ЕВРОВИЗИЯ - Malmö 2013 (тема 13)

  • 24 383
  • 578
  •   1
Отговори

Анкета

Одобрявате ли смяната на "Кисмет" със "Само Шампиони"?

Опции:

  • Мнения: 28

58-ят Международен конкурс за песен - "Евровизия", ще се проведе от 14 до 18 май в гр.Малмьо - Швеция. Домакин на събитието е "Малмьо Арена", която е дом на Allsvenskan (хокеен отбор) и на полуфиналите на Мелодифестивален. Това ще бъде петият път за Швеция да бъде домакин на събитието и втори за Малмьо.



СТАРИТЕ ТЕМИ
ЕВРОВИЗИЯ 2012-2013 - полуфинали и финали
ЕВРОВИЗИЯ 2012 - тема 11
ЕВРОВИЗИЯ 2012 - Final
ЕВРОВИЗИЯ - 9-та тема “Light your fire!”
ЕВРОВИЗИЯ - 8-ма тема “Light your fire!”
ЕВРОВИЗИЯ - 7-ма тема Подготовка за Баку 2012
ЕВРОВИЗИЯ - 6-та тема РЕТРОСПЕКЦИЯ 2000-2011
ЕВРОВИЗИЯ 2011 - 5-та тема ГОЛЕМИЯТ ФИНАЛ-14.05.2011 (коментари)
ЕВРОВИЗИЯ 2011 - 4-та тема ПЪРВИ и ВТОРИ ПОЛУФИНАЛ (коментари)
ЕВРОВИЗИЯ 2011 - 3-та тема НА ИНАТ " Силата ще бъде с мен... "
ЕВРОВИЗИЯ 2011 - 2-ра тема FEEL YOUR HEART BEAT !
ЕВРОВИЗИЯ 2011 – бъдещите проекти



Избраните песни и изпълнители:

Първи полуфинал:
1. Austria: Natália Kelly – Shine
2. Belarus: Alyona Lanskaya - Rhythm Of Love
3. Belgium: Roberto Bellarosa - Love Kills
4. Croatia: Super Klapa - Mižerja
5. Cyprus: Despina Olympiou - An Me Thimase
6. Denmark: Emmelie de Forest - Only Teardrops
7. Estonia: ? - ?
8. Ireland: Ryan Dolan - Only Love Survives
9. Lithuania: Andrius Pojavis - Something
10. Moldova: ? - ?
11. Montenegro: Who See - Igranka
12. Russia: Dina Garipova - What If
13. Serbia: ? - ?
14. Slovenia: Hannah - Straight Into Love
15. The Netherlands: Anouk - Birds
16. Ukraine: Zlata Ognevich - Gravity

Втори полуфинал:
1. Albania: Lulgjuraj & Bledar Sejko - Identitet
2. Armenia: Gor Sujyan - ?
3. Azerbaijan: ? - ?
4. Bulgaria: Elitsa & Stoyan - ?
5. F.Y.R. Macedonia: Lozano & Esma - Imperija
6. Finland: Krista Siegfrids - Marry Me
7. Georgia: Nodi Tatishvili & Sophie Gelovani - Waterfall
8. Greece: Koza Mostra and Agathonas Iakovidis - Alcohol Is Free
9. Hungary: ? - ?
10. Iceland: Eyþór Gunnlaugsson - Ég á Líf
11. Israel: ? - ?
12. Latvia: PeR - Here We Go
13. Malta: Gianluca Bezzina - Tomorrow
14. Norway: Margaret Berger - I Feed You My Love
15. Romania: ? - ?
16. San Marino: Valentina Monetta - Crisalide
17. Switzerland: Heilsarmee - You and me

Финал:
1. France: Amandine Bourgeois - L'Enfer Et Moi
2. Germany: Cascada - Glorious
3. Italy: Marco Mengoni - ?
4. Spain: ESDM - El Sueño De Morfeo - ?
5. Sweden: ? - ?
6. United Kingdom: ? - ?

Последна редакция: вт, 26 фев 2013, 00:21 от ≾_Smile_≿

# 1
  • Мнения: 11 816
Мерси за новата тема!  bouquet
Може би в анкетата трябва да има и опция - нито една от трите или комбинация от трите песни..

# 2
  • Мнения: 1 758
Оо,благодаря за темата, Смайли! Wink Най-вече благодаря за списъците с избраните песни, че вече съвсем се обърках.
Сиси, не може да има опция "нито една от трите", защото така или иначе някоя ще изпратим.
Аз не знам как да гласувам - харесват ми повече ритъмът и мелодията на Кисмет, ама повечето викат, че третата най-добра. Blush
От песните, които не са избрани или не са представени чакам с най-голям интерес Gor Sujyan - Армения и Валентина Монетта - Сан Марино, песничката за Социалната мрежа беше много симпатична. Интересни ми са Израел и Азербайджан. И също, коя песен ще избере  Marco Mengoni.

Последна редакция: пн, 25 фев 2013, 16:07 от Morphea

# 3
  • Мнения: 9 133
Smile   Hug за темата.

Снимки от израелската сцена

Скрит текст:



# 4
  • Мнения: 11 816
Сиси, не може да има опция "нито една от трите", защото така или иначе някоя ще изпратим.
Аз не знам как да гласувам - харесват ми повече ритъмът и мелодията на Кисмет, ама повечето викат, че третата най-добра. Blush

Защо да не може, това си е форумна анкета, а не официално гласуване.. Simple Smile Сама казваш, че няма как да гласуваш.. Аз също! Wink Сигурна съм, че четвърти отговор - песен, сбор от трите - ще събере доста гласове! Нали и това е целта на анкетите.. Но както желаете, просто споделих, че аз не мога да гласувам в така зададената анкета..

# 5
  • Мнения: 13



Аз дадох глас за "Само шампиони". Още от самото начало съм си за нея. "Кисмет" ми идва прекалено фолклорна, а "Дзупай, либе босо" ... нямам мнение. Не мисля, че е подходяща.

# 6
  • Мнения: 747
Запис в новата тема!   bouquet

# 7
  • Мнения: 28
Все пак анкетата е коя песен предпочитаме да отиде, не може никоя да не изпратим, затова не съм поставила такава опция. Ако никоя не ти харесва, избери най-малкото "зло".  Laughing

# 8
  • Мнения: 262
Благодарност за новата тема     Пропуснала съм избора на песента на Франция  newsm78

Сиси ♥♥ поставя интересен казус, който не е за подценяване - нито една песен не й допада за представянето ни в Евровизия. В предишната тема имаше и други подобни постове. Предполагам, че те няма да гласуват в горната анкета, защото по принцип не искат да избират зло, дори да е най-малкото. Така няма да се знае колко точно фенове на Евровизия не одобряват нито една от бг песните. А това, колкото и хипотетично да звучи, че някой официал ни чете насериозно, би могло да се вземе предвид при обсъждането на правилата за Евровизия за следващата година от БНТ.

По принцип считам вътрешния избор за казионен (предлага се само на някои изпълнители, а няма ли и други достойни, които междудругото са подминати?) - друго е откритата конкуренция с много участници. Прави ми впечатление тазгодишната селекция на Израел -след години на вътрешен подбор са  възприели скандинавския подход - 3 полуфинала и "Втори шанс", като "Втори шанс" май е с техен индивидуален подход - 6 песни ще се конкурират в 3 дуела, като победилите песни  минават във втори кръг и една от песните отива на финал.

# 9
  • Мнения: 3
Драго Драганов ще води шоуто за избор на българската песен в "Евровизия" 2013. Какво още ви очаква ще разберете ако посетите следната връзка:

http://eurovision.bnt.bg/%D0%B8%D0%B7%D0%B1%D0%B8%D1%80%D0%B0%D0 … 80%D1%8A%D1%85-3/

# 10
  • Мнения: 11 816
Все пак анкетата е коя песен предпочитаме да отиде, не може никоя да не изпратим, затова не съм поставила такава опция. Ако никоя не ти харесва, избери най-малкото "зло".  Laughing
Не, анкетата е с въпрос - коя песен харесваме, а не коя предпочитаме да отиде, за мен има разлика.. Аз харесвам всички, но никоя не харесвам достатъчно много, затова предпочитам песен, върху която да се поработи още, да бъде смесица от трите, защото във всяка една има по нещо хубаво.. Има още време и тая надежда, че може да се пипне песента, която в крайна сметка ще ни представя! И точно защото анкетата не е официална, можем да изразим мнение, пък все някой може да я вземе предвид.. Гледам, че активността в гласуването е изключително слаба, защо ли?! Може би точно защото и други не гласуват по същата причина.. Не искам да гласувам за "по-малкото зло", просто ще гледам отстрани, за съжаление..

Сиси ♥♥ поставя интересен казус, който не е за подценяване - нито една песен не й допада за представянето ни в Евровизия. В предишната тема имаше и други подобни постове. Предполагам, че те няма да гласуват в горната анкета, защото по принцип не искат да избират зло, дори да е най-малкото. Така няма да се знае колко точно фенове на Евровизия не одобряват нито една от бг песните. А това, колкото и хипотетично да звучи, че някой официал ни чете насериозно, би могло да се вземе предвид при обсъждането на правилата за Евровизия за следващата година от БНТ.
Peace Именно!

# 11
  • Мнения: 28
Ето сега вече можеш да гласуваш за по-малкото зло.

# 12
  • Norge
  • Мнения: 2 311
Isis , прекрасен коментар.   bouquet
И да, аз, подобно на Сиси, не гласувах. Няма как да го направя, песните е ужасяват. Така и не съм ги изслушала изцяло. От малкото, което погледнах, мисля, че първата би могла да стане за нещо, при ред условия, няма да ги изброявам. Вече дали тя е подходяща за случая, това е друг въпрос.
Като изключим и факта, че вместо абсурдни (чети кичозни) плетеници от народни припявки и рап аз предпочитам да слушам Ben Webster, отношението ми към трите предложения вярвам, окончателно се избистря. Mr. Green

# 13
  • Мнения: 11 816
Ето сега вече можеш да гласуваш за по-малкото зло.
Не разбирам?!

# 14
  • Мнения: 28
Ето сега вече можеш да гласуваш за по-малкото зло.
Не разбирам?!


 Mr. Green Промених въпроса. Иначе по песните би трябвало да се работи и на финала да видим по-добри резултати.

Общи условия

Активация на акаунт