Не се решавам

  • 6 528
  • 83
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 5 262

ОО лежането на кълката, жената нали плаща не ми харесва в мъжете (е то аз и за това не искам да имам общо с такива). Баща ми заряза кариера на много добър учен, защото с това не се издържа семейство и сега бачка по N на брой часа (не издържа мен от много години, но си има раходи и в началото предимно за мен и обучението ми). Така че мъжа трябва да може да докарва нещо към семейния бюджет.
Пуухи, да поискаш помощ от майка ти и баща ти няма да е проява на слабост, а на сила. Сигурна съм, че те те обичат и ще те разберат, а и дълбоко се съмнявам някой да си помисли, че едно дете е грешка  Peace Разбрира се за овенчетата може и да не е така, НО когато има едно малко същество ще разбереш, че има и по-важни неща от гордостта, а и няма да е толкова страшно.

Та, моя съвет остава същия- разговор с човека до теб, кога мисли да се промени факта, че ти го издържаш, за да има бебе. И промяната.... тогава може да започнете опитите за бебе.  Heart Eyes

# 31
  • Мнения: 739
А дали той е мъжа. Няма как да е друг Simple Smile. Аз досега не съм имала друга връзка с мъж,който да отговаря на чувствата ми, т.е. мисля, че няма кой друг да ме обича и иска  Simple Smile щом никой не е за 30 г. Значи не виждам как ще се разделим примерно и аз ще тръгна да търся финансово стабилен татко за моето бебе. И тук навярно се преплитат моята обич и страх. Аз  го обичам, защото за пръв път някой се осмели да обича мен и се страхувам, че ако го изгубя оставам пак сама може би за винаги....
poohito, нещо примирена ми звучиш (визирам цитираното). Сама се ограничаваш и си казваш, че този е най-добрия за теб мъж. Как така да няма кой друг да те обича? Разбира се, че има - просто трябва да си дадеш шанс. На мен ми се струва, че си се хванала за този мъж като удавник за сламка - че нямало кой друг да те обича и иска  - това да не е нещо дето той ти го втълпява? Някак си не ми се връзват горните ти писания с факта, че си овен. Един овен никога, ама никога не би се докарал в положението, в което си се насадила ти. Може и много грубо да прозвучи - но според мен, ти просто си му много удобна на този мъж. Има си теб да плащаш всички разходи, докато той си изплаща стари борчове - борчове, натрупани от предишен живот, в който ти не си участвала. Някой по-рано писа нещо, което не е лошо да обмислиш много добре - какъв е потенциала в мъжа ти? Виждаш ли в него желание и прави ли нещо за да се променят нещата? Аз не мога да си представя един уважаващ себе си мъж да позволи половинката му изцяло да плаща наем, режийни, храна и т.н.
По-добре сама, отколкото зле придружена!

Шмурди    202uu

Последна редакция: пн, 13 фев 2012, 23:43 от Фики

# 32
  • София
  • Мнения: 8 021
На повечето двойки се е случвало да са с разменени роли, времената са динамични. Въпросът е да не е перманентно състояние. Хубаво е партньорите да са равностойни, в противен случай се получават нелицеприятни търкания от време на време. Това най-вече лъсва, когато жената остане вкъщи без или с намалели доходи.

# 33
  • Мнения: 245
poohito, страховете ти са обясними и номрални. Моето мнение обаче е, че не трябва да оставяме те да ни ръководят живота. Ще се намерят пари да си отгледате детето, не се притеснаявай. Минават ти най-хубавите за раждане години от живота и да не се случи така, че като са отпаднали плащанията в някой бъдещ момент, да отидат парите за инвитро, което я е успешно, я не. Мексиканците имат една поговорка: Бебето идва със сандвичи под мишниците. Нещата се нареждат, имай вяра. В къде-къде по-бедни времена и държави се раждат деца, които израстват достойни хора. Ще се справиш!  bouquet Hug

# 34
  • вече Пловдив
  • Мнения: 1 978
Пухито, изчетох цялата тема внимателно и мисля, че преди всичко трябва да си отговориш на 2 въпроса - наистина ли, дълбоко в себе си, искаш дете точно от този мъж? Вторият въпрос е какво би допринесъл той (освен чисто биологично) за отглеждането на това дете - финансово, като помощ вкъщи, емоционално и т.н.?
Не е вярно, че "щом до 30 г. не се е намерил кой да те обича, няма да се намери никога" (цитирам по памет). Трябва ти да си дадеш шанс за обич...
Страховете ти наистина са много нормални, но времето минава. Все ще има сметки за плащане, все ще има проблеми,  които да решавате.
Когато ние решихме да имаме дете, бяхме и 2-та на по 32 г. Оказа се, че сме с репродуктивен проблем и се борихме, за да имаме бебе. За наш късмет стана от първо ИКСИ.

# 35
  • Стара Загора
  • Мнения: 5 565
Хубаво си помисли дали те е страх да имаш дете или по-скоро си мислиш ,че този мъж не е подходящ за баща на детето ти!

# 36
  • Мнения: 739
Хубаво си помисли дали те е страх да имаш дете или по-скоро си мислиш ,че този мъж не е подходящ за баща на детето ти!

Ами тя авторката е споделила страховете си. Страха й не е да има дете, а че не чувства опора у мъжа до себе си.

Така е
Цитат
мъжът иска бебе,а жената се колебае,защото не усеща финансова сигурност у мъжа.
. Наистина просто не чувствам, че имам опора и ако нещо се обърка той ще оправи нещата. Един вид, ако нещо се обърка - кораба потъва  Sad. .....

# 37
  • Мнения: 1 661
Мексиканците имат една поговорка: Бебето идва със сандвичи под мишниците. Нещата се нареждат, имай вяра. В къде-къде по-бедни времена и държави се раждат деца, които израстват достойни хора. Ще се справиш!  bouquet Hug
Тук, където живеем има много мексиканци. Само тях не ги давай за пример, защото са ужасни. Имат по една тумба деца, които изобщо не стават достойни хора. Мръсни, дрипави, ужасно бедни, без образование, работещи за мизерни пари, едвам свързващи двата края...не мисля, че искаме да бъдем като тях. Едно е да слушаш поговорки, друго е да видиш действителността.

Пухи, аз мисля че трябва да преосмислиш връзката си с този мъж. Не се оставяй да бъдеш използвана от някого само защото си мислиш, че никой друг не те иска. Ако се огледаш около себе си, ако се отвориш за света сигурно ще видиш, че има много други интересни хора, които се интересуват от теб. Peace

# 38
  • Мнения: 245
Е аз, цитирам мексиканци с PhD, работещи за Обединените Нации на този етап. Те си родиха бебе, докато още си нямаха нищо, и докато бебето беше под годиднка се сдобиха с къща и работа и т.н Но и да бяха бедни и дрипави, ако останат без деца нямаше да станат по-малко бедни и дрипави, просто нямаше да имат деца. Затова моето мнение е, че ако човек чака да стигне до някакво имагинерно ниво на просперитет че да има деца, може да изпусне влака и да съжалява завинаги.


Съвсем друг въпрос е ако авторката е с този човек поради компромис със себе си и защото не вярва, че ще намери истинската любов. Тогава аз не бих посъветвала да се примири, но вече тук не става дума за бебета, а за житейския партньор


Мексиканците имат една поговорка: Бебето идва със сандвичи под мишниците. Нещата се нареждат, имай вяра. В къде-къде по-бедни времена и държави се раждат деца, които израстват достойни хора. Ще се справиш!  bouquet Hug
Тук, където живеем има много мексиканци. Само тях не ги давай за пример, защото са ужасни. Имат по една тумба деца, които изобщо не стават достойни хора. Мръсни, дрипави, ужасно бедни, без образование, работещи за мизерни пари, едвам свързващи двата края...не мисля, че искаме да бъдем като тях. Едно е да слушаш поговорки, друго е да видиш действителността.

Пухи, аз мисля че трябва да преосмислиш връзката си с този мъж. Не се оставяй да бъдеш използвана от някого само защото си мислиш, че никой друг не те иска. Ако се огледаш около себе си, ако се отвориш за света сигурно ще видиш, че има много други интересни хора, които се интересуват от теб. Peace

# 39
  • Пловдив
  • Мнения: 2 136
Вярвам,че това е моята любов. Т. е. няма да търся по-"истинска" такава. Все пак въпреки страховете ми и всички коментари за "използвачество" аз мисля, че този човек ме обича. Никога до сега не съм познавала човек,който така да се интересува от мен, който винаги да ме пита "какво ти е?", винаги да се обажда, дори когато съм в ужасно настроение, един вид демонстрира, че го е грижа.
Темата беше, че аз усещам, че сме стигнали до момент от където просто вече не желая аз да организирам събитията. Може да е детинско и старомодно,но аз няма да му предложа брак, няма да  кажа "нека да имаме бебе". Очаквам това от него. Един вид с моите възможности аз успявам до тук - да живеем заедно що годе нормално. Но сякаш сме спрели и повече няма да има. От това ме е страх. Може би не е само поради липса на възможност за повече, а и поради нежелание аз да правя повечето. Искам да му прехвърля топката малко.
Страх ме е от нещо, което съм виждала да се случва: Твърдения от типа "ти искаше семейство и деца, беше ти спешно, защото щеше да останеш стара мома, сега си ги гледай". Дори в такива моменти зная, че човек се справя, че може да отгледа достойни деца, но това не значи, че остават не уязвими за това. Има неща, които са ми се случвали и не желая да се повтарят за детето ми. Искам да имам истински желано семейство, истински желано бебе.

# 40
  • Мнения: 4 569

Темата беше, че аз усещам, че сме стигнали до момент от където просто вече не желая аз да организирам събитията. Може да е детинско и старомодно,но аз няма да му предложа брак, няма да  кажа "нека да имаме бебе". Очаквам това от него. Един вид с моите възможности аз успявам до тук - да живеем заедно що годе нормално. Но сякаш сме спрели и повече няма да има. От това ме е страх. Може би не е само поради липса на възможност за повече, а и поради нежелание аз да правя повечето. Искам да му прехвърля топката малко.
...
Искам да имам истински желано семейство, истински желано бебе.
А говорили ли сте дали ще сключвате брак?
Ами ако той не иска да се жени?

# 41
  • Мнения: 1 661
Е аз, цитирам мексиканци с PhD, работещи за Обединените Нации на този етап.
Е, в такъв случай твоите познати мексиканци са едно на милион както се казва, а то една птичка пролет не прави. Около мен са стотици и повечето нямат дори средно училище, да не говорим за PhD. ooooh!Така че явно сме на различни мнения тук.
Не смятам, че когато не си с правилния човек или във връзката има неизяснени неща просто трябва да имате деца ей така за идеята, за да не изпуснете влака. Разбирам, че авторката на темата си има ценности и държи децата й да растат в едно добро и образцово семейство.

# 42
  • Мнения: 245
Жълта Роза ,
То и сред българите не са кой знае колко работещите за ООН, едва ли са повече от мексиканците. Бедни и необразовани хора има навсякъде. Да не говорим, че е пълно и с бедни и образовни.Авторката е казала, че не смята, че не е с правилния човек, а че се притеснява, че няма развитие вързката. А враждането на бебе изпускането на влака си е реалност, не просто някакъв необоснован страх.

....


poohito, според мен говори с него за това как се чувстваш. Кажи му го директно, без драми, просто спокойно му обясни, че усещането ти е че мъжът трябва да поиска тия неща, че ти си готова, но имаш нужда от това, ако той го иска, той да е активен. Мъжете не четат мисли все пак. Той може пък да мисли, че ти трябва да поискаш дете, защото ти си жена. Проблемите се разрешават с комуникация и то спокойна и разумна, без обвинения.

# 43
  • Пловдив
  • Мнения: 2 136
Говорили сме по темата. За брак и деца. Той определено не е противник на идеята. Дори истината е в неговите думи "аз пръв ти казах за брак и бебе". Той пръв ми каза, защото, както обясних аз не бих подхванала този разговор.
Притеснителното е, че разговора е един вид, че аз трябва да направя тези неща или най-малко да кажа как да стане, а аз не знам. Не знам, какво повече да направя.

# 44
  • където мечтите се сбъдват
  • Мнения: 790
Той може да е говорил за брак,но предлагал ли ти е?Защото това са две различни неща.Можеш да му кажеш примерно,че си представяш първо да си омъжена и тогава да имаш деца.От там нататък той сам ще се сети какво да направи.

Общи условия

Активация на акаунт