
  • Лондон
  • Мнения: 449
trollipen, Merry, аз знаех за частни учители на 11+, много е разпространено за кандидатстване в частни или Грамар училища, дори това беше една от причините да се надявам да я приемат сега, но не и на 3 години... някак си ми противоречи на идеята, че всичко се поднася като на игра на този етап. Ние така я подготвяхме, с идеята, че отива на play day в училище за големи, да види дали й харесва, а не че отива на изпит Rolling Eyes Както и да е, казах, че съм научила няколко урока, този е един от тях. Иначе се подготвяхме с едни книжки на  Carol Vorderman "English and Maths made easy", за от 3 до 5 години, купихме много пъзели последните месеци и гледахме да реди постоянно, също домино, игри с форми и за пазаруване, много са добри за събиране и броене на числа. Последно открихме и много добри игри на Apple за 3 до 5 години, това беше накрая и съжалявам, че не знаехме по-рано, много добре са направени и имаше много голям напредък с цифри и букви... Също преразказ на приказки, да разкаже със свои думи историята, която току що е чула...


За езиците при нас положението е следното - натурален английски с правилния акцент Grinning следствие ходенето на градина 5 пълни дни от бебешка възраст... Българският засега е на ниво отлично разбиране, но слабо говорене...Прави изречения, но повече като на шега, предполагам, че нещата ще се променят след следващото ходене до БГ, миналата година имаше голям напредък след ваканцията. Намерението ми е да се занимаваме по-сериозно след първата година в училище, тоест от догодина

Общи условия

Активация на акаунт