Бродирана красота - Гоблени 92

  • 94 537
  • 746
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 11 849
Здравейте, момичета искам да ви попитам тези които са получили конците от Милена стил, дали има много чилета от един цвят в смисъл да не е от 20 чилета от гама - 6-7 да са еднакви, защото като гледам снимките на Корделия имам чувство, че има 3-4 цвята от гамата и другото ми питане е колко платихте на Спиди за доставката на конците.

# 721
  • Мнения: 482
Не, няма еднакви, близки нюанси има, но не и еднакви. Доставката беше 4.20 или 4.50 лв.

# 722
  • Карлово
  • Мнения: 406
Здравейте момичета ! От доста време се възхищавам на красотите ,които излизат изпод пръстите ви.И аз имам ушити 5-6 гоблена ,но напоследък спрях ,защото вече не виждам ,а не мога да се примиря с мисълта ,че трябва да сложа очила  Rolling Eyes.
tinkie много ми хареса свадбения ти мотив.
 това:

Би ли помогнала?

# 723
  • Мнения: 11 849
Не, няма еднакви, близки нюанси има, но не и еднакви. Доставката беше 4.20 или 4.50 лв.

Благодаря ти много Hug. То и да има еднакви няма лошо, но да не са много  Simple Smile.

# 724
  • Мнения: 19
тихерула Схема ли искаш?
Тук е в PM.
http://www.4shared.com/file/sUS0ajS-/Copy_of_DMC_Wedding_Sampler.html


 Ако искаш в pdf:
http://www.4shared.com/office/fqvOXg5A/DMC_Wedding_Sampler.html?

А аз съм стигнала до тук: 


Смених цвета на розите защото в бяло много ми се губят. Направих ги бледо жълти.

# 725
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 076
момичета, не се сърдете, не искам да обидя никого, но не разбирам защо си причинявате това?

като шиете на разграфена панама после ще трябва да шиете и фон, а той е половината (а понякога и повече) от всичко ушито  ooooh!
ако не искате кръстчета, не ви харесва на аида 14/16/18 или ви се виждат скъпи, има българска неразграфена, цената е същата като на разграфената.
ако проблема е в ориентирането по квадратчетата пак има решение, някои си "разчертават" с конец (тропосват), други използват изпиращ или изчезваш маркер  Hug

Благодаря за схемата Simple Smile племенничката ще се жени през юни и се оглеждам за интересни идейки Simple Smile

# 726
  • Карлово
  • Мнения: 406
tinkie   благодаря!!!Много мило, че се отзова толкова бързо!  bouquet

# 727
  • Атлантис, Галактика Пегас
  • Мнения: 57
Здравейте, момичета искам да ви попитам тези които са получили конците от Милена стил, дали има много чилета от един цвят в смисъл да не е от 20 чилета от гама - 6-7 да са еднакви, защото като гледам снимките на Корделия имам чувство, че има 3-4 цвята от гамата и другото ми питане е колко платихте на Спиди за доставката на конците.
20 чилета от една гама много близки цветове са, дори на някои имам чувство че са по две чилета от един цвят, обаче специално на синята няма нито един повтарящ се.
Доставката на мен беше 4 лв 28 ст. Защото за 8 гами и доставка платих 28.лв 28 ст.

# 728
  • Мнения: 21
st. Dobri,   bouquet

Отивам да купувам панама 14 тогава, имам малко и 16 останала от едни злополучни опити в ранни младежки години, и започвам великденски картички по ред на номерата  Mr. Green Mr. Green

# 729
  • Троян
  • Мнения: 141
st. Dobri преди време в галерия бродерия имаше едни много красиви младоженци в гръб на плажа
 
ей това,ако намериш на кой е оригинала.На мен много ми харесва Blush

# 730
  • Мнения: 8 527
момичета, не се сърдете, не искам да обидя никого, но не разбирам защо си причинявате това?

като шиете на разграфена панама после ще трябва да шиете и фон, а той е половината (а понякога и повече) от всичко ушито  ooooh!
ако не искате кръстчета, не ви харесва на аида 14/16/18 или ви се виждат скъпи, има българска неразграфена, цената е същата като на разграфената.
ако проблема е в ориентирането по квадратчетата пак има решение, някои си "разчертават" с конец (тропосват), други използват изпиращ или изчезваш маркер  Hug

Благодаря за схемата Simple Smile племенничката ще се жени през юни и се оглеждам за интересни идейки Simple Smile

Всеки различно за себе си. Аз така и не се научих да ползваш разграфяването на панамата. Като една самоука "гобленарка" съм си изработила моя си схема за движение. Започвам от най-долу ляво и шия съседни полета и конци - долепям до вече ушитото. До сега не съм почвала нищо от средата и един единствен път пробвах по разграфеното, което до доведе до малък ужас и се отказах.

# 731
  • Атлантис, Галактика Пегас
  • Мнения: 57
DarinaK, мила, защо не опиташ с нещо мъничко от средата? Аз също се страхувах да почвам от средата, но се оказа не е толкова страшно.  Hug Peace

# 732
  • Мнения: 4 411
На скоро започнах за първи път нещо от средата  и без полета.Ами проблема е по скоро психологически.Като да скочиш с бънджи Laughing.Като се решиш и скочиш после се чудиш защо си се притеснявал.Пробване му е майката  Peace.

# 733
  • Атлантис, Галактика Пегас
  • Мнения: 57
А и всички сме самоуки, никой не е ходил на специално училище за гобленарки.  Peace
Всеки е почвал кой от горе дясно, кой от горе ляво, кой отдолу... На кой как му е дошло за първи път на ум.  Peace

# 734
  • Мнения: 19
Kordelia, или някой от другите получили от гамите на Милена стил - в крайна сметка може ли да се определят конците какви са - анхор ли, ариадна ли са?! Правите ли опит да ги сравните с някоя цветна таблица - дали съвпадат  newsm78 - чудя се дали да си поръчам и аз, затова питам?!

Общи условия

Активация на акаунт