Деца, отглеждани в чужбина-5

  • 29 035
  • 702
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 490
Цитат
мимкис,а какво ще пие? ако неиска тези заместващи млека от ориз и т.н.?аз нямам толкова много кърма,а той си обича млечни неща.ами грисове и разни други десерти как ще му правя? и общо  взето аз не му готвя,а купувам готово (той неиска моите специално готвени за него храни) и сега ще трябва и да му готвя,но поне не всичко:) а аз не разбрах телешко месо може ли да яде?
 Вода ще пие Grinning, чай евентуално(зависи от билките). Вместо десерти му давай плодове,домашни или безмлечни сладки, готови храни също има,специално и пюрета доколкото знам, имат отметка за алергични деца. Аз не съм купувала, но в БГ съм виждала. Телешкото не е препоръчително,същия белтък, алерголога ще ти даде насоки. Хубаво е да го тестват и за ядки и бобови, бадемовото мляко и сметана от кашу са добри заместители на млечния вкус. Peace
   Бибитка,все забравям да питам.Тази вода,която пие Бибитчето е с естествено високо ниво на калций или е добавен(като при млеката)? Даваш ли му и витамин Д?
   Боби, при нас днес дойде пролетта Simple Smile около 18 градуса е. Нямам новини по другото питане Peace
  

# 61
  • Мнения: 628
Марита,сметанката и тя е кравешка, забрави ! Оризово мляко го научи да пие, само че давай много плодове, то запича Wink
Мимкис, браво! Тука е пак минус 10! Писм/на на зрителите вече!

# 62
  • Мнения: 293
Ехееее Мимкис, завид-завид  Flutter
Защо толкова болнички пилета, да се оправят всички  Hug Хайде наистина да си отива тази зима, че се изтормозиха децата, че и някои мами покрай тях  Tired
Цвети, при вас всички педиатри ли са такива, мътно си спомням че вие искахте да ги сменяте ама сменихте ли ги или нещо аз си фантазирам  Thinking  Hug за малката и най-вече за теб, горе главата, скоро ще спрат и зъби и болести  Hug
Боби, вие кое по номер зъбче изкарвате, при вас нали са много епохални и все ми се струва че аха-аха ще се похвалите с пълен комплект Simple Smile
Това за ревността не мога да го разбера, но аз съм напълно лишена от такова чувство, с мъжа ми си имаме пълно доверие, а и поводи не си даваме. Знаеме за бившите, но само основната история и повече не се и ровим, всеки си има негово минало и то си е за него  Peace
Сега да се похваля, днес сме цял ден без пелена, само за следобедния сън й сложих. Сутринта след като си свърши всичко в тоалетната и отидохме да закусваме, след няма и 5 мин, почна да вика "диш" демек ходи й се до тоалетна, свалям пелената и хайде на гърнето, тя става след 30 секунди, питам има ли пиш, маха с глава. И реших да си направя експеримент, оставих я по голо дупе, само и сложих едни дълги чорапи като бейбилегс и един суичер колкото да й покрива дупето и я оставих да вилнее, по едно време я гладам запъти се със страшна сила към гърнето и без дори нищо да ми каже си седна и се изпишка  Heart Eyes Сега съм й сложила само гащички и панталонки и й напомням ако има "пиш" да сяда на гърнето. Вече на няколко пъти си казва и сама тича към гърнето  Heart Eyes Надявам се така да се задържи, поне докато сме вкъщи да махнем пелената.

# 63
  • Rennes, France
  • Мнения: 478
Сю, браво Hug Partyстрахотно се справяте с Лия Heart Eyesдано така да остане.
Боби, това в България си е направо страшно...като се чувам с нашите и направо се плаша. Тая зима да си отива вече ooooh! Crossing Arms
Цвети, тези дни си мислех за вас, дали ви е минала кашлицата Tiredама вие още сте там...дано да не е нещо сериозно, и дано успееш поне да я чуе лекар. Аз тук поне с това нямам проблеми, но не значи че не кашля ooooh! но според мен си е от зъба и чакам да излезе...докато дойдат другите Mr. Green
Марита,хайде лека-полека ще са нагодите с диетата Peace А за ревността - no comment - той мъжа ти верно е извън релси ooooh!. Ние си иаме пълно доверие, знаем за минали връзки и това е. Не се ровим, даже се бъзикаме ако нещо стане на въпрос...но доверие имаме и двамата на 100% Peace
Мимкис, идваме при вас - искам пролет Party Руми, тая Т от 42 направо ми взе акъла Shockedаз при 39,4 се шашнах малко... Rolling Eyes
Джени, да се оправя вашия клоунчо Crazy Беболинке, вие как сте? Иве, а Мони?
Светле, да се разпишеш как сте с Вики... Фльорче, пиша черна точка вече Whistling
Айде оставям ви да си гледам мъжете Heart Eyes

# 64
  • Мнения: 3 241
Къти, Merci за питането.
Не се оплакваме, Моника е във форма. Вчера нищо, че беше -8 ходи да храни патета, ама тях ги нямало. Вечерта я водих на басейн за да й се махне боята от ръцете, че нищо, че рисува с четка, е с черни нокти Simple Smile

# 65
  • Мнения: 2 369
оохх чакахме минимум един час в кабинетада дойде да говорим 15 мин.закъсняха ми с един час от насрочения!! минимум един час! бах ти и швейцарската точност. ехее кога тръгнах за натм,а е сега се върнах.
няма да правим супер строга диета ми каза,но аз мисля да правим.каза,че мога д аму давам йогурт с бифидус (незнам какво е това на бг...сигурно пробиотик?),можело и малко сирена и сметана.сметаната не била така опасна,защото белтъка и бил изтеглен и е само на мазнина.аз обаче немисля д аму давам,защото ме е страх.тя каза,че е в много лека форма алергия и дори май не е иточно най-развихрила се.каза,че е много възможно на две години да я няма.ами купихме оризово мляко и той много даже го хареса.сега изпи има 300 мл(не го мерих да видя,но на око толко ми се струва),а толкова е пил когато е много прегладнял,а сега не беше.бинго!разни данониновци и тем подобни плодови млекца каза,че и да не е алергично детето нетрябва д аму се дават.аз не,че не го знаех де,ама ето и тя ми го подтвърди най-официално.шоколад,ако иска да съм давала черен:) божеее чак пък и шоколад хахах.....ами каза,че не е зле да му направим един биорезонанс,но трябва д авидим какво ни плаща застраховката и колко ще ни струва тази екстра.това е.каза,че е се видим пак като стане на две години.ами радвам се,че е така добре,че чак не ни ограничава до дупка млеката.поуспокоена съм.аз не,че се бях шашнала чак,но просто трябва да променям хранителния режим,който така мъчно установих почти.злояд е и е борба с много от храните.определено си нагъва най-много млечни.е това само ме пообърка малко.

а за ревността той моя мъж сега ми има доверие бе дами:) той ревнува предимно от миналото.не става въпрос за недоверие.на мен щеше да ми е по-лесно ако ревнуваше сега,защото нямаше д аму давам повод просто,а как да изтрия миналото? ми и той не го знае чак в такива големи подробности (смятате ли,че би ми позволил д аму разкажа?),но това не му пречи сам да си измисли подробностите и д аме тормози все едно,че бяха наистина:)

Сю,браво! аз няма скоро да спра да бриша каки,а ми се ще обаче.

айде може да с епохваля,защото почти е станало.аз го държех  за когато е тотално сигурно,ама трябва да съм голяма къръчка,за да с епровали.намерих си едно бебе,което д агледам постоянно докато майка му работи на 100% заетост.тя е пред подписване на трудов договор и аз всъщност за тогава държех новината,но едва ли няма д аподпише.ето,че най-исканата от мен работа ще я получа май накрая след кански усилия д анамеря такава.ще съм тагес мутер (немските знаете какво е) и ще ми го водят в нас,а после и ще си го вземат.така аз хем съм си в нас,хем си гледам мойто,хем то не е само,а е като с братче,хем изкарвам и пари:)само,че бебето е само на 5 месеца.има бая д апочакаме докато започнат да си играят:) вече два пъти го гледах у нас,но Алето е много опасен и аз буквално за минутка немога да оставя бебето без надзор и то близък надзор.много е трудно така! майките с такива малки деца просто незнам какво правят!докато това бебенце е тук аз буквално съм извън строя за всичко друго.ще трябва да му измисля някакво безопастно място,ъдето д амога да го оставям поне за малко.имам райзе/травел легло и него мисля да приспособя с капак някакси,за да е като в клетка и алето да неможе да бръкне,нито да може да го удари,ако метне с нещо по него Joyдокато детето м ие малко смятам това да работя.с времето може и още деца да си намеря,а и един курс на тази тема ще изкарам.като порасстне ще видим какво ще ми се прийска:) аз междувременно мисля да изуча някаква професия тук.има такива училищ,в които ходиш само събота.цял ден в събота.абе всичко са измислили братята швейцарци:)

хайде спирам да ви досаждам,че много размисли и страсти ударих днеска хахах

# 66
  • Мнения: 2 369
мамуууу голем ферман!

# 67
  • Мнения: 176
Cutty мерси че питаш, и ние да не останем по-назад сме болни. Е вече се оправяме де, но бяхме доста зле особено аз, с ужасна хрема, кашлица и разстройство.   Close И така вече 2 седмици.  Sad Вирус някакъв явно, ама ни разказа играта... ooooh! Айде и аз се оплаках  Laughing

Маритке честито за работата, и аз Боби го давам на такава детегледачка по няколко часа 2-3 пъти седмично и той се чувства доста добре с нея. Въобще съм много доволна.  Peace

# 68
  • Немция
  • Мнения: 6 924
Маритке, добри новини! Доста ви е позволено,а с маслото какво е положението(то би трябвало да е с още по-добри позиции от сметаната)- какво му е по-разли4ното на киселото мляко с бифидус при деца с АБКМ? Дано по-скоро израстете алергията!
Дано вси4ко е то4но с новата работа! Все едно ще имаш две деца в кьщата, тъкмо ще споделяш как се гледат породени. Wink

Мимкис, водата си е натурално с пове4е калций, директно от извора. Докато не ни се наложи да тьрсим за такава, не сьм и предполагала, 4е калцият така вариира при разли4ните води- отваряйте си о4ите при пазаруване на минерална вода, има води и с калций 900 мг/л Crazy. За нашата( 539 мг/л), тоест на Бибит4ето ни предупредиха в студовете да не я оставяме в багажника на колата, 4е калцият щял да стане на кристали. Laughing
Витамин Д ве4е не даваме, давахме до втората годинка, но се замисляме да даваме през мра4ните месеци отново, питахме консултантката по хранене, с която се съветвахме по хранителните вьпроси и тя ре4е, 4е нямало нужда, но дори и да решим да даваме, вит.Д не се натрупвал в организма, така 4е може.

Беболинке, гонете вируса от кьщата ве4е, 2 седмици достатъ4но се е навьрлувал. Rolling Eyes

Сю, браво за развитието с гьрнето, досетлива мома си имате, знае ве4е що е пиш и ако. Grinning

# 69
  • Мнения: 154
Сю, завидях ти  Peace честито!
Ох като ви чета, тръпки ме побиват с тия болести, да се оправяте всички и бързо Simple Smile
Маритке, ама то ви е двамата не сте съвсем в ред, добре сте се събрали  Joy пък ние насолихме само мъжа ти Wink
Аз да ви разкажа, като дойдох тук и отидохме по родните места на мъжа ми, той първо ме запозна с първата си любов, след това ме заведе на гости на родителите й (няколко пъти, а майка й ме гледаше странно) и накрая за капак с последната му американска бивша, широко скроената ми душа не беше в екстаз Simple Smile))))
А моят син от ден на ден, става все по-прекрасен и по-прекрасен, не мога да спра да му се любувам, вчера го заведохме за първи път на истински фризьор, ей няма такава радост, понеже подстригаха татко му преди него и той се усети, че е вече голям и се държа като истински мъж Simple Smile

# 70
  • Мнения: 753
Момичета, попадна ми тази статия за възпитанието "по френски" Simple Smile http://www.segabg.com/article.php?id=588773 и ще ми е интересно да прочета и вашите наблюдения, пък и не само по френски, а и по английски, по немски и т.н. Simple Smile

# 71
  • Мнения: 154
И мен ме интересува възпитанието, някой да препоръча някоя хубава книжка?
За статията съм със смесени чувства и не съм сигурна как да я коментирам, но за мен няма по-нервни деца от българчетата.....не че познавам много деца небългарчета Simple Smile)))

# 72
  • Мнения: 1 298
Терминатор, по-скоро няма по-нервни родители от българските.
На децата нищо им няма по мои наблюдения, но да ти се карат за щяло и нещяло
не си е работа.

Момичета, чета ви, но не ми се пише много.
Нико ми изпива силите. Не спи вечер, мрънка и реве, едва гледам.
Имам нужда от почивка вече, от сън и малко спокойствие.

Цвети, много често е болна Мишелката, горкото дете...

# 73
  • Мнения: 490
Цитат
Търпението обаче не е умение, което можем да усъвършенстваме, както го правят френските родители. Смятаме, че това е част от характера на децата. Според нас родителите или имат късмет и получават дете, което може да чака, или нямат", споделя специалистът.
bowuu Според мен това е много вярно Grinning Аз лично съм против обобщенията и мисля,че истината е винаги някъде по средата. Възпитанието също има пряка връзка и с изповядваните ценности, а европейските и американските са доста различни Peace
   ПП. Ако някой е чел книгата "Френските деца не разпиляват храната", да сподели трикове,че моето е невероятно в това отношение Tired ,само вкъщи, навън се държи супер прилично и никой не ми вярва като кажа,че вкъщи повече хвърля отколкото яде ooooh!
  Сю, браво много ви се радвам Hug
  Бибитка, предполагах,че е естествено нивото, при нас за съжаление няма такива екстри като изворна вода,има 2-3 вида минерална и съм ги проучила и двете, нещо като трапезна са по скоро. Това за леда е много интересно Laughing Не знам дали си попадала на това като препоръка за првенция на алергии
http://www.bg-mamma.com/index.php?action=article;id=3453
http://www.bg-mamma.com/index.php?action=article;id=4688
 На мен ми изписаха едва последната седмица от бременността и за това не съм пример, но според мен помагат пробиотиците,разбира се след консултация с лекар Peace
    МИла, зъби ли ви мъчат? И Давид е супер кисел, но вади по няколко зъбчета наведнъж и го разбирам милия, гледам да спя с него през деня.Дано скоро преминат тези кризи и при вас Hug
   Цвети, как сте?
  

# 74
  • Мнения: 96
Докато звярът спи да се включа и аз пълноправно, че последните 3 дена прекарваме в гушкане тип "мамо не ми е добре."
За ревността мога да говоря много имам ужасен опит с така в бг и вярвайте ми скъса ми нервите.
Сега си давам сметка, че ако ние с мъжо бяхме ревниви то непременно щяха да ни липсжат някой крайници. Все пак говорим за човек с минало. Бивша съпруга при която отсяда когато отива да види двете си деца, не е нувно винаги да се плаща огромни сметки за хотели. Най добрият приятел на мъжо е женен за бивше гадже на ММ и се срещаме доста често по семейно. Това лято щерката на ММ прави 18 и всики задружно сме във Франция да празнуваме. Не виждам нищо ненормално това е един негов минал живот който с нищо не застрашава моят. А също така редовно в колата на мъжа ми може да се намери някое червило, очила или дневник със химикал, все пак той е фотограф и често вози бедните журналисти. Според мен ако човекът до теб си заслужава и те обича , то ти несъмнено си спокоен и уравновесен. Обратното само би те докарало до лудотс и напълно умопомрачение. Нека не забравяме че животът ми не свършва с моят мъж и моето дете, аз също съм човек и задължавам да се спазва и моето лично време и спокойствие.

За темичката за възпитанието имам наблюдения на френските мами(все пак бившата е французойка) и наблюдението ми над децата в една по-напреднала възраст определено е доста добра. Аз съм на Абсолутната теория че няма лоши деца има лоши родители. Ако в семейство има някакви нервни окончания, викове и неприязъм то децата веднага усещат това(забелязала съм това и от собсвтеното ми дете когато на мен ме мие на кеф как и той е много нервен. Аз съм на апсолютното мнение че децата ТРЯБВА да могат да си играят сами и майките ТРЯБВА да имат време и за себе си. Не бих слагала цели нации под един знаменател навсякаде има деца които са по-разглезени и такива които са по-пораснали за възрастта си, това за мен се дължи на родителската ръка. Аз съм против боя, но в същото време за мен няма нищо по-важно от правилата и това те да се спазват. Много от нещата които прочетох в статията са точно това което правим ние в къщи(макар тати да е малко мека мария).
Казва се "Не" много ясно и отчетливо на нещата с които той не трябва да се занимава, това в никакъв случай не го е направил стресиран.Но не му се казва, че е лошо момче, а че това което прави е лошо и ако той неиска да е лошо момче небива да го прави, или че аз няма да играя с него докато той не спре да прави нещо. За мен е много важно той да ме слуша и така и двамата сме спокойни и щасливи и аз го слушам него когато той иска нещо. Съгласна съм с това че трябва да има добре поставено преме за ядене и каквото съм наготвила това се яде, ако не иска трябва да чака до следващото хранене, не готвя по 10 манджи и не се моля с летяши хеликоптери. Имаме снакс 1 път на ден и той определено не е захарен, но плодовете и снакса от заленчуци ни е много любим. Моят син стои в стола на ресторанта без да се върти и да се опитва да се отскубне и се храни долу-горе прилично(винаги става така че под стола има храна, но това го дължа и на факта, че той е още наистина доста малък. Но определено стои на тротоара и на пътя се слиса само когато мама е позволила не го държа за ръка постоянно, а му имам доверие.

Общи условия

Активация на акаунт