Великобритания - тема 40 Зимно-Пролетна

  • 52 231
  • 737
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 645
Ох ЦветаК като те четях си мислих че съм далеч от от проучването на училища и тн ( поне няколко месеца имах) но днес се разговорихме със секретарката на училището и тя направо си ми каза че 99% Яна няма да я приемат в училището на Боян, много сме далече вече. Много се застрои в стария квартал и от две години има лист на чакащи, а преди е било празно. Та по случая и аз се зарових в рипортите на училищата. Уф ама много бъркано ми е всичко. Има няколко училища които са си и с при скул, което означава че трябва да я запиша сега Crazy Не знам какво съм смятала но се оказа че двамата ще се засекат две а не една година и наистина трябва да измисля нещо, защото няма вариант да съм на две различни места п едно и също време Crazy Де да можеше някой да изчете всичко, да ми каже кое е най доброто, а и места да да има Crazy

Днес привиках сайт мениджъра. Точно едно сладурче вчера боядиса вратата на гаража и си мислих че сме приключили, но уви във вторник ще се боядисват пак тавани и стени Crazy писна ми! Пак всичко ще е във фин прах от шпакловката Tired

Отивам да припадна, някъде че днес беше поредния луд ден Crazy

# 46
  • Мнения: 153
Мерси за споделеното, полезно ми е Simple Smile
tzvetak какви са тези игри на apple и къде да ги търся. Тъй като аз се занимавам основно с децата в къщи и търся идеи.
При нас с езиците е доста объркано. Лео по принцип проговори късно, за сравнение ще кажа че знаеше буквите преди да започне да говори Simple Smile (английската азбука). Проговарянето му съвпадна с тръгването му на прискул и съответно започна да смесва двата езика. В един момент си мислих че английския напредва повече, в момента ходи 2 дни до 3 часа и 3 дни до обяд. И от 1-2 месеца изведнъж започна да говори основно на български. Прави сравнително правилни изречения, използва времената горе долу правилно, бърка родове, но това е нормално. В момента английския му сякаш изчезна на заден план. Употребява думи, но изречения не прави. В момента ми разказва за неща които сме правили лятото в България, т.е. трупал е тогава информация която излиза на яве. Сам ме попита защо тези букви (българките) са други , показах му ги и ги научи бързо. Днес ми каза че обича 2 букви Й - Ф  Laughing
И така, до скоро се притеснявах, че няма да говори на български, а сега се притеснявам, че не може да общува с децата в градината. Определено не ги разбира на 100%.
Ами така споделих си мислите:)

# 47
  • Мнения: 12
trollipen, не им е лесно на нашите деца. Много хора казват не се притесняваи за англииския, ще видиш че след години няма да може да чете на бг. правилно например. Sad
Моят син е като твоя. Трьгна вече на прискул , а все още не говори. Sick Много ми е кротак, изопщо не е от агресивните  деца , не е оперен, по скоро е тих и мнооого спокоен. Моят брат е такьв, тиха и спокоина вода. Mr. Green Така че си мисля че моят Дани ще проговори на 4 ,може и 5 год.  Rolling Eyes сьс цели изречения. Проблема е че в У1 -5-6 год. деца трябва вече да четат книжки, а ние тепьрва ще сме проговорили ooooh! Така е, децата са мноого различни!

# 48
  • Мнения: 645
Може ли да задам поредния тъп въпрос?
Как става преместването от едно в друго училище? С училището или с общината трябвада да говоря?

# 49
  • Мнения: 153
DNP и Лео е тих и спокоен. Да наистина с изречения започна да говори от скоро. Но преди това беше научил буквите, цветове, форми и др. Аз го занимавах и показвах, въпреки че нямах отговор. Понякога си мислех че говоря на стената. Сега знае и буквите на български, сам пожела да му ги покажа. Не може да чете, но разпознава кратки думи като car, moon, dog, cat i t.n Знае да си пише името и това на сестра си, а ако му диктувам буква по буква би написал всичко. Та мисълта ми е, че въпреки че не говорят, те си трупат информацията която получават. Колкото повече информация, толкова по добре. Не го чакай да проговори за да почне да учи буквите например. Не знам на какво ниво е, но ако не казва нито една дума, ти трябва да му говориш само с по една дума, а не с цели дълги изречения.
Лео вече е на ясно че има два езика и знае кой говори английски и кой български. Виви е на 2,5 год. тя говори на всички в градината на български и си мисли , че трябва да я разбират Laughing Вмъква понякога и по някоя английска дума да ги улесни  Wink
Шу подминавам ти въпроса не съм наясно.
Лека вечер от мен.

# 50
  • Мнения: 115
Благодаря за информацията. Ще се обадя да проверя в Бритиш Еьр (услугата която предлагат не може да се резервира по интернет). ЗА  Бългериан Еър не намерих много инфо ,сигурно ще позвъня и на тях ........ върти ми се главата че бях чела за Луфтханза ....  При мен проблемът с пътуването на децата сами до България е дългосрочен. Баща им има право да ги вижда 3 пъти в годината през ваканциите, а аз нямам възможност да ходя с тях всеки път .
По отношение на училищата - проверих официалната класация за Северен Уелс, освен това говорих с мои колеги от университета и болницата с деца на сходна възраст.
В нашия район има 3 отлични частни училища и няколко много добри държавни. Направих си списък и посетих трите училища които имаха най-добри отзиви. Едното от тях ми легна на сърцето от самото начало (то беше първото което посетих). Направих си внимателно сметката дали мога да си го позволя ,защото училището е частно,а аз съм с два броя хлапета Simple Smile Установих че мога и така....

# 51
  • Манчестър
  • Мнения: 2 487
Благодаря за информацията. Ще се обадя да проверя в Бритиш Еьр (услугата която предлагат не може да се резервира по интернет). ЗА  Бългериан Еър не намерих много инфо ,сигурно ще позвъня и на тях ........ върти ми се главата че бях чела за Луфтханза ....  При мен проблемът с пътуването на децата сами до България е дългосрочен. Баща им има право да ги вижда 3 пъти в годината през ваканциите, а аз нямам възможност да ходя с тях всеки път .
По отношение на училищата - проверих официалната класация за Северен Уелс, освен това говорих с мои колеги от университета и болницата с деца на сходна възраст.
В нашия район има 3 отлични частни училища и няколко много добри държавни. Направих си списък и посетих трите училища които имаха най-добри отзиви. Едното от тях ми легна на сърцето от самото начало (то беше първото което посетих). Направих си внимателно сметката дали мога да си го позволя ,защото училището е частно,а аз съм с два броя хлапета Simple Smile Установих че мога и така....



Супер....надявам се в сметката за училището не включваш само таксата....що не е само нея да си позволиш...

# 52
  • Мнения: 115
Наясно съм,че не е само таксата Simple Smile тя е само един от многото други харчове.Да се надяваме че съм си направила правилно сметката. Аз не държа децата ми да са в частно училище, просто то ми хареса най-много . В никакъв случай не очаквам училището да направи децата ми по-добри/по-умни и т.н. Освен всичко друго, има и редица неща които са в помощ на работещите на пълен ден родители, а това в моят случай е от значение.

# 53
  • Мнения: 153
Освен таксата, за какви други разходи би трябвало да сме готови, решавайки да запишем детето в частно училище? Някой правил ли е сметка, колко на година излиза да пращаш детето си на частни уроци? Сигурно зависи къде, какви, за каква възраст, но все пак някакъв ориентир?

# 54
  • Манчестър
  • Мнения: 2 487
Освен таксата, за какви други разходи би трябвало да сме готови, решавайки да запишем детето в частно училище? Някой правил ли е сметка, колко на година излиза да пращаш детето си на частни уроци? Сигурно зависи къде, какви, за каква възраст, но все пак някакъв ориентир?

Ами аз знам от приятели,чиито деца са в частни училища, напр.че ако не купуват храна и сокове от Waitrose напр. децата ще му се подиграват и повече няма да му доидат на гости.. После са по колко холидеис на година( нали разбираш трябва да е Швейцария/Америка/карибите, къде и тн...всичко се купува само от скъпарски магазини ....еи такива неща.....

Едните познати просто си преместиха детето в обикновено училище, поради точно тези причини. Могат да си позволят таксата, но не могат да си позволят lifestyle-a. И на детето му се подиграваха в училище.

# 55
  • Мнения: 8
Момичета здравейте отново Simple Smile
Вчера ни беше първия учебен ден,бяхме изключително притеснени и двете.Започваме в 9ч. и имахме време да закусим и да облечем новата униформа.Малката е много горда с нея,разбира се пожела поличката пред панталона.Училището ми е на 2мин. от нас и на обед я взех изключително любопитна как е изкарала ,много бях изненадана като разбрах че са я изпитвали за българската азбука и за английската също.Направо така се учудих!Разказа че играли с някаква ваничка с мехурчета и бои в нея(беше с лилава ръка),имало страхотни кубчета, след обяд готвили супа и си я хапнали после.Слушали музика,гледали книжки и почти през цялото време стоели седнали на земята.Като цяло беше щастлива,каза че  тука повече и харесва от детската градина в БГ,там не им давали да си играят.Важното ,че днеска отиде с желание на училище,въпреки че милата нищо не им разбира .Децата веднага я прегърнали и си играли с нея ,тя много иска да има приятелки.Надявам се да започнем да напредваме с езика,аз нямам представа какво учат на нейната възраст в момента.Мисля просто да затвърдим буквите,цифрите до 30 примерно и смятането.Моля споделете ако имате първокласници на 6год. с кои книжки ги занимавате,доколкото разбирам тука няма учебници.Да се оплача също ,че веднага се разкашля ,дадох един билков сироп ЕН ТИ ТУЙ купен от БГ,а даже нямаме личен лекар още.Дано се задържи здрава и да не вдигне Т .  PraynigПожелавам успех на всички  bouquet

# 56
  • Мнения: 0
Zdraveite, imam edin vupros. Sus supruga mi imame julta i sinja karta. Suprugut mi ima 1 godina legalen employment. Iskame da podadem za 2 sini karti. Schetovoditelkata ni objasni che e vuzmojno ot Home Office da ni kanselirat kartite. Molja za suvet. / izvinjavam se che pisha na latiniza/.
Blagodarja na vsichki za otgovorite predvaritelno.

# 57
  • Мнения: 115
Освен таксата, за какви други разходи би трябвало да сме готови, решавайки да запишем детето в частно училище? Някой правил ли е сметка, колко на година излиза да пращаш детето си на частни уроци? Сигурно зависи къде, какви, за каква възраст, но все пак някакъв ориентир?

Ами аз знам от приятели,чиито деца са в частни училища, напр.че ако не купуват храна и сокове от Waitrose напр. децата ще му се подиграват и повече няма да му доидат на гости.. После са по колко холидеис на година( нали разбираш трябва да е Швейцария/Америка/карибите, къде и тн...всичко се купува само от скъпарски магазини ....еи такива неща.....

Едните познати просто си преместиха детето в обикновено училище, поради точно тези причини. Могат да си позволят таксата, но не могат да си позволят lifestyle-a. И на детето му се подиграваха в училище.
Снобизмът ми е основното притеснение , ако се наложи ще ги преместя. Трябва да се вземе под внимание и къде е училището- аз съм в Уелс, а тук нищо не е  posh . Познавам родители на деца които ходят там - не пазаруват от Waitrose Simple Smile , както казах вече , ние сме си на село Simple Smile децата се хранят в самото училище и освен плодове е забранено да се носи друга храна отвън.....ще видим какво ще стане .... Поне ще знам че сме опитали Simple Smileтова което е удобно за мен е че предлагат много богат избор от извън учебни занимания,защото имат страхотна материална база - плуване, тенис, яхтинг,бойни изкуства и какъвто друг спорт се сетите, рисуване,моделиране, театрален кръжок, шах, различни езикови занимания , word games, занимателна наука и т.н. По този начин детето е в училището до 5 часа , а понякога и до по- късно (зависи какъв кръжок си е избрал). Има опция да си подготвят домашните с учителката и т.н. Аз съм на работа плътно до 5ч, а понякога и до по-късно и за мен тези допълнителни занимания са много важни .

# 58
  • Мнения: 1 959
Just Mama,

Дай ни повече подробности за жълтата карта-за самонает ли е или студентска такава?
И какво точно обяснение за канселирането ви дава счетоводителя?


Шу,
твоите бояджии май си търсят поводи да се въртят около  теб  Flutter


Следите ли какъв ужас се случва в България- горките хора от тези малки селца!
Днес цял ден си мисля, че няма нищо по-важно от това всички да сме здрави,
да се пазим и да си помагаме.

Не бях чела новини скоро, но ме провокира Бойко Борисовата физиономия по ВВС вчера..
Не винаги може да помагаме, но поне да не пречим, добавям аз...

candy4ka ,

Би трябвало след известно време да ти кажат с какво да се занимавате в къщи
и на какво трябва да наблегнете, там където има изоставане.
Няма нищо лошо да поговориш с учителката и да поискаш съвет от нея
за книжки и занимания, съответни на възрастта и изучаваното в училище.
Звучи като да са свестни във вашето училище.

# 59
  • На село (близо до Лондон)
  • Мнения: 1 402
candy4ka твоето дете Year 2 ли е?
Моят син е в Year 3, по математика умножават двуцифрени числа, дроби (събиране/изваждане) и текстови задачи. По английски много четат, пишат разкази, преразкази. Освен това имат и други предмети, като наука и тн. Тук децата (по-малките) не учат по учебник и е трудно да следиш какво точно трябва да знаят, освен това ги групират по маси и може да една маса да учат чисата до 20, а на друга-дроби...

Ave, най-голямият ми син е в частно селективно (от Year 3) момчешко само, училище. Може и да си права, но аз засега не съм забелязала това за което говориш...Може би да е така като са по-голями. По-скоро ми прави впечатление, че детските партита за рожденни дни изобщо не са така екстравагантен и скъпи каквито бяха в държавното училище (наистина в много добра,middle class ареа).

golden много си права за работещи родители с професия, частното училище е много полезно за организация на времето и децата получават много повече.

Шу с общината за преместване от едно училище в друго заради смяна на жилището. Доколкото съм видяла, не се интересуват много как трябва да стигаш и да си на 2-3 места едновременно. На познати с близнаци ги бяха приели в две различни училища Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт