Нова тема, нов късмет, ЯНУАРЧЕТА навред! Тема 33

  • 33 969
  • 747
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 539
Момичета, ние пак сме тука...
Ходихме до Велинград за малко. Малко, ама хубаво...
Ето и една почерпка - половинката днес е рожденик!
Нямам време да ви чета, но гледам, че Валето е рожденичка, май...
Вал, здраве, сили и късмет! Много радост и любов!

# 691
  • Велико Търново
  • Мнения: 245
Буби, ти, надявам се, ще отидеш на лекар днес. Все пак да си кажа: Проспан, Синекод са за суха кашлица, щом определяш кашлицата като на пушач, значи вече е влажна. Следователно трябва друго лечение, затова трябва да отидеш на лекар.
 
С много голяма условност и с уговорката, че само на база опита ми, съм установила следната схема на протичане на лека вирусна инфекция:
1. 3-4 дена суха кашлица, която може да стане чак на пристъпи. Проспана не лекува, а облекчава пристъпа на кашляне, Синекота подтиска кашлечния рефлекс, т.е. е ок. за през нощта.
2. Кашлицата след това става влажна и при правилно лечение отшумява за още 3-4 дни. Тука вече изписват разните Мукосолвани, АСС-та и други, подпомагащи отхрачването, а също и Вентолин, Новфилин - които разширяват бронхите.
3. Не винаги, но в повечето случаи остава остатъчна кашлица (особено ако е имало и хрема, която е станала задна), която вече наистина може да продължи 1-2 седмици, че и месец. Сиропчетата на д-р Тайс са точно за нея, не че я оправят, а по-скоро облекчават нощното кашляне.

Ако лекуваш с хомеопатия, тогава схемата е доста по-различна (по мои наблюдения е по-кратка).

Успех, и бързо да оздравявате!  Peace

# 692
  • Мнения: 251
Аз и ти, да ти е жив и здрав рожденика, много любов и разбирателство ви желая!   bouquet

Тонита, аз нямам опит с кашлиците и постта ти ми беше много полезен  Hug

Бързо оздравяване на болничките!

И накрая едно кафе докато преглеждате форума  Simple Smile

# 693
  • sofia
  • Мнения: 4 296
Синекод съм давала на каката и много бързо помогна-2-3 дни

Добро утро! Хубав ден.

Аз вчера си направих физ зарядка, колата ми беше една преспа, но с помощта на едно гребло и малко бутане я изкарах. Два часа фитнес.

Аз и ти, честито на ТМ, нека е здрав и щастлив.

# 694
  • София
  • Мнения: 273
Добро утро Hug
На патерички Embarassed
Честит Рожден Ден,Вал,бъди здрава,обичана и щастлива  bouquet
Аз и Ти,честит Рожден Ден на твоята половинка,да ти е жив и здрав
Буби,да оздравява вече Зорито Praynig
Елениа,възстановявай се вече Praynig
Ако има други болнички и на тях пожелавам скорошно оздравяване Praynig
Приятна слънчева разходка на всички днес Grinning

# 695
  • Мнения: 192
Здравейте Hug
Адис - Благодаря за кафенцето Hug,имам нужда,тия дни малката плаче вечер,не спи,зъби ли са,какво е Tired

Вал - Честит Рожден Ден! Бъди здрава и щастлива!


Буби - надявам се днес Зори да е по-добре Praynig На всички болнички - бързо оздравяване Hug

Еления - ти как си днес? Дано да не те болят повече бъбреците и възпалението да е отшумяло /не са ме болели,но съм чувала че е ужасно Sad/ Hug

Тонита - полезна информация,благодаря ти  bouquet

Аз и Ти - да ти е жив и здрав ТМ! Весел празник Hug

Ще трябва да правя питка и аз - Буба вече си ходи стабилно и май е време Heart Eyes Моля за рецепта /може и на ЛС Wink/ Hug



# 696
# 697
  • Мнения: 192
lyuba84 Благодаря ти Hug   bouquet

П.С. Изглежда страхотно и направо ми замириса на масълце от PC-то Crazy... Flutter Дали ще мога да я направя /малко съм от кръжока пречат ми ръцете Mr. Green,ама ще се пробвам Peace Peace/ Може би тази или другата седмица ще си спретнем един прощъпулник Heart Eyes

# 698
  • Мнения: 16
Вал, Честит рожден ден на патерици! Много щастие и усмивки!

krissia, Бенджолина, честити ходещи крачета!

Зайке, супер е малкото човече.

Буби, горе главата, ще мине трудния период все някога. Какво каза доки днес?

svet0slava, браво на Ивчо за заспиването. Дано и други го последват. Ние например...  Joy

Нашият разбойник не ревнува като се гушкаме с баща му, гледа и се усмихва. Ларж е човека...

# 699
  • Мнения: 496
Привет, мамчета!

Аз и ти, честит ти рожденник! Жив и здрав да е, да се гледате и много да се обичате!   bouquet

Тонита, благодаря за инфото!  Hug Много ми е полезно, понеже аз за 1ви път се сблъсквам с детската кашлица и всичко ми е много ново, нямам никакви впечатления.

Мерси, момичета за съдействието, златни сте!  Hug

Зори днес е една идея по-добре, струва ми се. Спа по-спокойно през нощта, пак пререваваше, но не беше като предната вечер. Мисля, че я тормозеше запушения нос. Днес по-малко кашля, пак отхрачва, но не е така продължителна кашлицата. Дано отшумява вече. Нещо не успявам да се свържа с док, по-късно пак ще пробвам.
Иначе снощи я намазах на гърдичките и гръбчето с Хустагил, не мога да прееня колко е ефективен, но наистина има загряващ и инхалиращ ефект. Много яко мирише на билки.
Дотук добре.

Люба, браво на теб за спортния полуден, така се гради здрав дух в здраво тяло!  Wink

Аз пак бродирам на малкия комп, понеже Зори изкърти буксата за захранване на лаптопа и сега е на поправка.  ooooh!  Писането тук е мъка, но аз не се отказвам лесно.  Peace

# 700
  • Мнения: 32
Добро утро!

Напоследък нямам никакво време на влизам.  Cry

Обаче имам един въпрос. На Рая и се белят кожичките на връхчетата на пръстите. Случвало ли се е на някого? Ще се консултирам и с педиатър ,разбира се, но ми се иска ,яко някой се е сблъсквал с такъв проблем да сподели.

# 701
  • Пазарджик
  • Мнения: 169
Ей ме на и мене тук,ММ е отпускар тази седмица и аз още първия ден се възползвах да отскоча до козметичката.Ей нов човек съм,колко малко му трябва на човек за да се почуства по добре. Grinning

Аз и ти, честит ти рожденик!Много здраве и късмет му желая!

Буби,радвам се,че сте по добре Hug

# 702
  • София
  • Мнения: 116
Аз и ти, честит ти рожденик! Да ти е жив и здрав  Hug Къде бяхте отседнали във Велинград?

# 703
  • Мнения: 539
Аз и ти, честит ти рожденик! Да ти е жив и здрав  Hug Къде бяхте отседнали във Велинград?

В хотел "Аура"


Благодаря на всички, които поздравиха съпруга ми!  Hug
Бъдете много щастливи!

# 704
  • Мнения: 180
Люба,наистина е страхотна питката!И на мен на масълце ми замириса. Blush
Аз и ти, да е жив и здрав  съпруга ти и много да те слуша!Момичета благодаря за загрижеността. Hug
По-добре съм днес.Продължавам да работя.Болка има,но вече е поносима.АБ-то започна да действа явно...Изследвания си правих,нямам пясъци и камъни,просто са възпалени от настинка.
Странно(от както заболях от херния),аз съм най загащеният човек на земята,а ми измръзнаха бъбреците?! Rolling Eyes newsm78
...........
Стела пък си даде заявка за тортата: иска да е с Пинко Розовата Пантера(това добре) и неговият "хапещ стол" с дистанционно newsm78 newsm78 newsm78 Crazy
Идеи?......

Общи условия

Активация на акаунт