Идеи, стартиране и развитие на бизнес 17

  • 102 346
  • 754
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 347
Благодаря, от чисто любопитство питах Wink

# 16
  • Мнения: 779
Какво ще кажете за частна детска ясла?Бих искала да  споделите, какво мислите по този въпрос.Смятам ,че е празна ниша  във Варна.Но....... знам ли?

За Варна не знам, но в София с липсата на места по детските градини е много добър бизнес в момента. Обаче е ужасно труден. Ако искаш да е легалан ясла трябва да се извади лиценз за такава и има куп изисквания. Ако не можеш да ги покриеш може да е занималня или подготвителна - дори и за по-големи деца в училищна възраст. Обаче работата с учителките е някакъв ад. Непрекъснато са недоволни и все за нещо мрънкат. Отделно, че трудно се намират добри кадри. Ако нямаш опит в образованието досега според мен ще ти е много трудно.

# 17
  • Бургас
  • Мнения: 6 890
Да се запиша и аз. Simple Smile

# 18
  • Мнения: 5 462
 Обърнали  ли сте внимание на касовите бончета на фирмите от които сте си закупили касовите апарати , дали те са регистрирани към НАП или не ?
Много ми е интересно дали те самите спазват сроковете за регистрирането им в Нап или само изискват това от нас. Rolling Eyes Simple Smile

# 19
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Уф.Големи главоболия имам тия дни. Заради дългия студ загубих половината си персонал. Наистина е доста тежко, особено за по-новите, които не са свикнали. Едно е да се търпи студа 2 дена, друго две седмици. Намалила съм работното време с два часа, правя им чай с ром,имат печки до тях, повече няма какво да направя. Сега пак ще ми трябват два месеца да намеря кадърни хора. Tired И като гледам прогнозата, до края на февруари ще е все така.

# 20
  • Мнения: 20
Здравейте,приемате ли нови попълнения? Отдавна следя темата,но до сега не съм писала.Имаме малък семеен бизнес,който не върви особено добре последно време.Говоря за малък селски магазин за хранителни стоки.  Все повече се замислям за нещо ново, което още незнам какво да е.Надвам се да получа "прозрение" Laughing все някога.
Пуканка,нормално в този студ работниците да издържат трудно,но да напуснеш посред зима...дано да има и съвестни които да работят,въпреки студа.
Относно касовите апарати,дори и фирмите които ни ги продават да не са свързани с НАП до този момент ,са длъжни да го направят до 31 март.

# 21
  • Мнения: X
Здравейте,приемате ли нови попълнения?

Добре дошла при нас. Винаги приемаме нови попълнения.

# 22
  • Мнения: 201
Момичета, има ли тук някой, който скоро е регистрирал фирма в Стара Загора? Трябва ми някой надежден адвокат, но и да вземе разумен хонорар... вчера питах на едно място - поискаха ми 300лв. комисион само за едно ЕООД....  #Crazy Ще ви бъда много благодарна да ме посъветвате към кого да се обърна.   bouquet

# 23
  • Мнения: 6 206
толкова са адвокатските хонорари за откриване на еоод/оод - между 300 и 500 лв
ако имаш време и ти се занимава, хич не е сложно и в нета има достатъчно информация /даже май в началото на тази тема има линк/, ще ти излезне около 100 лв /само таксите/

# 24
  • Мнения: 6 206

Обаче работата с учителките е някакъв ад. Непрекъснато са недоволни и все за нещо мрънкат. Отделно, че трудно се намират добри кадри. Ако нямаш опит в образованието досега според мен ще ти е много трудно.

Хаха, говориш от опит  Joy

аз си имам две учителки, страхотни са, да са ми живи и здрави, много ги обичам, обаче жеУезни нерви си трябват

# 25
  • Мнения: 201
Само таксите ще са ми към 250-300лв. дори да си го направя сама. Ама бива ли толкова търчане, а и ако нещо оплета и не оформя правилно документите пак се връщам на изходна позиция  ooooh!
Чудя се, няма ли някакъв вариант счетоводна къща да направи регистрацията? Големи хонорари, голямо чудо  Sick

# 26
  • Мнения: 190
Ерин е права,ако имаш време и ти се занимава ще ти излезне около стотина лева,Не е много сложно newsm10

# 27
  • Мнения: 190
Момичета,тук имаше ли някой с цветарски магазини или магазини за опаковане на подаръци?

# 28
  • Мнения: 6 206
Само таксите ще са ми към 250-300лв. дори да си го направя сама. Ама бива ли толкова търчане, а и ако нещо оплета и не оформя правилно документите пак се връщам на изходна позиция  ooooh!
Чудя се, няма ли някакъв вариант счетоводна къща да направи регистрацията? Големи хонорари, голямо чудо  Sick

ами така си е, 300 лв не е много
ако искаме да уважават нашия труд, опит и знания, и ние трябва да уважаваме чуждия
300 лв е повече от честна цена в случая
наистина не е толкова трудно, и да объркаш нещо, ще идеш втори път и ще го оправиш, все пак са си 300 лв
моята счетоводна къща си има адвокат и той го прави
счетоводителите ми не са прости хора, умеят да взимат пари, щом те са решили да си уважават адвоката...

# 29
  • Мнения: 12
Здравейте,интересувам се някой има ли закусвалня или да се занимава със закуски?Ако има моля да ми пиши на лични за въпрос!Благодаря Hug

Общи условия

Активация на акаунт