Скъсана язовирна стена, бедстващо село Бисер

  • 28 948
  • 369
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 1 765
От Off road:

Колеги най-размумно засега е да се спре със събирането на каквото и да е било. Цял ден бяхме там и цялото село е заровено от помощи. В момента имат абсолютно всичко.Проблема там е,че няма добра организация за раздаване на помощите.Имат и дрехи, храни и всичко необходимо. За това свалихме само една част от товара, а останалата закарахме във Свиленград. Утре ще има събиране на цялото село,след което ще стане ясно имат ли нужда от нещо и какво е то. Най-лошото е, че голяма част от най-засегнатите, изобщо не са в селото и са трудни за откриване. Лудницата е пълна.

Точно сега ли трябва да нищим кой какво е взел?

# 316
  • До морето :)
  • Мнения: 328
Просто ми направи лошо впечатление  Peace

# 317
  • Мнения: 1 765
Просто ми направи лошо впечатление  Peace

Някои хора мислят за и за другите,а някои само за себе си.
Нормално е. Peace

# 318
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Просто ми направи лошо впечатление  Peace
Лече, не се притеснявай, самите журналисти се чудят какво да говорят. Снощи в Господари на ефира пък показаха интервю на една възрастна дама, журналистът я питаше, дали си заслужавало да умрат хората  #Crazy . Ама чудят се какво и къде да скарат народа и каква по-най-най глупост да изтърсят. 


А иначе за случая, (пак не запомних по коя ТВ), дошли дечица от селото от непострадалите. Знаят ги че не са пострадали, но ги облекли с хубави топли дрешки май и обувки им намерили - ех колко хубава топла новина. 

# 319
  • Мнения: 3 034
Аз нямам нищо против и половин България да си вземе, стига тези, които наистина са останали без нищо да са вече подсигурени на 100%. По тази причина реагирах така. Не защото ми пречи да облека още десетина човека и да ги завия или нахраня. Ако тези, които са реално голи, боси и на улицата без домове са ОК вече, нека дават и на другите. Но прочетох, че самата кметица се оплаква, че не е точно така. А това не ме радва. Сега пък чета тук, че има предостатъчно помощи. Леко объркващо, но се надявам да се разпределят нещата правилно.

# 320
  • Мнения: 576

Но прочетох, че самата кметица се оплаква, че не е точно така.

Да, кметицата тази сутрин каза по ТВ, че имало хора "без съвест". Също каза, че нямат нужда от дрехи и храна вече.
Че по-нататък ще имат нужда от строителни материали, но за момента да не се предприема нищо.
Освен това, в селото страдат от мародери.

# 321
  • Мнения: 2 559
Тъпото е, че има хора, които се нареждат без да имат нужда от нещо, ама просто защото е на аванта.
Това си е така и трудно може да се промени...
Важното е, наистина помощите да помогнат на хората в нужда, а това, че и други ще се възползват е ясно.

# 322
  • София-в сърцата на моите деца
  • Мнения: 1 729
Тъпото е, че има хора, които се нареждат без да имат нужда от нещо, ама просто защото е на аванта.
Това си е така и трудно може да се промени...
Важното е, наистина помощите да помогнат на хората в нужда, а това, че и други ще се възползват е ясно.


Нали разбирате,че  там живеят повече възрастни хора, с малки пенсийки и дори да вземат нещо не го правят ,защото нямат нужда, разберете и това!Със сигурност и на тези хора не им е лесно....студ, не могат да си вземат дръвца, няма от къде да напазаруват, вода до колене, животинките и те я оцелели, я не...Със сигурност няма да отмъкнат камион Peace

# 323
  • Велико Търново
  • Мнения: 339
Жертвите стават с две повече: http://dnes.dir.bg/news/semeystvo-udaveni-biser-vodnoto-bedstvie-10509822?nt=4 Бог да ги прости Sad
Най-долу пише, как ако някой иска да помогне може да се включи в разчистването.

# 324
  • Мнения: 2 559
Дано почиват в мир горките хорица.  Praynig  Cry

Сега остава да намерят телата и на другите трима, които са изчезнали.  Sad

# 325
  • София-Лагера
  • Мнения: 2 662
Извънредно в БЛИЦ: Ново бедствие надвисва над Бисер!
http://www.blitz.bg/news/article/130297

 PraynigДано да не е истина

# 326
  • Мнения: 599
http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=852664
 Tired

„Политическите партии разходват средствата си за подготовка и участие в избори, за осигуряване на работата на партийни структури, за организационни разходи по провеждането на мероприятия и за други, присъщи за дейността на партията, разходи. На основата на този закон не могат например да се изплащат фактури на независими депутати, не могат да им се плащат бонуси, защото те не са присъщи за дейността на партията разходи. Не могат да се правят и дарения, защото това е „с чужда пита помен да се прави”. Това са пари на данъкоплатците, давани на партиите за тяхната партийна дейност”, защити тезата си Иван Костов. "

Ами съгласна съм моите пари ( като данъкопларец ) да идат при бедстващите хора, отколкото да плащам за т.на. партийни разходи - всички знаем в какво се изразяват те. Или Костов го е яд, че не се е сетил пръв. Гадни, мръсни политици  #Cussing out

# 327
  • Мнения: 4 479
Деси, съобщиха, че няма опасност.
Изпускали го контролирано, стената си била на място Peace

# 328
  • Мнения: 796
Няма скъсване на дигата на язовир „Елена” в Хасковско

Твърдят, че няма опасност. Дано наистина е така.

# 329
  • Мнения: 3 034
На Костов кокошото дупе, да не използвам друг израз, боли, боли... Що не пита данъкоплатците къде искат да им харчи парите? Да не би да ги е питал с референдум дали са съгласни да му плащат на партията разходите?  Whistling

Общи условия

Активация на акаунт