Трудното "Р"

  • 1 931
  • 16
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 425
Erica,  и моя син не можеше да изговаря тези букви и ги заместваше с '' т''. След малко упражнения от моя страна и постепено Георги започна да си ги произнася правилно. Сега има проблем с ''л'' и с ''р''. Тук в детската градина задължително идва логопед и проверява децата, та сега ще чакаме него, да видим какво ще каже.



Забравих да напиша, че синът ми е на 5 години.

# 16
  • София
  • Мнения: 2 493
Незнам, но аз мисля, че децата трябва да бъдат научавани да изговарят звуковете правилно. Още от малки. Или там когато трябва, но не да станат, примерно, като Ивайла Бакалова на 20 години и да фъфли и да ходи на логопед чак тогава, и пак да не се научи да говори... Откъде сте сигурни, че детето няма да иска да стане журналист, говорител, депутат или някоя публична личност... Тогава е много смешно ако има говорен дефект, какъвто и да е той - "р", "л", "г", "с", "щ"... Аз лично много се дразня от разни водещи дето не могат да говорят правилно.  Друг пример: Любен Дилов - син.
Аз лично не бих се примирила с факта, детето ми да не може да произнася правилно някой звук. Но това си е мое лично мнение.

Общи условия

Активация на акаунт