Деца, отглеждани в чужбина-5

  • 29 067
  • 702
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 96
Боже цял ферман съм изписала извинете ме, ще ви разбера ако не ви се чете и на мен не би ми се чел!  Crazy

# 76
  • Мнения: 2 369
аз вече няма да ви се хваля за нищо:( ми провали м исе работата! майката на бебето накрая са я отстранили и няма да я вземат на работа:( само на три седмичен курс ще ходи и аз тогава ще го гледам.дано не я хване и някой грип сега и д апропусне и курса с моята каръщина:( ейййй немога д аизкарам пари аз и това е! като омагьосана съм.

# 77
  • Rennes, France
  • Мнения: 478
Ей,Марита - дано повече късмет имаш, че нещо наистина ти си изплъзват нещата Rolling Eyes Hug
Аз само влизам да ви честита ДЕНЯ НА ВЛЮБЕНИТЕ И ДЕНЯ НА ВИНОТО newsm51 lovekiss ОБИЧАЙТЕ СЕ И БЪДЕТЕ ОБИЧАНИ!!!

и аз тази нощ не спах, но си взех книгата препоръчана ми от Джут /страшни благодарности за книгата Hug/ и съм повече от убедена че ще се справим с Луи и скоро ще спи като къпан. А до тогава - на мама дупе да и е яко Mr. Green но затова не се става лесно мама Wink

# 78
  • Мнения: 686
  Честити празници на кой каквото празнува днес   bouquet
  Ние сме добре! Предната нощ до 4,30 имахме изпълнения, температури, повръщане. В 7 стана и нищо и нямаше и от тогава все едно нищо не е било. Все още повече се убежвам, че всичкото ни тегло е от зъби. Почнах да и давам нов имуностимолатор Имунокинд. Пратиха ми и едни чайове от БГ и мисля и тях да почна, та да видим, че вече сериозно се филмирам. Вече си мисля, че е алергична и от къщата  Crazy През седмицата като е на градина нищо и няма, дойде ли у нас, в събота задължително е зле...Като излезем няма хрема, като влезем и се почва с реките. Дано по-скоро да стане новата къща, та да видим.
   Мъж ми изобщо не знае, че днес е свети Валентин. Та го играя сърдита  Crossing Arms Цял ден ми е едно тъпо. Сега ми се подмазва, ще ходел за цветя, ресторант, ама да видим.
  На работа малко ме излъгаха. Шефа ми обеща, че като напусне една жена, ще ми дадат една допълнителна работа, за повече часове. Но вчера почнаха да идват момичета за интервю и ми стана пак тъпо, защото дори не ми казаха. Та гледам и за нова работа, защото с тези 16 часа не мога къща да обзавеждам и изплащам. Но искам да е само сутрин до обяд, та претенции много и ще видим.
  Маритке много гадно, дано намериш друго дете скоро  Hug Дано и алергията да я израсте скоро и да не ви мъчи.
  За ревностите, аз винаги съм си избирала мъже, който да не ме ревнуват и за да нямам поводи да ревнувам, за сериозни връзки. Та това грам не ми е на дневен ред в момента. Дори незнам какви гаджета е имал преди, влюбвал ли се е тн, нито съм питала, нито той ме е питал, ама аз си разказвам  Laughing
  Отивам да погладя, после ще се вкл по темите. АА Сю браво за пелените  Hug

# 79
  • Словения
  • Мнения: 32
Здравейте, момичета, влизам само набързо да ви честитя празниците Hug Бъдете обичани и щастливи!

Многото болни да се оправят колкото се може по-бързо Hug
Ние сме горе-долу добре. Откакто съм без патерици обаче Зара е ми е буквално като паразит ooooh! По цял ден и нощ все се носим, освен като се заиграе нещо.

Зъбите #2gunfire, болна тема и за нас - от 2 месеца поне се мъчи с подути венци и сега най-накрая избиха 2 премолара и 3 вече прозира. Направо рани й се образуваха на венците като пробиваха тези зъби, слава богу всичко е нормално #Crazy

Днес и ние чакахме 100 часа при педиатърката - на малката й е ужасно изсушена и лющеща се кожата на бузките и под едното око и ме хвана вече страх да не стои нещо друго зад това, но уж не - предписаха едно мед. кремче, което моля ви се, се оказа с кортикостероиди, пък и не може да се маже зоната около очите - а точно там е най-зле положението #Crazy
Като прочетох и за патилата на Маритка с Алето - хептен се замислих и панирах newsm78 Any idea/suggestion? Нашата ли лекарка не е в час нещо?

Поздрави и целувки от нас и до скоро (ще гледам да е по-скоро този път и по-обстоятелствено)  bouquet

# 80
  • Edinburgh-UK
  • Мнения: 687
честит празник момичета!Бъдете винаги много обичани и щастливи с половинките си:)
ние сме добре.вече казваме на колко сме годинки и си имаме любимо детско .голяма скица е станал малкият.Ходихме на гости на едно новороденно бебе,и малкият люля бебето и му вика ,,бебе,бебе нани нани,,.Ходихме днеска на ресторант и да не повярва човек цял 1 час си седя на столчето и си хапваше.
water4eрадвам се че се разписа.това да не би да е екзема?
цветизащо не ходиш направо в клиниката?Аз така практикувам и никога не са ме връщали.А и нали ме знаеш за най-малкото и съм го завела на доктор.Може да е хванала някакъв лек вирус.По принцип Виктор като е болен навънка нослето му се оправя и като сме в къщи се почна наново с течащият и запушен нос.А и казваш,че повръща не мисля че е от зъбите.Дано скоро се оправи малката душичка че се измъчи.
Ей,мамчета я бързо да се оправяте и малките също,стига с тези болести
маритамного кофти,че се е алергия от млякото.съжалявам за работата,ще си намериш друга щом търсиш.
cuttyоще ли по 5-6 пъти на нощ се буди Луи?и ние се будим но най-много 2-3 пъти и заспива като посучи.май и аз се замислям да спирам с нощтните кърмения ,че в повече ми дойдоха .
милакак е Мила?
сюпоздравления
за останалите момичета който не съм споменала много  Hug,извинете ме момичета не мога да мисля,много ми се спи.

# 81
  • Мнения: 628
Маритка, не се ядосвай, ще намериш друго бебе да гледаш! Не си втълпявай, че няма да стане - мисли положително.
Ватерче,
Тя като пита Маритка във фейса и ние викахме "екзема", а то се оказа алергия, но просто трябва да се изследва за алергия, помоли да и пуснат проби. Но не мисли предварително лоши неща!
Аз вися пред операционната сега, чакам мама, ще ме пуснат като излезе от упойка да я видя. Тъпо ми е, че много я е страх да не са лоши резултатите, аз се опитвах да я карам да не мисли лошо...ще чакаме! Уф!
Жени, много ми допадна фермана ти, вярно, че няма лоши деца, ами незаинтересовани родители...някой (май Мила) беше казала, че по-глезе и и мрънкащи деца от в БГ не е виждала...вярно обобщение, но си е вярно по моите международни наблюдения. Тук просто е "баба република", особено когато бабите не възприемат, че публикуваните в последно време книги от психолози и лекари са базирани на реални наблюдения, изследвания и е хубаво да променят самите те разбиранията си за методите на възпитание, общуване и т.н. с децата и бебетата.
С всеки изминал ден се убеждавам, че това е проблема на българското подрастващо поколение. Особено като чуя "ама как няма да му обуеш чорапи върху пижамата? Ми ще му измръзнат краката на 25 градуса само..."

# 82
  • Мнения: 628
Цвети, колко е влажността у вас? На нас ни се счупи овлажнителя и Леа като е у нас е със запушен нос и грачи...та ще купувам нов скоростно. Иначе е28% и дори на мен ми е супер сухо и очите ми правят проблеми...
Светле, на Леа пак протече окото миналата седмица, сега ще видя като взема нов овлажнител за въздуха дали ще се успокои. Масажите сега не помагат...но няма да я сондирам за момента, иначе са ми дали координати на най-добрите тук спецове...но ме ми стиска,тая пълна упойка не мога да я преглътна...

# 83
  • Мнения: 2 369
аз не отговорих на въпроса на бибитката за маслото.ми незнам бибитке!тя ни претупа някакси.аз не съм перфектна с немския...даже съм далече от перфектна и неразбрах всичко,някои неща пък забравих,а акто питам мъжа ми явно и той като мен.докато я чакахме той даже подремна в кабинета.абе просто нямам думи! разочарована съм.никакъв списък не ни даде.аз очаквах писмено нещо,защото си знаех,че немога да запомня всичко.

цвети,може и от къщата да е,но ме съмнява.аз лично имах алергия в един апартамет,в който живях година и няколко месеца.алергията ми с епояви с отиването в него и изчезна с излизането от него.точно тогава си направих и тестове за алергия за около 20 алергена и не ми откриха нищо.незнам какво имаше там,но явно от него беше.

боби,аз съм пропуснала нещо и незнам какво е на майка ти? стискам палци!

нямам повече време....извинявам се на другите!

# 84
  • Rennes, France
  • Мнения: 478
Боби стискам палци Praynig Hugдано всичко е наред Hug
Уотърче, ако и нас ни чака същото...леле #Crazy
И аз се замислям за влажността, та ще проверя, но бяхме вчера спешно на лекар . ей Цвети, взе ме даже нямах и час, даже и прередих другите...страшни са вашите лекари. Ама нищо му няма пак...ФАЙН е Crossing Arms ooooh!
Светле, тази нощ се буди сигурно 5-6 пъти - вече не ги броя Tiredама си трая, че и на него не му е лесно Wink

# 85
  • Edinburgh-UK
  • Мнения: 687
cuttyмного кофти.аз на 2-3 събуждания на нощ все мрънкам на моят че много се будил.дано скоро намалеят при вас
боби Praynigза майчето ти.в къщи очето при нас е по-добре,като излезнем навънка почва доста да тече и цялото око вътре е воднисто и секрети наново.Боби и мене ме е страх от пълната упойка много,но доктора ни успокоява,че няма страшно ,лека операция била а и каза че след годинката да мине от самосебе си е много малка,а ако чакаме още например половин година може операцията да не е успешна и да се наложи да му слагат силиконова тръбичка с която да седи 6 месеца.иска ми се вече всичко това да минава,не можем да го оставим да седи с такова око,а и като порасне може да почне да го дразни.каквото ни е писано.дано при вас поне да мине. Praynig

# 86
  • Мнения: 628
Ааа, Маритке, нищо не си изпуснала, аз ме съм казвала просто (доизвадиха цялата щитовидна жлеза, че си влачи рецидив от сто години и най-сетне разбра, че ако чака, то само си расте възлището...) та така. Иначе ще чакаме резултат от материала ...
Светле, на мен друго ми каза бг очна лекарка, която е специализирала в Японоя и е работила тук, сега е във Франция. Каза ми, че не е привърженик на пълната упойка при толкова малко дете. И че си е наше решение...на Леа навън, ако духне вятър веднага и потича сега, ама не знам, не мога да се реша!
Уф, оплаках се...

Изчетох я статията за "възпитанието по френски". Малко прекалено ми се струва обобщението, просто начина на живот според мен е причината, не толкова че всички са търпеливи към децата си и специално ги учат да "изчакат"...от 2,5 месеца макс 3, бебетата на тази средна класа за която тя говори са на ясла , има по 5 лели за 6 деца, вечер са с родителите и затова те се занимават с приказки и да ги видят, децата от 3г на училище се учат на "дисциплина", лудуват с другите...докато американките, с които тя сравнява са в случая домакини по цял ден и им писва явно. Някак твърде обобщителна статия, но има много истини, както и неистини за мен. Познавам деца (е, в случая са на американец и французойка), които ужасно разхвърлят храна, просто умишлено, но пак е частен случай може би. Не знам, аз харесвам тихия глас , с който наистина обясняват на децата си франсетата кое е добро и лошо, дори мисля , че отбягват "не", а обясняват "защо и какво". Ми с две думи нищо не казах май, но ми е бъкана тиквата с бърканици днес.

# 87
  • Мнения: 96
Боби хайде мамчето да се възстанови много бързо и много хубави резолтати да има.
А някой гледа ли "почивна станция" в неделя? Аз сега гледах предаването на запис и говориха точно за боя като начин на възспитание. Е то нямаше такава простотия всички са против, но всички шляпат децата си. Аз съм адски против това и никога не бих си позволила макар да ме изкарва извън контрол понякога, но тогава излизам от стаята(навън никога не ми е правил номера). Разбирал ме е жинаги като кажа "НЕ" и никога не си е позволявал да отиде на улицата докато аз заключвам вратата или да навлезе във строителния район(тъй като около нас все още се строи му е много интересно да гледа големите машини, понякога някой от машинистите го взимат да му показват тракторите от безопасна дистанция). Сега едното му приятелче се е научило да удра и на няколко пъти го удари в петък и вчера младши се опита да ме удари мен и баща си на няколко пъти, но много бързо разбра, че така небива. Немисля че боят решава проблема той само би го задълбочил и е можеби повече за успокоение на родителите че те са шефовите. Вие какво мислите?

# 88
  • Мнения: 42
Ох,разби ме тоз гръцки нет..Честит празник на патерици на всички..кой,каквото празнувал...Аз си имам 2сърца-едно от яслата на Алекс и едно от таткото вечерта.... Joy

Да кажа за алергията...Алекс е с алергия към лактозата..в смисъл,вече не е особено висок процента,изразява се предимно с атопичен дерматит...т.е.крачета,ръчички и бузи стават на лишейчета-тип"жал ти е да го гледаш"...все още не виждам да има напредък,но и аз го ограничавам..мисля,че съм писала-заничам по етикетите колко е процента масленост и тогава се престрашавам..киселото мляко с 0%/има такова и плодово е добре,кашите на Нутриция и каквото още има от аптеката и доскоро пиеше НАН ХА..Прясно мляко съм използвала във кашички и кремове-детско,на Адванс,със занижена лактоза.Правели са ни кръвни тестове,имаше вероятност да е към краве по-специално,а др,да се приемат добре,лактоза,казеин,хистамин/най-вече заради бананите/и ако някои се интересува ще изровя резултатите....Ако е към лактозата-проблем,че е не само телешкото,но и козе,агнешко/демек мляко-правещи,както се смея аз/..а ако е към белтък-пилешко,пуешко/яйце снасящи/....
Другото,което ми идва на ум е,че понякога слабата алергия може да отключи и ринита...демек нослетата да са запушени/или сополиви и от това...аз вече за това се притеснявам-аман вече,месец и нещо-да са зъби,да е грип,ма то не минава...
Целувки....

# 89
  • Мнения: 2 369
за боя родители-деца няма д акоментирам дори,но какво ще кажете за боя между самите деца? казанто от джени миприпомни как едно дете,което беше тук (кандидатче евентуално да го гледам,но в неопределено бъдеще),на възраст точно като Алето,момче се опитваше през цялото време да бие мойто дете.дори на два пъти успя да го бутне,а Алето горкото въпреки нанесената физическа обида и явна враждебност усмихвайки се му подаваше играчка.то неразбираше невинното мое какво се случва и си нямаше и на идея.ами на вас мога да си кажа честно и откровенно,че това дете ми стана противно и надявам се няма да ми го водят да го глеедам,защото немога.може да реагирам първобитно,но това ми е инстинкт и сърцето ми е разбито при тази гледка.и може да реагирам пак първобитно,но ако много зачести и разни екземплярчета прекалено ми бутат и бият детето ще го науча да се отбранява по същия начин.неискам да бъде бития! в училище знаете е някакъв ужас и си имат тяхна йерархия (аз си спомням още училищното време,че даже и детската градина е така).е неискам мойто дете да бъде от битите и унижаваните.какво мислите? сигурно ще ме критикувате,но само д аотметна,че живее в град,в който преобладават балканските събекти и детето и ако останем тук ще учи предимно с турци,албанци,сърби и косовари,а те не си полюват.особено последните три групи.родителите им ги бият и са си като наше село.

Общи условия

Активация на акаунт