Kak се спасих от годежа...

  • 14 874
  • 103
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 7 006

Щом ние сме коварни и подли, вие с нищо не ни отстъпвате. А уважаващият себе си и жената до себе си мъж ще предприеме мерки най-вече заради себе си, за да няма после ситуации като тази. Не да разчита хем да си получи кефа, хем и да не си създава неудобства от това. Wink Ама много ви дойде лиготията вече значи - ем да правя секс, ем тя да се пази, демек, да не съм аз отговорен за това, ем и после да кажа, че тя не се е пазила. Ми ти къде си блял!?
А за договорките ай да не говорим - колко от вас обещават какво ли не, само и само да получат заветния секс от обекта на желанията си? А после - да бяга като последния страхливец?
JC, мърша има във всяко стадо, нали знаеш? Само не ми е ясно що трябва всички да се приравняват под един знаменател.  newsm78 Все едно аз, като патих навремето от патологичен ревнивец, да обявя всички мъже за такива идиоти и да не погледна повече мъж. И ставаше въпрос и за неприемането на отговорност от действителния баща на детето. Щото, нали се сещаш, че ако беше поел той отговорност, авторът не би попаднал в тази ситуация?
Ми под един знаменател сте,щото така си го правите.С тези ти писания,как да те"сложа"в друга катеогрия? А кажи ми? Thinking:
Бягал съм,щото имам достатъчно сиво,за да не играя по свирката на някой друг.Още повече пък,като нямам принос към ситуацията.Бе дето се вика..Героите ги убиват първи..Ма аз не ща да съм герой.Тц..За тва си плюя на петите когато се налага,пък геройството да си е за героите.. Laughing
И още нещо...грешки стават..Кой виновен,кой не..тва е друга тема.Ама ако единият от двамата не иска дете,другият трябва ли да го манипулира и изнудва с това?
А аз иначе,своята отговорност пред об-вото си поех.Гледам си детето(вече 5 годишен стана,да ми е жив и здрав)а майка му не го е виждала от раждането.Иначе и той плод на грешка,ама моя..признах си я,поех си отговорността и сега само и се наслаждавам...Та..такива ми ти работи..

# 46
  • Мнения: 11
Тя що не е отишла при тоя, дет баш не я опазил,
на него да спретва годеж, ами отишла при този,
който най е бил коректен към нея???

Аааааа дойдохме си на думата. Класическо АММ/ако мине-мине/. То за тва човек веднъж се пари в диапазона 18-25г. и после до 55 само ги попарва...Тотално съм  съгласен с колегите по член. За жена - доверие всякаму, вяра на никоя. И никак не се чудете пичове. Наистина женското притворство и коварство са необятни като тайгата...И добре че са едните свирки дето ни замъглят малко взора, та им минат номерцата. Whistling ooooh!

# 47
  • Мнения: 4 291
Сомбре, не си справедлива, заради железниците ще да е. За 19 годишен е бил свръх отговорен, а монашеството никому не се е отразило добре. Положението си е било за бягство. Преди години, седмица след студентско бушуване на Пампорово се озовах на обяд в ресторант, на маса пълна с бабички, а едната ми носеше и кутия с герданчета и  бебешки снимки на родата. Повече срещи нямаше. Брррр.

# 48
  • Мнения: 135

Кажи бре Соте..ма нЕма кой 'а те разбере..Пък как  продухваше тръби девойката.. Е,как да устои човек..

А оня дето я е"забременил",едва ли и го е причинил насилствено.И темата за самотните родители..и аз там пиша..чета..И като гледам,колко самотни майкиса ,мераклийки на 2-ро дете,че и 3-то..дори..стига да има кой да ги заплоди..Па после мъжете виновни.. Stop

eksipnos.. да е уй да им го набуташ.. но акъл.. забрави.
Ясно е че нема да ни разберат.. а и не искат.. разбират ни само в критични ситуации.. като пича на който жена му се изнесла барабар с децата и няколко месеца ни вест ни кост от тях.. след което се завръща все едно ни лук е яла ни е мирисала... ма то да търсиш локига при жена си е направо нелогично.

Цитат
Усмивката се върна защото няма млади мъже покрай нея. Това е обяснимо. В същност имало един но бил малко хахо.
Останалото обаче е нелогично. Преди бях сляпо влюбен. Можех по цял ден да я гледам просто ей така. Тя почти ме заряза.

Сега като свършим само гледам как да си обера крушите. Тя обратното. Моли ме да оставам. Обажда се. СМС и праща. А преди не беше така. Би трябвало да е обратното според мен. Щеше да е по щастлива с мен ако бях влюбен както преди. Аз също щях да съм по щастлив. Защо трябваше да стане така? Нямам обяснение.

А мисли много зряло понякога. Признавам. Изненадва ме с много нейни мисли. Покрай шоуто с милионера я подпитах един път “защо не се кандидатираш - казвам – по хубава си от всички взети заедно” а тя – “тоя - казва - само пари има а нещата които искам от един мъж не се купуват с пари”. Удиви ме. Но с мен защо се държи точно така не знам.

При жена ми още по няма логика. Направих както бях посъветван. Почти спрях да говоря с нея. Преместих се да спя в друга стая. Мина се не мина една нощ усещам че някой е в стаята. Гледам я тя плаче.

Какво има – казвам.
Има ли друга ? – пита ме.
Има – казвам
Млада ли е ? – пита още.
Млада е.
Хубава ли е?
Много – казвам.
Правите ли секс?
Правим – казвам.

Рев и сополи. След малко.

Разкажи ми за нея.
След като ти ми разкажеш за чичо Мишо – казвам аз.

Пак рев.

Ако си тръгна – казва ми.
Ще се пренеса при нея – отвръщам.

Пак наду гайдата. Помолих я да иде да плаче в спалната защото съм на работа.

На другия ден очаквах че ще намеря къщата празна. Нищо подобно. Почистено. Сготвено. Тя се държи все едно нищо е нямало.

Коренна промяна и в отношението и има към мен.
Не ме пита къде съм бил когато очевидно съм бил при ‘усмивката’. Не ме пита кой ми звъни макар че знае че е тя. Преди питаше даже и колега да звънне.

Пита ме и как съм. Искам ли нещо за ядене. Преди не ме питаше.
Изненадва ме в банята напоследък. Аз се къпя след като всички си легнат. Винаги е било така. Преди обаче не го правеше. А идва и да ляга при мен вечер макар че стаята ми не е отоплена а спалната и е.

Защо става така? Нищо от това преди не го е правела макар аз на ръце съм я носел.

http://bgtatko.com/forum/viewtopic.php?t=1436&postdays=0& … asc&start=210


# 49
  • Мнения: 135

Соте, крехката възраст на 19 не изключва наличието на акъл. Нали тъй? Аз поне мислех, че го има. Това, че не е подбирал, че дори не се е стреснал при това, което е научил, не означава, че е виновна само тя.

Напротив Сомбре.. на 19 точно бях в казармата.. нали се сещаш че кат ме пущеха в отпуска ич не съм мислил за нищо друго, освен да си наваксам загубите... 27 месеца казарма ме направиха истински звяр, видех ли жена откачах ти казвам.. та за какво по точно требеша да мисля че не разбрах????  Mr. Green
Само едно ще кажа.. жените бяха наясно с нашето състояние и се възползваха на макс... та къде е нашата вина Сомбре.. може би че природата си е направила шега с нас и на 19 нема как де се стискаме.. че то отвътре те изяжда бре ..
А представи си само че нейде ми отворят вратичка.. просто ме чекай да не се намъкна.. и с двата крака съм улитал здраво...  Joy

# 50
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
eksipnos, хич не ме интересува точно ти в коя категория ще ме сложиш мен. Аз гледам на нещата така - правиш нещо, поемаш отговорност за действията си. Най-вече зарад самия себе си. Ама да изтъкваш безумни аргументи в подкрепа на собствената си безотговорност, е глупаво. Що да не ръгам чушки, ама тя така каза, ама изяснихме се, ама еди кво си. Всичко от пусти мерак. Нищо не е оправдание за глупавата ти постъпка, с която сам си се набутал в тая ситуация. Никъде не съм оправдала постъпката на момичето, но никой от вас не забеляза това. Напротив, всички в хор гракнахте да се опитвате да убедите и себе си дори, че вината е само и единствено в нея. И колко са коварни жените, и колко онеправдани, бели и добри са мъжете. Благодаря на Бога, че не ми се е налагало да имам вземане-даване отблизо с такива мъже.  Praynig
Дев, повтарям - ако БНД не я е зарязал след забременяването, едва ли е щяла изобщо да стигне дотук. За мен по отношение на мъжете също важи принципът, който си посочил - вяра всекиму, доверие никому.
Соте, като озверявате за жени, никой не ви е виновен. Жените се възползвали, а вие само от съжаление ще да сте се оставяли.  Thinking И като говориш за липса на логика при жените, я ми кажи каква е логиката при нашия герой в собствената му ода на глупостта? А като посочваш примера с жената, дето изчезнала с децата и се върнала, редно е да посочиш и примера с 14-годишното забременяло момиче, който наскоро посочи в друга тема. И в който случай от много логика и отговорност БНД не е благоволил и да се върне, след като е духнал. И после - само жените били такива и онакива.  ooooh!

# 51
  • Мнения: 135

Соте, като озверявате за жени, никой не ви е виновен. Жените се възползвали, а вие само от съжаление ще да сте се оставяли.  Thinking И като говориш за липса на логика при жените, я ми кажи каква е логиката при нашия герой в собствената му ода на глупостта? А като посочваш примера с жената, дето изчезнала с децата и се върнала, редно е да посочиш и примера с 14-годишното забременяло момиче, който наскоро посочи в друга тема. И в който случай от много логика и отговорност БНД не е благоволил и да се върне, след като е духнал. И после - само жените били такива и онакива.  ooooh!

Не ми припомняй случая с това дете, че направо ми къса сърцето там.. но на 14 каква жена е Сомбре.. то си е объркано дете от което са се възползвали.. и не мисля че има отношение към темата... все пак eksipnos едва ли се е възползвал от 14 годишно хлапе.. но както виждаш гадовете още виреят.  Naughty
Знаеш ли Сомбре.. едва ли има някой който да уважавам повече в този форум.. бих те попитал, ти как би постъпила в ситуацията на eksipnos.. нима би се предала да те опримчат без време..не, не мисля.  Whistling
Тази жена вместо да сложи картите на масата.. директно се е опитала да го приклещи.. ми помисли.. дори и от него да е бременна, това ли е начина да го накара насила да се обвързва????  newsm78
Ама все да търсите под вола теле.. а че жените са светици, просто не се съмнявай в това.  Mr. Green
Който го е страх от акули, не се къпе в морето.
Човек греши доде е млад.. после се греши от глупост.. ма то ако няма грешки.. и деца няма да има.. друг е въпроса кой колко е отговорен!!!  Peace

# 52
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Не ми припомняй случая с това дете, че направо ми къса сърцето там.. но на 14 каква жена е Сомбре.. то си е объркано дете от което са се възползвали.. и не мисля че има отношение към темата... все пак eksipnos едва ли се е възползвал от 14 годишно хлапе.. но както виждаш гадовете още виреят.  Naughty
Знаеш ли Сомбре.. едва ли има някой който да уважавам повече в този форум.. бих те попитал, ти как би постъпила в ситуацията на eksipnos.. нима би се предала да те опримчат без време..не, не мисля.  Whistling
Тази жена вместо да сложи картите на масата.. директно се е опитала да го приклещи.. ми помисли.. дори и от него да е бременна, това ли е начина да го накара насила да се обвързва????  newsm78
Соте, два пъти отговорих на тоя въпрос - на негово място, с тоя си начин на мислене, дето имам, поне бих изчакала да се уреди проблемът с евентуалната бременност. Веднага бих се вкарала, макар и само мислено, във филма, в който той се е вкарал наистина. Ама аз си падам малко параноичка.  Mr. Green То бива доверие, бива, ама при наличие на бременност пак да се натиска да спи с нея от мерак, без да мисли, че това вероятно би имало последствия - е не мога да го разбера това. Толкова ли не е имало други жени? Още повече, че не е имало чувства между тях според неговите думи. Ами като толкова искаш да я изчукаш, поне изчакай да се убедиш, че проблемът е решен така, че да не се стига до такава ситуация. И тогава нямаше да се налага да бяга позорно от годежа, а можеше да поиска от нея да докаже, че той е отговорен за това.  Wink Защото някой може да изтълкува бягството му и като признак за виновност. Тоест, аз бих предпочела да опитам да предотвратя кашата, а не да я оправям, след като я забъркам. Но това си е мое мнение.
И за нейната постъпка споменах - не я оправдавам. Хора всякакви, случаите са много, и от страна на жени, и от страна на мъже. Затова няколко пъти опитах да кажа, че всеки сам трябва да вложи максималното, за да се защити от подобни ситуации, доколкото може. И какво получих в отговор от един от мъжете тук - *тя ако се уважавала, щяла да се пази.*  ooooh! Добре, да речем, да се пази тя от бременност. Ми ако е болна от нещо? И за това ли ще разчита на нея да го пази? Ми всеки си поема отговорност за собствената си сигурност.
Нямах предвид, че авторът би злоупотребил с 14-годишно, примера го посочих, защото все пак друг мъж го е направил. И не му е пукало дали е дете, жена и прочие. Възползвал се е и това е.

# 53
  • Мнения: 2 793
Не знам..Като чета Сомбра..ми чудя се..при положение,че правиш договорка с някой,а,той после не я спазва,кой е виновният?Да бе..знам..не е луд,оня дето яде баницата Stop..Угодия нЕма...Или си наивник(ако се държиш почтено) и си"виновен"или си"мръсТник"(когато ги лъжеш и ментиш най-нагло)и пак си виновен...Ама моя личен опит сочи,че  вторият вариант е по-удачен.Поне от субективна гледна точка. Laughing

Е, като се договаряте за неангажираща връзка, това би трябвало да включва и да не оставяте ангажиращи последствия, все пак.
Твоят случай е ясен (още се хиля, като си представя картинката,  Joy много образно си го описал, поздравления!), но в повечето "потърпевшия" е автор на ситуацията.
И тогава ли смяташ, че е в правото си да претендира за уговорката? Дали той я е спазил от своя страна?

# 54
  • Мнения: 1 127
Истината е, че и двата пола са способни на подмолности и `удари под кръста`. Confused
Трудно е да се определи кой води `класацията` Whistling .  Колкото и да не ми се иска да го призная май жените / откъм вариации /. newsm78 Blush Мъжете сякаш са мааалко по-предвидими в това отношение. newsm78

# 55
  • Мнения: 371
eksipnos, това наистина ли ти се е случило, направо ми е като художествена измислица Joy Много яко Peace

Като чета, май добре, че не сме правили годеж, че току виж годеника отишъл на тоалетна и не се върнал, направо сватба - гражданско, поп и точка Joy Joy Joy

Ако всичко това е истина то се радвам, че не познавам такива хора Laughing

# 56
  • Мнения: 7 006
eksipnos, хич не ме интересува точно ти в коя категория ще ме сложиш мен. Аз гледам на нещата така - правиш нещо, поемаш отговорност за действията си. Най-вече зарад самия себе си.

 Shocked...Значи е О.К. да се ебаваш с някой,само защото той бил почтен към теб?И ако някой друг ти е направил нещо лошо,това ти дава права да си мъстиш на невинни хора..  doh....

п.с.Ако бях наясно с куревнските номера,да..щях да прекратя всякакви отношения..Но по онези времена обичах курвите,без да съм наясно с номерата им Naughty...Към,днешна дата,пак си ги обичам,но за повече от час не..

Соте..верно да е уй,да го набуташ,ма акъл няма как...

# 57
  • Мнения: 7 006
eksipnos, това наистина ли ти се е случило, направо ми е като художествена измислица Joy Много яко Peace

Като чета, май добре, че не сме правили годеж, че току виж годеника отишъл на тоалетна и не се върнал, направо сватба - гражданско, поп и точка Joy Joy Joy

Ако всичко това е истина то се радвам, че не познавам такива хора Laughing

Де да беше"художествена измислица"...

# 58
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
eksipnos, хич не ме интересува точно ти в коя категория ще ме сложиш мен. Аз гледам на нещата така - правиш нещо, поемаш отговорност за действията си. Най-вече зарад самия себе си.

 Shocked...Значи е О.К. да се ебаваш с някой,само защото той бил почтен към теб?И ако някой друг ти е направил нещо лошо,това ти дава права да си мъстиш на невинни хора..  doh....

п.с.Ако бях наясно с куревнските номера,да..щях да прекратя всякакви отношения..Но по онези времена обичах курвите,без да съм наясно с номерата им Naughty...Към,днешна дата,пак си ги обичам,но за повече от час не..

Соте..верно да е уй,да го набуташ,ма акъл няма как...


Laughing На теб е трябвало някой да ти набута акъла, ама кат не е имало как ...  Sunglasses Това, че си бил миличък, наивен, невинен, чист като сълзица, няма нищо общо с наличието или липсата на поне елементарна предпазливост. Още повече, че ти е било намекнато за бременност, още повече, че връзката е била не-ан-га-жи-ра-ща. И с човек, когото нито си познавал, както трябва, нито си имал намерение да опознаваш, поради естеството на връзката. Ти кво направи, за да не участваш в евентуалния ангажимент? Сам си си го набутал, като си спал с нея въпреки факта, че може би е бременна. Не че нейната постъпка е хубава, ама и ти си имаш приноса за това. То верно, че уй не чака, ама да беше използвал малко голямата глава, бре.  ooooh!

# 59
  • Мнения: 1 737
E, сигурно си послужил като оправдание за пред родата, че все пак мъж има, ама взел че избягал Mr. Green

Аз доста че чудих на едно познато семейство, които бяха спретнали цяла сватба за бременната щерка, но без официални подписи с таткото, той после си замина.

Общи условия

Активация на акаунт